آموزش خودرو, نکات خودرویی

آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟

آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟

آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟ با نزدیک شدن به ماه های زمستان ، بسیاری از رانندگان قبل از اینکه به خیابان بیایند وسایل نقلیه خود را با دقت گرم می کنند. این یک روش معمول است ، بنابراین درک کامل هر تصمیمی که شما را ایمن نگه می دارد و هزینه ها را کاهش می دهد بسیار مهم است. ما برخی از عوامل مهم در تصمیم گیری برای گرم کردن اتومبیل خود قبل از تردد در ترافیک را مورد بررسی قرار داده ایم.

آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟

با وسایل نقلیه جدیدتر ، بهتر است قبل از رانندگی بیکار نباشید. خودروهای قدیمی که هنوز از کاربراتور استفاده می کنند ، جدیدترین ابزارها را ندارند تا نسبت سوخت و هوا خود را هنگام راه اندازی متعادل کنند. اما مدلهای مدرن مجهز به تواناییها و سیستمهای برتر مانند تزریق سوخت هستند. بنابراین ، ایده آل این است که قبل از خروج ، بیش از 30 ثانیه خودرو را در حالت توقف گرم کنید. بیشتر از این زمان میتواند نتایج منفی را ایجاد کند از جمله :

  • آسیب داخلی خودرو
  • سوخت و زمان تلف شده
  • جریمه های ویژه منطقه
  • انتشارات تنفسی
  • آلودگی انبوه

بیشتر بخوانید : ضربه زدن موتور چیست؟

در حال حاضر ، این ممکن است چیزی شگفت آور باشد ، زیرا رانندگی فوری احتمالاً غیرقابل تصور است. و از آنجا که وسایل نقلیه قدیمی به قدری متفاوت عمل می کردند که نیاز به خالی بودن داشتند ، این عادت برای مدت طولانی رایج شده است. اما ما اینجا هستیم تا کلاه را باز کنیم و همه چیز را روشن کنیم.

مردی که از پنجره ماشین انگشت شست را نشان می دهد ، آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟

آیا دور زدن برای ماشین من خطرناک است؟

آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟

در یک کلام – بله. در حال حاضر ، خیابانها می توانند دائماً خطرناک و شلوغ باشند ، بنابراین همیشه بسیار مهم است که به وسیله نقلیه خود مراقبت مناسب شود ، به ویژه در هوای سردتر و شدیدتر ، زمانی که شما قبل از خروج از خانه شروع به کار در مورد بیکاری می کنید.

گرم کردن خودرو بدون حرکت

متأسفانه ، بیش از 30 ثانیه در کارکردن خودرو می تواند چندین مشکل جدی ایجاد کند. موتور خودرو بدون نیاز به کار می افتد و حتی ممکن است به اصول اولیه مانند سیستم اگزوز آسیب برساند. این اجازه می دهد تا آب در داخل اگزوز متراکم شود و به آرامی آن را بخورد. این آسیب غیر ضروری است زیرا خودروهای جدیدتر به هر حال می توانند راه اندازی مجدد مداوم را تحمل کنند.

آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟

علاوه بر این ، راه اندازی مجدد خودرو از سوخت موجود در مقایسه با زمان خالی کمتر استفاده می کند ، حتی اگر این کار را به مدت 10 ثانیه انجام دهید. وزارت انرژی ایالات متحده به این نتیجه رسید که هر ساله حدود بیست میلیارد گالن بنزین در حالت بیکاری هدر می رود. در نهایت ، سوخت اضافی ناشی از بیکاری می تواند به تجمع باقی مانده سوخت در مناطق آسیب پذیر منجر شود. این بر سیلندرهای شما تأثیر می گذارد و دمای شمع های شما را کاهش می دهد ، که آنها را با آلودگی به خطر می اندازد. شمع های آسیب دیده یک واکنش زنجیره ای از مشکلات ایجاد می کنند ، حتی اگر در حالت بیکاری به کار بیفتید ، کل خودرو را تکان می دهید.

بیشتر بخوانید : علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟

کسانی که خودروهای بسیار قدیمی تری دارند ممکن است بخواهند در حالت بیکاری به اندازه کافی فکر کنند تا کاربراتور خود فرصت ایجاد تعادل بین هوا و سوخت را داشته باشد. بدون حسگرهای لازم ، خودروهایی که قبل از تزریق سوخت ساخته شده اند می توانند در شرایط خاص کاملاً متوقف شوند.

آیا نیاز دارید ماشین خود را در هوای سرد گرم کنید؟

به طور طبیعی ، یخ زدایی شیشه جلو همیشه در سرمای شدید ضروری است. اطمینان از وضوح شیشه جلو احتمالاً قابل توجه ترین احتیاط ایمنی قابل تصور است.

با این حال ، صندوق دفاع از محیط زیست به صراحت ادعا کرده است که موتورهای الکترونیکی حتی برای زمانی که با دمای سردتر سروکار دارند نیازی به گرم شدن ندارند. علاوه بر این ، بسیاری استدلال کرده اند که به سادگی رانندگی وسیله نقلیه خود را سریعتر از حالت خلوت گرم می کند.

آیا روشن کردن ماشین با بخاری روشن بد است؟

دکمه های گرمکن صندلی ماشین

به طور غریزی ، هرکسی بلافاصله می خواهد بخاری را برای مبارزه با دمای سردتر روشن کند ، هنگامی که برای اولین بار بیرون می آید. جدا از راحتی ، هر راننده باید هوشیار باشد و بتواند از نظر جسمی قادر به عبور از هوای نامساعد باشد.

با این حال ، بخاری خودرو به گرمای موتور متکی است. خنک کننده آن چیزی است که در نهایت به پر شدن هوای گرم کابین شما کمک می کند. فقط هنگامی که موتور به دمای کار می رسد ، بخاری مجاز به هرگونه ورودی می شود. بنابراین ، تا زمانی که موتور ابتدا پایداری خود را تشخیص ندهد ، بخاری شما را گرم نمی کند.

روشن کردن بخاری

این همچنین به این معنی است که روشن کردن فوری بخاری باعث گرم شدن موتور نمی شود ، چه برسد به آسیب موتور. از آنجا که لوازم جانبی وسایل نقلیه مدرن به طور کلی به طور خودکار هنگام خاموش کردن ماشین خاموش می شوند ، می توانید بخاری را نیز خاموش کنید تا موتور شما آماده تامین حرارت مورد نظر باشد.

آیا خوب است که ماشین خود را با AC روشن کنید؟

چک کردن کولر در ماشین با دست

آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟سیستم تهویه مطبوع روش پیچیده تری نسبت به بخاری دارد. کمپرسور AC مبرد را تبدیل می کند ، اما سیستم قدرت را از موتور خودرو می گیرد. عملکرد تهویه مطبوع باید RPM های بیشتری داشته باشد که میزان کارکرد میل لنگ و پیستون را اندازه گیری می کند.

با این حال ، هنگام کار گسترده تهویه مطبوع بر روی موتور کوچکتر ، بیشتر قابل توجه خواهد بود

سایش واقعی هر وسیله نقلیه باید ناچیز باشد. تا زمانی که سیستم به درستی کار می کند ، حداکثر چند اسب بخار قدرت از موتور می گیرد. به دلیل افزایش کشش ، تهویه مطبوع بر بازکردن پنجره ها در بزرگراه ترجیح داده می شود.

داغ شدن بیش از حد موتور

با این حال ، مانند هر چیز دیگری ، اگر سیستم شروع به خراب شدن کند ، می تواند مانند موتور بیش از حد داغ منجر به آثار مخرب شود. قابل توجه تر ، دمنده تهویه مطبوع با موتور کار می کند که انرژی آن را مستقیماً از باتری خودرو می گیرد. اگر دمنده را به اندازه کافی در حالی که موتور خودرو خاموش است کار کنید ، استارت شما قدرت باتری کافی برای برآورده کردن نام آن را نخواهد داشت.

خلاصه

در حالی که موارد بیشماری برای ایمنی مطلوب خودرو و استفاده عملی وجود دارد ، حتی راه اندازی آن نیز می تواند پیچیده به نظر برسد. اما پاسخ چیزی نیست جز یک خبر خوب ، شما را زودتر به راه می اندازد! AC و بخاری را می توان بلافاصله روشن کرد و رانندگی به جای خاموش کردن هوا فقط شما را گرمتر می کند. این همچنین به بهترین شکل به ماشین ، کیف پول و محیط شما خدمت می کند و به شما امکان می دهد در سفر بعدی خود استراحت کنید.

بیشتر بخوانید : در صورت ترک خوردن شیشه خودرو چه باید کرد؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *