آموزش خودرو, بلاگ

آیا رانندگی با پای برهنه ممنوع است؟

آیا رانندگی با پای برهنه ممنوع است؟

آیا رانندگی با پای برهنه ممنوع است؟از جایی در مسیر، این شایعه شروع شد مبنی بر اینکه رانندگی با پای برهنه غیرقانونی است. در حالی که نمی‌توانیم قوانینی را در ایالات متحده که آن را غیرقانونی می‌کند ردیابی کنیم، این بدان معنا نیست که ایده خوبی است.

درست همانطور که رانندگی با هر دو پا می تواند منجر به مشکلات شود، رانندگی با پای برهنه نیز نگرانی های خاص خود را به همراه دارد که باید نگران آن باشید.

بنابراین، این شایعه از کجا آمده است که رانندگی با پای برهنه غیرقانونی است، و چرا نباید این کار را انجام دهید؟ ما همه چیزهایی را که در مورد رانندگی با پای برهنه باید بدانید را در اینجا برای شما شرح می دهیم.

آیا رانندگی با پای برهنه غیرقانونی است؟

مهم نیست در چه ایالتی هستید، در حال حاضر هیچ قانونی ایالتی وجود ندارد که رانندگی با پای برهنه یا بدون کفش را غیرقانونی کند.

با این حال، در حالی که می توانید با پای برهنه رانندگی کنید، این بدان معنا نیست که باید این کار را انجام دهید. در صورت رانندگی با پای برهنه خطرات مختلفی وجود دارد که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

چرا بسیاری از مردم بر این باورند که رانندگی با پای برهنه غیرقانونی است؟

از آنجایی که رانندگی با پای برهنه در ایالات متحده خلاف قانون نیست، این افسانه شهری در وهله اول از کجا آمده است؟

به نظر می رسد دلیل آن این است که رانندگی با پای برهنه ایده خوبی نیست، و بسیاری از مربیان رانندگی وجود داشته اند که از آن توصیه می کنند. و گاهی اوقات وقتی کسی در هر موقعیتی به شما می گوید که کاری را انجام ندهید، مردم به طور خودکار تصور می کنند که این کار غیرقانونی است.

در حالی که نمی‌توانیم ثابت کنیم که این علت است، به نظر می‌رسد که این یک مقصر تقریباً محتمل است.

چرا نباید با پای برهنه رانندگی کنید

رانندگی با پای برهنه

فقط به این دلیل که رانندگی با پای برهنه غیرقانونی نیست، به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. دلایل زیادی وجود دارد که شما نباید با پای برهنه رانندگی کنید، و ما در اینجا تعدادی از آنها را برای شما برجسته کرده ایم.

شماره 1 – شما آنقدر چنگ نمی زنید

چه متوجه شوید و چه ندانید، کف کفش های شما باعث ایجاد کشش می شود. به طور معمول، این کشش شما را از سر خوردن در سراسر مکان در هنگام راه رفتن باز می دارد، اما می تواند به شما کمک کند هنگام رانندگی پاهای خود را روی پدال نگه دارید.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی سنسور اکسیژن چیست؟

در حالی که پاهای شما کار مناسبی برای ایجاد کشش انجام می دهند، اما کاملاً در سطح یک جفت کفش محکم نیستند. این باعث می‌شود که هنگام رانندگی، پاهای شما از روی پدال‌ها سر بخورد، که احتمال تصادف را افزایش می‌دهد.

شماره 2 – کفش خطر آسیب را کاهش می دهد

در حالی که هدف در وهله اول جلوگیری از تصادف است، گاهی اوقات تصادفات اتفاق می افتد. کفش‌ها یک لایه حفاظتی اضافی را برای شما فراهم می‌کنند تا در صورت بروز این اتفاق، ایمن نگه دارید.

اگرچه ممکن است به نظر نرسد که کفش‌ها این کار را انجام می‌دهند، اما کمک می‌کنند خرده‌های شیشه و سایر اجسام تیز به پاهای شما نفوذ نکنند. و اگر مجبورید از وسیله نقلیه خود خارج شوید و نمی توانید کفش های خود را دوباره بپوشید، به احتمال زیاد شیشه و سایر زباله های بالقوه خطرناک در صحنه وجود دارد.

کفش‌ها به محافظت از پاهای شما در این شرایط کمک می‌کنند، و این دلیل بزرگی است که هنگام رانندگی باید آن‌ها را روی پا نگه دارید.

شماره 3 – پاهای خیس باعث مشکلات بیشتر می شود

در حالی که پاهای برهنه به اندازه کفش کشش ندارند، مشکل زمانی که پاها یا پدال‌های شما خیس هستند بدتر می‌شود. این به این دلیل است که کف لاستیکی کفش می تواند به خوبی روی پدال های خیس بچسبد، در حالی که پاهای شما درست از روی آنها می لغزد.

بنابراین، اگر بیرون باران می بارد یا اگر پاهای شما به هر دلیل دیگری خیس است، دلیل بیشتری بر این است که نباید بدون کفش رانندگی کنید.

شماره 4 – می تواند منجر به گرفتگی و اسپاسم شود

هنگام رانندگی با پای برهنه، کفش‌ها فشاری را که به پدال‌های کل پای خود وارد می‌کنید، یکنواخت می‌کنند و باعث می‌شوند که فشار را مستقیماً به توپ‌های پای خود وارد کنید.

بیشتر بخوانید: علت پایین رفتن پدال ترمز(و نحوه تعمیر آن)

برای رانندگی‌های کوتاه‌تر، این مسئله مهمی نیست، اما اگر در مسافت‌های طولانی‌تری رانندگی می‌کنید، می‌تواند منجر به گرفتگی و اسپاسم در پاهای شما شود. از آنجایی که برای کار با پدال ها به پاهای خود نیاز دارید، اگر آنها به سمت بالا حرکت کنند، می تواند منجر به مشکلاتی شود.

5- گاهی اوقات ممکن است دردناک باشد

بیشتر اوقات رانندگی با پای برهنه به شما آسیبی نمی رساند، اما اگر در حال رانندگی با وسیله نقلیه قدیمی یا با کلاچ سفت تر هستید، فشار دادن زیاد به پایین می تواند منجر به تجربه های رانندگی دردناکی شود.

این دردها نباید باعث طولانی مدت شوند، اما اگر هنگام رانندگی ناراحت هستید، می تواند ذهن شما را از جاده دور کند.

آیا رانندگی با جوراب غیرقانونی است؟

رانندگی با جوراب

رانندگی با جوراب بهتر از رانندگی با پای برهنه است، اما نه چندان. جوراب ها همچنان می توانند از روی پدال ها لیز بخورند و همان سطح محافظتی را که شما از کفش دریافت می کنید، ندارند.

در حالی که مطمئناً رانندگی با جوراب غیرقانونی نیست، این یکی دیگر از مواردی است که واقعاً باید از انجام آن اجتناب کنید.

آیا رانندگی با فلیپ فلاپ غیرقانونی است؟

رانندگی با فلیپ فلاپ

اگر قصد رانندگی با دمپایی یا صندل را دارید، احتمالاً نباید این کار را انجام دهید. در حالی که غیرقانونی نیست، دمپایی و صندل می تواند در هنگام رانندگی در جاده منجر به مشکلات متعددی شود.

ابتدا، پای شما می‌تواند بالای پدال گیر کند در حالی که بقیه کفش‌های شما زیر آن هستند، که می‌تواند منجر به یک وضعیت بسیار خطرناک شود.

دوم، ب سایر دمپایی‌ها و صندل‌ها همان سطح محافظتی را که از کفش‌ها دریافت می‌کنید، ندارند. این امر به ویژه در قسمت بالای دمپایی‌ها صادق است، جایی که پاهای شما را در معرض دید قرار می‌دهند، اما کف پاها نیز به ضخامت کفش‌های معمولی نیستند.

آیا رانندگی با کفش پاشنه بلند غیرقانونی است؟

اگرچه رانندگی با کفش‌های پاشنه بلند غیرقانونی نیست، اما این یکی از مواردی است که احتمالاً رانندگی بدون کفش بهتر از کفش‌های پاشنه بلند است. ما به جای آن یک جفت کفش تنیس را توصیه می کنیم، اما اگر تنها چیزی که دارید پاشنه بلند است، احتمالا باید آن را در بیاورید.

بیشتر بخوانید: روغن  گیربکس را بیش از حد پر نکنید؟

کفش های پاشنه بلند برای راه رفتن به اندازه کافی سخت هستند، اما وقتی می خواهید پدال ها را با آن ها کار کنید، لیز خوردن از روی پدال ها یا قرار گرفتن در موقعیت های خطرناک دیگر بسیار آسان است.

آیا رانندگی با چکمه اسکی غیرقانونی است؟

آیا تا به حال چکمه های اسکی پوشیده اید؟ در حالی که رانندگی با آنها غیرقانونی نیست، شما نمی خواهید با آنها رانندگی کنید. حتی اگر در بالای کوه هستید و نیاز دارید ماشین خود را در فاصله کوتاهی به محل پارک دیگری ببرید یا شخصی را بردارید، قبل از اینکه پشت فرمان بنشینید آنها را بردارید.

آنها بزرگ، درهم و برهم هستند و نحوه حرکت پاهای خود را به شدت محدود می کنند. آنها هنگام تصادف ناگزیر از پاهای شما محافظت می کنند زیرا نمی توانید پدال ترمز را پیدا کنید.

آیا رانندگی با اسکیت روی یخ غیرقانونی است؟ باله شنا؟ تیغه های غلتکی؟

اگر افراد زیادی با پوشیدن هر یک از این وسایل شروع به رانندگی کنند، ما اولین افرادی خواهیم بود که در تلاش برای غیرقانونی کردن آن هستیم. در حال حاضر، دولت ما متکی به عقل سلیم مردم است که با این وسایل روی پای خود رانندگی نکنند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *