آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

آیا نشت واشر درب سوپاپ می تواند باعث آتش سوزی شود؟

آیا نشت واشر درب سوپاپ می تواند باعث آتش سوزی شود؟

آیا نشت درپوش سوپاپ می تواند باعث آتش سوزی شود؟واشر درب  سوپاپ می تواند به مرور زمان تخریب شود و اجازه دهد روغن به بیرون نفوذ کند. تحت ترمز شدید، قطرات روغن می توانند روی منیفولد اگزوز بیفتند و آتش بگیرند. شعله ها می توانند به کانال سیم شمع پلاستیکی و بقیه موتور سرایت کنند. همه موتورهای 3.8 لیتری V6 دارند.

واشر درب سوپاپ چیست؟

یک واشر درب سوپاپ، درب  سوپاپ را به قسمت بالایی سر سیلندر موتور می‌بندد. واشر از نشت روغن موتور در حین حرکت در اطراف میل بادامک، راکرها و سوپاپ ها جلوگیری می کند. علاوه بر این، بسیاری از پورت های شمع توسط واشر درب  سوپاپ آب بندی می شوند. در اکثر موتورهای مدرن، دو نوع واشر رایج است – واشر مایع و واشر لاستیکی شکل. انتخاب واشر به مواد مورد استفاده در ساخت روکش سوپاپ و میزان فشاری که آب بندی ممکن است تحت آن باشد بستگی دارد.

علائم خرابی واشر درب سوپاپ چیست؟

از دست دادن روغن موتور همیشه یک نگرانی است. با این اوصاف، روغنی که از درپوش سوپاپ به پایین نشت می کند، تمایل دارد تا قطعات موتور را خیس کند. روغن اسیدی است و به مرور زمان از طریق لاستیک و پلاستیک خورده می شود و باعث ایجاد مشکلات اضافی در خارج از از دست دادن روغن می شود. بخشی از واشر که درگاه شمع را می‌بندد بسیار ضعیف است و به مرور زمان روغن را در جایی که سیم یا سیم‌پیچ احتراق به شمع می‌رسد وارد می‌کند. اگرچه این نشتی دیده نمی شود، اما ممکن است باعث خاموشی موتور شود که منجر به مشکلات جدی شود.

جهت خرید واشر سرسیلندر 206 تیپ 5 کلیک کنید.

جهت خرید واشرسرسیلندر سمند EF7 کلیک کنید.

آیا ماشین به دلیل واشر درب سوپاپ می تواند داغ شود؟

واشرهای روکش سوپاپ باعث گرم شدن بیش از حد موتور نمی شوند – آنها فقط روغن نشت می کنند. CHT را بررسی کنید تا ببینید به درستی وصل شده است یا خیر.

آیا واشر خراب درب  سوپاپ می تواند باعث دود شود؟

دود از زیر کاپوت: بیشتر واشرهای درب  سوپاپ در بالای موتور یا نزدیک آن قرار دارند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می بینید که از زیر کاپوت دود می آید. بوی روغن سوزی: هنگامی که واشر درب سوپاپ روغن به موتور نشت می کند، وقتی موتور داغ است روغن می سوزد.

آیا واشر خراب  درب  سوپاپ می تواند باعث دود سفید شود؟

در بیشتر موارد، در حالی که دود نشانه ای از سایش بیش از حد رینگ های پیستون، راهنماهای سوپاپ یا وجود مایع خنک کننده در داخل گالی روغن است. این می تواند ناشی از یک واشر سر آسیب دیده باشد، که می تواند نشت روغن از درب  سوپاپ را تکرار کند.

آیا نشت درپوش شیر جدی است؟

هنگامی که نشتی واشر دارید، می توانید با تردید، چراغ چک موتور و مسائل دیگر مواجه شوید. بنابراین، بله، نشت واشر درپوش سوپاپ بسیار جدی است. شما نمی خواهید آن را نادیده بگیرید – و سپس باید هزینه تعمیرات اضافی را بپردازید که می توانست از آن جلوگیری کند.

تعویض واشر درب  سوپاپ نشتی چقدر مهم است؟

یک واشر درب  سوپاپ، شکاف بین درپوش سوپاپ و سرسیلندر را مهر و موم می کند. در اکثر خودروهای مدرن، واشر درب  سوپاپ از لاستیک ساخته شده است. با گذشت زمان و در دمای بالاتر، واشر منقبض شده و شکننده می شود که ممکن است باعث نشت روغن شود. فقط در صورت نشتی نیاز به تعویض دارد.

واشر درب سوپاپ چیست؟

واشر درب  سوپاپ چیست؟ یک واشر درب سوپاپ، درب  سوپاپ را به قسمت بالایی سر سیلندر موتور می‌بندد. واشر از نشت روغن موتور در حین حرکت در اطراف میل بادامک، راکرها و سوپاپ ها جلوگیری می کند. علاوه بر این، بسیاری از پورت های شمع توسط واشر درب  سوپاپ آب بندی می شوند.

چه چیزی باعث خروج دود از هواگیرهای درب  سوپاپ می شود؟

یک موتور جدید هنگام نشستن حلقه ها، Blow By بیشتری خواهد داشت. اگر به وسیله ضربه بیش از حد توجه می کنید. شما با رینگ ها، شکستگی پیستون یا نقص سیستم PCV مشکل دارید. اگر مشکل سیلندر دارید، باید به دود خروجی اگزوز نیز توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.