آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

6 نکته درباره مراقبت از خودرو خودتان که باید انجام دهید

6 نکته درباره مراقبت از خودرو خودتان که باید انجام دهید

6 نکته درباره مراقبت از خودرو خودتان که باید انجام دهید : جزئیات خودرو می تواند راهی عالی برای اینکه خودروی شما دوباره شبیه نو شود. مزیت جزئیات ماشین این است که ماشین شما را به طور کامل تر از یک کارواش ساده تمیز می کند. این تضمین می کند که هر نقطه کوچکی از ماشین شما جدید درخشان به نظر می رسد.

6 نکته درباره مراقبت از خودرو خودتان که باید انجام دهید

این فرآیند می تواند شامل پولیش و واکس زدن خودرو نیز باشد. اگر کسی هستید که قصد فروش وسیله نقلیه خود را دارید، جزئیات خودرو تضمین می کند که دلار بالایی برای آن دریافت می کنید. هیچ چیز بهتر از رضایت یک ماشین تمیز، در داخل و خارج، و دانستن اینکه خودتان این کار را انجام داده اید، نیست.

نکات ضروری مراقیت از خودرو

در زیر 6 نکته وجود دارد که می توانید برای انجام کار جزئیات خودروی خود بدون مراجعه به یک خرده فروش حرفه ای خودرو و پرداخت حداقل چند صد دلار برای یک کار مناسب، دنبال کنید.

شماره 1 – ابتدا فضای داخلی را تمیز کنید

داخل ماشین تمیز

داخل ماشین تمیز

اگر قصد دارید یک روز را صرف تمیز کردن تمام قسمت های ماشین یا کامیون خود کنید، ابتدا باید از داخل ماشین شروع کنید تا زمانی که در حال تمیز کردن بیرونی هستید زمان خشک شدن داشته باشد.

احتمالاً قسمت‌هایی روی فرش یا تشک‌های موکت‌شده‌تان دارید که به مقداری شامپو و آب نیاز دارند تا دوباره ظاهر جدیدی پیدا کنند یا تشک‌های لاستیکی که نیاز به شستشو و آبکشی خوب دارند.

همچنین، هنگامی که کفپوش ها را بردارید و آنها را در بیرون بشویید، از ورود کثیفی یا آب به بیرون خودرو تمیز جلوگیری می کنید. هیچ چیز بدتر از دو بار انجام کار نیست.

نه تنها یک فضای داخلی تمیز عالی به نظر می رسد، بلکه مانع از ورود موجوداتی مانند مورچه ها به داخل می شود.

شماره 2 – بابونه یا میکروفیبر

حوله میکروفیبر برای خشک کردن ماشین

حوله میکروفیبر برای خشک کردن ماشین

بهترین راه برای خشک کردن ماشین شما این است که از یک حوله بابونه یا میکروفایبر برای ریختن قطرات آب از روی رنگ ماشین خود استفاده کنید نه از یک حوله نخی استاندارد یا اجازه دهید رنگ در هوا خشک شود. حوله‌های بابونه یا میکروفایبر به سادگی آب را بهتر جذب می‌کنند و تضمین می‌کنند که پس از پاک کردن، هیچ چرخشی یا رگه‌ای باقی نماند.

این نه تنها برای خشک کردن رنگ، بلکه برای خشک کردن شیشه های پنجره شما نیز عالی است. مراقب باشید روی پنجره های داخلی که رنگ پنجره دارند، خیلی محکم نمالید. در غیر این صورت، ممکن است لبه فیلم را با حوله بگیرید و متوجه شوید که بعداً باید رنگ پنجره را که شروع به کنده شدن کرده است از بین ببرید.

شماره 3 – از شستشوی خودکار خودرو خودداری کنید

کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیک ممکن است راهی آسان برای شستن کثیفی ها و زباله ها از روی سطح ماشین شما به نظر برسد، اما می تواند اثر معکوس نیز داشته باشد. نوارهای لاستیکی یا وینیلی شل و ول که به انتهای ماشین شما ضربه می زند، معمولاً روی آنها کثیفی ایجاد می شود.

بنابراین، هنگامی که فلاپ به سطح ماشین شما ساییده می شود، ممکن است در واقع باعث ایجاد خراش های جزئی روی سطح شود، به خصوص در کارواش های با کیفیت پایین مانند برخی از پمپ بنزین ها.

مطالب مرتبط :

حتی بدتر از آن، کارواش‌های خودکاری هستند که از آب با فشار بالا از طریق یک عصای بلند استفاده می‌کنند. اکثر آنها همچنین دارای یک برس زیبا هستند که مردم از آن برای تمیز کردن بیرونی وسایل نقلیه استفاده می کنند. مشکل این است که مردم همچنین از این برس ها برای تمیز کردن موتور خود گاهی استفاده می کنند یا پس از یک روز خارج از جاده، گل و لای را از سطح بیرونی کامیون خود پاک می کنند.

فکر می‌کنید وقتی از قلم مو روی رنگ ماشین خود استفاده می‌کنید، برای آن کثیفی یا گریسی که هنوز در سر قلم مو وجود دارد، چه اتفاقی می‌افتد؟ به احتمال زیاد به رنگ خود آسیب خواهید رساند!

شماره 4 – محفظه موتور را تمیز کنید

محفظه موتور تمیز

محفظه موتور تمیز

احتمالاً نادیده گرفته‌ترین قسمت خودرو (به جز کسانی که در نمایشگاه‌های اتومبیل شرکت می‌کنند)، محل موتور وسیله نقلیه شما می‌تواند یکی از کثیف‌ترین قسمت‌های خودرو باشد. این کاملاً ممکن است (در عین حال غم انگیز) که برخی از مالکان اتومبیل که هرگز اتومبیل خود را سرویس یا نگهداری نمی کنند حتی آنچه را که در زیر کاپوت اتومبیل آنها وجود دارد دیده باشند.

در حالی که می‌توانید از پارچه‌های تمیز و پاک‌کننده اسپری استفاده کنید، بسیار ساده‌تر است که یک ظرف دستمال مرطوب برای ماشینتان تهیه کنید و کارتان را با آن تمام کنید. این دستمال مرطوب 12 اینچی در 6 اینچ بافت دوگانه، بادوام و احتمالاً ساده‌ترین راه برای تمیز کردن سریع محفظه موتور، چرخ‌ها، ابزارها و حتی دست‌های شما پس از اتمام کار است.

شما آنهایی را برای اتومبیل می خواهید، اما این شرکت انواع دیگری را نیز (در اینجا یافت می شود) برای اطراف خانه می فروشد.

شماره 5 – تمیز کردن چاه چرخ

چاه چرخ کثیف

چاه چرخ کثیف

جدا از تمیز کردن چرخ ها و دیواره های لاستیک، باید چاه چرخ ها را نیز تمیز کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک شلنگ برای اسپری کردن داخل چاهک ها استفاده کنید و سپس با استفاده از برس این قسمت را بشویید.

فقط مطمئن شوید که از یک برس تمیز استفاده کنید که برای تمیز کردن مکان دیگری در ماشین شما استفاده نشده است. این منطقه اغلب نادیده گرفته می شود و به تدریج کثیفی در طول زمان جمع می شود و هر چه مدت بیشتری آن را رها کنید پاک کردن آن سخت تر می شود.

شماره 6 – آخرین اپیلاسیون

ماشین اپیلاسیون

ماشین اپیلاسیون

هنگامی که هر ذره کثیفی را از رویه وسیله نقلیه خود پاک کردید، می توانید یک لایه محافظ با کمی موم اضافه کنید.

می‌توانید از یکی از بطری‌های اسپری واکس سریع خودرو استفاده کنید که فقط روی آن اسپری می‌کنید و آن را جدا می‌کنید یا می‌توانید از موم سنتی کارنوبا برای پاک کردن، گذاشتن و نشستن استفاده کنید.

n مالش کردن. مورد بعدی محافظت بسیار بهتری از رنگ را ارائه می دهد، اما هر دو باعث درخشش خودرو شما و محافظت در برابر لکه های آب می شوند.

درست قبل از اپیلاسیون، ممکن است بخواهید وسیله نقلیه خود را جلا دهید یا حتی از یک میله سفالی برای از بین بردن هر گونه باقیمانده سخت یا نقص در رنگ استفاده کنید. کار بیشتر می‌طلبد، اما نتایج خود صحبت می‌کنند.

نتیجه

به یاد داشته باشید که جزئیات خودرو فقط شامل قسمت بیرونی خودرو نمی شود، بلکه داخل و حتی موتور را نیز شامل می شود. این کار برای این است که یک وسیله نقلیه قدیمی جدید به نظر برسد و یک وسیله نقلیه جدیدتر شبیه روزی باشد که از فروشنده خارج شده است. شما همچنین می توانید آن را به عنوان یک سرمایه گذاری زمانی عالی در نظر بگیرید زیرا احتمالاً روزی وسیله نقلیه خود را می فروشید.

اگر در منطقه ای هستید که مستعد آب و هوای شدید (تگرگ، برف، باران شدید) است، اگر پارک کردن در گاراژ همیشه امکان پذیر نیست، به شدت توصیه می کنیم روی یک پوشش خوب برای خودرو سرمایه گذاری کنید. هیچ مقدار جزئیات نمی تواند آسیب ناشی از تگرگ یا اگر یک اندام افتاده درخت روی کاپوت شما خراشیده شود، برطرف کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *