آموزش خودرو, اخبار خودرو

اجزای اصلی اتومبیل و عملکرد آنها

اجزای اصلی اتومبیل و عملکرد آنها

قطعات زیادی وجود دارد که وسیله نقلیه شما را تشکیل می دهد و هر یک از آنها نقشی حیاتی در عملکرد آن دارند. این به لطف عملکرد این مولفه هاست که می توانید از مکانی به مکان دیگر منتقل شوید. اگرچه شما می دانید که این قطعات مهم هستند ، اما ممکن است نحوه عملکرد آنها را درک نکنید.

اجزای اصلی اتومبیل و عملکرد آنها

دانستن اینکه همه چیز زیر کاپوت چگونه کار می کند می تواند شما را به یک مصرف کننده فرهیخته تبدیل کند ، که در صورت نیاز به تعمیرات برای خودرو مفید خواهد بود. اینکه بتوانید با یک تکنسین خودرو مکالمه داشته باشید به این معنی است که شما دقیقاً می دانید آنها چه کار می کنند و چرا.

اجزای اصلی اتومبیل و عملکرد آنها

ما نمی گوییم شما باید دانش یک تکنسین استاد را داشته باشید! اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم قطعات اساسی خودرو را شناسایی کنید تا در رفع مشکلات عیب یابی کمک کنید و به شما کمک کنیم تا صاحب خودرویی مسئولیت پذیرتر شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجزای مختلف خودرو به مطالعه ادامه دهید.

اصول اولیه
در مورد قطعات خودرو و کارهایی که انجام می شود موارد زیادی وجود دارد که باید آنها را پوشش دهید ، اما شروع کار با اصول اساسی نکته اصلی است. داشتن دانش بنیادی از اجزای اصلی خودرو ، در طولانی مدت به شما کمک می کند.

موتور

اجزای اصلی اتومبیل و عملکرد آنها
منطقی است که با مهمترین قسمت زیر کاپوت وسیله نقلیه ، یعنی موتور ، شروع کنیم. بیشتر وسایل نقلیه مدرن با موتورهای احتراق داخلی کار می کنند که با اشتعال مخلوطی از هوا و سوخت که باعث حرکت پیستون ها می شود ، انرژی تولید می کنند و در نتیجه ماشین حرکت می کند.

موتورهای الکتریکی نیز وجود دارند که انرژی را در باتری های قابل شارژ ذخیره می کنند. وسایل نقلیه دارای موتور الکتریکی شتاب بیشتری نسبت به موتورهای مجهز به سوخت دارند. چه اتومبیل شما دارای یک موتور سنتی باشد یا برقی ، بدون آن نمی تواند کار کند!

باتری

باتری ماشین شما چندین کار مهم دارد ، از جمله تأمین برق وسیله نقلیه برای شروع هنگام روشن شدن احتراق. باتری ها همچنین از عملکرد صحیح سایر اجزای الکتریکی در اتومبیل اطمینان می دهند.

یک مربی به دانش آموز کمک می کند تا باتری خودرو را در آزمایشگاه UTI بررسی کند.

یک باتری خالی از سکنه می تواند شما را در انتظار یک شروع سریع گیر بیاندازد. خوب است وقتی هنگام چرخاندن کلید یا کم نور شدن چراغ ها متوجه مواردی مانند صدای کلیک می شوید ، به باتری خود نگاه کنید.

دینام

دینام وظیفه تولید برق را دارد. این باتری شما را با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی در حالی که ماشین کار می کند ، شارژ می کند. با شارژ مداوم باتری و شارژ نگه داشتن باتری در طول هر سفر ، باعث می شود ماشین و تمام اجزای الکتریکی به درستی کار کنند.

دینام وظیفه تولید برق در موتور ماشین شما را دارد.

علائم خراب یا فرسوده دینام مانند نشانه های باتری در حال فوت است ، از جمله کم شدن چراغ جلو و مشکل در شروع کار. نادیده گرفتن مشکلات دینام می تواند باعث بروز مشکلات باتری شود که به نوبه خود می تواند شما را سرگردان نگه دارد.

ترمز

از ترمزهای اتومبیل برای کاهش سرعت و توقف وسیله نقلیه استفاده می شود و همچنین هنگام پارک در جای خود قرار می گیرد. اکثر اتومبیل ها دارای سیستم ترمز دیسکی یا درام هستند.

دانشجویی ترمزها را در آزمایشگاه UTI Automotive تنظیم می کند.

قطعات موجود در سیستم ترمز دیسکی شامل کولیس ، روتور و لنت است. سیستم ترمز درام از درام و کفش ترمز تشکیل شده است. تمام این قطعات به مرور زمان فرسوده می شوند و هرگونه تغییر در نحوه صدا یا احساس ترمز باید شما را وادار به بررسی آنها کند.

بخوانید: مایع ترمز چیست ، چه کاری انجام می دهد و هر چند وقت یک بار باید آن را تغییر دهید؟

رادیاتور

موتور ماشین شما هنگام کار گرمای زیادی ایجاد می کند ، بنابراین منطقی است که یک سیستم خنک کننده برای مدیریت آن وجود داشته باشد. رادیاتور یکی از اجزای اصلی این سیستم است. این کار برای از بین بردن گرما از طریق خنک کننده مایع قبل از اینکه به موتور شما برگردد ، کار می کند.

رادیاتور باعث می شود موتور شما بیش از حد گرم نشود و باعث افزایش عملکرد و طول عمر می شود. با بررسی سطح خنک کننده حداقل دو بار در سال می توانید به حفظ رادیاتور خود کمک کنید.

انتقال

سیستم انتقال قدرت که در غیر این صورت گیربکس اتومبیل شناخته می شود ، همان چیزی است که قدرت موتور را گرفته و از طریق اجزای مختلف به چرخ ها منتقل می کند. بدون آن ، شما به سادگی به جایی نخواهید رفت!

انتقال قدرت موتور را به چرخ ها منتقل می کند.

گیربکس های دستی توسط راننده با استفاده از اهرم دنده یا شیفتر در داخل خودرو کنترل می شوند ، در حالی که اتوماتیک ها برای تعویض دنده به ورودی ورودی راننده نیاز ندارند. چه دستی باشد و چه اتوماتیک ، اتفاقات زیادی در داخل جعبه دنده رخ می دهد!

تغییر مایع انتقال در فواصل زمانی توصیه شده سازنده به شما کمک می کند تا این جز component مهم را حفظ کرده و از فرسودگی آن جلوگیری کنید.

کمک فنر

اجزای اصلی اتومبیل و عملکرد آنها

سیستم تعلیق در اتومبیل شما به ایجاد ثبات در هنگام رانندگی کمک می کند. با این روش ، سواری نرم و راحتی پیدا می کنید و هر بار که ضربه می خورید یا فرو می روید ، برگشت نمی کنید. قطعات زیادی سیستم تعلیق را تشکیل می دهند و کمک فنرها نقش مهمی در این سیستم دارند.

کمک فنرها در هنگام حرکت به ثبات وسیله نقلیه شما کمک می کنند

تو رانندگی می کنی

وظیفه اصلی کمک فنرها این است که اطمینان حاصل کنید لاستیک های شما همیشه در تماس با جاده هستند. به شما این امکان را می دهد تا وسیله نقلیه را با خیال راحت و کارآمد هدایت کنید آنها همچنین با تماس لاستیکها با سطح جاده به ترمزها در انجام وظیفه خود کمک می کنند. شوک های فرسوده باعث ایجاد لرزش در هنگام رانندگی و ساییدگی ناهموار لاستیک می شود.

مبدل کاتالیزوری

هنگامی که اتومبیل شما در حال کار است ، بخار و گازهایی تولید می کند که به آنها آلایندگی می گویند. برای کمک به تنظیم میزان انتشار گازهای گلخانه ای و حذف آنها از اتومبیل به طور موثر ، یک سیستم اگزوز سخت کار می کند. یکی از اجزای اصلی در این سیستم مبدل کاتالیزوری است.

مبدل کاتالیزوری به تغییر ترکیبات مضر در انتشار به گازهای ایمن کمک می کند تا قبل از اینکه از طریق مجرا وارد هوا شوند. مشکلات مبدل کاتالیزوری می تواند باعث افت عملکرد و بازده سوخت شود.

در UTI حتی بیشتر درباره اتومبیل بیاموزید
اکنون که از برخی از قطعات اساسی خودرو مطلع شدید ، آیا برای یادگیری بیشتر خارش دارید؟ شاید رسیدن به کار در وسایل نقلیه برای زندگی برای شما جذاب باشد.

در انستیتوی فنی جهانی (UTI) ، برنامه فناوری خودرو ما می تواند شما را با دانش لازم برای نگهداری و تعمیر خودروهای داخلی و وارداتی مجهز کند. از کار بر روی سیستم های موتور گرفته تا تنظیم میزان انتشار ، این دوره ها می توانند به شما کمک کنند تجربه عملی و دانش ارزشمندی را کسب کنید که می توانید مستقیماً به نیروی کار ببرید. 1

بهترین قسمت این است که شما می توانید در کمتر از یک سال از برنامه فارغ التحصیل شوید. 7 شما تحصیلاتی کسب خواهید کرد که به شما کمک می کند برای آینده ای که از آن هیجان زده اید آماده شوید – و در مواردی که نیاز به تعمیرات دارید به شما کمک می کند سوار شدن خود!

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *