آموزش خودرو, اخبار خودرو, نکات خودرویی

زمان تعویض تسمه تایم و واتر پمپ

زمان تعویض تسمه تایم و واتر پمپ

چه زمانی باید تسمه تایم و واتر پمپ را تعویض کنم؟این واقعیت که تسمه‌های تایم و پمپ‌های آب دارای فاصله زمانی طولانی‌ای هستند، باعث می‌شود تا کاربران به راحتی ناامید شوند و نیاز نهایی به تعویض آن‌ها را دست کم بگیرند. وابستگی بین هر دو جزء از این واقعیت ناشی می شود که تسمه تایم معمولاً واتر پمپ را به حرکت در می آورد.

زمان تعویض تسمه تایم و واتر پمپ

آکام پارت توصیه می کند که از توصیه های مشخص شده در دفترچه راهنمای خودرو پیروی کنید، بسته به هر مدل، این جایگزینی دیر یا زود انجام می شود. با این حال، خرابی تسمه تایم لزوماً به معنای بد بودن واتر پمپ نیست.

با توجه به این موضوع، اکیداً توصیه می شود که هر دو قسمت به طور همزمان تعویض شوند، طبق دلایلی که در زیر نشان داده شده است.

3 دلیل برای تعویض همزمان تسمه تایم و پمپ آب

  1. رابطه بین تسمه تایم و پمپ آب

تعویض واتر پمپ یا تسمه تایم دو مورد از رایج ترین عملیات در یک کارگاه است. در حالی که واتر پمپ به عنوان یک جزء سیستم خنک کننده برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور طراحی شده است،

توسط تسمه تایم هدایت می شود و نیروی خود را از میل لنگ موتور می گیرد. این بدان معناست که اگر تسمه تایم در وضعیت بدی قرار داشته باشد، واتر پمپ زودتر شروع به خرابی می کند.

جهت خرید  واتر پمپ پراید کلیک کنید.

جهت خرید  واتر پمپ تیبا کلیک کنید.

از طرف دیگر، اگر واتر پمپ به طور مستقل از کار بیفتد، احتمالاً ابتدا باید تسمه را جدا کنید تا واتر پمپ جایگزین شود. زیرا در بسیاری از موارد برای رسیدن به پمپ آب، دسترسی از تسمه تایم باقی می ماند.

چه زمانی باید تسمه تایم و واتر پمپ را تعویض کنم؟

2. صرفه جویی در هزینه و نیروی کار

تعویض مشترک هر دو جزء برای موتور خودرو و جیب شما مفید خواهد بود.

عدم تعویض واتر پمپ در هنگام تعویض تسمه تایم به این معنی است که اگر پمپ در مرحله بعدی خراب شود، سرمایه گذاری نزدیک به دو برابر خواهد شد.

کار انجام شده در جداسازی موتور برای دسترسی به این قطعات به ویژه پیچیده و زمان بر است و می تواند از چند ساعت تا یک روز کامل کار طول بکشد.

تعویض همزمان هر دو باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود، زیرا بسیاری از کارهای مقدماتی و زمان قابل شارژ قبلاً انجام شده است.

همچنین راهی برای اطمینان از بهترین شیوه های نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناشناخته است که می تواند منجر به تعمیرات غیرمنتظره و گران قیمت موتور شود.

3. اطمینان از نگهداری ایمن

اطمینان از اینکه واتر پمپ در شرایط بهینه قرار دارد برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور ضروری است، حتی اگر گاهی اوقات سیگنال ها دور از چشم به نظر می رسند.

انتظار برای واتر پمپ برای ایجاد مشکل خطرناک است، علاوه بر این، پمپ‌ها و تسمه‌ها باید در مواقعی با هم هماهنگ شوند

و کیت‌های جایگزین راهی ایده‌آل برای ارائه درجاتی از اطمینان و جلوگیری از مشکلات آینده موتور هستند.

به دنبال راه حل نهایی تسمه تایم و واتر پمپ هستید؟

مجموعه کیت های تسمه تایم آکام پارت شامل همه چیزهایی است که برای اطمینان از عملکرد صحیح موتور و سیستم خنک کننده نیاز دارید.

از تسمه تایم گرفته تا پمپ آب، کشنده ها و پیچ های مورد نیاز برای مونتاژ،

ما در آکام پارت نزدیک به 90 سال دانش و تجربه خود را در خدمت شما قرار می دهیم تا جایگزینی بهینه برای قطعات یدکی شما ارائه دهیم.

چه زمانی واتر پمپ نیاز به تعویض دارد؟

پمپ های آب فاصله سرویس طولانی دارند، اما این اغلب به این معنی است که صاحبان خودرو نیاز نهایی به واتر پمپ جدید را دست کم می گیرند.

اگرچه پمپ‌های آب در طول زمان فرسوده می‌شوند، اما برخی عوامل سهل‌انگیز عمدتاً مسئول تسریع این فرآیند هستند.

بیشتر بخوانید :  انواع واتر پمپ خودرو

پمپ های آب و تسمه تایم طول عمر مشابهی دارند به همین دلیل است که آکام پارت به شدت توصیه می کند هر دو را همزمان جایگزین کنید.

این نه تنها تعمیر و نگهداری کارآمد و ایمن را تضمین می کند، بلکه باعث صرفه جویی در هزینه های نیروی کار و دوره کوتاه تر عدم استفاده می شود.

عمر واتر پمپ خودرو چقدر است؟

هنگام در نظر گرفتن یک واتر پمپ بادوام و قابل اعتماد، دو عامل وجود دارد که بیشترین نقش را در تضمین عمر طولانی یک واتر پمپ ایفا می کند:

نصب و کیفیت واتر پمپ

تعمیر و نگهداری سیستم خنک کننده

طول عمر واتر پمپ خاص بسته به مدل خودرو و نوع سیستم خنک کننده آن متفاوت است. اکیداً توصیه می شود

که اول از همه، قبل از تعویض آخرین پمپ آب، یک شریک قابل اعتماد پیدا کنید،

و دوم، توصیه های مشخص شده در کتابچه راهنمای مالک خودرو را برای نصب پمپ چاه جدید دنبال کنید.

علاوه بر این، تمایل به یک واتر پمپ کاملاً جدید تا حد زیادی به عملکرد راننده در طول سالها بستگی دارد.

اگر تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و مراقبت کامل از سیستم خنک کننده خودرو جدی گرفته شود،

یک واتر پمپ با کیفیت می تواند بسته به مدل، دوباره تا 100000 مایل دوام بیاورد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *