دسته‌بندی نشده

آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

آموزش رانندگی

آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس) : یادگیری نحوه رانندگی بسیار ساده تر از آنچه به نظر می رسد است. به نظر می رسد کاری ترسناک است ، اما هنگامی که پشت فرمان می نشینید و پای خود را به آرامی روی پدال می گذارید ، این روند بسیار بصری می شود. در ابتدا یاد بگیرید که کارها را کند پیش ببرید و در تسلط بر اصول اولیه به خوبی پیش می روید. در این مقاله فرض بر این است که شما خودرویی با گیربکس اتوماتیک رانندگی می کنید.

آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

قسمت 1 از آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

1: با ماشین خود راحت شوید

صندلی را طوری تنظیم کنید که پای شما به راحتی به هر دو پدال برسد.می توانید صندلی خود را به جلو و عقب و همچنین بالا و پایین تنظیم کنید. برخی از خودروها دارای کنترل الکترونیکی (معمولاً در سمت چپ صندلی) هستند ، در حالی که اتومبیلهای قدیمی معمولاً دارای اهرمی در زیر صندلی هستند که به شما امکان می دهد موقعیت صندلی را کنترل کنید. اما معمولاً می توانید تفاوت را تشخیص دهید.

2: با پدال های پا آشنا شوید.

 

در خودروهای اتوماتیک ، پدال های دو پا به ترتیب شتاب و ترمز را کنترل می کنند. راست ترین پدال (که معمولاً کوچکتر از پدال دیگر است) شتاب دهنده است و فشار دادن روی آن باعث حرکت خودرو می شود. هرچه بیشتر آن را فشار دهید ، ماشین سریعتر حرکت می کند. پدال سمت چپ ، که معمولاً بزرگتر از شتاب دهنده است. پدال ترمز است و فشار دادن روی آن سرعت خودرو را کند می کند.

حتی اگر از استفاده از پای چپ خود اطمینان بیشتری دارید ، همیشه از پای راست خود برای رسیدن به هر دو پدال استفاده کنید. اگر چپ پا هستید در ابتدا احساس عجیبی خواهید داشت ، اما عادت کردن به آن بسیار مهم است زیرا این تکنیک مناسب است و در نهایت بسیار ایمن تر است.

هرگز از دو پا به طور همزمان برای رسیدن به پدال استفاده نکنید. فقط از یک پا – پای راست خود – برای استفاده از هر پدال استفاده کنید. این باعث می شود که به طور تصادفی هر دو پدال را همزمان فشار ندهید.

3: آینه ها را تنظیم کنید.

آینه های اتومبیل خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید بصورت واضح و م throughثر آنها را مشاهده کنید. اتومبیل شما باید دارای سه آینه باشد: یک آینه دید عقب ، که به شما اجازه می دهد شیشه جلو را مستقیماً در پشت خود ببینید و دو آینه خارجی که به شما اجازه می دهد به دو طرف خودرو نگاه کنید و از شما در برابر نقاط کور محافظت می کند.

آینه دید عقب شما باید طوری قرار بگیرد که وقتی در حالت عادی رانندگی قرار دارید ، بتوانید مستقیما پشت سر خود و تا آنجا که ممکن است شیشه جلو را ببینید.

انجمن مهندسان خودرو یک توصیه برای نحوه قرار دادن آینه های بیرونی خود به منظور از بین بردن نقاط کور دارد. توصیه می کند که آینه ها بیشتر از حالت عادی به بیرون بروند ، به طوری که فقط با زاویه دید آینه عقب همپوشانی داشته باشند. [2] اگرچه در ابتدا گمراه کننده بود ، اما این موقعیت در واقع به راننده اجازه می دهد خودروها را در نقاط کور خود ببیند که در غیر این صورت ممکن است فقط با نگاه به شانه خود بتوانند آنها را تشخیص دهند.

4:آشنایی با ترمز دستی و کاربرد آن

بدانید که ترمز دستی (ترمز دستی ، ترمز الکترونیکی یا ترمز اضطراری نیز نامیده می شود) کجاست و چه کاری انجام می دهد. ترمز دستی یک اهرم بلندتر است و یک دکمه در انتهای آن وجود دارد. هنگامی که ترمز دستی به بالا کشیده می شود ، به شما کمک می کند تا ماشین را روی زمین قفل کرده و از حرکت نکردن آن اطمینان حاصل کنید. وقتی ترمز پایین می آید ، خاموش می شود و ماشین می تواند آزادانه حرکت کند. قبل از شروع رانندگی مطمئن شوید که ترمز دستی شما خاموش است.

5: اهرم دنده را بشناسید:

 

اهرم دنده معمولاً در بین دو صندلی جلو خودرو قرار دارد و گیربکس (پارک ، خلاصی ، رانندگی ، دنده عقب) را کنترل می کند. گاهی اوقات در وسایل نقلیه خاص ، اهرم تعویض دنده در سمت راست فرمان قرار دارد.

اگر اهرم دنده شما در پارک درگیر است و جرقه زنی خود را روشن می کنید ، هرچقدر فشار گاز را فشار دهید ، خودرو جلو نمی رود.

در حالت خنثی ، حرکت طبیعی خودرو شما به جلو حرکت می کند.

در حالت دنده عقب ، وقتی پای خود را از روی ترمز بر می دارید ، به جای جلو به عقب حرکت می کند.

خودرو در دنده است ، وقتی پای خود را از ترمز بر می دارید ، خودرو به جلو حرکت می کند.

6 : شاخت نمادها و دکمه های روی داشبورد

بیشتر بخوانید : معنی چراغهای پشت آمپر

شاخت نمادها و دکمه های روی داشبورد

کنترلها/نمادهای اصلی داشبورد را درک کنید. این سنجها به راننده نشان می دهد که چقدر سوخت موتور باقی مانده است ، ماشین با چه سرعتی حرکت می کند ، موتور چقدر داغ است و چند دور در دقیقه موتور در حال حرکت است.

سرعت سنج احتمالاً مهمترین صفحه نمایش داشبورد در خودرو است. این به شما می گوید که ماشین شما چقدر سریع حرکت می کند ، مایل در ساعت (مایل در ساعت) یا کیلومتر در ساعت (کیلومتر در ساعت).

e RPM gauge به شما می گوید که موتور شما چقدر سخت کار می کند. اکثر اندازه گیرهای RPM دارای مناطق قرمز از 6000 یا 7000 RPM خواهند بود. هنگامی که شماره گیری در اندازه گیری ، به رنگ قرمز حرکت می کند ، یاد بگیرید که شتاب را کم کنید.

سوخت سنج به شما می گوید که چقدر سوخت خودرو شما باقی مانده است. معمولاً دارای صفحه شماره گیری است ، مانند عقربه ساعت که بین “F” و “E” حرکت می کند و علامت “E” نشان دهنده “خالی” و “F” سیگنال “کامل” است. برخی از خودروهای مدرن تر دارای سوخت سنج دیجیتالی هستند. جایی که میله های الکترونیکی مانند نماد باتری بر روی تلفن همراه نمایش داده می شوند و بسته به میزان سوخت در خودرو به تدریج کم می شوند.

دماسنج خودرو به شما می گوید که موتور خودرو شما بیش از حد داغ شده است. این صفحه معمولاً دارای صفحه ای است که بین “H” و “C” حرکت می کند و علامت “گرم” و “سرد” را نشان می دهد. شماره گیری شما معمولاً باید در مرکز اندازه گیری باشد.

قسمت 2 از آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

1 :کمربند خود را ببندید.

در اکثر نقاط جهان رانندگی بدون بستن کمربند ایمنی غیرقانونی است. [3] در صورت تصادف با کمربند ایمنی ، احتمال آسیب جدی یا مرگ را تا حد زیادی کاهش می دهد.

2همیشه خودرو را با پای خود روی ترمز روشن کنید.

هنگامی که آن را روشن می کنید ، اگر پای شما روی ترمز نباشد ، اتومبیل به جلو حرکت می کند. با پای خود روی ترمز در حالت شروع ، آماده شروع رانندگی هستید!

3: در صورت لزوم موتور را روشن کرده و ترمز دستی را رها کنید.

کلیدهای خود را در جرقه زنی که معمولاً در سمت راست فرمان است قرار دهید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. توجه داشته باشید که در برخی از خودروهای جدیدتر ، به شرطی که کلیدها واقعاً داخل خودرو باشند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه “Power” یا “Ignition” را فشار دهید تا موتور روشن شود.

4: بیاموزید که چگونه خودروی خود را خاموش کنید.

اگر اتومبیل شما در پارکینگ یا پیاده رو پارک شده است ، احتمالاً برای شروع رانندگی باید ماشین خود را به عقب برگردانید. اگرچه ممکن است ترسناک به نظر برسد ، اما فقط چند مورد را باید به خاطر بسپارید:

ماشین خود را در حالت معکوس قرار داده و مجدداً بررسی کنید. اگر ماشین شما در دنده عقب نباشد ، ماشین شما به عقب برنمی گردد.

از بالای شانه خود نگاه کنید و سر خود را بچرخانید تا دید خوبی از جایی که می خواهید ببینید.

پای خود را به آرامی از روی پدال ترمز بردارید و پای خود را روی گاز نگذارید. برای اولین بار که عقب نشینی می کنید ، نگران این نباشید که پای خود را روی گاز بگذارید. شما می توانید اتومبیل خود را به سادگی با برداشتن پای خود از ترمز حرکت دهید. ماشین شما به آرامی حرکت می کند ، اما شما در معرض خطر تصادفی برخورد با چیزی یا کسی قرار ندارید.

به یاد داشته باشید که فرمان در حالت معکوس “معکوس” شده است. هنگام رانندگی اتومبیل خود به جلو ، اگر فرمان را به راست بچرخانید ، ماشین شما نیز به راست می چرخد ​​و برعکس. این به این دلیل است که چرخ های شما به این سمت می چرخند. هنگام چرخش دنده عقب ، چرخاندن فرمان به راست باعث می شود ماشین شما به چپ بپیچد ، در حالی که چرخاندن فرمان به چپ باعث می شود ماشین شما به راست بپیچد. وقتی خودرو را بیرون می برید این را در نظر داشته باشید.

هر زمان که نیاز به کاهش سرعت دارید از ترمز خود استفاده کنید. پای خود را به آرامی اما محکم روی پدال ترمز فشار دهید تا در صورت لزوم سرعت خودرو را کاهش دهید.

5: هنگامی که آماده حرکت اتومبیل خود به جلو هستید ، کاملاً توقف کنید و ماشین را در “Drive” قرار دهید.

پای خود را روی پدال ترمز بگذارید ، اتومبیل خود را در Drive قرار دهید تا بتواند به جلو حرکت کند و سپس پای خود را از روی پدال ترمز بردارید. با پای خود به آرامی پدال گاز را فشار دهید تا ماشین به جلو حرکت کند. سرعت خود را تا رسیدن به حد مجاز افزایش دهید و سپس پای خود را از روی گاز بردارید و در صورت نیاز به کاهش سرعت ، آن را روی پدال ترمز بچرخانید.

6: هر دو دست را در حالت “ساعت 9 و 3” روی فرمان نگه دارید.

تصور کنید که فرمان ساعت است. دست چپ خود را در جایی قرار دهید که شماره 9 روی یک ساعت قرار داشته باشد و دست راست خود را در جایی که عدد 3 قرار دارد. [4] به خصوص برای مبتدیان ، سعی نکنید فرمان را تنها با یک دست نگه دارید ، زیرا به احتمال زیاد کنترل خودرو را از دست می دهید ، که می تواند باعث تصادف شود.

7: از چشمک زن خود ( چراغ خطر) استفاده کنید.

چشمک زن شما چراغ های نارنجی یا قرمز چشمک می زند (برخی از خودروها دارای چراغ قرمز به عنوان چشمک زن در دو طرف عقب خودرو) در کنار چراغ های ترمز هستند. آنها هنگام رانندگی بسیار مهم هستند زیرا به سایر اتومبیل ها اطلاع می دهند که می خواهید مسیر را تغییر دهید یا در جهت خاصی بپیچید. کلید چشمک زن در سمت چپ فرمان قرار دارد. آن را به سمت بالا بکشید تا نشان دهید می خواهید به راست بپیچید (برای چرخاندن یا تغییر خطوط به راست) ، یا آن را به سمت پایین بکشید تا نشان دهید که می خواهید به چپ بپیچید (برای چرخاندن یا تغییر مسیر به چپ).

8: نحوه چرخاندن ماشین با استفاده از روش دست به دست شدن را بیاموزید.

وقتی عادت می کنید ، چرخاندن بسیار آسان است. مانند بسیاری از چیزها هنگام رانندگی ، بسیار بصری است. اگر فقط نیاز دارید خودرو را کمی بچرخانید ، فرمان را در مسیری که می خواهید حرکت دهید بچرخانید اما سعی کنید دستان خود را در موقعیت 9 و 3 نگه دارید.

اگر سختی می کشید

به نوبه خود ، از روش “دست به دست” استفاده کنید. بگو که راست می روی. فرمان را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید ، با دست راست جلو بروید. وقتی دست راست شما به موقعیت 4 یا 5 رسید ، آن را رها کرده و از روی دست چپ خود عبور دهید. چرخ را دوباره بگیرید و به چرخش ادامه دهید.

برای صاف کردن خودرو پس از پیچ ، کافی است دست خود را در هر دو دست شل کنید و فرمان به طور خودکار شروع به اصلاح خود می کند. برای کند کردن اصلاح ، فشار بیشتری وارد کنید ؛ برای سرعت بخشیدن به آن فشار کمتری وارد کنید. دستان شما باید ثابت بمانند زیرا فرمان به نقطه اصلی خود باز می گردد.

9: نحوه تعویض خط را بیاموزید.

در هنگام رانندگی ، باید از یک خط به مسیر دیگر ، گاهی سریع بروید. انجام این کار آسان است ، اما باید به یاد داشته باشید که به رانندگان دیگر اطلاع دهید که قصد دارید خطوط خود را تغییر دهید. در هنگام تعویض خطوط ، نکاتی را باید در نظر بگیرید:

قبل از شروع تغییر مسیر با چشمک زن خود حداقل دو ثانیه نشان دهید. با این کار رانندگان دیگر می دانند که قصد انجام چه کاری را دارید.

آینه های خود را سریع اسکن کرده و از روی شانه خود نگاه کنید تا هرگونه خودرویی را در نقاط کور خود بررسی کنید. فقط به آینه های خود تکیه نکنید تا به شما بگویند ماشین های دیگر کجا هستند. از چشمان خود برای جستجوی سریع خود قبل از تغییر خط استفاده کنید.

به آرامی ماشین را به خط دیگر حرکت دهید. برای تغییر مسیر ، دستان خود را کمی روی فرمان بچرخانید. فقط یک حرکت بسیار جزئی از چرخ می گیرد. همانطور که اکثر خودروهای مدرن دارای فرمان برقی هستند. تغییر خط باید بین یک تا سه ثانیه طول بکشد. هر چه کمتر و خیلی سریع این کار را انجام می دهید. دیگر این کار را خیلی آهسته انجام می دهید.

10: فاصله طولی را با خودروی جلویی رعایت کنید

اینکه چقدر باید پشت خودروی جلویی خود بمانید بستگی به سرعت سفر شما دارد. بسته به سطح راحتی شما می خواهید دو تا پنج ثانیه به خود فرصت دهید تا واکنش نشان دهد. آیا اگر اتومبیل روبروی شما ناگهان متوقف شود ، با سرعت فعلی شما ، آیا وقت کافی برای واکنش و آرام کردن سرعت خودرو بدون برخورد با ماشین روبرو دارید؟

برای قضاوت در این مورد ، تماشا کنید که ماشین روبروی شما مانند یک بیلبورد از یک وسیله ثابت در جاده عبور می کند. به محض اینکه ماشین از آن شی عبور کرد ، شمارش را شروع کنید: یک هزار ، دو هزار ، سه هزار … چند ثانیه طول می کشد تا ماشین شما از همان شیء در جاده عبور کند. ؟

قسمت 3 از آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

1: رانندگی دفاعی داشته باشید.

این یک مفهوم بسیار مهم است که بسیاری از رانندگان یا آن را بدیهی می دانند یا آن را درک نمی کنند. رانندگی تدافعی به شما در صرفه جویی در هزینه ، اطمینان از تجربه رانندگی لذت بخش و – مهمتر از همه – کمک می کند تا زنده بمانید. [5] رانندگی دفاعی یک اصطلاح چتر برای چندین مفهوم مختلف است:

تصور نکنید که سایر کاربران جاده از قوانین پیروی می کنند ، یا توجه می کنند ، یا احتیاط می کنند. قوانین جاده ای برای اطمینان از امنیت همه افراد اجرا می شود. غالباً این قوانین توسط رانندگان خودخواه یا بی اطلاع نقض می شوند. به عنوان مثال تصور نکنید که رانندگان قبل از چرخاندن از چشمک زن خود استفاده می کنند. تصور نکنید که سرعت ادغام درایورها کاهش می یابد. تصور نکنید رانندگان از چراغ قرمز عبور نمی کنند.

اگر موقعیت بالقوه خطرناکی را مشاهده کردید ، قبل از وقوع آن از آن اجتناب کنید. به عنوان مثال ، بلافاصله در سمت راست یک نیمه کامیون بزرگ معطل نشوید. سعی نکنید از راننده ای مست عبور کنید که در خطوط داخل و خارج می شود.

از تمام حواس خود استفاده کنید تا همیشه از اتفاقاتی که در جاده می افتد آگاه باشید. رانندگان اغلب یاد می گیرند که بقیه نقاط جهان را تنظیم کرده و “وارد منطقه شوند” ، فقط به این دلیل که صدها بار ، اگر نه هزاران بار ، همان کار را انجام داده اند. زیاد پشت فرمان خود راضی نباشید. برای نظارت بر سرعت خودروهای دیگر و عادات آنها از بینایی استفاده کنید. از شنوایی برای گوش دادن به بوق ماشین و صداهای جیغ کشیدن استفاده کنید. برای آگاهی از لاستیک سوخته یا سایر عطرهای سوزاننده که ممکن است نشان دهنده تصادف باشد ، از بو استفاده کنید.

2: برای سرعتهای کمتر در خطوط راست بمانید و برای سرعتهای بیشتر در مسیرهای چپ.

در بزرگراهها و به میزان کمتر در خیابانها ، چپترین خطوط معمولاً برای تردد سریعتر در نظر گرفته می شود ، در حالی که راستترین خطوط برای تردد کندتر اختصاص داده می شود. بی احترامی (و خطرناک) این است که فردی را که در مسیر سمت راست کندتر از شما حرکت می کند ، انجام دهید. درعین حال ، زمانی که از سرعت ترافیک بسیار کمتری عبور می کنید ، مسیرهای چپ را بغل کنید ، خودخواهانه است. وارد مسیری شوید که تقریباً سرعت شما را طی می کند و تا زمانی که نیازی به پیچیدن یا خروج از جاده نداشته باشید در آنجا بمانید.

3: در صورت امکان ، اتومبیل ها را به جای سمت راست از سمت چپ عبور دهید.

از آنجا که سرعت عمومی تردد از راست به چپ افزایش می یابد ، عبور از چپ مهم است. شما اتومبیل خود را سریعتر و سریعتر از خودروی جلویی خود حرکت می کنید ، بنابراین می خواهید از خطی استفاده کنید که برای خودروهای سریعتر در نظر گرفته شده است. این قانون کلی را رعایت کنید حتی اگر در محل رانندگی “قانون” نباشد! به یاد داشته باشید: راست رانندگی کنید ، از چپ عبور کنید.

آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

سعی کنید هرگز از کامیون سمت راست عبور نکنید.

cks و semis بسیار بزرگتر از اتومبیل های معمولی هستند ، به این معنی که نقاط کور آنها بسیار بزرگتر است. کامیون ها اغلب در راست ترین خطوط می مانند و مسیرها را به سمت راست تغییر می دهند و بندرت خطوط را به چپ تغییر می دهند. بنابراین عبور از کامیون ها در سمت چپ به این معنی است که شما خودرو خود را از قلمرو آنها خارج کرده و خطر خود را کاهش می دهید.

4: محدودیت های سرعت را رعایت کنید.

محدودیت سرعت به دلایلی وجود دارد. آنها آنجا نیستند که رانندگی را کمتر سرگرم کنند. آنها آنجا هستند تا جاده را به مکانی امن برای همه تبدیل کنند. اطمینان حاصل کنید که حداکثر 5 مایل در ساعت (8 کیلومتر در ساعت) سریعتر از حد مجاز حرکت می کنید. حداقل در آمریکا اگر فقط 8 مایل در ساعت (8 کیلومتر در ساعت) بالاتر از سرعت مجاز حرکت می کنید ، به ندرت بلیطی برای سرعت زیاد می نویسند.

5:در شرایط غیر طبیعی رانندگی بسیار مراقب باشید.

وقتی هوا بالا می رود ، آن را یک درجه پایین بیاورید و حتی بیشتر از حالت عادی تدافعی رانندگی کنید. به عنوان مثال ، هنگامی که باران می بارد ، آب با سطوح رانندگی با روغن تعامل می کند و آن را بسیار لغزنده و لغزنده می کند. در این شرایط ، کشش خوب برای لاستیک های شما سخت است. در باران شدید ، هنگامی که حوضچه های کوچک آب روی آسفالت جمع شده اند ، به ویژه در معرض هیدروپلانینگ هستید.

زمستان شرایط رانندگی سخت تری را ایجاد می کند. با دمای سردتر و سطوح یخی و برفی. نحوه رانندگی خودرو در زمستان را بیاموزید.

6: در جاده مودب باشید

مودب بودن به سادگی به این معناست که بپذیرید افراد دیگری نیز از جاده استفاده می کنند که هرکدام دستور کار خود را دارند و بسیاری از آنها نمی خواهند در ماشین خود گیر کنند. اگر برای شما آسان است زندگی آنها را در جاده کمی آسان کنید. تصور این است که آنها بعداً آن را پرداخت می کنند ، و شما ممکن است از مزایای بزرگ آنها بهره مند شوید.

از بوق خود برای هشدار به سایر رانندگان استفاده کنید ، نه اینکه آنها را سرنگون کنید. بوق دستگاه قدرتمندی است. وقتی کسی بدون دیدن شما در خط شما ادغام می شود یا وقتی چراغ سبز می شود اما هنوز بیکار نشسته است از بوق خود استفاده کنید. از بوق خود استفاده نکنید زیرا در یک ترافیک گیر کرده اید تا ناراحتی خود را بیان کنید.

آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

از یک موج برای تشکر از کسی استفاده کنید. وقتی شخصی شما را به خط خود راه می دهد ، برای تشکر از او دست تکان دهید. این تلاش زیادی نمی برد و این یک قدردانی خوب از “تشکر” است که شما را در نظر داشته است.

فقط برای مودب بودن از قوانین جاده اطاعت نکنید. این مهم است. اگر در یک توقف چهار طرفه توقف کنید و ابتدا به آنجا برسید ، اولین نفری هستید که باید بروید. این کارایی را حفظ می کند و اغلب باعث سردرگمی می شود.

7 : از رانندگی با دنده اتوماتیک لذت ببرید

رانندگی می تواند خطرناک باشد ، و مطمئناً قوانین زیادی وجود دارد که باید آنها را به خاطر بسپارید ، اما مهم است که در حالی که پشت فرمان هستید لذت ببرید. حتی در هنگام مسئولیت پذیری ، رانندگی می تواند فوق العاده هیجان انگیز باشد. فقط به یاد داشته باشید که جاده تنها متعلق به شما نیست و باید خوب باشید.

قسمت 4 از آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک از صفر تا صد (به همراه عکس)

بیشتر بدانید : آیا قبل از رانندگی باید ماشینم را گرم کنم؟

1: نحوه پارک موازی را بیاموزید.

پارکینگ موازی زمانی است که شما مجبورید ماشین خود را در یک محل پارک محکم قرار دهید ، معمولاً یک مانور بسیار پیچیده است. چند ترفند واقعی و واقعی برای پارک موازی وجود دارد که می توانید در اینجا بیاموزید. بخش بسیار مهمی از رانندگی شهری.

2:نحوه ادغام در ترافیک سنگین را بیاموزید.

رانندگی در ترافیک

ادغام در بزرگراه می تواند کار دشواری باشد ، به ویژه اگر ترافیک متراکم تر از حد انتظار باشد. مهمترین کاری که در اینجا باید انجام دهید این است که به اندازه کافی شتاب بگیرید و قضاوت کنید که آیا شما به اندازه کافی سریع حرکت می کنید تا بتوانید با خیال راحت بین دو خودرو قرار بگیرید.

3: از دوربرگردان استفاده کنید.آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک

آنها ممکن است در آمریکا محبوب نباشند ، اما اگر تا به حال خارج از ایالات متحده رانندگی کرده اید ، می دانید که می توانند بسیار پیچیده باشند. دوربرگردان اغلب به جای علائم توقف استفاده می شود ، اما کارآمد است ، اما قبل از فتح باید درک شود.

4: نحوه رانندگی در سربالایی را بیاموزید:

رانندگی در سربالایی می تواند چالش برانگیز باشد ، به ویژه اگر با اتومبیل دستی رانندگی می کنید. هنگام بالا رفتن از یک تپه شیب دار ، در هنر دنده پایین مهارت کسب کنید.

5: صرفه جویی در گاز با افزایش هزینه سوخت ، رانندگی هوشمند به معنای فرار از تصادفات است.

رانندگانی که می توانند هنگام رانندگی در مصرف سوخت صرفه جویی کنند ، در نهایت پول بیشتری برای خرید لوازم جانبی خودرو دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *