آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

کاربراتور چیست؟

کاربراتور چیست؟

کاربراتور چیست؟سیستم سوخت رسانی در یک وسیله نقلیه دارای قطعات بسیاری است که به ذخیره و تامین سوخت موتور برای کارکردن نیاز دارد. بنزین با هوا مخلوط می شود و این مخلوط در داخل سیلندرها می سوزد و نیرویی تولید می کند که ماشین را به حرکت وا می دارد.

کاربراتور چیست؟

کاربراتور بخشی است که مسئول مخلوط کردن این اجزا در مقادیر مناسب است تا فرآیند احتراق انجام شود. در حالی که کاربراتورها در خودروهای مدل آخر استفاده نمی شوند، سال ها تا زمان معرفی سیستم های تزریق سوخت با کنترل الکترونیکی مورد استفاده قرار می گرفتند.

به خواندن ادامه دهید تا درباره نحوه عملکرد کاربراتورها و نحوه استفاده از آنها برای رساندن سوخت به موتورهای بسیاری از وسایل نقلیه در طی سالیان بیشتر بدانید.

کاربراتور چگونه کار می کند؟

برای یک تصویر ساده، کاربراتور وسیله‌ای است که در بالای سیلندرهای موتور نصب می‌شود و یک لوله هوا و سوخت به آن متصل است. خلاء ایجاد می شود، چیزی که کاربراتور برای کمک به کشیدن هوا و سوخت به داخل سیلندرها به آن تکیه می کند.

بیشتر بخوانید:  علائم خرابی واشر سرسیلندر

هنگامی که هوا به سمت پایین لوله رانده می شود، از یک دهانه باریک به نام ونتوری عبور می کند. هوا برای عبور از این ناحیه باید سرعت بیشتری داشته باشد که باعث افت فشار می شود. این فشار است که اجازه می دهد هوا از طریق لوله سوخت به داخل کشیده شود.

علائم خرابی کاربراتور

در زیر و بالای ونتوری دو دریچه وجود دارد که برای تنظیم مخلوط هوا و سوخت مهم هستند. قسمت بالای کاربراتور دارای چوک است که میزان هوای ورودی به لوله را تنظیم می کند. دومین سوپاپ زیر ونتوری دریچه گاز نامیده می شود که می تواند باز و بسته شود تا هوای کم و بیش وارد موتور شود.

جهت خرید وایر شمع ۲۰۷ کلیک کنید.

جهت خرید وایر شمع ال 90 کلیک کنید.

دریچه گاز بازتر اجازه می دهد تا هوای بیشتری در کاربراتور جریان یابد که باعث می شود سوخت بیشتری وارد شود. این به موتور اجازه می دهد تا انرژی بیشتری آزاد کند و قدرت بیشتری داشته باشد.

در داخل کاربراتور بخشی به نام جت وجود دارد که دریچه ای است که اجازه می دهد سوخت از محفظه شناور قبل از ورود به سیلندرهای موتور با هوا مخلوط شود. محفظه های شناور مقدار کمی سوخت را در خود نگه می دارند و اجازه می دهند در صورت نیاز به جت جریان یابد.

کاربراتور در مقابل تزریق سوخت

کاربراتورها در سال 1888 توسط کارل بنز، یکی از بنیانگذاران مرسدس بنز اختراع شد. در آن زمان این یک پیشرفت پیشگامانه برای صنعت بود، و این فناوری تا اواخر دهه 1980 توسط خودروسازان مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که کاربراتورها شروع به جایگزینی با سیستم های تزریق سوخت کردند.

کاربراتور چیست؟

تفاوت اصلی کاربراتورها و سیستم های تزریق سوخت در این است که سیستم های تزریق سوخت یک فرآیند الکترونیکی را برای تحویل مخلوط لازم برای احتراق معرفی می کنند. در حالی که سیستم های تزریق مدرن به طور گسترده در دهه 1980 مورد استفاده قرار گرفتند، وسایل نقلیه NASCAR تا سال 2012 همچنان دارای کاربراتور بودند.

بیشتر بخوانید: علائم سوختن واشر سرسیلندر

سیستم‌های تزریق سوخت طیفی از قطعات را شامل می‌شوند که شامل کامپیوتر، انژکتورهای سوخت، حسگرهای اکسیژن و تنظیم‌کننده‌های فشار است که برای اطمینان از ارسال مناسب هوا و سوخت به محفظه احتراق کار می‌کنند.

تزریق الکترونیکی سوخت امکان کنترل دقیق مقدار سوختی را که به داخل سیلندرها می راند می دهد. سوخت از مخزن سوخت خارج می شود و از طریق خطوط به سمت موتور حرکت می کند.

همچنین واحد کنترل الکترونیکی (ECU) وجود دارد که مقدار دقیق سوخت مورد نیاز موتور را بر اساس حجم هوای ورودی به موتور و نسبت بهینه هوا به سوخت تعیین شده توسط سازنده خاص تعیین می کند.

علائم خرابی کاربراتور

اگرچه خودروهای جدیدتر با کاربراتور تولید نمی‌شوند، اما مدل‌های قدیمی‌تری در جاده‌ها وجود دارند که هنوز آنها را دارند.

اگر تصادفاً در حال رانندگی با خودرویی هستید که کاربراتور دارد، دانستن برخی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد ممکن است از کار بیفتد، مهم است. با گذشت زمان، فرسودگی و پارگی کاربراتور ممکن است رخ دهد و ممکن است نیاز به سرویس یا تعویض داشته باشد. برخی از علائم عبارتند از:

کاهش عملکرد موتور:

رایج ترین علامت مشکل در کاربراتور کاهش عملکرد موتور است. فرسودگی کاربراتور می تواند باعث خاموش شدن مخلوط هوا و سوخت و در نتیجه کاهش شتاب و قدرت شود.

سوختگی معکوس/ گرمای بیش از حد:

اینها نیز علائم رایج خرابی کاربراتور هستند. کمبود سوخت در مخلوط هوا و سوخت می تواند باعث بروز این دو مشکل شود که در موارد شدید باعث آسیب شدید موتور می شود.

اگزوز مشکی:

هرگز نباید دود سیاه از اگزوز خارج شود! این احتمالاً نشانه این است که موتور بیش از حد سوخت مصرف می کند یا سرشار از سوخت است. این می تواند ناشی از کاربراتوری باشد که فرسوده شده و مقادیر اضافی سوخت را تحویل می دهد.

مشکل در راه اندازی:

یک مشکل رایج ناشی از کاربراتور فرسوده، استارت های سخت یا مشکل در راه اندازی موتور است. مشکلات به هم ریختن نسبت هوا به سوخت می تواند منجر به این مشکلات شود.

اگر هر یک از این مشکلات را تجربه کردید، ایده خوبی است که وسیله نقلیه خود را نزد یک تکنسین آموزش دیده ببرید که می تواند مشکل شما را تشخیص داده و برطرف کند. شما نمی خواهید با نادیده گرفتن علائم احتمالی خرابی کاربراتور آسیب بیشتری به موتور خود وارد کنید!

جهت خرید وایر شمع ۲۰۷ کلیک کنید.

جهت خرید وایر شمع ال 90 کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.