آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

تعویض وایر های شمع

تعویض وایر های شمع

تعویض وایر های شمع :وایر های شمع که به عنوان کابل های جرقه زنی نیز شناخته می شوند، بخش مهمی از سیستم جرقه زنی هستند. موتورهای خودرویی که دارای توزیع کننده یا بسته وایر پیچ از راه دور هستند دارای وایر های شمع هستند که جرقه را از وایر پیچ به شمع انتقال می دهند.

تعویض وایر های شمع

دستورالعمل های گام به گام

تعویض وایر های شمع به طور منظم برای حفظ بهترین حالت موتور خودرو ضروری است.

برداشتن مجموعه وایر شمع قدیمی

هر بار یک وایر را بردارید و جایگزین کنید، با طولانی ترین وایر شروع کنید. با انجام آنها در یک زمان، دیگر نگران تعویض تصادفی وایر ها نخواهید بود. هنگام جدا کردن وایر ها از شمع یا کلاهک توزیع کننده، چکمه را بچرخانید تا از شمع جدا شود. از تکان دادن یا کشیدن وایر ها خودداری کنید در غیر این صورت ممکن است اتصال قطع شود. مطمئن شوید که فقط چکمه را بکشید. خود کابل را نکشید.

جهت خرید وایر شمع ۲۰۷ کلیک کنید.

جهت خرید وایر شمع ال 90 کلیک کنید.

نصب مجموعه وایر شمع جدید

طولانی ترین وایر در مجموعه جدید را با طولانی ترین وایر روی وسیله نقلیه مطابقت دهید، سپس طولانی ترین وایر بعدی را مطابقت دهید و به همین ترتیب. برای طول یکسان مطابقت نداشته باشید زیرا این طول در تولید کنندگان وایر متفاوت است. چیزی که حتی ضروری‌تر از همسان کردن طول کابل است این است که ترتیب وایر‌های شمع را با هم مخلوط نکنید. نصب نادرست این وایر ها می تواند منجر به احتراق ضعیف یا احتراق ناقص سیلندر شود که باعث مشکلات رانندگی و آسیب بالقوه شدید به موتور می شود.

تعویض وایر های شمع

برای نصب وایر جدید، بوت وایر شمع جدید را از یک طرف به ماژول فشار دهید و سپس سر بعدی را روی شمع فشار دهید. لبه چکمه را به آرامی بچرخانید تا هوای اضافی خارج شود در غیر این صورت ممکن است چکمه به درستی قرار نگیرد و باعث جدا شدن وایر از درپوش شود.

آموزش تعویض وایر های شمع

هنگام نصب انتهای شمع وایر، وایر را روی شمع فشار دهید در حالی که انتهای بوت را نگه داشته اید. به آرامی فشار دادن و چرخاندن را ادامه دهید. انتهای آن باید با چکمه روی عایق شمع محکم بچسبد. وایر را به زور وارد نکنید. هنگامی که به درستی تراز شود، وایر به راحتی ادامه می یابد و صدای “کلیک” را می شنوید. اگر وایر به راحتی جدا می شود، با کشیدن محکم به عقب تست کنید، اگر به درستی نصب نشده است.

مسیریابی وایر های شمع جدید

هنگام مسیریابی وایر های شمع به سیلندرها، مهم است که این کار را به ترتیب ترتیب شلیک انجام دهید تا از شلیک متقابل جلوگیری شود. فاصله بین وایر‌های شمع بسیار نزدیک یا موازی به یکدیگر نیز می‌تواند منجر به شلیک متقاطع به دلیل میدان القایی که در یکی از وایر‌ها با عبور جریان در وایر دیگر ایجاد می‌شود، شود. بهتر است وایر‌های شمع را با استفاده از براکت‌های عایق فلزی یا بهتر از آن پلاستیکی یا فیبری در موقعیت خود نگه دارید تا از این امر جلوگیری کنید.

نکات مهم تعویض وایر شمع خودرو

وایر های شمع جدید را از منیفولدهای اگزوز یا سایر اجسام فلزی دور کنید. این کار آنها را از گرمای منیفولدها محافظت می کند و افت ولتاژ خازنی بین هادی و سطوح فلزی را کاهش می دهد. ترمینال های شمع خوب با یک حلقه گیر ساخته می شوند که وقتی به درستی در جای خود قرار می گیرند، یک “کلیک” یا “سنگ” فلزی ایجاد می کند. مطمئن شوید که پایانه ها به درستی مهر و موم شده اند و سپس هوا را محکم از چکمه ها و نوک سینه ها خارج کنید.

تعویض وایر شمع خودرو

تعویض وایر شمع خودرو

قبل از استارت زدن مطمئن شوید که موتور ماشین شما سرد است. محیط زیر کابین می تواند بسیار گرم باشد – فقط زمانی که موتور خنک است، وایر های شمع را جدا کنید. ممکن است چند ساعت طول بکشد تا موتور خنک شود.

قبل از نصب وایر های جدید، برج های عایق شمع و درپوش توزیع کننده را پاک کنید. وایر های دوشاخه را دقیقاً همانطور که در ابتدا بودند مسیریابی کنید. برای جلوگیری از ایجاد قوس الکتریکی، وایر های سیلندرهای متوالی شلیک را در کنار یکدیگر قرار ندهید.

اگر پس از اتمام کار نویز رادیویی بیشتری دارید، باید به چند نکته توجه داشته باشید

(1) مجموعه وایر های فلزی می توانند صدای احتراق را مانند آنتن منتشر کنند.

(2) همیشه سر و صدای رادیو را با هود بسته و چفت بررسی کنید.

(3) اطمینان حاصل کنید که وایر های شمع به موازات وایر سنسور هدایت نمی شوند.

هرگز وایر های شمع را محکم نبندید و اجازه ندهید که بین پاک کننده هوا و توزیع کننده قرار بگیرند. تنش های ولتاژ بالا در این نقاط افزایش می یابد و خرابی وایر را تسریع می کند.

بسته‌بندی وایر‌های شمع و پیچیدن آن‌ها با نوار، کشیدن آن‌ها از طریق لوله‌های فلزی یا چسباندن محکم آن‌ها به موتور، ممکن است ظاهر آن‌ها را مرتب کند، اما می‌تواند باعث تلفات جدی ولتاژ و/یا شلیک متقابل شود. تغییر مسیریابی از مسیریابی اولیه OEM می تواند منجر به خرابی زود هنگام وایر شمع شود.

درباره شمع های باکیفیت بیشتر بیاموزید، قطعه خودروی خود را پیدا کنید، یا امروز پیدا کنید که قطعه خودرو خود را از کجا بخرید.

وایر شمع 206 تیپ 5

وایر شمع رانا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *