آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

علائم خرابی اویل پمپ: نحوه بررسی و هزینه تعویض

علائم خرابی اویل پمپ: نحوه بررسی و هزینه تعویض

3 علامت اصلی یک اویل پمپ بد: داشتن اویل پمپ  بد چیزی نیست که صاحبان وسایل نقلیه منتظر آن هستند زیرا می تواند مشکل ساز باشد. به همین دلیل، دانستن علائم آن برای رفع سریع مشکل مفید خواهد بود.

علائم خرابی اویل پمپ: نحوه بررسی و هزینه تعویض

در این مقاله شما را با علائم بد بودن اویل پمپ  آشنا می کنیم. همچنین، ما برجسته خواهیم کرد:

  • هزینه تعویض اویل روغن
  • چگونه اویل پمپ خود را بررسی کنیم
  • این که آیا می توانید با اویل پمپ بد رانندگی کنید یا نه.
  • آیا می توان با اویل پمپ بد رانندگی کرد؟
  • علائم اویل پمپ بد
  • چگونه اویل پمپ خود را بررسی کنیم
  • هزینه تعویض اویل روغن

آیا می توان با اویل پمپ  بد رانندگی کرد؟

بله، تو میتونی. با این حال، این بسیار مشروط است. این به این معنی است که شما فقط در صورتی می توانید با اویل پمپ  بد رانندگی کنید که در راه جایگزینی باشید. شما نباید برای مدت طولانی با اویل پمپ  معیوب رانندگی کنید وگرنه ممکن است به میل لنگ و یاتاقان های میل بادامک آسیب وارد کنید.

علاوه بر این، رانندگی با اویل پمپ  بد به معنی عدم روانکاری است که می تواند به بالابرهای هیدرولیک خودرو آسیب برساند.

برای زدن میخ به سر، در حالی که امکان رانندگی با اویل پمپ  بد وجود دارد، اکیداً توصیه می کنیم از آن اجتناب کنید. انجام این کار باعث آسیب گران قیمت موتور می شود.

علائم اویل پمپ خراب

علائم خرابی اویل پمپ

علائم خرابی اویل پمپ

اگر اتومبیل شما هر یک از علائم هشدار دهنده زیر را نشان داد، باید فوراً با یک گاراژ محلی وقت بگیرید. ممکن است از اویل پمپ  بد رنج می برد.

فشار کم روغن

اویل پمپ  خودروی شما وظیفه تامین و تنظیم روغنی که موتور خودرو را روان می کند و همچنین کنترل دمای آن را بر عهده دارد. این کار را با تسهیل توزیع روغن در اجزای مختلف موتور انجام می دهد. در نتیجه قطعات متحرک موتور به راحتی بدون هیچ گونه آسیبی روی هم می لغزند زیرا به درستی روغن کاری شده اند.

فشار کم روغن ناشی از اویل پمپ  بد باعث می شود که قسمت های متحرک موتور وسیله نقلیه شما به شدت به یکدیگر ساییده شوند. به خاطر داشته باشید که اگر فشار روغن ماشین شما به دلیل خرابی اویل پمپ  پایین باشد، چراغ روغن روی داشبورد روشن می شود.

افزایش دمای موتور

همانطور که در بالا ذکر شد، روغن ناکافی در موتور ماشین شما ناشی از معیوب بودن اویل پمپ  باعث خشک شدن آن می شود.

این بدان معنی است که اجزای آن روغن کاری لازم برای حرکت آزاد را ندارند. ناتوانی اجزای متحرک موتور شما در حرکت آزاد به معنی اصطکاک بیشتر است که باعث تولید گرما می شود.

این باعث افزایش دمای موتور می شود. اگر موتور به درستی روغن کاری شود، روغن گرمای بیش از حدی را که موتور ایجاد می کند، جذب می کند و در حین حرکت در اطراف موتور آن را دفع می کند.

صداها

برخی از علائم بد اویل پمپ  بیشتر از سایرین قابل توجه است. برای مثال، ممکن است متوجه سر و صدایی که از قسمت های مختلف خودرو می آید به عنوان نشانگر خرابی اویل پمپ  باشید. این صداها می تواند از موارد زیر باشد:

صدای بالابر هیدرولیک

بالابر هیدرولیک جزء اصلی عملیات قطار سوپاپ موتور است زیرا به حفظ فاصله سوپاپ کمک می کند. به طور ضمنی، برای عملکرد صحیح به روغن کاری زیادی نیاز دارد. در صورت فشار کم روغن ناشی از خرابی اویل  روغن، از رسیدن روغن به بالابرهای هیدرولیک جلوگیری می شود.

به همین دلیل، بالابر هیدرولیک نمی تواند به درستی حرکت کند و در صورت تلاش برای انجام این کار، سر و صدای زیادی ایجاد می کند. همچنین عدم روانکاری در بالابر هیدرولیک باعث ساییدگی و پارگی در اثر اصطکاک و کاهش طول عمر آن می شود.

صدای سیستم سوپاپ قطار

سیستم سوپاپ-قطار یک وسیله نقلیه از قطعات کلیدی مانند مهر و موم، میله های فشار و راهنماهای سوپاپ تشکیل شده است. این قطعات نیاز به روغن کاری مناسب برای قطعات فلزی دارند. روانکاری ضعیف ناشی از اویل پمپ  بد باعث اصطکاک بیش از حد در قطعات مکانیکی می شود. در نتیجه، نویز در سیستم سوپاپ-قطار تولید می شود.

صدای اویل پمپ

اویل پمپ  در شرایط کاری عادی بی صدا کار می کند. با این حال، اگر ایراد داشته باشد، اویل پمپ  هر زمان که بخواهد روغن را در اطراف موتور پخش کند، صدای ناله ای تولید می کند. این صدا به دلیل فرسودگی چرخ دنده های اویل پمپ  است و در زمان دور زدن خودرو بیشتر به چشم می آید.

چگونه اویل پمپ  خود را بررسی کنیم

اکنون که از خطراتی که اویل پمپ  معیوب برای موتور وسیله نقلیه خود به همراه دارد می دانید، دانستن اینکه چگونه اویل پمپ  خود را برای خرابی بررسی یا آزمایش کنید مفید خواهد بود. به این ترتیب، زمانی که علائم را مشاهده کردید، می توانید آن را جایگزین کنید. در اینجا نحوه بررسی اویل پمپ  خود آورده شده است:

مطالب مرتبط و مهم :

مرحله 1: رانندگی را متوقف کنید

اگر در حال رانندگی هستید و متوجه شدید که چراغ کم روغن روی داشبورد خودروی شما روشن است، باید خودرو را متوقف کرده و از یک نشانگر برای بررسی t استفاده کنید.

او سطح روغن اگر سطح روغن کم است روغن بیشتری اضافه کنید. ماشین را روشن کنید و مراقب هر یک از علائم خرابی اویل پمپ  باشید.

مرحله 2: واحد اندازه گیری فشار روغن موتور را بررسی کنید

اگر چراغ فشار کم روغن پس از پر کردن مجدد روغن موتور همچنان فعال باشد، ممکن است وسیله نقلیه شما با سیستم ارتباطی اندازه گیری خود مشکل داشته باشد. این اغلب به دلیل سیم کشی معیوب ایجاد می شود. اما اگر با خودروی خود مشکل برقی ندارید و پس از پر کردن روغن متوجه صداهای عجیب و غریب از خودروی خود می شوید، باید فشار روغن خودرو را بررسی کنید.

مرحله 3: از یک فشارسنج برای بررسی فشار درگاه روغن موتور استفاده کنید

اگر چراغ فشار پایین روغن با وجود رفع مشکلات ذکر شده خاموش نشد، نشان دهنده خرابی اویل پمپ  است. کاری که اکنون باید انجام دهید این است که یک فشارسنج روغن روی درگاه روغن موتور قرار دهید. پس از آن، خوانش فشار روغن را بررسی کنید و آنها را با فشار روغن توصیه شده خودرو خود مقایسه کنید تا ببینید آیا تفاوتی وجود دارد یا خیر.

اگر خوانش‌ها عادی باشد، احتمال دارد که واحد ارسال مشکل‌دار داشته باشید. با این حال، اگر خوانش ها نشان می دهد که فشار روغن پایینی دارید، فیلتر روغن را تمیز کنید و یک بار دیگر اویل  را تست/بررسی کنید.

اگر در کنار جاده گیر کرده اید و نمی توانید این آزمایش را خودتان انجام دهید، با ارائه دهنده بازیابی خود تماس بگیرید. آنها تجهیزاتی را در اختیار خواهند داشت تا آزمایش کنند که آیا اویل پمپ  شما معیوب است یا خیر.

اگر این مشکل ادامه داشت، توصیه می‌کنیم یک قرار ملاقات با یک گاراژ محلی رزرو کنید. آنها یک بازرسی بصری رایگان را برای یافتن علت مشکل شما تکمیل می کنند و سپس اگر این چیزی است که شما نیاز دارید، یک نقل قول شفاف برای تعویض اویل پمپ  ارائه می دهند. گاراژهای نزدیک خود را مقایسه کنید تا بهترین معامله را پیدا کنید و بازرسی بصری خود را فقط در 2 مرحله رزرو کنید.

هزینه تعویض اویل روغن

به طور متوسط، هزینه تعویض اویل پمپ  بین 300 پوند تا بیش از 2000 پوند بسته به ماشین و هزینه کار است.

نتیجه

همانطور که قبلاً گفته شد، دانستن علائم خرابی اویل پمپ  می تواند در دراز مدت شما را از مشکلات زیادی نجات دهد، زیرا به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که اویل پمپ  به درستی کار می کند. بی توجهی به این بخش می تواند منجر به تعمیرات گران زیادی شود زیرا خودروی شما با اویل پمپ  معیوب به درستی کار نمی کند. اگر متوجه مشکلی شدید، مطمئن شوید که اویل پمپ  خود را متوقف کرده و آزمایش کنید. اگر در این مورد به کمک نیاز دارید با ارائه دهنده بازیابی خود تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *