آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

آموزش ترمز گیری و صرفه جویی در لنت های ترمز خودرو

آموزش ترمز گیری و صرفه جویی در لنت های ترمز خودرو

آموزش ترمز گیری و صرفه جویی در لنت های ترمز خودرو :نصب ترمزهای جدید در ماشین شما می تواند پرهزینه باشد، اما بسیاری از رانندگان متوجه نیستند که نحوه رانندگی آنها می تواند بر ماندگاری ترمزهای آنها تأثیر بگذارد.

آموزش صرفه جویی در نهداری لنت های ترمز خودرو

اگر چند تغییر کوچک و آگاهانه در سبک رانندگی خود ایجاد کنید، می توانید متوجه شوید که ترمزهای شما بسیار طولانی تر است و می توانید مایل های بیشتری را بدون نیاز به یک مجموعه جدید رانندگی کنید.

6 نکته برای رانندگی و صرفه جویی در ترمز

در زیر 6 نکته آسان ذکر شده است که انجام آنها به زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد، اما در نهایت می تواند از نظر مبلغی که برای تعویض ترمز خود خرج می کنید، باعث صرفه جویی زیادی در شما شود.

آموزش ترمزگیری خودرو

اگر در هر بار رانندگی بیشتر مراقب ترمزهای خود باشید و هر زمان که سوار ماشین می شوید این موارد کوچک را در نظر داشته باشید، می توانید تعداد دفعاتی که ترمزهای خود را باید تعویض کنید به طرز چشمگیری کاهش دهید.

آموزش ترمز یری خودرو

1. ساحل

هر چه سخت تر بشکنید، فشار و سایش بیشتر به لنت ترمز شما وارد می شود،اگر به طور منظم از سرعت های بالا به سرعت سرعت خود را کاهش دهید، ممکن است فشار غیر ضروری زیادی به ترمزهای خود وارد کنید.

اگر در بزرگراه رانندگی می کنید، سعی کنید قبل از ترمز کردن، قبل از ترمز کردن، کمی زود و ساحل را نشان دهید تا سرعت خود را کاهش دهید.

2. به جلوتر از خود نگاه کنید

این بسیار واضح به نظر می رسد، اما از اینکه چه تعداد از رانندگان کاملاً از آنچه در پیش رو دارند آگاه نیستند، شگفت زده خواهید شد.

اطمینان حاصل کنید که به خوبی به دوردست نگاه کرده اید و هر ترمزی را که باید قبل از رسیدن به خطر یا تقاطع به خوبی انجام دهید، پیش بینی کنید.

به این ترتیب، زمان زیادی به خود می‌دهید تا پای خود را از روی پدال گاز بردارید، کمی ساحل را بردارید تا سرعتتان پایین بیاید، و تنها زمانی که واقعاً مجبور هستید ترمز کنید.

3. ماشین را خالی کنید

همه ما مقصریم که چیزهایی را در ماشین رها می‌کنیم، حتی اگر به آن‌ها نیازی نداریم، زیرا نمی‌توانیم از تخلیه آن‌ها در انتهای دیگر یا پیدا کردن مکانی دائمی برای زندگی آن‌ها خسته شویم.

با این حال، هر چه خودرو سنگین‌تر باشد، فشار بیشتری به لنت ترمز شما وارد می‌کند. رانندگی منظم با وزن بسیار بیشتر از حد لازم در ماشین می تواند به طور چشمگیری طول عمر لنت ترمز شما را کاهش دهد.

صرفاً با بیرون آوردن آن اقلام غیر ضروری از چکمه و یافتن یک خانه دائمی برای آنها می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند. جابجایی آنها ممکن است ناراحتی جزئی باشد اما در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

4. از دیگران الگو نگیرید

فقط به این دلیل که افراد دیگر به گونه ای رانندگی می کنند که به لنت ترمز آنها آسیب می رساند، به این معنی نیست که شما باید لنت ترمز خود را از بین ببرید.

اغلب اوقات، حتی اگر شخص مقابل شما پیش‌بینی نمی‌کند که باید سرعت خود را از قبل کم کند، باز هم این فرصت را خواهید داشت که جلوی خود را خوب ببینید تا بتوانید به آرامی سرعت خود را کاهش دهید.

اجازه ندهید عادات دیگران بهانه باشد و اجازه ندهید که بر تعداد دفعاتی که باید ترمز خود را تعویض کنید تأثیر بگذارند.

5. به سفرهای منظمی که انجام می دهید فکر کنید

همه ما وقتی چندین بار در هفته سفر می کنیم می توانیم از خود راضی شویم، اگر با ماشین به محل کار بروید و برگردید، اغلب می‌توانید از محل کار برای رسیدن به خانه عجله داشته باشید و این می‌تواند بر نحوه رانندگی شما تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید : گیربکس در موتور خودرو چگونه کار میکند

شتاب گیری و کاهش سرعت بعید است که در زمان سفر شما صرفه جویی کند و واقعاً می تواند به ترمزهای شما فشار وارد کند.

اگر مسیر را به خوبی بشناسید، قبل از رسیدن به آن‌ها، موانعی مانند چراغ‌های راهنمایی یا دوربرگردان‌ها را می‌دانید و اگر قبل از رسیدن به آنجا فکر می‌کنید در مورد کاری که انجام می‌دهید، می‌توانید به آرامی سرعت خود را کاهش دهید.

برای سفرهای معمولی، انجام این تغییرات کوچک واقعاً می تواند طول عمر ترمزهای شما را بهبود بخشد و شما را از تعویض هر چند وقت یکبار آنها نجات دهد.

6. ترمزهای خود را سرویس کنید

انجام “چک آپ” منظم روی ترمزها به شما این فرصت را می دهد که موارد کوچک را قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ تر اصلاح کنید.

این می تواند به این معنی باشد که ترمزهای شما بسیار بیشتر دوام می آورند، و صرف مقدار کمی پول در حال حاضر می تواند شما را از پرداخت هزینه برای تعویض کامل ترمزهای خود در آینده قابل پیش بینی نجات دهد.

ترمز

اجرای هیچ یک از این مراحل به خصوص دشوار یا پرهزینه نیست و اگرچه ممکن است در ابتدا کمی ناخوشایند به نظر برسند، اما به زودی کاملا طبیعی به نظر می رسند.

با کمی پشتکار می توانید عادت های رانندگی خود را برای همیشه تغییر دهید و تعداد دفعاتی که باید ترمزهای خود را تعمیر یا تعویض کنید را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید : رادیاتور در خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *