آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

آموزش پارک دوبل خودرو

آموزش پارک دوبل خودرو

بسیاری از رانندگان هنگام مواجهه با فشردن خودروی خود بین دو خودروی دیگر برای پارک موازی، احساس فشار می کنند. برای انجام پارک دوبل «فقط باید یاد بگیریم چگونه این کار را درست انجام دهیم. بنابراین هر بار این دوره تصادف خود را در مورد نحوه پارک موازی صحیح در نظر بگیرید.

آموزش پارک دوبل خودرو

  • یک جای پارک پیدا کنید
  • علامت دهید و موقعیت را در نظر بگیرید
  • اطراف خود را بررسی کنید
  • معکوس را شروع کنید و چرخ را بچرخانید
  • صاف کنید و چرخ را از جهت دیگر بچرخانید
  • صاف کردن و تراز کردن
  • کار خود را تحسین کنید
  • GEICO Mobile – شماره 1 برنامه بیمه رتبه بندی شده
  • چگونه به پارک موازی

مرحله 1: محل پارک مناسب را پیدا کنید.

سعی نکنید در اولین نقطه ای که می بینید پارک موازی کنید آکام پارت  پیشنهاد می کند به دنبال چیزی باشید که تقریباً یک و نیم برابر طول وسیله نقلیه شما باشد.

وقتی به یک فضا نزدیک می‌شوید آینه ها را بررسی کنید، سیگنال سمت راست را روشن کنید، آینه ها را دوباره بررسی کنید، به شانه راست خود نگاه کنید، و در صورت ایمن رفتن بروید. سپس در کنار خودرویی که می‌خواهید به صورت موازی در پشت آن پارک کنید، بالا بکشید، و فاصله ایمن (60 تا 90 سانتی متر دورتر) از کنار آن را حفظ کنید.

مرحله 2: آن را برعکس قرار دهید.

قبل از شروع حرکت، در موقعیت پشتی مناسب برای پارک موازی قرار بگیرید. برای آکام پارت ، این یعنی بلند بنشینید و شانه های خود را 90 درجه از پشت صندلی بچرخانید.

سپس به آرامی به عقب برگردید تا وسط خودروی شما با سپر عقب خودروی دیگر هماهنگ شود. اگر خودروی دیگری از عقب نزدیک شود، آکام پارت  توصیه می‌کند با سیگنال روشن و خودروی خود در جهت معکوس در موقعیت خود باقی بمانید. او می گوید: «به این ترتیب، راننده ای که نزدیک می شود، قصد شما را می داند.

مرحله 3: به سمت حاشیه بروید.

وقتی ساحل صاف است، فرمان را به شدت به سمت حاشیه برش دهید تا در a نزدیک شوید

زاویه 45 درجه؛ این کار را تا زمانی ادامه دهید که بتوانید چراغ های جلوی خودرو را در پشت سر خود در آینه بغل راننده ببینید.

آموزش پارک دوبل خودرو

برای اکثر خودروها، زمانی که آینه بغل سرنشین با سپر عقب خودروی روبروی شما در یک راستا قرار دارد، این نشانه شما برای برگرداندن چرخ ها به سمت دیگر است. عقب‌نشینی را تا زمانی ادامه دهید که وسیله نقلیه شما با خودروها در دو انتها و به موازات حاشیه یا لبه جاده در یک راستا قرار گیرد.

مرحله 4: صاف و تراز کنید.

جیامونا می‌گوید: همیشه ماشین خود را بین دو وسیله نقلیه دیگر قرار دهید، زیرا به هر دو خودرو اجازه می‌دهد از فضاها خارج شوند. او می‌گوید: اگرچه فاصله مناسب از حاشیه در ایالت‌ها متفاوت است، معمولاً ماشین شما باید بین 12 تا 18 اینچ از حاشیه باشد.

 

آکام پارت می‌گوید: اگر چرخ عقب سمت راست شما به حاشیه ضربه بزند، در بیشتر مواقع می‌توانید خودرو را در حالت رانندگی قرار دهید، چرخ‌ها را تا انتها به سمت راست بچرخانید و به جلو حرکت کنید تا خودرو موازی شود. سپس آخرین بررسی فاصله خود از حاشیه را انجام دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.