آموزش خودرو, اخبار خودرو, نکات خودرویی

علائم خرابی قرقری فرمان از صفر تاصد

قیمت قرقری فرمان

علائم خرابی قرقری فرمان از صفر تاصد از آنجا که فرمان خودرو بخش بسیار مهمی از خودرو محسوب میشود و  عملکرد صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت خرابی آن با مشکلات فراوای مواجهه خواهیم شد بر آن شدیم تا در این مقاله کارشاسان آکام پارت در مورد قرقری فرمان خودرو به طور کامل صحبت کنند و آن را برای شما از صفر تا صد توضیح دهیم ، با ما در بهترین فروشگاه لوازم یدکی خودرو در تهران همراه باشید…

علائم خرابی قرقری فرمان از صفر تاصد

علائم خرابی قرقری فرمان از صفر تا صد

شنیدن صدای آن در هنگام عبور از ناهمواری ها که از داخل خودرو به خوبی شنیده میشود .

علت خرابی قرقری فرمان :

علت اصلی را میتوان در خرابی و پاره شدن گردگیر قرقری فرمان جویا شد. با خراب شدن گردگیر قرقری فرمان گریس ان خشک شده و در نتیجه قرقری فرمان آسیب میبیند و خراب میشود

برای تهیه قرقری فرمان از بازرگانی آکام پارت  که عرضه مستقیم محصولات ایران خودرو و سایپا را بر عهده دارد میتوانید از طریق راههای ارتباطی با ما تماس بگیرید .

خرید قرقری فرمان 206

مهمترین دلیل خرابی قرقری فرمان

وظیفه قرقری فرمان انتقال نیروی خطی فرمان به سیبک افقی فرمان و در نتیجه انسجام جعبه فرمان است.

قرقری فرمان سیستم دنده شانه ای عادی است که شامل سیستم دنده شانه ای Rack  و پینیون می شود به گونه ای که این پینیون حرکتی  به صورت دورانی دارد و دنده شانه ای حرکتش به صورت خطی می باشد .

همینطور دنده پینیون حرکتش دورانی غربیلک فرمان را به دنده شانه ای منتقل میکند ، دنده شانه ای نیز حرکت خطی را از طریق مفصل ها به چرخ های خودرو منتقل میشود و نحوه تبدیل حرکت آن دورامی و به صورت خطی سیستم فرمان است که این سیستم فرمان شامل شانه ای و پینیون میشود .

علائم خرابی قرقری فرمان از صفر تاصد

عملکرد قرقری فرمان خودرو

زمانی که یک راننده غربیلک فرمان را به سمت چپ یا سمت راست حرکت میدهد این حرکت به وسیله پیج بلندی که در انتها میل فرمان خودروست دنده را حول محورش به سمت راست و یا سمت چپ نسبت به میزان گردش چرخ قرقری هدایت میکند .

محور ایم دنده به وسیله اهرم های متفاوتی به سمت چرخ های جلو و عقب هدایت می شود و باعث میشود که ماشین و لاستیک حرکت کنند و باعث میشوند که فرمان خودرو حرکت کند .

خرید قرقری فرمان پژو پارس XU7

علائم خرابی قرقری فرمان از صفر تاصد

نحوه عملکرد قرقری فرمان به گونه ایست که جعبه فرمان  را به سبیک متصل کرده و باعث منسجم شدن جعبه فرمان میشود و حرکت و کنترل فرمان خودرو را به عهده دارد .

اهمیت قرقری فرمان

اهمیت قرقری فرمان خودرو از میزان بالایی برخوردار است به گونه ای که  راننده باید هر 6 ماه یک بار فرمان خودرو را روغن کاری کند و به طور منظم آن را چک کند تا اگر با مشکلی روبه رو شد سریعا به رفع آن اقدام کند .

خرید قرقری فرمان 405

قرقری فرمان در کجای خودرو قرار دارد ؟

قرقری فرمان خودور به جعبه فرمان آن متصل می شود و در همه ی خودرو ها تقریبا مشابه است . قرقری فرمان نقش مهمی را در خودرو ایفا میکند و عامل اصلی حرکت فرمان خودرو به طرفین است و در صورت عدم و یا خرابی قرقری فرمان ،فرمان خودرو قادر به حرکت نخواهد بود .

خرید قرقری فرمان سمند XU7

علت خرابی قرقری فرمان چیست ؟

علت خراب شدن این قطعه بخاطر آسیب گردگیر قرقری فرمان است که با خشک شدن گریس آن به قرقری فرمان آسیب میبیند .

قیمت قرقری فرمان

برای استعلام قیمت قرقری فرمان اینجا کلیک کنید

خرید قرقری فرمان رانا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *