آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

تفاوت کمک فنرهای گازی و هیدرولیک چیست؟

تفاوت کمک فنرهای گازی و هیدرولیک چیست؟

تفاوت کمک فنرهای گازی و هیدرولیک چیست؟یک توضیح لازم برای همه کسانی که در تفاوت کمک فنر هیدرولیک و کمک فنر گازی شک دارند.

تفاوت کمک فنرهای گازی و هیدرولیک چیست؟

برای شروع، ” کمک فنر برای موتور سیکلت برای چیست؟ “y” انواع کمک فنر برای خودرو “را بررسی کنید تا بتوانید خود را در عملکرد و تنوع کمک فنرهایی که می توانید پیدا کنید، توضیح دهید. پس از مشخص شدن اطلاعات، بیایید ببینیم که تفاوت بین کمک فنر هیدرولیک و کمک فنر گازی چیست.

کمک فنر هیدرولیک

کمک فنرهای هیدرولیک به این ترتیب کار می کنند که روغن را از طریق سوراخ ها و فنرهای موجود در پیستون و سر تراکم کمک فنر به گردش در می آورد و مقاومتی ایجاد می کند که مسئول ایجاد نیروهای فشرده سازی و انبساط است (با استفاده می توانند گرم شوند). کمک فنر به این ترتیب حرکت سیستم تعلیق را کنترل می کند و در نتیجه راحتی و ایمنی در هنگام رانندگی را به همراه دارد.

بیشتر بدانید : کمک فنرهای گازی

تنها سخت‌تر یا نرم‌تر است، بنابراین بسته به وزن، بار یا استفاده از موتورسیکلت، کمک فنرها پیکربندی‌های مختلفی دارند.

کمک فنر قابل تنظیم

آنها قابلیت تنظیم برای تنظیم دقیق سیستم تعلیق را بسته به نیاز جاده و نیازهای خلبان دارند. آنها در 3 حالت عادی، سخت و فوق سخت قابل تنظیم هستند.

کمک فنر با پیش بار فنر

تنظیم ارتفاع فنر در حالت استراحت است. پیش بار فنر نقطه شروع کمک فنر را تعیین می کند. با همین فنر و تنظیم پیش بار می توان تشخیص داد که موتورسیکلت در موقعیت اولیه خود بالاتر است یا برعکس پایین آمده است.

معایب کمک فنرهای هیدرولیک

عیب اصلی این نوع کمک فنر عملکرد آن در انحناهای بسیار تیز با ایجاد حباب های هوا در داخل روغن می باشد.

بیایید ببینیم کمک فنرهای گازی از چه ساخته شده اند و تفاوت آنها با هیدرولیک چیست.

کمک فنر گازی چگونه کار می کنند؟

دلیل وجود این نوع کمک فنرها، ایجاد راحتی و ایمنی بیشتر راکب در هنگام جابجایی موتورسیکلت، جذب نوسانات و فشردگی های ایجاد شده توسط فنر برای ایجاد راحتی رانندگی است. آنها قادرند بارهای عمودی موتورسیکلت را روی چرخ نگه دارند، بنابراین چسبندگی روی روسازی را بهبود می بخشند.

جهت خرید کمک فنر عقب پراید CNG کلیک کنید .

جهت خرید کمک فنر جلو چپ پراید کلیک کنید .

اساسا کمک فنرهای گازی مشکل کارکرد توسط هوا و روغن داخل پیستون را حل می کنند و روغن را با گاز مخلوط می کنند تا امولسیونی با قابلیت فشرده سازی ایجاد شود.

انواع مختلفی از شوک های گاز را می توان یافت و از نظر کارایی متفاوت است، به عنوان مثال ایجاد یک محفظه گاز، قرار دادن یک پیستون کشویی در داخل شوک که اتاق روغن و محفظه گاز را جدا می کند. در طرح های فعلی تر و با مزایای بیشتر، یک محفظه هوا یا بطری در قسمت خارجی کمک فنر وجود دارد که خنک کننده را تسهیل می کند. می توان آن را مستقیماً به کمک فنر وصل کرد یا توسط شیلنگ هیدرولیک وصل شد.

چگونه کمک فنرهای گازی بسسازیم ؟

تفاوت

تفاوت اصلی بین این کمک فنرها این است که گاز سیستم تعلیق سفت تری را برای ورزش ها ایجاد می کند، همچنین نرمی کمتری نسبت به نمونه های روغنی دارند.

قبل از تغییر میرایی که دارید، اولین قدم این است که با مکانیک مشورت کنید و این یکی از طریق آزمایش با اطمینان از اینکه چه نوع کمک فنر باید نصب شود، زیرا قرار دادن نوع دیگری می تواند بر سایر عناصر مکانیکی تأثیر منفی بگذارد.

تفاوت کمک فنر هیدرولیک و کمک فنر گازی

در صورت بروز یک یا چند مورد از مشکلات زیر، بازرسی یا تعویض کمک فنرها توصیه می شود:

کمک فنرهای را چه زمانی تعویض کنیم؟

  1. لاغری بیش از حد هنگام ترمزگیری.
  2. بی ثباتی.
  3. بی ثباتی قابل توجه در منحنی ها، حتی اگر خیلی برجسته نباشند.
  4. آسیب کلی به کمک فنر چه در اثر ضربه، قطعات فرسوده یا خشک، پیستون خمیده، نشت روغن، خوردگی و غیره.

جهت خرید کمک فنر عقب چپ 405 کلیک کنید .

جهت خرید کمک فنر عقب راست 405 کلیک کنید .

کمک فنر عقب پراید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *