آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

نحوه تعویض کاسه نمد میل سوپاپ

نحوه تعویض کاسه نمد میل سوپاپ

نحوه تعویض کاسه نمد میل سوپاپ :اکنون، اگر به نظر شما اغلب تلاش زیادی برای برداشتن سرسیلندر برای جایگزینی چند تا از آب‌بندهای سوپاپ در وسیله نقلیه خود انجام می‌دهید، خوب، ما تمایل داریم با شما موافق باشیم و خبر خوب این است که ابزارهای مناسب را انتخاب کنید. لازم نیست ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آب بند سوپاپ را بدون جدا کردن سر سیلندر تعویض کنید.

نحوه تعویض مهر و موم ساق سوپاپ

زمان و پول گاهی اوقات در تعمیر و نگهداری خودرو محدودیت ایجاد می کنند، بنابراین یادگیری برخی از مهارت های DIY باعث می شود کمتر نگران این محدودیت ها باشید. باید بدانید که عملکرد آب بند شیر ضروری است. بنابراین بلافاصله متوجه می شوید که مهر و موم شما آسیب دیده است. نیاز به تعویض به موقع آن وجود دارد، زیرا رانندگی با آب بند سوپاپ آسیب دیده در نهایت می تواند منجر به از کار افتادن کامل موتور شما شود.

نحوه تعویض مهر و موم شیر بدون برداشتن سر: راهنمای گام به گام

بنابراین برداشتن مهر و موم ساقه سوپاپ یک روش بسیار ساده است، اما رسیدن به آنها کمی سخت است زیرا مهر و موم های سوپاپ بلافاصله در داخل فنر سوپاپ جمع می شوند. بنابراین اگر می‌خواهید این کار را با سیلندر خود انجام دهید، دو مشکل اصلی دارید. یک، چگونه فنر سوپاپ را فشرده کنید تا آن را خارج کنید. سپس دو، هنگامی که فنر سوپاپ را خارج کردید، چگونه می توانید از افتادن سوپاپ به داخل سیلندر جلوگیری کنید.

نحوه تعویض کاسه نمد

برای اینکه بدانید کاسه نمد یا کاسه نمد سوپاپ شما معیوب است یا آسیب دیده است، علامت اصلی آن دود آبی کدر از اگزوز شماست که پس از مدتی پارک خودرو را روشن می کنید. این اساساً به این دلیل است که آب بندی یا آب بندی معیوب به مرور زمان باعث می شود روغن راهنمای سوپاپ وارد محفظه احتراق شما شود و وقتی ماشین را روشن می کنید، روغن اضافی را می سوزاند. به همین دلیل است که شما ابری از دود آبی را دریافت می کنید.

جهت خرید کاسه نمد قیفی گیربکس پژو 206 کلیک کنید 

جهت خرید  کاسه نمد قیفی گیربکس 405 کلیک کنید 

برای اولین مشکل، باید یک ابزار کمپرسور فنر سوپاپ تهیه کنید. این ابزار برای استفاده با موتورهای بادامک سقفی طراحی شده است و برای مشکل دوم باید یک شلنگ هوا با اتصالات انتهایی تهیه کنید. شما می خواهید از این برای فشار دادن سیلندر برای نگه داشتن سوپاپ ها در موقعیت خود استفاده کنید.

پس بیایید روند خود را شروع کنیم:

سیل ساقه سوپاپ رفع سریع

گام یک:

اکنون باید کاپوت خودروی خود را بلند کنید زیرا در آنجا می توانید به مهر و موم خود دسترسی داشته باشید. سپس پوشش سنگ را بردارید تا سوپاپ در معرض دید قرار گیرد. معمولاً ده پیچ و مهره نصب روی روکش نگه می دارند. با این حال، گاهی اوقات متفاوت است. بنابراین از اندازه سوکت مناسب استفاده کنید تا پیچ ها را بردارید و درپوش را بردارید. اینها قطعات رایج موتور هستند، بنابراین نباید مشکلی در برخورد با آنها داشته باشید. فقط در صورت تعجب، لازم نیست موتور شما را از ماشین خارج کنید تا این کار را انجام دهید، بسیار خوب.

نحوه تعویض کاسه نمد میل سوپاپ

اگر به سمت درگاه های اگزوز موتور خود نگاه می کنید، هر یک از درگاه ها را از نظر مایع روغنی بررسی کنید. اگر می‌دانید چگونه مهر و موم میل سوپاپ معیوب را بررسی کنید، می‌توانید به سرعت آن را تشخیص دهید

وقتی پورت روغنی را پیدا کردید، به سمت مهر و موم میل سوپاپ روی دریچه اگزوز پورت آسیب دیده نگاه کنید، خواهید دید که به طور کامل از بالای راهنمای سوپاپ جدا شده است و فقط روی میل سوپاپ بالا و پایین می رود.

نحوه تعویض کاسه نمد میل سوپاپ

مرحله دو:

اکنون راه حلی که پیدا کرده ایم این است که مهر و موم را در جای خود بچسبانیم. اما ابتدا باید میله اسپری خود را بردارید (اگر موتور شما دارای آن باشد). حدود سه پیچ روی آن نگه می دارد. نکته مهم بعدی که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید سیلندر آسیب دیده در حال حرکت فشرده سازی خود است. و راه آسان برای انجام این کار این است که موتور خود را با دست بچرخانید تا هر دو بادامک به سمت بالا باشند.

مرحله سوم:

وقتی کارتان تمام شد، فالوور شیری را که روی آن کار می کنید بردارید، باید از یک آچار برای برداشتن سریع فالوور استفاده کنید. همچنین باید نگهدارنده فنری را بردارید. باید در نظر داشته باشید که وقتی فالوور را حذف می‌کنید، مطمئن شوید که به همان روشی که کامپوننت در ابتدا ثابت شده بود، کوپل شده است. لطفا به این نکته توجه کنید.

نحوه تعویض کاسه نمد میل سوپاپ

مرحله چهارم:

حالا شمع را با آچار سوکت خود جدا کنید و سپس یک سر شلنگ هوا را پیچ کنید. سر دیگر را به کمپرسور قلاب کنید. اکنون می خواهید سیلندر را تا حدود 80psi تحت فشار قرار دهید، و باید آن را ادامه دهید زیرا به مرور زمان فشار را از حلقه های پیستون از دست خواهید داد. نکته دیگر این است که فشار می خواهد پیستون را به سمت پایین فشار دهد. برای جلوگیری از حرکت پیستون باید ماشین خود را در دنده قرار دهید و ترمز دستی خود را روی آن قرار دهید. به همین سادگی.

مرحله پنجم:

لطفاً کمپرسور هوای خود را روشن کنید تا فشار وارد شود. سپس از یک ابزار کمپرسور فنر سوپاپ با کیفیت خوب برای فشرده سازی فنر سوپاپ استفاده کنید تا بتوانید کاترها را جدا کنید. پس از این، شما به راحتی می توانید بهار و از راه.

مرحله ششم:

اکنون با خارج شدن فنر سوپاپ، می‌توانید به آب‌بندی‌های سوپاپ خود دسترسی کامل داشته باشید. برای برداشتن آن، آن را تا بالای میل سوپاپ خود بلند کنید. اگر یک ابزار حذف مهر و موم ساقه سوپاپ، مانند کیت سوپاپ 8milelake دارید، بسیار کمک خواهد کرد. با خارج شدن آب بند قدیمی، اکنون می توانید آب بندی شیرهای جدید خود را تعمیر کنید. این برعکس نحوه حذف آن است.

نحوه تعویض کاسه نمد میل سوپاپ

مرحله هفتم:

مهر و موم جدید را از بالای میل سوپاپ به سمت بالای راهنمای سوپاپ فشار دهید. برای انجام صحیح این کار می توانید از یک سوکت استفاده کنید.

بنابراین تمام است، آب بند دریچه جدید شما در جای خود قرار دارد. همه چیز را دوباره جمع کنید. فقط از روند معکوس استفاده کنید. فراموش نکنید که کمپرسور خود را مدام چک کنید تا مطمئن شوید که کمپرسور پایین نمی آید.

جهت خرید کاسه نمد قیفی گیربکس پژو 206 کلیک کنید 

جهت خرید  کاسه نمد قیفی گیربکس 405 کلیک کنید 

هنگامی که فنر سوپاپ خود را به خوبی قرار دادید، جریان هوا از کمپرسور را متوقف کنید. همچنین می توانید این راهنمای کامل را در تعویض مهر و موم میل سوپاپ در chevy 350 بدون برداشتن سرسیلندر یا کل سیستم موتور اتخاذ کنید.

البته اگر مجموعه کامل را تعویض می کنید، باید این روند را برای هر سوپاپ موتور تکرار کنید. این یک فرآیند نسبتا وقت گیر است، اما بسیار ساده تر از زمانی است که سر سیلندر را بردارید. بنابراین شما آن را دارید، کل فرآیند. اگر هنوز در مورد این موضوع مطمئن نیستید، می‌توانید این ویدیو را تماشا کنید تا توضیحی بصری از کل موضوع دریافت کنید.

اگر شما نیز به دنبال نحوه تعویض فنرهای سوپاپ بدون برداشتن سرسیلندر هستید، می توانید از این فرآیند به عنوان مرجعی برای عبور از آن استفاده کنید.

سوالات متداول

اگر مهر و موم میل سوپاپ را تعویض نکنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر کاسه نمدهای میل سوپاپ شما مفقود، شکسته، فرسوده یا اشتباه نصب شده باشد، باعث می شود موتور شما روغن زیادی از حد معمول مصرف کند. موتور شما هنوز هم می تواند فشرده شود، اما روغن زیادی مصرف می کند. این کار موتور شما را بیش از حد کار می کند و باعث افزایش دمای متوسط ​​آن می شود و این می تواند باعث فرسودگی آن زودتر از حد انتظار شود.

کاسه نمد میل سوپاپ پراید

کاسه نمد میل سوپاپ 206 تیپ 5

اگر برای مدت طولانی باقی بماند، کاسه نمد سوپاپ آسیب دیده در نهایت منجر به مشکلات زیادی به غیر از سطح بالای مصرف روغن می شود. این اثرات از دود آبی که برای مدت طولانی از وسیله نقلیه شما خارج می شود تا سایر مشکلات موتور متغیر است.

تعویض کاسه نمد سوپاپ چقدر طول می کشد؟

تعویض آب بند دریچه کار دشواری نیست، اما فرآیندی نسبتاً زمان بر است. در صورت نیاز به تعویض مهر و موم شانزده سوپاپ، این فرآیند می تواند حدود سه ساعت طول بکشد. همچنین بستگی به روش مورد استفاده در فرآیند جایگزینی دارد. اگر می‌دانید چگونه بدون برداشتن سیلندر سر سوپاپ را تعویض کنید، زمان کمتری می‌برد، مخصوصاً زمانی که قبلاً به کمپرسور هوا، شیلنگ هوا و ابزارهای مورد نیاز برای کار دسترسی داشته باشید.

چگونه متوجه می شوید که آب بندی دریچه های شما نشتی دارد؟

یک راه خوب برای تشخیص نشتی مهر و موم سوپاپ، انجام آزمایش موتور سرد روی خودروی خود است. راه دیگر این است که رفتار وسیله نقلیه خود را در خلال دور زدن مشاهده کنید. اگر کاسه نمد یا آب بند سوپاپ شما نشتی داشته باشد، به دلیل سوختن روغن متوجه دود آبی رنگ از اگزوز خودرو خود خواهید شد. موتور شما شروع به کار بیش از حد می کند و روغن زیادی مصرف می کند.

مشکلات شتاب و ترمز از دیگر شاخص هایی هستند که به این عیب اشاره می کنند. اگر درزگیر سوپاپ شما به شدت نشت کند، می تواند باعث ایجاد دود سفید از موتور شود.

هزینه کار آب بندی دریچه چقدر است؟

از آنجایی که مهر و موم میل سوپاپ با لاستیک تولید می شود، خرید آن بسیار مقرون به صرفه است. این مهر و موم ها به راحتی شکسته نمی شوند، بنابراین نباید نگران تعویض مکرر آنها باشید. هزینه تعویض مهر و موم ساقه سوپاپ در محدوده قیمتی 35 تا 140 دلار است.

خبر ناراحت کننده این است که تعویض کاسه نمد میل سوپاپ زمان زیادی را صرف می کند. این کار حداکثر به حدود سه ساعت زمان نیاز دارد که هزینه های نیروی کار مکانیک شما را بسیار گران می کند. مکانیک های حرفه ای ممکن است ۱۲۰ دلار یا بیشتر از شما دریافت کنند. هزینه نهایی ممکن است تا 350 دلار برای تعویض مهر و موم میل سوپاپ شما باشد.

صدای سوپاپ بد چگونه است؟

هنگامی که سوپاپ شما معیوب است، به احتمال زیاد هنگام رانندگی با وسیله نقلیه خود صدای کلیک خواهید شنید. اما وقتی دور موتور خود را افزایش می دهید صدا کاهش می یابد. وقتی می شنوید وسیله نقلیه خود این نوع صدا را ایجاد می کند، باید بدانید که ممکن است مشکلی در سوپاپ شما وجود داشته باشد.

بیشتر بدانید : کاسه نمد میل سوپاپ چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.