آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

چه زمانی باید مایع گیربکس خود را چک کنم؟

چه زمانی باید مایع گیربکس خود را چک کنم؟

چه زمانی باید مایع گیربکس خود را چک کنم؟ اگر تجربه کار در زیر کاپوت خودرو را نداشته باشید، تعمیر گیربکس منطقه ای ناآشنا برای شما خواهد بود که بتوانید به تنهایی حرکت کنید. این باعث می‌شود زمانی که شما مشکلی را تجربه می‌کنید، درک اینکه دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد، چالش برانگیز است.

7 سوال متداول تعمیر گیربکس

خوشبختانه، تعمیرگاه گیربکس ما برای همین است. به‌عنوان مکانیک‌هایی که در تعمیر گیربکس تخصص دارند، می‌توانیم به شما کمک کنیم تا مشکل خود را تعیین کنید و راه‌حلی را به شما ارائه دهیم که شما را با خیال راحت به جاده بازگرداند.

شماره 1:

چه زمانی باید مایع گیربکس خود را چک کنم؟

به طور معمول، شما می خواهید روغن گیربکس خود را هنگامی که روغن خود را چک می کنید، که هر شش ماه یا دو بار در سال است، بررسی کنید. هنگام بررسی مایعات، مهم است که توجه داشته باشید که باید روی یک سطح صاف پارک کنید و ماشین شما باید گرم باشد. قبل از بررسی مایع، موتور خود را روشن کنید و بگذارید چند دقیقه کار کند. سپس، میله گیربکس را بیرون آورده و با یک پارچه تمیز پاک کنید و سپس آن را دوباره در مخزن قرار دهید. دوباره میله را بیرون بکشید و این بار نشانگرها را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا مایع شما کم است یا خیر.

بسته به کیفیت سیال ممکن است فلاش های گیربکس مورد نیاز باشد، اما به طور کلی، این سرویس هر 30000 کیلومتر انجام می شود.

شماره 2:

هنگام بررسی مایع گیربکس به چه چیزی باید توجه کنم؟

هنگام بررسی مایع گیربکس خود، به دنبال چهار چیز خاص خواهید بود.

سطحی که سیال در آن قرار دارد.

رنگ سیال. مایع انتقال خوب یک رنگ قرمز روشن و شفاف خواهد بود.

قوام سیال. قوام مایع انتقال باید نازک باشد، بدون آلاینده یا ذرات مخلوط شود.

بوی مایع. مایع گیربکس عملاً بی بو است، بنابراین اگر متوجه بوی سوختگی شدید، احتمالاً مشکل انتقال دارید.

شماره 3:

چگونه بفهمم که انتقال من نشتی دارد؟

دو نشانگر وجود دارد که نشان می دهد گیربکس شما مایع نشت می کند. اگر به بررسی سطح مایعات می روید و سطح مایعات کمتر از میزان معمول رانندگی عادی شما است، احتمالاً نشتی دارید. اگر سطح زیر جایی که وسیله نقلیه شما پارک شده است را بررسی کنید و متوجه یک مایع قرمز رنگ روی زمین شوید، متوجه خواهید شد که نشتی دارید.

جهت خرید گیربکس کامل پراید کلیک کنید

جهت خرید گیربکس پژو 405 XU7 کلیک کنید

شماره 4:

هزینه تعمیر گیربکس چقدر است؟

تعمیر و بازسازی گیربکس اغلب مقرون به صرفه تر از تعویض گیربکس است. بنابراین، هزینه بازسازی یک انتقال چقدر است؟ بازسازی هنوز هم بسیار پرهزینه خواهد بود. بازسازی گیربکس می تواند از بین 4 تا 12 میلیون تومان هزینه داشته باشد، در حالی که هزینه تعویض گیربکس بیش از 12 میلیون تومان خواهد بود.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی گیربکس خودرو 

بازسازی کامل نیاز به مهارت و تسلط دارد، به همین دلیل است که این سرویس بهتر است به مکانیک های حرفه ای با تجربه انجام این نوع کارها واگذار شود. خوشبختانه، تعمیرگاه جنرال گیربکس گزینه‌های تامین مالی را ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند با خیال راحت به جاده بازگردید، بدون اینکه نگران نحوه پرداخت هزینه آن باشید.

شماره 5:

چگونه بفهمم که انتقال من خراب است؟

خرابی انتقال معمولاً بسیار محسوس است. اغلب، وسایل نقلیه قبل از اینکه گیربکس به طور کامل از کار بیفتد، به نوعی دچار نقص می شوند. اگر هر یک از علائم و نشانه های زیر را مشاهده کردید، ممکن است نیاز داشته باشید که انتقال خود را بررسی کنید:

شنیدن صداهای عجیب به سمت جلوی خودرو

چراغ چک موتور ظاهر می شود

متوجه نشت مایع از جعبه دنده می شوید

وسیله نقلیه شما بیش از حد گرم می شود

چرخ دنده ها شروع به لیز خوردن می کنند

شماره 6:

بازسازی گیربکس چقدر طول می کشد تا کامل شود؟

پاسخ به این سوال دشوار است زیرا عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است بر مدت زمان این سرویس تأثیر بگذارد. به طور کلی، می توان آن را در حدود پنج روز کاری انجام داد، اما در نهایت به در دسترس بودن قطعات و زمان در برنامه فروشگاه بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: انواع گیربکس خودرو و نوع کارکرد آنها

شماره 7:

 چگونه می توانم از نیاز به تعمیر گیربکس اجتناب کنم؟

مشکلات انتقال گاهی اجتناب ناپذیر است، اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای محدود کردن خطر خود انجام دهید. با گرفتن قرار ملاقات با تعمیرگاه گیربکس محلی خود شروع کنید. جنرال گیربکس بهترین تعمیر گیربکس را که رینو ارائه می دهد ارائه می دهد. ما کل وسیله نقلیه را بررسی می کنیم، با تمرکز روی گیربکس، مشخص می کنیم که وسیله نقلیه شما چگونه کار می کند، و اگر کاری می توانیم برای بهبود آن انجام دهیم. شما همچنین می توانید مایعات خود را به تنهایی بررسی کنید و فقط از هر گونه صدا، بو یا صداهای عجیب و غریب که از هود می آید آگاه شوید. اگر متوجه بروز مشکل شدید، حتما با یک متخصص انتقال تماس بگیرید تا کمک کند.

گیربکس پژو پارس XU7

گیربکس سمند XU7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.