دسته‌بندی نشده

چگونه می توان از خرابی موتور خودرو جلوگیری کرد؟

چگونه می توان از خرابی موتور خودرو جلوگیری کرد؟

چگونه می توان از خرابی موتور جلوگیری کرد؟

شاید سوال خیلی از شما مالکان خودرو این باشد که “چگونه می توان از خرابی موتور خودرو جلوگیری کرد؟” در اینجا نکات و ترفندهای متخصصان خودرو آمده است: که با خواندن آنها میتوان از به وجود آمدن تعمیرات موتور خودرو جلو گیری کرد .

  •  روغن را به موقع تعویض کنید
  • نشتی ها را تشخیص دهید .
  • سطح خنک کننده را بررسی کنید .
  • با علائم اولیه خرابی موتور آشنا شوید.

 

خرابی موتور یکی از مهمترین مشکلاتی است که هیچ راننده ای هرگز نمی خواهد با آن روبرو شود. این خودرو از رانندگی با خودرو جلوگیری می کند و برای تعمیر یا تعویض به هزینه تعمیر بسیار بالایی نیاز دارد.

موتور شما قلب وسیله نقلیه شما است و برای شما به عنوان راننده مهم است که نکات و ترفندهای احتمالی را حفظ کنید تا موتور همیشه در حالت خوب باشد.

به این ترتیب ، خودرو شما مسافت پیموده شده بیشتری را به شما ارائه می دهد و نیازی نیست نگران هزینه های بالای تعمیر باشید.

این مقاله همه آنچه شما باید در مورد “چگونه می توانید از خرابی موتور جلوگیری کنید؟” ابتدا ، دلایل اصلی آسیب موتور را نشان می دهد ، و یک ایده کلی در مورد اینکه هزینه تعویض یا بازسازی موتور وسیله نقلیه شما چقدر خواهد بود.

سپس ، نکات و ترفندهایی را در مورد نگهداری موتور و جلوگیری از خرابی آن تا حد ممکن به شما ارائه می دهد.

چه چیزی باعث خرابی موتور خودرو می شود؟

موتور خودروهای جدید طوری طراحی نشده است که بتواند برای همیشه دوام بیاورد و زمانی از زمان خواهد بود که ممکن است با برخی از مشکلات کوچک و بزرگ موتور روبرو شوید.

بنابراین برای شما به عنوان یک خانواده خصوصی به عنوان راننده بدون دلایل کلی برای خرابی موتور مهم است که از آنها تا حد ممکن جلوگیری کنید.

بدون روغن

موتور شما شامل بسیاری از اجزای داخلی متقابل است که به طور مداوم با یکدیگر در تماس هستند. هنگامی که این اجزا با یکدیگر تماس می گیرند ، کسری را ایجاد می کنند که دمای ورودی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور ، روغن یکی از مهمترین مایعاتی است که برای روانکاری موتور و جلوگیری از اصطکاک باید در موتور خود نگهداری کنید.

با این حال ، بسیاری از رانندگان ممکن است بررسی روغن موتور خود یا انجام تغییرات روغن در زمان مناسب با فرکانس مناسب را فراموش کنند.

بنابراین ، هیچ روغن یا روغن بسیار محدودی در موتور شما نمی تواند منجر به آسیب قابل توجه موتور ، از جمله خود تخریب کامل شود.

بدترین چیز این است که مشکلات بدون روغن می تواند تقریباً بلافاصله با رانندگی با اتومبیل و روشن کردن موتور به موتور شما آسیب برساند.

چگونه می توان از خرابی موتور خودرو جلوگیری کرد؟

چگونه می توان از خرابی موتور خودرو جلوگیری کرد؟روغن زیاد

اگرچه ممکن است عجیب باشد که روغن زیاد ممکن است مشکلاتی ایجاد کند ، اما اینطور است.

داشتن روغن زیاد به اندازه نداشتن روغن مضر است. وقتی روغن زیادی در موتور خود می ریزید ، اجزای قدیمی را با روغن آغشته می کنید ، و این روغن ممکن است به اجزای مختلف راه پیدا کرده و با سوخت یا مایعات دیگر مخلوط شود.

روغن زیاد می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند ، از جمله موتورهای کف آلود که مایع خنک کننده یا سوخت آلوده به دست دارد ، که می تواند به کل موتور آسیب برساند.

خرابی موتور

خرابی موتور یک خرابی رایج موتور است که ممکن است در شرایط سخت با آن روبرو شوید. این اساساً به هر مشکلی مربوط می شود که می تواند بر نسبت هوا و سوخت در سیلندرهای شما تأثیر بگذارد و بر روند احتراق تأثیر بگذارد.

خرابی موتور لزوماً نشان دهنده مشکل عمده ای نیست که بلافاصله خریداری شده است اگر در اسرع وقت تشخیص داده نشود ، می تواند منجر به پیامدهای نامطلوب جدی شود.

هیدرولیک موتور

آیا تا به حال در مورد خسارت سیل شنیده اید؟ اساساً زمانی است که وسیله نقلیه شما از طریق سیل عبور می کند یا زمانی که آب به محفظه موتور می رسد و باعث آسیب کامل خودرو می شود.

به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا از خیس شدن وسیله نقلیه خود توسط آب جلوگیری کنید ، به ویژه اگر در مناطقی زندگی می کنید که ارتفاعات کم و پتانسیل بالایی از سیلاب سنت دارد.

چگونه می توان از خرابی موتور خودرو جلوگیری کرد؟

داغ شدن بیش از حد موتور

در نهایت ، گرم شدن بیش از حد موتور می تواند به دلایل مختلف دیگری به جز روغن کم رخ دهد. به عنوان مثال ، هنگامی که مقدار مناسب مایع خنک کننده موتور شما را در زمان مناسب خنک نکند ، به احتمال زیاد موتور شما بیش از حد گرم می شود و بلافاصله آسیب می بیند.

مشکلات سیستم خنک کننده ممکن است شامل مشکلات مربوط به خود مایع خنک کننده ، رادیاتور و سایر اجزای درون سیستم خنک کننده باشد.

هزینه تعویض موتور خودرو چقدر است؟

هزینه تعمیر خودرو با توجه به مدل خودرو و نوع خرابی آن متفاوت است بنابراین بهتر است در مورد مبلغ ان با تعمیر کار خود صحبت کنید .

چگونه می توانید از خرابی موتور جلوگیری کنید؟

همانطور که ممکن است توجه داشته باشید ، تعویض موتور وسیله نقلیه یکی از استرس آورترین لحظاتی است که ممکن است با آن روبرو شوید. نیاز به هزینه های بسیار بالا برای جایگزینی دارد. حتی اگر یک موتور کارکرده مناسب پیدا کرده اید ، باز هم پول زیادی است.

به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از خرابی موتور انجام دهید. بنابراین اجازه دهید نگاهی دقیق تر به برخی از متخصصان خودرو بیندازیم .

توصیه هایی در مورد نحوه جلوگیری از خرابی موتور:

تعویض روغن را به موقع انجام دهید

از آنجا که روغن یکی از مهمترین اجزای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد افراد است ، باید تعویض روغن مناسب را حفظ کنید.

با گذشت زمان استفاده ، روغن می تواند در حین دور زدن موتور خراب شده و مواد زائد را جمع آوری کند. بنابراین ، انتظار نداشته باشید که نفت پس از چند ماه یا بعد از یک مایل مشخص ، ظرفیت یکسانی داشته باشد.

به همین دلیل است که در دفترچه راهنمای مالک هر وسیله نقلیه جزئیاتی در مورد زمان و زمان تعویض روغن خودرو ارائه شده است.

بسته به نوع روغنی که او تصمیم گرفت با آن برود ، ممکن است لازم نباشد روغن خودرو را بیش از یک یا دو بار در سال تعویض کنید.

اما ، البته ، این برای هر نوع روغن صدق نمی کند و بهترین پاسخ دقیق شما از دفترچه راهنمای خودرو یا مکانیک شما خواهد بود.

نشتی ها را تشخیص دهید

یکی از مهمترین مواردی که می تواند به شما در جلوگیری از خرابی کامل موتور کمک کند ، تشخیص نشت مایعات در اسرع وقت است. به همین دلیل است که ما همیشه توصیه می کنیم به طور مکرر به زیر خودرو خود نگاه کنید و گاهی اوقات بررسی کنید که آیا نشت روغن یا مایع خنک کننده وجود دارد یا خیر.

گاهی اوقات نشت می تواند جزئی باشد و فوراً تأثیری نخواهد داشت. به عنوان مثال ، خواهید دید که هیچ چیزی زیر ماشین شما نمی افتد ، اما در اطراف لوله ها و خطوط ، برخی سیگنال ها از مایع خشک شده فقط به دلیل تبخیر شدن وجود دارد.

سطح خنک کننده را بررسی کنید

گاهی اوقات خنک کننده می تواند به دلایل مختلف در طول زمان استفاده افت کند. بنابراین ، برای شما به عنوان راننده مهم است که نحوه بررسی سطح خنک کننده را یاد بگیرید و مطمئن شوید که همیشه در علامت مناسب است تا از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری کنید.

به خاطر داشته باشید که مایع خنک کننده بلافاصله پس از توقف خودرو می تواند بسیار داغ باشد. بنابراین ، هنگام اندازه گیری و بررسی سطح مایع خنک کننده برای جلوگیری از سوختگی ، باید نکات ایمنی درستی را رعایت کنید.

با علائم اولیه خرابی موتور آشنا شوید

هنگامی که موتور شما در حال خرابی است ، وسیله نقلیه شما را مطلع می کند ، و به ندرت ، این بلافاصله اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، ممکن است برخی از علائم هشدار دهنده را در داشبورد مشاهده کنید که به شما می گوید موتور در حال داغ شدن است یا سطح فعلی به مقدار مناسب نیست.

هرچه بیشتر با علائم خرابی موتور آشنا شوید ، بیشتر می توانید از خرابی کامل موتور جلوگیری کنید. این امر به این دلیل است که شما بلافاصله وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک می برید و مشکل را زود تشخیص داده و برطرف می کنید.

البته این قول نمی دهد و تضمین نمی کند که موتور خودروی شما پس از مشاهده این علائم از کار نمی افتد زیرا ممکن است پایان عمر موتور باشد.

وقتی موتور ماشین من خراب شد چه کنم؟

در حالی که نکات و ترفندهای ذکر شده می تواند از خرابی موتور شما جلوگیری کند ، ممکن است شرایطی پیش بیاید که با خرابی کامل موتور روبرو شوید. متأسفانه ، اگر این اتفاق بیفتد ، تصمیم می گیرید وضعیت را ارزیابی کرده و مطمئن شوید که ارزش تعویض موتور را دارد.

همانطور که قبلاً نشان دادیم ، هزینه تعویض موتور بسیار بالا است. اگر خودروی شما مشکلات دیگری دارد که ممکن است به صورتحساب نهایی اضافه کند ، ممکن است ارزش سرمایه گذاری روی این خودرو را نداشته باشد و در عوض ، باید آن را بفروشید و از پول آن برای خودروی بهتر استفاده کنید.

البته اکثر خریداران خصوصی علاقه ای به خرید خودرویی نخواهند داشت که دارای مشکلات عمده موتور باشد. به علاوه ، ارسال خودرو در وب سایت های طبقه بندی شده مانند Craigslist یا eBay motor می تواند چالش برانگیز باشد.

چگونه می توان از خرابی موتور خودرو جلوگیری کرد؟

حتی اگر تصمیم بگیرید به نمایندگی های بالقوه بروید که ممکن است وسیله نقلیه شما را بدون موتور بپذیرند ، آنها آنطور که انتظار می رود به شما دستمزد نمی دهند.

علاوه بر این ، نمایندگی ها حتی برای خودروهای قابل استفاده که مشکلات عمده ای ندارند ، پول خوبی نمی دهند. بنابراین ، اگر به بیشترین مقدار پول خودروی خود علاقه دارید ، ممکن است مایل نباشید آن را به نمایندگی بفروشید.

در نهایت ، اگر به مکان ما علاقه دارید که وسیله نقلیه شما را با مشکلات عمده موتور می پذیرد و می خواهید بیشترین پول را در حین خرابی خودرو دریافت کنید ، بهترین گزینه شما خریدار ماشین نقدی است.

خرید خودروی شما را ناراحت نمی کند و این تنها در صورتی است که موتور دارای مشکلات عمده باشد ، اما مشکلات دیگری نیز دارد که برای تعمیر آن می توان به هزاران دلار نیاز داشت.

نکته جالب در مورد خریدار ماشین نقدی این است که می توانید وسیله نقلیه خود را ظرف مدت یک تا سه روز بردارید ، و اگر ماشین شما فاقد عنوان باشد مادامی که شما مالک واقعی خودرو باشید ، ما می توانیم همه مدارک را انجام دهیم. به

آیا می توان خرابی موتور را برطرف کرد؟

متأسفانه خرابی کامل موتور پایان راه است. به عبارت دیگر ، هنگامی که موتور شما از کار می افتد ، شما گزینه های محدودی دارید یا می توانید موتور را در صورت امکان بازسازی کنید یا موتور دیگری را به طور کامل جایگزین کرده یا موتور جدیدی را جایگزین کنید.

بازسازی موتور تضمین نمی کند که موتور شما برای مدت طولانی کار کند ، اما گزینه ارزان تری نسبت به خرید موتور جدید است.

بنابراین ، اگر نمی خواهید بلافاصله پس از بازسازی موتور با مشکلات عمده روبرو شوید ، ممکن است بخواهید یک موتور کاملا جدید خریداری کنید یا خودرو خود را به طور کامل رها کنید.

بنابراین ، توصیه می کنیم با یو مشورت کنید
مکانیک حرفه ای خود باشید و از او بخواهید موتور شما را دقیقتر ببیند تا ببیند آیا امیدی برای بازسازی موتور وجود دارد یا خیر.

در غیر این صورت ، خرید یک موتور کارکرده مناسب از یک مکان معتبر را در نظر بگیرید زیرا کلاهبرداران زیادی در آنجا وجود دارند که ممکن است موتوری را به شما بفروشند که مشکلات عمده دیگری دارد.

نتیجه این مقاله

خرابی موتور یکی از جدی ترین مشکلاتی است که ممکن است خودرو شما با آن روبرو شود. هزاران دلار هزینه تعمیر نیاز دارد ، که آن را به یکی از چالش برانگیزترین شرایط برای هر راننده تبدیل می کند.

یادگیری نحوه جلوگیری از خرابی موتور یک مهارت مهم برای هر راننده ای است که تا آنجا که ممکن است رانندگی کند و از پرداخت هزینه های بسیار بالا برای تعمیر جلوگیری کند. این مقاله برخی از مهمترین نکات و ترفندهایی را که برای جلوگیری از خرابی موتور باید در نظر داشته باشید ، مانند حفظ تعویض روغن ، بررسی نشتی ، بررسی سطح خنک کننده و غیره ، برجسته کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.