آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

اندازه سوراخ واشر سرسیلندر چقدر باید باشد

اندازه سوراخ واشر سرسیلندر چقدر باید باشد

اندازه سوراخ واشر سرسیلندر چقدر باید باشد :وقتی صحبت از واشر سرسیلندر  سر به میان می آید، ویژگی هایی که اغلب در مورد آن صحبت می شود، مواد و ضخامت کلی فشرده است. هر دو مشخصات مهم در معادله کلی موتورسازی هستند، اما تنها مشخصاتی نیستند که باید در مورد واشر سرسیلندر های سر نگران باشید. همچنین موضوع اندازه سوراخ واشر سرسیلندر  در مقابل اندازه سوراخ موتور نیز وجود دارد. ما به اندازه کافی می دانیم که بدانیم به اندازه کافی در مورد این موضوع نمی دانیم، بنابراین از دوستان خود در کمیته گاسکت  کمک گرفتیم.

اندازه سوراخ واشر سرسیلندر چقدر باید باشد

هندسه اصلی سرسیلندر، واشر سرسیلندر  سر و بلوک موتور یک ساندویچ از دو جزء با یک واشر سرسیلندر  به عنوان پرکننده است. همه ما می دانیم که با تغییر ضخامت واشر سرسیلندر ، حجم ناحیه خاموش کننده را تغییر می دهید که به نوبه خود نسبت تراکم استاتیک را تغییر می دهد. اما متغیر دیگری وجود دارد که می تواند حجم ناحیه خاموشی را تغییر دهد – قطر اندازه سوراخ واشر سرسیلندر  سر.

“در بسیاری از موارد، حداقل اندازه سوراخ واشر سرسیلندر  توسط پیکربندی محفظه احتراق، بر خلاف اندازه سوراخ سیلندر تعیین می شود.” – جف اورز، کمیته گاسکت s.

به همین دلیل، اندازه قطر سوراخ واشر سرسیلندر  باید تا آنجا که گزینه‌های واشر سرسیلندر  اجازه می‌دهند، مطابق با پیکربندی موتور تنظیم شود. جف ایورز، مدیر خط تولید خودرو در کمیته گاسکت  می گوید: «در بسیاری از موارد، حداقل اندازه سوراخ واشر سرسیلندر  توسط پیکربندی محفظه احتراق تعیین می شود، برخلاف اندازه سوراخ سیلندر. “به طور کلی، ما 0.030 تا 0.060 اینچ را بیش از اندازه سوراخ سیلندر توصیه می کنیم. برجستگی سوراخ باید خارج از محفظه احتراق باشد.

آکام پارت محدوده قابل قبول را گسترش می دهد و می گوید که تناسب دقیق اندازه سوراخ واشر سرسیلندر  می تواند واقعاً با کاربرد موتور متفاوت باشد.

اندازه سوراخ واشر سرسیلندر چقدر باید باشد

حجم سوراخ واشر سرسیلندر

در اینجا می توانید یک نمای جانبی از بلوک، سیلندر و واشر سرسیلندر  سر را مشاهده کنید. در حالت ایده آل، ;کمیته فاصله بین 0.030 تا 0.060 اینچ در سوراخ واشر سرسیلندر  را توصیه می کند. این بدان معناست که اگر شما یک سوراخ 4000 اینچی دارید، می خواهید یک سوراخ واشر سرسیلندر  بین 4.030 تا 4.060 اینچ داشته باشید. شما همچنین می توانید نحوه محاسبه حجم سوراخ واشر سرسیلندر  را تجسم کنید – به همان روشی است که حجم سیلندر را محاسبه می کنید.

بیشتر بخوانید : زمان تعویض واشر سرسیلندر 

اندازه بیش از حد در هر جهت چیز بدی است

مانند بسیاری از چیزها در یک موتور، سفت بودن بیش از حد خطرناکتر از شل بودن است. اگر خودسرانه سوراخ واشر سرسیلندر  را خیلی بزرگ اندازه کنید، در این صورت فشرده سازی را کنار می گذارید، که فوراً برای ساخت شما خطرناک نیست. خیلی سفت پیش بروید و ممکن است با مشکل مواجه شوید. آکام پارت  می‌گوید: «اگر پیستون بیرون از سوراخ قرار بگیرد، مطمئناً تداخل مکانیکی یک عامل خواهد بود. حتی اگر پیستون از سوراخ خارج نشده باشد، در مورد واشر سرسیلندر  MLS می توانید نقاط داغی داشته باشید. بدیهی است که هیچ یک از گزینه‌ها قابل قبول نیست.

جهت خرید  سرسیلندر کامل 405 کلیک کنید

جهت خرید سرسیلندر کامل پژو پارس XU7 کلیک کنید

نوع واشر سرسیلندر

اورز همچنین اشاره می کند که نوع واشر سرسیلندر  ممکن است تعیین کند که چه اندازه بزرگ قابل قبولی است. “با یک واشر سرسیلندر  کامپوزیت با یک حلقه آتش، گزینه های اندازه سوراخ کمتری در مقایسه با واشر سرسیلندر  MLS ما وجود دارد.” بنابراین، اگر شما یک حفره 4.030 داشتید، اما نزدیکترین اندازه بزرگ 4.100 حفره بود، 0.070 اینچ فاصله چیزی است که خواهید داشت.

بسته به نوع واشر سرسیلندر  که استفاده می کنید، ممکن است مجموعه بزرگی از اندازه های سوراخ واشر سرسیلندر  موجود را داشته باشید، یا ممکن است مجبور باشید این کار را انجام دهید. سپس، اگر پیکربندی مورد نظر شما از قبل وجود نداشته باشد، همیشه این گزینه وجود دارد که کمیته برای شما یک واشر سرسیلندر  سفارشی ایجاد کند.

انجام ریاضی

بنابراین، در حالی که کمیته  تیراندازی در محدوده 0.030 تا 0.060 اینچ را توصیه می کند، بزرگ شدن بیش از حد فقط به نسبت تراکم شما آسیب می زند. چقدر؟ خوب، بیایید به ریاضی نگاه کنیم. می دانیم که حجم یک استوانه مساحت آن (π· شعاع 2) برابر ارتفاع آن است. و اگر دقت کنید، سوراخ واشر سرسیلندر  سر فقط یک سیلندر بسیار بسیار مربعی است.

مقایسه واشر سرسیلندر

بنابراین بیایید دو واشر سرسیلندر  فرضی LS را با هم مقایسه کنیم که هر دو ضخامت 051 اینچی دارند. بیایید فرض کنیم که از حفره LS1 3.898 استفاده می کنیم، بنابراین اندازه حفره 3.930  کمیته را انتخاب می کنیم. که 0.032 اینچ از سوراخ واشر سرسیلندر  را ارائه می دهد. کامل، درست است؟ (باید اینطور باشد، زیرا واشر سرسیلندر  3.930 دقیقاً برای آن طراحی شده است.)

اما اگر واشر سرسیلندر  3.930 موجود نباشد و شما در یک مسابقه هستید و سعی می‌کنید موتور را دوباره جمع کنید، و دوست شما مجموعه‌ای از واشر سرسیلندر های 0.051 با سوراخ 4.155 دارد، چه؟ خوب، می دانید که ناامن نخواهد بود، اما با نسبت تراکم شما چه می کند. با اعمال πr2·h می توانیم ببینیم.

واشر سرسیلندر  3.930 سوراخ، 0.051 ضخامت فشرده

(3.14159) (1.9652) (.051) = 0.619 اینچ مکعب (یا حدود 10.14cc)

واشر سرسیلندر  4.155 سوراخ، 0.051 ضخامت فشرده

(3.14159) (2.07752) (.051) = 0.692 اینچ مکعب (یا حدود 11.34cc)

اگر آن حجم اضافی را به یک ماشین حساب نسبت تراکم استاتیک وصل کنیم، می بینیم که با جابجایی به واشر سرسیلندر های بزرگتر در موتور فرضی LS، تقریباً 0.2 نقطه تراکم ارزش دارد که از 11.28 به 11.11 می رسد.

ضخامت واشر سرسیلندر

نکته بعدی که باید در نظر گرفت این است که در حالی که روند کلی صرف نظر از ضخامت کلی واشر سرسیلندر  صادق است، واشر سرسیلندر  ضخیم‌تر با تغییر سوراخ‌ها نسبت به نازک‌تر تفاوت بیشتری خواهد دید، زیرا اعداد کلی بزرگ‌تر و دورتر از هم هستند. به طور مشابه، تغییر 0.030 در حفره 3.700 اینچی نسبت به تغییر 0.030 در سوراخ 4.250 اینچی کمتر چشمگیر خواهد بود.

در اینجا دو ماشین حساب مختلف نسبت تراکم استاتیک وجود دارد، در سمت چپ ماشین حساب پیستون الماس قرار دارد که به طور خودکار حجم سوراخ واشر سرسیلندر  سر را بر اساس قطر سوراخ واشر سرسیلندر  و ضخامت فشرده شما محاسبه می کند. در سمت راست، ماشین‌حساب فشرده‌سازی EnginePro قرار دارد که از شما می‌خواهد به سادگی حجم سوراخ واشر سرسیلندر  را وارد کنید و از شما می‌خواهد مقداری ریاضی انجام دهید.

حالا، اینکه آیا این تغییر در فشرده‌سازی مسئله بزرگی است یا نه، کاملاً به شما بستگی دارد. در سناریوی فرضی کوبیدن برای ساخت دور بعدی، احتمالاً مشکل بزرگی نیست. اگر فقط بی حوصله هستید و سعی می کنید ساخت خود را کامل کنید، احتمالاً نمی خواهید آن فشرده سازی اضافی را روی میز بگذارید.

سرسیلندر کامل سمند XU7

 

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “اندازه سوراخ واشر سرسیلندر چقدر باید باشد

 1. علی گفت:

  درود بر شما خسته نباشید
  دوست عزیز ماشبن من پارس موتور معمولی هست
  پیستون زانتیا۱۸۰۰ انداختم روش که کف کل پیستون رو تقریبا نزدیک به یک میل تراش دادم برای جلوگیری از ناک
  اندازه دقیق ضخامت واشرها رو نمیدونم هر شرکتی و برندی یه سایز مختلف تولید میکنن که سر در گم شدم

  اندازه ضخامت واشرها رو اگه اطلاع دارین مرحمت کنید بهم بگین

  حجم محفظه احتراق سر سیلندر پژو هم قانونا باید ۳۲ باشه که تو ابن مورد باز هم هر شرکتی که تولید کننده این قطعه هست حجم محفظه احتراقشون هم با هم متفاوت

  برای جلوگیری از ناک خواستم سایز دقیق ضخامت واشر رو بدونم و اینکه اندازه حجم محفظه رو هم اگه محبت کنید بفرمایین ممنون میشم

  سپاسگذارم 🙏🏻🌹

  1. acampart گفت:

   دوست عزیز سلام
   باید به مراکز تویینیگ خودرو مراجعه کنید.
   در حیطه دانش ما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *