آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

آموزش نصب عایق زیر کاپوت خودرو

آموزش نصب عایق زیر کاپوت خودرو

عایق زیر کاپوت خودرو :نصب عایق خود را در زیر کاپوت  انجام دهید در واقع یک فرآیند نسبتاً آسان است – با محصولات مناسب، کمی زمان و صبر میتوانید اینکار را انجام دهید .

اکثر محصولاتی که می توانید برای عایق کاری زیر کاپوت  و/یا عایق صدا استفاده کنید بسیار کاربرپسند هستند. آنها تقریباً همه خود چسبنده هستند، به صورت رول یا جعبه های ورق های مستطیل شکل می آیند و نصب آنها ساده است. (بیشتر تولید کنندگان این محصولات عایق صدا را در مقادیر مختلف ارائه می دهند، بنابراین می توانید اندازه کاپوت  خود را با مقدار خرید مطابقت دهید.)

ابزارهایی که برای نصب عایق کاپوت خودرو نیاز دارید

ابزارهایی که برای نصب عایق کاپوت خودرو نیاز دارید

به نظر می رسد سختی و زمان مورد نیاز اکثر پروژه ها مستقیماً با تعداد و هزینه ابزار مورد نیاز مرتبط باشد. نصب عایق زیر کاپوت  به ابزار بسیار کمی ارزان قیمت نیاز دارد. در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید. و آنچه ممکن است نیاز داشته باشید یا بخواهید.

چاقوی کاربردی و/یا قیچی. برای برش محصول به اندازه

غلتک. برخی از محصولات عایق صدا باید صاف شوند تا بهترین عملکرد را از مواد دریافت کنند.

پاک کننده. برای تمیز کردن کاپوت  خود به طوری که آستر کاپوت  جدید به درستی بچسبد. (در صورت لزوم)

دستمال توالت. برای تمیز کردن کاپوت  (در صورت لزوم)

نردبان. برای رسیدن به بالای یک کاپوت  باز. این کاملاً به اندازه وسیله نقلیه شما بستگی دارد – وانت بالابر 3/4 تن / ماشین هوشمند.

ملحفه یا پتو را رها کنید. در صورت لزوم برای پوشاندن یک موتور کثیف و فقط در صورتی که نیاز دارید روی آن زانو بزنید، روی آن تعادل داشته باشید یا روی آن دراز بکشید تا کار انجام شود.

کاپوت  را تمیز کنید

ممکن است وسیله نقلیه شما قبلاً دارای یک روکش کاپوت یا عایق باشد که فرسوده، پاره شده است و دیگر کار را انجام نمی دهد. اگر چنین است، باید آن را حذف کنید. سعی کنید زیاد به آن آسیب ندهید. ممکن است بخواهید از آن به عنوان یک الگو برای محصول جدید خود استفاده کنید. تقریباً تمام محصولاتی که برای عایق زیر کاپوت  تولید می‌شوند، خود چسب هستند و تمیز بودن محل را ضروری می‌سازد. شما معمولاً می توانید این کار را با مخلوط 50/50 سرکه/آب و آب تمیز بشویید و خشک کنید. اگر واقعاً چرب است، ممکن است برای تمیز کردن آن به چیزی مانند چربی‌گیر نیاز داشته باشید. قبل از نصب محصول جدید به خوبی بشویید و خشک کنید.

جهت خرید عایق حرارتی 405 کلیک کنید.

قطعات عایق جدید را برش دهید

محصول جدید به صورت رول یا تک تک عرضه خواهد شد. مواد جدید می توانند در مقادیر متفاوتی عرضه شوند – بسته به اینکه از کدام سازنده خریداری می کنید. اگر از آستر قدیمی به عنوان الگو استفاده می کنید، فقط آن را روی آستر جدید قرار دهید، ردیابی کنید و برش دهید. اگر هیچ الگوی ندارید، یا چیزهای قدیمی به صورت تکه‌های کوچک جدا شده‌اند، باید هر قطعه جدید را در جای خود روی کاپوت  نگه دارید، علامت بزنید و سپس آن را برش دهید. (این ایده خوبی است که قطعات را کمی بزرگتر از آنچه فکر می کنید باید برش دهید، سپس آنها را طوری برش دهید که جا بیفتند.)

نکات و پیشنهادات نصب عایق زیر کاپوت موتور :

آموزش نصب عایق زیر کاپوت خودرو

بیشتر کاپوت ها – به خصوص کاپوت های بزرگ – با مهاربندهای فولادی سنگین‌تر و/یا مهاربندهای متقاطع ساخته می‌شوند تا کاپوت  را ثابت نگه دارند. بسیار دشوار است که لاینر جدید خود را زیر آنها قرار دهید – حتی اگر شکافی وجود داشته باشد. (دوج من یک شکاف دارد اما هر چند اینچ یک نقطه سیلیکونی به اندازه یک دلار نقره ای وجود دارد که بین کاپوت  و مهاربندها جدا می شود – صداهای لرزش و انتقال صدا را از بین می برد.) اما دلیل اصلی حتی تلاش نکردن برای تهیه عایق جدید در زیر بریس پشت چسبناک آن است. هنگامی که حتی تا حدی به کاپوت متصل شود، به جایی نمی لغزد.

 عایق حرارتی پژو پارس XU7  موجود در فروشگاه آکام پارت 

عایق حرارتی سمند XU7 موجود در فروشگاه آکام پارت 

بنابراین، اگر می خواهید از عایق بودن کامل کاپوت  اطمینان حاصل کنید، نوارهایی از مواد جدید را به اندازه کافی پهن کنید تا مهاربندها را بپوشانید و عایق نصب شده را به اندازه یک اینچ در هر طرف مهاربند همپوشانی کنید.

عایق جدید را نصب کنید

اولین مکانی که یک قطعه عایق جدید را نصب می کنید باید راحت ترین و در دسترس ترین مکان باشد. اعمال موفقیت آمیز اولین قطعه به شما برای بقیه اعتماد به نفس می دهد. کاغذ پشتی را حدود یک اینچ در امتداد یک لبه جدا کنید. آن را در جای خود قرار دهید و محکم روی کاپوت فشار دهید. با نگه داشتن آن در جای خود، اکنون می توانید کاغذ باقی مانده را در حالی که عایق را روی کاپوت  فشار می دهید، جدا کنید. آن را صاف و محکم نگه دارید. ادامه دهید تا تمام کاپوت  تمام شود.

نویکو متال

آموزش نصب عایق زیر کاپوت خودرو

در بسیاری از موارد، شما باید قطعات عایق را به هم بچسبانید. این احتمال وجود دارد که هر بار به تناسب کاملی دست پیدا نکنید. اگر این اتفاق افتاد، قطعه ای را برای تغییر موقعیت آن بیرون نکشید. پس از برداشتن – حتی اگر آن را به صورت یک تکه جدا کنید – قسمت پشتی چسبندگی خود را از دست داده است، و ممکن است لازم باشد قبل از اتصال قطعه بعدی، چسبندگی باقی مانده را از روی کاپوت  پاک کنید.

آموزش نصب عایق زیر کاپوت خودرو

اگر در نهایت با یک یا دو تناسب نادرست مواجه شوید، یا یک شکاف یا یک همپوشانی خواهد بود. (اگر واقعاً روز شما نیست، ممکن است یک شکاف در یک انتهای اتصال و یک همپوشانی در طرف دیگر وجود داشته باشد.) می توانید یک نوار عایق را برای پوشاندن شکاف ببرید. یا نوار آب بندی را از سازنده خریداری کنید. یا از نوار عایق فویل استفاده کنید. یک همپوشانی را می توان با برش دقیق اضافی تعمیر کرد. (فقط به صفحه فویل قطعه زیر می چسبد و باید به راحتی جدا شود.)

بیشتر بخوانید : چرا صدای جیر جیر در ماشین می آید؟

نوار فویل آلومینیومی 3M 3381، 1.88 در x 50 yd، 2.7 میلیون، نقره، تهویه مطبوع، آب بندی و وصله، مانع رطوبت، هوای سرد، کانال های هوا، تخته های پوشش فوم، عایق، تعمیر فلز مشاهده در آمازون

نکات پس از نصب عایق زیر کاپوت خودرو

پس از نصب تمام محصول، فقط آن را صاف، صاف و براق کنید. و شما تمام شده اید. مگر اینکه تصمیم گرفته باشید تمام بریس ها را بپوشانید. اگر این انتخاب شماست، نوارهایی را که بریده اید بردارید و روی تمام بریس ها نصب کنید. فقط كاغذ را جدا نكنيد و روي آنها سيلي نزنيد. کمی زمان بگذارید و کاغذ را روی یک لبه بلند به عقب بکشید و عایق صدا را از یک طرف مهاربند به طرف دیگر نصب کنید و آن را طوری کار کنید که محکم با شکل بریس مطابقت داشته باشد. با این کار از بین بردن حباب های هوا و چین و چروک ها راحت تر می شود. آن را صاف بغلتانید. ممکن است بخواهید به جای یک غلتک پهن، یک کیت غلتک کشنده صدا تهیه کنید زیرا چرخ های باریک تر روی زوایای بریس ها بهتر عمل می کنند. (توجه: اگر به مهر و موم شدن لبه های روی هم روی فویل دیگر ایمان ندارید، می توانید برای اطمینان مضاعف از نوار آب بندی سازنده یا نوار عایق فویل استفاده کنید.

نکات و پیشنهادات نصب عایق زیر کاپوت موتور :

نکات و پیشنهادات نصب عایق زیر کاپوت موتور :

من قبل از نصب تمام قسمت پشتی یک قطعه را جدا نمی کنم. فقط برداشتن یک اینچ برای شروع به شما این امکان را می‌دهد که راحت‌تر آن را در موقعیت خود قرار دهید بدون اینکه مواد باقی‌مانده به کاپوت، خود یا بازوی شما گیر کند – همه جاهایی که نمی‌خواهید.

مانند بسیاری از محصولات لایه بردار و چسبنده، اجازه ندهید سطح چسبنده خود را لمس کند زیرا آن قطعه را بیرون خواهید انداخت. هرگز به گونه ای جدا نمی شود که قابل استفاده مجدد باشد.

حتی اگر عایق کاپوت  موجود شما یک محصول یک تکه است، به نصب محصول جدید به صورت تکه ای توجه جدی داشته باشید. تلاش برای قرار دادن 20 یا 30 فوت مربع بوتیل توده ای تا حدی سست دشوار است و مستعد ایجاد اشتباه است.

 

اگر محصول زیادی خریده اید و هیچ کاربرد دیگری برای آن ندارید، خجالتی نباشید – می توانید برای عایق صوتی بهتر آن را در زیر کاپوت خود دو برابر کنید.

تعویض عایق زیر کاپوت  کارخانه ای

عایق بندی کاپوت ماشین در ولوو این نیز یک پروژه آسان است. اگر وسیله نقلیه شما دارای عایق کاپوت یک تکه و کارخانه ای است، می توانید یک عایق جدید را از فروشنده یا احتمالاً از فروشگاه قطعات سفارش دهید. فقط قدیمی را جدا کنید و جدید را نصب کنید – معمولاً با همان بست ها. (عایق کاپوت در مزدای ما با حدود بیست دکمه پلاستیکی فشاری به قطر 1 اینچ نگه داشته می شود. این کار باید ساده باشد.) ممکن است بخواهید قبل از سفارش عایق جدید یک یا دو بست را جدا کنید – فقط در صورت شکستن آنها. و شما باید موارد جدید را سفارش دهید. (من احتمالاً موارد جدیدی مانند نگهدارنده‌های عایق کاپوت  را با آستر جدید سفارش می‌دهم. بیشتر آن نگهدارنده‌های وینیل ماهی قلابی تا زمانی که آنها را بردارید واقعاً خوب کار می‌کنند – زمانی که می‌شکنند یا در صورت استفاده مجدد نگه نمی‌دارند. )

چرا زیر کاپوت را عایق کاری کنیم؟

افراد به چند دلیل کاپوت خودرو را عایق بندی می کنند – برای ایجاد آرامش کمی در کابین خودرو و کنترل دما و محافظت از رنگ روی کاپوت.

فواید نصب عایق زیر کاپوت خودرو

عایق صدا نه تنها صدای موتور و صدای جاده را که در محفظه سرنشین شنیده می شود کاهش می دهد، بلکه لرزش ها را نیز کاهش می دهد. صدا انرژی است و در نتیجه ارتعاش ذرات یا مولکول های هوا حرکت می کند. بنابراین کاهش ارتعاشات باعث کاهش صدای داخل خودرو نیز می شود. هم به صدایی که از کاپوت  می رسد و هم به ارتعاشات منتقل شده از طریق پایه های کاپوت ، فایروال کمک می کند.

کنترل دما و محافظت از رنگ کاپوت

تعداد کمی از مردم نگران این هستند که نور خورشید به پوشش رنگ روی کاپوت خودرو آسیب برساند. اما گرمای زیر کاپوت می تواند به همان اندازه یا بیشتر آسیب وارد کند. نه زمانی که در حال رانندگی هستید. رادیاتور موتور و محفظه موتور را خنک نگه می دارد. اما وقتی توقف می کنید، تمام آن گرمای موتور به قسمت زیرین کاپوت شما می رسد و به آرامی از بین می رود. محصولات عایق/عایق صوتی زیر کاپوت  به جلوگیری از آسیب رساندن حرارت به رنگ شما کمک می کند.

محصولات عایق زیر کاپوت

بسته به سازنده، محصولات عایق صوتی خودرو در ورق هایی با اندازه های مختلف یا به صورت رول عرضه می شوند. (من ورق های کوچکتر را دوست دارم، زیرا وقتی یک برش را پیچ می کنم، ضایعات کمتری وجود دارد.) 2 نوع محصول عایق زیر کاپوت  وجود دارد.

عایق کاپوت صدا و نویز را جذب میکند

اگرچه اکثر این محصولات مبتنی بر بوتیل هستند، اما بسیاری از ویژگی‌های حذف نویز مشابه وینیل بارگذاری انبوه را دارند. آنها نویز را جذب می کنند و جرم سنگین چسبانده شده به امواج صوتی اجازه ایجاد ارتعاش را نمی دهد. همچنین مقداری ارزش عایق را فراهم می کند.

آستر کاپوت . هدف اصلی آسترهای کاپوت  کنترل گرما در محفظه موتور است. آنها از گرم شدن بیش از حد کاپوت  شما جلوگیری می کنند و باعث صرفه جویی در پرداخت رنگ می شوند. آسترها همچنین خاصیت جذب صدا دارند.

بیشتر بخوانید :   علائم خرابی دینام  و آموزش تعمیر

برای بهترین هر دو جهان، بسیاری از مردم از هر دو نوع محصول با هم استفاده می کنند. ابتدا مواد نازک خاموش کننده صدا را نصب کنید، سپس پوشش عایق کاپوت  را در بالای آن اضافه کنید.

محصولات خاموش کننده صدا

محصولات صدا خفه کن دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست. آنها معمولاً یک ماده فویل و بر پایه بوتیل با پشتی خود چسبنده هستند که به آن اجازه می دهد تا در صورت لزوم وصل شود. خاموش کننده های صدا فقط برای کاپوت  نیستند. آنها در همه جای وسیله نقلیه برای آرام کردن رانندگی استفاده می شوند – کف، سقف، صندوق عقب، درها و غیره.

 

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “آموزش نصب عایق زیر کاپوت خودرو

 1. مهتی گفت:

  اصلا نفهمیدم چی نوشتین … به جاش یه مترجم استخدام کنید براتون درست ترجمه کنه نه این که گذاشتین تو گوگل ترنسلیت ….

  1. acampart گفت:

   سلام وقت بخیر
   ممنون از نظر بسیار عالی شما حتما به تیم فنی و پشتیبانی ارجاع میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *