آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

نحوه افزایش خنکی و تقویت کولر خودرو

نحوه افزایش خنکی و تقویت کولر خودرو

نحوه افزایش خنکی و تقویت کولر خودرو :کولر  خودرو مفیدترین اختراعی است که تاکنون در فضای خودرو انجام شده است. بسیاری از شهرهای هند یا در سطح جهانی در طول تابستان گرمای بالایی را تجربه می کنند. کولرهای ماشین واقعا ضروری هستند اما چگونه می توان حداکثر خنک کننده را از کولر  ماشین خود دریافت کرد؟

نحوه افزایش خنکی و تقویت کولر خودرو

در اینجا ما در مورد نکات، ترفندها و هک هایی صحبت خواهیم کرد که به شما کمک می کند حداکثر خنک کننده را از تهویه مطبوع خودرو خود استخراج کنید. اکثر خوانندگان انتظار دارند که خنک کننده کولر  فقط به سرویس یا نگهداری تجهیزات و قطعات بستگی دارد. اینطور نیست! میزان خنک کاری که توسط کولر  ماشین شما انجام می شود بستگی به بسیاری از عادت هایی دارد که در برنامه روزانه خود در داخل ماشین خود دنبال می کنید!

خرابی سیستم کولر  خودرو را بخوانید: 7 دلیل اصلی که چرا این اتفاق می افتد

چگونه می توانم کولر  ماشین خود را سردتر کنم؟

در مورد اینکه چگونه کولر  ماشین خود را سردتر کنیم گیج شده اید؟ این یک تکه کیک است! شما فقط باید مراحلی را دنبال کنید و از کولر  ماشین خود به شیوه ای مناسب و کارآمد استفاده کنید. عوامل متعددی وجود دارد که قدرت خنک کننده کولر  اتومبیل شما به آنها بستگی دارد. درست از محلی که ماشین خود را پارک می کنید تا سطحی که قطعات در آن نگهداری می شوند، همه آنها بر خنک کننده کولر  ماشین شما تأثیر می گذارند.

بدون وارد شدن به بخش فنی، اجازه دهید ابتدا نگاهی به عادات روزانه داشته باشیم که به شما کمک می کند حداکثر را از کولر  خودرو خود استخراج کنید.

در یک سایه پارک کنید

این بهترین روش برای خنک نگه داشتن خودرو در روزهای تابستان است. اگر ماشین خود را در سایه پارک می کنید، هرگز نگران گرم شدن اتومبیل خود در زمان غیبت نور خورشید نخواهید بود! اگر نور خورشید ماشین شما را گرم می کند، قبل از سوار شدن یا شروع به رانندگی باید صبر کنید تا خنک شود. این در نهایت زمان و سوخت شما را هدر می دهد! پارک کردن در سایه به شما مزیت بیشتری با محافظت از رنگ اتومبیل شما می دهد. اشعه های خورشید اثرات بدی در درازمدت بر روی رنگ خودروی شما دارند و می توانید با پارک کردن ماشین خود در سایه از همه آنها جلوگیری کنید.

بیشتر بدانید: AC ماشین چگونه کار می کند؟

پنجره ها را پایین بیاورید

اگر نمی توانید نقطه ای را در سایه پیدا کنید، می توانید پنجره ها را به اندازه کافی باز بگذارید تا هوای تازه در جریان باشد. این به کاهش اثر گلخانه ای کمک می کند که در غیر این صورت ماشین شما را گرم می کند. از طرف دیگر، می توانید از آفتابگیرهایی استفاده کنید که مانع از ورود نور خورشید به داخل ماشین شما می شود.

ماشین را تهویه کنید

اگر همه موارد بالا برای شما ممکن نبود، این یکی مطمئناً کار خواهد کرد. هنگامی که خودروی خود را پس از اینکه برای مدت طولانی در زیر نور خورشید پارک کرده بودید و قبل از شروع رانندگی به آن رسیدید، باید کابین خودرو را به خوبی تهویه کنید. هوای گرمی که در زمان دوری شما ایجاد شده است، باید قبل از شروع دوباره رانندگی از بین برود. اگر از این یکی بگذرید، مطمئناً قبل از اینکه در کابین راحت شوید، دچار مشکل خواهید شد.

سریع ترین راه برای خنک کردن ماشین داغ چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. فقط همانطور که در آخرین مرحله بالا به شما گفتیم عمل کنید. تهویه ماشین می تواند ماشین شما را به طور موثر خنک کند. اگر می‌خواهید این فرآیند سریع باشد، می‌توانید هوای گرم را بیرون بکشید! این واقعا ساده است. فقط شیشه سمت راننده را پایین بیاورید و از درب سمت سرنشین برای خارج کردن هوای گرم استفاده کنید. همچنین، می‌توانید شیشه‌های عقب را پایین بیاورید و اجازه دهید هوای گرم خارج شود.

ثابت می شود که سانروف یک مزیت اضافی است زیرا هوای گرم بالا می رود (هشتمین استاندارد استاندارد!). اگر سانروف خودروی خود را مجهز کرده اید، کافیست آن را باز کنید تا هوای گرم به طور خودکار خارج شود.

سانروف را باز کنید تا هوای گرم خارج شود

حالا بالاخره بعد از تمام مراحل بالا، به سمت روشن کردن کولر  ماشین شما حرکت می کنیم.

برای شروع، فقط به یاد داشته باشید که این یک افسانه است که اگر در ابتدا کولر  را با حداکثر سرعت روشن کنید، ماشین شما به سرعت یا به سرعت خنک می شود. به تمام مراحلی که باید هنگام سوار شدن به ماشین خود در یک روز گرم دنبال کنید، نگاهی بیندازید. این نکات به شما کمک می کند تا به حداکثر خنک کننده از کولر  خودرو خود برسید.

هوای گرم را بیرون بکشید

یک ماشین پارک شده در یک روز گرم چیزی کمتر از یک اجاق گاز نیست. بدیهی است که دوست ندارید در فر بنشینید! بنابراین قبل از ورود به خودرو، قبل از ورود به کابین، آن را به خوبی تهویه کنید. پنجره ها را پایین بیاورید و اجازه دهید هوای گرم جریان پیدا کند. هوای گرم به طور خودکار از کابین ماشین شما به اطراف جریان می یابد زیرا هوای داخل کابین گرمتر از هوای بیرون است.

هوای گرم را بیشتر خارج کنید

به آرامی رانندگی کنید و اجازه دهید هوا جریان داشته باشد. می توانید با پایین کشیدن شیشه ها و شروع به رانندگی، هوای گرم را خارج کنید. فقط شیشه های جلو را باز نکنید زیرا اجازه نمی دهد قسمت عقب کابین خنک شود. تمام شیشه های ماشین خود را باز کنید و اجازه دهید هوای گرم جریان یابد. هوای گرم خارج می شود و جریان هوای خوبی ایجاد می شود. این اراده در نهایت کابین را کمی خنک کنید. اگر ماشین شما سانروف دارد، آن را هم باز کنید تا هوای گرم به راحتی خارج شود.

بیشتر بدانید:  نقش کمپرسور در کولر خودرو

آهسته و پیوسته مسابقه را میبرد

روشن کردن کولر  با حداقل سرعت به شما کمک می کند خنک کننده بهتری داشته باشید. قبلاً می دانید که دمای داخل وسیله نقلیه بالاتر از دمای بیرونی است که وارد ماشین می شوید. اگر دمنده را روی حداکثر سرعت تنظیم کنید، کولر  دستگاه را مجبور می کند تا هوا را از کابین مسافر بگیرد. این کار باعث می شود کولر  برای خنک کردن کابین سخت تر کار کند. بنابراین به یاد داشته باشید، با حداقل سرعت شروع کنید. فقط برای اطلاع شما، سیستم های تهویه مطبوع اتوماتیک که امروزه در خودروها مجهز شده اند، فقط با سرعت پایین شروع به کار می کنند. بنابراین اگر خودرویی با کولر دستی دارید، آن را به همان روشی که سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک کنترل می کند، کنترل کنید.

از حالت چرخش استفاده کنید

هنگامی که کولر  شروع به دمیدن هوای خنک کرد، حالت گردش مجدد را روشن کنید. این بدان معنی است که سیستم کولر  هوای بیرون را نمی کشد و از هوای موجود در داخل کابین استفاده می کند. این به سیستم کمک می کند تا کابین را بدون تلاش اضافی خنک کند.

درست خاموش کن

هنگامی که به محل خود رسیدید، مطمئن شوید که کولر گازی را قبل از خاموش کردن موتور خاموش کرده اید. می توانید اجازه دهید فن برای مدتی کار کند. این به خشک کردن اواپراتور و محیط اطراف آن کمک می کند.

آیا روشن کردن وسیله نقلیه با کولر  بد است؟

این کاملا به ماشین شما بستگی دارد. اگر ماشین شما دارای دمنده موتور HVکولر  باشد، در نهایت به جرقه خود آسیب می‌رسانید. این به این دلیل است که موتور HVکولر  برای راه اندازی به بار سنگینی نیاز دارد و اگر این موتور را از راه اندازی اولیه بدست آورد، در نهایت به موتور استارت آسیب می رساند.

این همه در مورد ترفندها و نکاتی بود که می توانید انجام دهید تا حداکثر خنک کننده را از کولر  اتومبیل خود دریافت کنید. اما همانطور که همه ما می دانیم، فقط DIY ها اجازه نمی دهند کولر  ماشین شما تا زمانی که به درستی سرویس نشود، خنک کننده کاملی داشته باشد.

در بخش سرویس و نگهداری، جنبه های زیادی وجود دارد که باعث می شود کولر  ماشین شما کارایی خود را از دست بدهد و به درستی خنک نشود. بیایید اکنون با بخش تعمیر و نگهداری شروع کنیم و با تعمیر و نگهداری اولیه شروع کنیم که همه شما می توانید خودتان انجام دهید.

فیلتر کثیف را تغییر دهید/ تمیز کنید

کولر  ماشین شما مجهز به یک فیلتر کابین است که قبل از ورود هوا به داخل کابین، آلودگی ها را پاک می کند. فیلتر کابین با ذرات گرد و غبار و کثیفی مسدود می شود. گرفتگی فیلتر کولر  به شدت بر عملکرد و خنک کننده تأثیر می گذارد. این ساده ترین کاری است که می توانید خودتان برای حفظ کولر  ماشین خود انجام دهید. فقط فیلتر را بیرون بیاورید و مرتب آن را تمیز کنید. اگر فیلتر بیش از حد گرفتگی دارد، می توانید برای تعویض آن اقدام کنید.

هر روز از کولر  ماشین خود استفاده کنید

اطمینان حاصل کنید که کولر  اتومبیل خود را هر هفته حدود 10 تا 15 دقیقه کار می کنید، حتی اگر از آن استفاده نمی کنید. در صورت رعایت این روش، دریچه ها و سایر دریچه ها به خوبی کار می کنند. به این ترتیب کولر  ماشین خود را برای مدت طولانی جوان نگه می دارید!

سطح مبرد را بررسی کنید

این را به بخشی از خدمات برنامه ریزی شده خودروی خود تبدیل کنید. همیشه باید از مکانیک خود بخواهید که سطح مبرد را در کولر  اتومبیل شما بررسی کند. این به شما ایده می دهد که چه مقدار مبرد هنوز وجود دارد و چه زمانی نیاز به پر کردن مجدد دارید. استفاده از کولر  خودرو در سطوح پایین مبرد نیز مانع از عملکرد و خنک کننده می شود. برای به دست آوردن حداکثر خنک کننده از کولر  اتومبیل خود، اطمینان حاصل کنید که مبرد همیشه در سطح صحیح قرار دارد.

جهت خرید کمپرسور کولر پژو 206 کلیک کنید.

کولر  ماشین خود را به طور منظم سرویس کنید

همانطور که موتور ماشین خود را سرویس می کنید، کولر  نیز باید در فواصل زمانی منظم سرویس شود. بهترین زمان برای تعمیر کولر  ماشین شما در پایان زمستان است. این به این دلیل است که وقتی فصل در حال تغییر است، می توانید از بهترین قیمت ها و تخفیف ها استفاده کنید. اگر تابستان‌ها از راه برسد، تقاضاها واقعاً بالا می‌رود و باید برای مدت طولانی منتظر بمانید تا کولر  خود را سرویس‌دهی کنید و همچنین در نهایت هزینه بالایی خواهید پرداخت.

در طول یک سرویس معمولی کولر  چه اتفاقی می افتد؟

سیستم تهویه مطبوع در ماشین شما با آلودگی و گرد و غبار محیط اطراف مقابله می کند. برخی از قطعات مانند کویل کندانسور و فن دمنده باید تمیز شوند. داشبورد خودروی شما باید در این فرآیند برداشته شود و در برخی موارد بسته به مدل و مدل خودرو، سپر نیز تعویض می‌شود. کندانسور وظیفه انتشار گرما از کابین به اتمسفر را بر عهده دارد. این با یک شستشوی پرفشار تمیز می شود که از شر آلودگی های موجود خلاص می شود.

کویل خنک کننده نیز به درستی تمیز می شود و تمام ذرات خارجی حذف می شود تا زمانی که به داخل خودرو ثابت می شود به درستی عمل کند.

تمام انسدادهای احتمالی دیگر تمیز می شوند و اتصالات الکتریکی بازسازی شده است. آخرین مرحله این است که داشبورد و سپر را در مکان های مربوطه قرار دهید. پس از قرار دادن وسایل در جای خود، دریچه‌های هوا و داشبورد تمیز می‌شوند تا مطمئن شوید که ذرات کثیفی در آنجا باقی نمانده است.

فقط مراقب مکانیک خودرو خود باشید تا زمانی که کولر  ماشین خود را سرویس می کنید، زیرا حذف داشبورد یک فرآیند پیچیده است و شامل حذف تمام اتصالات الکتریکی است. مکانیک خودرو باید تمام سیم ها را دوباره وصل کند تا اتصالات به درستی کار کند. کولر  ماشین شما مطمئناً بعد از سرویس کاملاً کار می کند، اما مطمئن شوید که در مورد اتصالات الکتریکی به خطر نیفتید.

چگونه حداکثر خنک کننده را از کولر  ماشین خود دریافت کنیم؟ | حکم

این همه در مورد این بود که چگونه می توانید حداکثر خنک کننده را از کولر  ماشین خود استخراج کنید. برخی از نکات و ترفندها این بود که مطمئن شوید از یک سواری راحت در روزهای تابستان لذت می برید. اگر موارد خاصی را در مورد عادات رانندگی و پارک خود تغییر دهید، مطمئناً سیستم کولر  اتومبیل شما می تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *