آموزش خودرو, نکات خودرویی

علائم خرابی واشر سرسیلندر

علائم خرابی واشر سرسیلندر

خرابی واشر سرسیلندر یکی از مشکلات اساسی است که میتواند برای هر خودرو پیش بیاید و بلافاصله بعد از بروز این مشکل باید به فکر تعمیر آن باشید  موتور احتراق داخلی از چندین مایع و اجزای تشکیل شده است که در کنار هم باعث می شود ماشین شما بدون مشکل کار کند و شما را از محل A به محل B برساند.

علائم خرابی واشر سرسیلندر

واشر سریلندر، مهر و موم بین بلوک موتور و سرسیلندر است. از اختلاط مایعات مختلف جلوگیری می کند که برای عملکرد صحیح موتور بسیار مهم است.

نشتی واشر سرسیلندر

وقتی نشتی در واشر سرسیلندر وجود داشته باشد ، اکثر افراد و مکانیک ها از آن به عنوان “واشر سریلندردمیده” یاد می کنند. به طور خلاصه ، سه نوع مایعات با واشر سریلندراز مخلوط شدن جلوگیری می کنند.

مایعات مورد بحث عبارتند از روغن ، مایع خنک کننده و مخلوط هوا و سوخت در محفظه احتراق. اگر هر یک از این مایعات مخلوط شوند ، در هر دو سیستمی که مایعات به آنها وابسته هستند ، مشکل ایجاد می کنند.

علائم خرابی  واشر سرسیلندر

هنگامی که نشتی در واشر سرسیلندر وجود داشته باشد ، علائم زیادی ممکن است رخ دهد. علائمی که ممکن است نشان دهند عبارتند از:

دود سفید از اگزوز

داغ شدن بیش از حد موتور

روغن شیری رنگ

ضربه موتور

همه این علائم به دلیل مخلوط کردن مایعات رخ می دهد. اگر واشر سریلندرمنفجر شود لزوماً به این معنا نیست که همه مایعات مخلوط می شوند.

به همین ترتیب ، این بدان معنا نیست که همه این علائم ظاهر می شوند. اگر متوجه این علائم شدید ، باید موتور خود را در اسرع وقت خاموش کنید و مطمئن شوید که یک مکانیک به آن نگاه کرده است.

دود سفید از اگزوز

دود سفید از اگزوز

دود سفید از اگزوز در بیشتر موارد به این معنی است که چیزی در محفظه احتراق یا اگزوز وجود دارد که نباید آنجا باشد.

وقتی صحبت از واشر دمیده می شود ، دلیل بیرون آمدن دود سفید از اگزوز به دلیل ورود روغن یا مایع خنک کننده به محفظه احتراق است.

دلایل خرابی واشر سرسیلندر

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است دود سفید ظاهر شود. همیشه فاجعه آمیز نیست ، اما در صورت وقوع باید محتاط باشید.

داغ شدن بیش از حد موتور

موتور بیش از حد گرم

داغ شدن بیش از حد موتور شایع ترین علامت واشر واشر است.

همانطور که مایع خنک کننده به محفظه احتراق نشت می کند ، جایی که بخار می شود و از طریق اگزوز خارج می شود ، مقدار مایع خنک کننده به سرعت کاهش می یابد.

از آنجا که مایع خنک کننده وجود ندارد ، باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود. نه تنها مایع خنک کننده مقصر است ، بلکه واشر دمیده شده نیز منجر به تولید برق بی اثر و تولید گرمای بیشتر می شود.

مایع خنک کننده در روغن

روغن موتور نقش مهمی در روانکاری بسیاری از قطعات مهم در محفظه موتور دارد. روغن و آب از بهترین دوستان دور هستند ، اگر مخلوط شوند ، مایع کف دار شیری رنگ ایجاد می شود.

مایع حاصل از مخلوط کردن روغن و مایع خنک کننده است و باعث می شود که خاصیت روانکاری روغن موتور تقریباً وجود نداشته باشد.

مشکلات خرابی واشر سرسیلندر

اگر مشکوک به خرابی واشر سرسیلندر هستید ، می توانید درپوش پرکن روغن را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید مایع شیری رنگ و کف دار را مشاهده کنید. اگر وجود داشته باشد ، واشر واشر سریلندرممکن است مقصر باشد.

توجه به این نکته ضروری است که روغن و مایع خنک کننده در صورت وجود مشکل دیگر در جای دیگر ممکن است با هم مخلوط شوند ، بدین معنا که این علامت منحصر به واشر دمیده سر نیست.

روغن که به سیستم خنک کننده نشت کرده است ، یک فیلم شبیه مایونز تولید می کند که ممکن است در درپوش های رادیاتور دیده شود. همچنین ممکن است حباب در مخزن سرریز دیده شود.

یکی دیگر از عوارض نشت مایع خنک کننده به محفظه احتراق ، قفل شدن هیدرولیک موتور است.

خرابی واشر سرسیلندر در موتور خودرو

در موارد جدی تر ، موتور مقدار زیادی از فشرده سازی را از دست می دهد که باعث ضربه زدن به موتور می شود.

سپس در حالت ایستاده متوجه یک خلأ خشن می شوید و در برخی موارد ، موتور حتی ممکن است خاموش شود. این به دلیل برخورد قطعات متحرک بدون روغن کاری به یکدیگر و ایجاد آسیب دائمی است.

درست مانند سایر علائم توصیف شده ، ضربه زدن و خاموش شدن موتور منحصر به واشر سریلندرنیست ، اما ممکن است سرنخ خوبی برای آنچه در حال رخ دادن است باشد.

هزینه تعمیر واشر سریلندردمیده

متأسفانه تعمیر واشر سریلندریکی از گرانترین تعمیرات خودرو است. دلیل آن به دلیل واشر سریلندرنیست ، بلکه نقش اصلی آن در محفظه موتور است.

به دلیل موقعیت مکانی ، موتور باید جدا شود که ممکن است ساعتهای زیادی طول بکشد ، که به نوبه خود به این معنی است که تعمیر بسیار کار سخت است.

خرید واشر سریلندرجدید بسته به مدل خودرو به طور متوسط ​​100 تا 200 دلار برای شما هزینه دارد. بزرگترین هزینه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، هزینه نیروی کار است.

در این حالت ، هزینه کار بسته به مدل ماشین و سایر عوامل متفاوت است. با این وجود ، انتظار می رود بین 900 تا 1500 دلار هزینه کار بپردازید.

برخی از افراد با استفاده از سیلر واشر سریلندرقسم می خورند در حالی که برخی دیگر به شدت از استفاده از آنها توصیه می کنند. حقیقت در جایی بین است ، در برخی موارد ، ممکن است کار کند اما 9 مورد در هر 10 مورد ، تعمیر کامل باید انجام شود.

واشر سرسیلندرماشین

وظیفه واشر سریلندرجلوگیری از اختلاط مایعات بین بلوک موتور و سرسیلندر است. مایعات مورد بحث معمولاً روغن ، مایع خنک کننده و مخلوط هوا/سوخت از محفظه احتراق هستند.

هزینه تعمیر واشر سریلندردمیده

نشتی در واشر سرسیلندر

نشتی در واشر سریلندرهمان “واشر سریلندردمیده” است. بزرگترین علت واشر واشر سریلندرگرم شدن بیش از حد موتور است.

مهم است که مطمئن شوید سطح مایع خنک کننده همیشه در سطح قابل قبولی است.

این مخلوط می تواند به دو صورت انجام شود ، به عنوان مثال ، روغن می تواند به سیستم خنک کننده نشت کند و مایع خنک کننده می تواند به سیستم روغن کاری نشت کند. در بسیاری از موارد ، روغن و مایع خنک کننده به داخل محفظه احتراق نشت می کنند.

شایع ترین علامت داغ شدن بیش از حد موتور است در حالی که سایر علائم مانند دود سفید از اگزوز ، روغن کف دار شیری رنگ و ضربه زدن به موتور غیر معمول نیست.

خرابی واشر سریلندر اتومبیل

واشر سریلندر اتومبیل

سیلر واشر سریلندریک “جایگزین” ارزان تر برای تعمیر واشر سریلندردمیده است ، با این حال ، این هرگز یک راه حل دائمی نیست و در بیشتر موارد ، به هیچ وجه کار نمی کند.

تعویض واشر سریلندریکی از گرانترین تعمیرات به دلیل هزینه زیاد نیروی کار است زیرا واشر سریلندربین بلوک موتور و سر سیلندر قرار دارد.

از نظر خرید واشر سریلندر، به طور متوسط ​​100 تا 200 دلار برای شما هزینه دارد ، اما هزینه کار ممکن است ده برابر هزینه یا حتی بیشتر باشد.

برای ارائه تقریبی ، می توانید روی پرداخت 900 تا 1500 دلار هزینه کار به تنهایی حساب کنید.

همچنین لازم به ذکر است که واشر دمیده شده ممکن است باعث آسیب بیشتر به دیگر قطعات شود ، این بدان معناست که هزینه تعمیر ممکن است بسیار بیشتر باشد.

خرید سرسیلندر خودرو از آکام پارت 

سرسیلندر کامل 405

سرسیلندر کامل پژو پارس XU7

سرسیلندر کامل سمند XU7

قطعات تشکیل دهنده خودرو

تسمه دینام 206 تیپ 5 دانگیل کد 1575

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.