آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

قطعات اصلی سیستم تعلیق خودرو

قطعات اصلی سیستم تعلیق خودرو

سیستم تعلیق خودرو چه می کند؟بسیاری از سیستم های مختلف در زیر کاپوت وجود دارد تا از عملکرد صحیح خودرو اطمینان حاصل شود. سیستم تعلیق تضمین می کند که وسیله نقلیه می تواند ضربه ها، فرورفتگی ها و هر چیز دیگری را که در حین رانندگی با آن مواجه می شود، کنترل کند.

قطعات اصلی سیستم تعلیق خودرو

سیستم تعلیق از چندین قسمت تشکیل شده است که همگی در تثبیت و کنترل خودرو نقش دارند. به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید که سیستم تعلیق چگونه کار می کند و چرا حفظ آن مهم است.

سیستم تعلیق خودرو چه می کند؟

سیستم تعلیق خودرو برای کمک به حداکثر رساندن میزان اصطکاک بین لاستیک ها و جاده طراحی شده است. این کمک می کند تا سواری با ماشین راحت تر شود و همچنین اطمینان حاصل شود که فرمان پایداری و هندلینگ خوب برای راننده وجود دارد.

جاده ها مملو از نواقص هستند، بنابراین باید یک سیستم تعلیق طراحی شود تا بتواند این موارد را مدیریت کند و از یک وسیله نقلیه پشتیبانی کند. سیستم تعلیق به جذب انرژی از لاستیک ها کمک می کند تا بدنه و چارچوب خودرو ثابت بماند.

قطعات تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو

با توجه به دینامیک وسیله نقلیه، سواری خودرو توانایی هموارسازی یک جاده پر دست انداز است و هندلینگ خودرو به آن اجازه می دهد تا با خیال راحت شتاب بگیرد، بپیچد و ترمز کند. اصولی که به عنوان ایزوله جاده، نگه داشتن جاده و پیچیدن شناخته می شوند، مهم هستند – و به همین دلیل سیستم تعلیق بسیار مهم است.

قطعات تشکیل دهنده سیستم تعلیق خودرو

جداسازی جاده به این معناست که چگونه یک وسیله نقلیه می‌تواند بدون مزاحمت در جاده‌های ناهموار و ناهموار حرکت کند.

کمک فنر عقب پراید CNG را با ضمانت خرید کنید

کمک فنر جلو چپ پراید را با ضمانت خرید کنید

نگه داشتن جاده این اصل است که لاستیک ها باید با زمین در تماس باشند، زیرا این چیزی است که شما را تضمین می کند که می توانید با خیال راحت هدایت کنید، ترمز کنید و شتاب بگیرید.

پیچیدن به توانایی وسیله نقلیه در طی یک مسیر منحنی و در عین حال به حداقل رساندن چرخش بدنه اشاره دارد.

سیستم تعلیق و قطعات موجود در آن به حل چالش های مرتبط با آن اصول کمک می کند و به اطمینان از یک سواری نرم و ایمن کمک می کند.

قطعات اصلی سیستم تعلیق خودرو

سیستم تعلیق بخشی از شاسی است که چارچوب و قسمت زیرین خودرو است. بدنه خودرو روی شاسی نصب شده است. بسیاری از اجزای سیستم تعلیق را تشکیل می دهند، از جمله:

فنرهای مارپیچ:

فنرهای مارپیچ قطعاتی هستند که به جذب ضربه در هنگام عبور خودرو از روی دست اندازها کمک می کنند و به جذب حرکت چرخ ها کمک می کنند.

ضربه گیر:

این قطعات در کنار فنرهای سیم پیچ کار می کنند و به کنترل ضربه از آنها کمک می کنند. کمک فنرها همچنین به اطمینان از تماس لاستیک ها با سطح جاده کمک می کنند.

استرات ها :

این قسمت‌های ساختاری سیستم تعلیق هستند. استرات ها اغلب چندین قسمت تعلیق را در یک مجموعه ترکیب می کنند که شامل شوک ها و فنرهای سیم پیچ می شود. در اینجا می توانید در مورد تفاوت بین شوک ها و پایه ها بیشتر بخوانید.

بازوهای کنترلی:

بازوهای کنترلی پیوندهایی هستند که قاب خودرو را به بند فرمان یا مجموعه توپی چرخ وصل می کنند. هنگامی که خودرو از روی دست انداز یا خطرات دیگری عبور می کند، در کنار فنرها بالا و پایین می روند و به حفظ تماس تایرها کمک می کنند.

اتصالات توپی:

اتصالات توپی قطعات مهمی هستند که به چرخش خودرو به چپ و راست برای گردش کمک می کنند. آنها همچنین به بازوهای کنترلی با حرکت بالا و پایین کمک می کنند.

اینها تنها تعدادی از بخش‌های اصلی سیستم تعلیق خودرو هستند که همگی نقش مهمی در حفظ عملکرد صحیح آن دارند.

انواع سیستم تعلیق خودرو

درست مانند بسیاری از قطعات مختلف تعلیق، انواع مختلفی از سیستم های تعلیق نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید : سیستم تعلیق چیست؟

اکثر خودروها از سیستم تعلیق متفاوتی برای چرخ های جلو و عقب استفاده می کنند. به طور معمول، دو چرخ جلو توسط محور جلو و دو چرخ عقب توسط محور عقب به هم متصل می شوند.

دو نوع سیستم تعلیق وجود دارد:

وابسته و مستقل. سیستم‌های وابسته از یک محور صلب استفاده می‌کنند، در حالی که سیستم‌های مستقل به چرخ‌ها اجازه می‌دهند به طور مستقل حرکت کنند.

علائم ساییدگی و پارگی سیستم تعلیق

قسمت های مختلف سیستم تعلیق ممکن است فرسوده شوند یا آسیب ببینند.

توجه به علائم احتمالی مبنی بر اینکه یک قطعه نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، مهم است. برخی از موارد متداول که باید به دنبال آنها باشید عبارتند از:

کشیدن ماشین به یک طرف:

رانش یا کشیدن ماشین شما به یک سمت جاده می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که شوک‌ها در ثابت نگه داشتن بدنه وسیله نقلیه شما مشکل دارند.

پایین نشستن در گوشه:

فنرهای فرسوده یا آسیب دیده در سیستم تعلیق شما می تواند باعث شود گوشه ای از وسیله نقلیه شما پایین تر روی زمین قرار گیرد.

افزایش ناهمواری:

آسیب یا فرسودگی قطعات تعلیق می تواند باعث شود که هنگام رانندگی احساس افزایش ناهمواری کنید.

صداهای درهم و برهم:

صداهای بلندی که هنگام برخورد با دست انداز یا سایر نواقص در جاده ایجاد می شود می تواند نشانه مشکل سیستم تعلیق باشد.

ارتعاشات:

ارتعاشات قابل توجهی که از ناحیه فرمان می‌آیند می‌تواند نشانه مشکلات کمک فنرهای سیستم تعلیق باشد.

سایش نامنظم لاستیک:

سیستم تعلیق به حفظ تعادل خودرو کمک می کند. اگر چیزی در اینجا خاموش باشد، ممکن است متوجه ساییدگی نامنظم روی آج تایرهای خود شوید.

  کمک فنر عقب چپ 405 

 کمک فنر عقب راست 405 

هنگامی که متوجه این مشکلات شدید، وسیله نقلیه خود را نزد یک تکنسین آموزش دیده ببرید، می تواند به شما در انجام تعمیرات در صورت نیاز کمک کند. علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا آسیب تعلیق ممکن است رخ دهد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.