دسته‌بندی نشده

اگر در جاده ترمز خراب شود باید چه کار کنیم؟

اگر در جاده ترمز خراب شود باید چه کار کنیم؟

اگر در جاده ترمز خراب شود باید چه کار کنیم؟

نکات و ترفندهای ماشین

شما احتمالاً حداقل یک بار در زندگی خود به برخی ازاتفاقات و خرابی های احتمالی مربوط به رانندگی با اتومبیل فکر کرده اید حال فکر کرده اید که هنگام رانندگی در جاده ترمز شما خراب شود؟ در این شرایط چه واکنشی نشان می دهید؟

حتی اگر هنگام فشار دادن کامل روی پدال ترمز احساس می کنید ماشین اصلاً ترمز نمی کند ، توصیه می شود پا را از روی ترمز بلند نکنید ، حتی اگر به نظر برسد که اصلاً ترمز نمی کنید ، باز هم این احتمال وجود دارد کمی ترمز کنید و در این اوج همه چیز با یک تصمیم صحیح حل می شود ، حتی اگر این اثر فقط برای چند دهم ثانیه حاصل شود ، می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی را ایجاد کند ، در اینجا واکنش بسیار مهم است.

اگر در جاده ترمز خراب شود باید چه کار کنیم؟

دلایل احتمالی خرابی سیستم ترمز

در مورد ترمزهای دیسکی ، این احتمال وجود دارد که فقط یکی از کولیس ها فشار خود را از دست بدهد و دیگری به کار خود ادامه دهد ، در این حالت قدرت ترمز به طور چشمگیری کاهش می یابد ، اما از بین نمی رود ، که می تواند ماشین را متوقف کند در برخی شرایط ایمن

 

علت دیگر شکسته شدن لوله ای است که در آن روغن ترمز قرار دارد و مقادیر مهم از بین می رود ، حباب های هوا وارد سیستم می شوند ، بیش از حد گرم می شوند و دیگر کنار نمی آیند.

در اتومبیل بسیار مهم ABS (سیستم ضد قفل ترمز) است ، این یک سیستم برای وسایل نقلیه است که از قفل شدن چرخ ها در هنگام ترمز جلوگیری می کند ، بنابراین می تواند تفاوت بین زندگی و مرگ را در لحظات حساس ، در حدود فیزیک ایجاد کند.

در هنگام ترمزگیری علل و راه حل ها ، ماشین می ایستد

اگر ماشین شما این سیستم ایمنی را ندارد که سالها پیش با نوسازی وسایل نقلیه اجباری شده است ، سعی کنید چندین بار فشار دهید ، یک ABS را عملاً شبیه سازی کنید تا چرخ ها را کاملا قفل نکنید و ترمز بیشتری داشته باشید در مورد چرخ های قفل شده

اگر در جاده ترمز خراب شود باید چه کار کنیم؟

بنابراین حتی اگر نتیجه قابل توجهی احساس نمی کنید ، پدال ترمز را فشار دهید ، به هر حال در لحظات وحشت متوجه نمی شوید چه اتفاقی برای شما می افتد ، ایده آل ترین حالت برای آرام شدن و کنترل شرایط است.

 

یک عامل فوق العاده مهم محیط زیست است. سعی کنید آرام باشید و نفس عمیق بکشید تا آرام شوید.

 

در صورت داشتن یک سناریوی غم انگیز ، در شهر بودن ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است منزوی و کم جمعیت تر باشید و اگر خوش شانس هستید و تپه ای در پیش دارید ، این امر به شما در کاهش سرعت کمک زیادی می کند.

 

آیا در صورت عدم پاسخگویی سیستم ترمز ، روشهای دیگری برای ترمز وجود دارد؟

پاسخ بله است ، شما می توانید از قدرت ترمز موتور استفاده کنید و اگر خودرویی مجهز به گیربکس اتوماتیک دارید ، می توانید نماز را شروع کنید ، زیرا قدرت ترمز آن نسبت به اتومبیل مجهز به گیربکس دستی کمتر است.

 

در مورد گیربکس دستی ، می توانید درجه ای را کاهش دهید که باعث محدود شدن موتور شود ، در اینجا منظور من سرعت نزدیک شدن به خط قرمز است ، بنابراین می توانید حتی 2 تا 3 قدم عقب بروید (بسته به سرعت توسعه یافته در لحظه ای) در شرایط حداکثر اضطراری ، توصیه می شود از پایین آمدن درجه اول در چرخ دنده جلوگیری کنید ، در نهایت اگر چاره دیگری ندارید از آن استفاده کنید ، در حالت ایده آل سرعت کمتر از 10 کیلومتر در ساعت (6 مایل در ساعت) با استفاده از این روش

مزیت ارائه شده توسط یک موتور چرخان در ترمز دستی در یک قدرت ترمز بسیار بالا اعمال می شود.

استفاده از ترمز دستی در هنگام کار نکردن ترمز

در جعبه دنده اتوماتیک ، این مورد تقریباً ساده است ، برای ساده تر بودن دنده ای ، در این حالت ، می توانید گیربکس را در حالت دستی یا اسپرت تغییر دهید و تا آنجا که می توانید درجه پایین دهید. در مورد گیربکس اتوماتیک قدیمی ، جایی که علامت “D” دارید و زیر آن “3” ، “2” ، “1” دارید ، سعی کنید از آنها استفاده کنید تا به مرحله اولیه ، مرحله 1 برسید.

روش دیگر برای ترمز اگر ترمز دستی کار نمی کند استفاده از ترمز اضطراری است ، حتی اگر ترمز دستی برقی داشته باشیم.

در هنگام کار نکردن ترمز ، از ترمز دستی استفاده کنید

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده در بالا برای شما مناسب نباشد یا ترمز ناکارآمد داشته باشید ، چه می کنید؟

در این حالت دلخراش ، خود را برای ضربه آماده کنید و حداقل شر ممکن را انتخاب کنید. اگر در حومه شهر هستید و تپه هایی در اطراف خود دارید ، می توانید از آنها برای ترمزگیری سریعتر استفاده کنید ، یا می توانید در کنار جاده بدوید تا ماشین به خودی خود متوقف شود ، از روی خط اضطراری بکشید یا بدود وقتی ماشین تمایل به توقف دارد.

با این حال امیدواریم که هرگز در چنین شرایطی قرار نگیرید و برای اطمینان هر از چند گاهی بررسی ماشین را فراموش نکنید.

اگر ترمز کار نمی کند چگونه می توان توقف اضطراری انجام داد؟

اگر دیگر ترمز کار نمی کند ، هر راننده ای باید بهترین راه برای متوقف کردن ماشین را بداند. مفید است که بدانید چگونه می توانید ترمز را در سطح موتور کار کنید.

یکی از مواردی که هر راننده ای باید بداند این است که بداند چگونه اتومبیل اضطراری را متوقف کند در شرایطی که شرایط به آن نیاز دارد. این با توجه به وجود شرایطی که نمی توانیم کنار بیاییم ضروری است

ترول و در آن لازم است با خیال راحت متوقف شوید.

در صورت خرابی ترمز ، خوب است بدانید که چه اقداماتی را باید انجام دهید. این وضعیت یکی از ترسناک ترین شرایطی است که راننده می تواند با آن روبرو شود.

این نیز یک رویداد بسیار خطرناک است و مدیریت این وضعیت می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی را ایجاد کند. حفظ آرامش و آگاهی از مراحلی که باید برداریم از جنبه های اساسی ایمنی خود ما و همچنین سایر شرکت کنندگان در ترافیک است.

1:ماشین را در دنده پایین قرار دهید

اول از همه ، توصیه می شود سرعت ماشین را هر چه سریعتر کاهش دهید. این معیار را می توان برای خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی نیز اعمال کرد.

اگر اتومبیل مجهز به گیربکس دستی است ، توصیه می شود بدون اینکه ماشین را خراب کنید ، با دنده پایین حرکت کنید. توقف کامل موتور توصیه نمی شود زیرا در این صورت دیگر نمی توانید فرمان را کنترل کنید. همچنین قرار دادن خودرو در موقعیت خنثی توصیه نمی شود ، زیرا این مانور از ادامه روند ترمزگیری جلوگیری می کند.

2:پدال گاز را فشار ندهید.

اگرچه ممکن است بسیار منطقی به نظر برسد ، رانندگان در شرایط شدید می توانند واکنش غیرعادی داشته باشند. خوب است که از وسوسه فشار دادن پدال جلوگیری کنید زیرا شتاب فقط وضعیت را بدتر می کند.

3:از ترمز اضطراری استفاده کنید.

اگر این کار را انجام دهید ، شانس کافی برای توقف کامل ماشین را دارید. اگر این اتفاق نیفتد ، حداقل می توانید سرعت خود را کم کنید. ترمز اضطراری بسته به اتومبیل خصوصیات متفاوتی دارد. بنابراین توصیه می شود وسیله نقلیه خود را بسیار خوب بشناسید تا بتوانید رفتار آن را در مواقع اضطراری پیش بینی کنید.

4:در اسرع وقت به سمت عقب بکشید.

توصیه می شود این کار را انجام دهید تا مانع ترافیک نشوید و خود را در معرض خطرات غیر ضروری قرار ندهید. استفاده از خط اضطراری یا هر آلوئولی که در کنار جاده وجود دارد خوب است.

5:به سایر شرکت کنندگان در ترافیک اطلاع دهید که شما مشکلی دارید.

توصیه می شود دکمه چراغ های هشدار دهنده خطرات را فشار داده و احتمالاً از بوق استفاده کنید. اطرافیان شما باید بدانند که شما با مشکلی روبرو هستید تا بتوانند با خیال راحت راه خود را ادامه دهند.

6:سعی کنید از روشی ایمن برای توقف ماشین استفاده کنید.

در بهترین حالت ، با استفاده از روش های فوق قادر خواهید بود سرعت دویدن را به اندازه کافی کاهش دهید تا بتوانید با کاهش تدریجی سرعت ، ماشین را به طور طبیعی متوقف کنید.

اگر با توجه به مسدود بودن همه راههای دسترسی امکان برخورد به چیزی وجود دارد ، خوب است برای جسمی که مقاومت کمی دارد ، جهت گیری کنید. به عنوان مثال ، بهتر است به یک حصار املاک اشاره کنید ، تا اینکه در تماس مستقیم با یک درخت بزرگ قرار بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *