آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

خرابی سوئیچ ایمنی خنثی (و هزینه تعویض)

خرابی سوئیچ ایمنی خنثی (و هزینه تعویض)

خرابی سوئیچ ایمنی خنثی :به عنوان صاحب وسیله نقلیه، همه ما انتظار داریم که در مواردی با مشکلات مکانیکی عجیب و غریب مواجه شویم. با این حال، ما همچنین امیدواریم که مشکلات از این نوع به راحتی با حداقل هزینه یا خرابی قابل تشخیص و تعمیر باشند.

متأسفانه، برخی مسائل بسیار گیج‌کننده‌تر هستند و ما را به تعقیب غازهای وحشی در جستجوی پاسخی مناسب برای مشکلات مکانیکی خود می‌فرستند. مشکلاتی از این نوع معمولاً با ناهنجاری‌های عجیب و غریب تعریف می‌شوند، که می‌آیند و می‌روند، اما بعداً با نظمی بسیار بیشتر عود می‌کنند.

خرابی سوئیچ ایمنی خنثی (و هزینه تعویض)

خرابی سوئیچ ایمنی خنثی (و هزینه تعویض)

این باعث می‌شود در حالی که فکر می‌کنیم چگونه می‌توانیم اوضاع را به بهترین شکل کنترل کنیم، سر خود را خارانیم. یکی از قطعاتی که اغلب مسئول چنین معضلی است، سوئیچ ایمنی خنثی خودرو است.

سوئیچ ایمنی خنثی، اگرچه ماهیتی عادی به نظر می‌رسد، نقشی محوری دارد که توسط بسیاری از رانندگان تا حد زیادی ناشناخته است. البته این تا زمانی است که این سوئیچ از کار بیفتد و فرد در ناخوشایندترین مکان‌ها گیر کند، بدون هیچ چاره‌ای.

متأسفانه، این سناریوی دقیق اغلب اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود راننده بی‌خبر، یک مسیر تصادف در عملکرد سوئیچ ایمنی خنثی داشته باشد. برای آشنایی با علائم مختلف سوئیچ ایمنی خنثی بد، و همچنین هزینه‌های مربوط به رفع چنین مشکلاتی، ادامه مطلب را بخوانید.

سوئیچ ایمنی خنثی چه کاری انجام می دهد؟

سوئیچ ایمنی خنثی به عنوان یک اقدام ایمنی جامع طراحی شده است که از راه اندازی خودرو در هنگام دنده جلوگیری می کند. این به نوبه خود خطر حرکت غیرمنتظره وسیله نقلیه به جلو را در پاسخ به استارت زدن با دنده جلو یا عقب، بدون اطلاع راننده خودرو، از بین می برد.

هنگامی که به درستی کار می کند، یک سوئیچ ایمنی خنثی باید به یک وسیله نقلیه اجازه دهد تا در هر دنده غیر جهت دار، از جمله “پارک” و “خنثی” بچرخد. خارج از این دو دنده، میل لنگ کلید راننده باید بدون پاسخ باشد.

به عبارت ساده، سوئیچ ایمنی خنثی وسیله دیگری است که برای به حداقل رساندن موارد آسیب مصرف کننده در نظر گرفته شده است. دستگاه هایی با این ماهیت نیز عموماً به گونه ای طراحی می شوند که در حالت عملکردی از کار بیفتند، نه در حالت عدم کارکرد. در حالی که این امر ایمنی خودرو را حفظ می کند، می تواند سهم خود را از سردرد نیز ایجاد کند.

کجا واقع شده است؟

سوئیچ ایمنی خنثی در کجا قرار دارد

سوئیچ ایمنی خنثی در کجا قرار دارد

سوئیچ ایمنی خنثی خودرو معمولاً در امتداد بدنه گیربکس، نسبت به خود دنده دنده قرار دارد. این موقعیت یابی برای نظارت بر موقعیت شیفت بهینه است و دقیق ترین اندازه گیری موقعیت شیفت را ارائه می دهد.

در بیشتر موارد، سوئیچ ایمنی خنثی به دلیل موقعیت آن در سمت داخل ریل های قاب خودرو، به اندازه کافی از آسیب های تصادفی محافظت می شود.

بیشتر بخوانید: علائم سر خوردن کلاچ

علائم خرابی سوئیچ ایمنی خنثی

یک سوئیچ ایمنی خنثی معیوب را می توان با تعدادی از علائم شناسایی کرد، که چندین مورد از آنها در طبیعت نسبتاً رایج هستند. تشخیص این علائم می تواند در هنگام تلاش برای رفع مشکل مورد نظر بسیار ارزشمند باشد و خودروی شما را به سرعت به وضعیت عملکرد رضایت بخشی برگردانید.

در زیر چندین مورد از رایج ترین علائم سوئیچ ایمنی خنثی نامناسب آورده شده است.

شماره 1 – بدون لنگ

خرابی سوئیچ ایمنی خنثی (و هزینه تعویض)

در بسیاری از موارد، یک وسیله نقلیه در مواجهه با سوئیچ ایمنی خنثی معیوب به هیچ وجه نمی‌لنگ می‌چرخد. گاهی اوقات، تعویض سریع دنده ها در حالت سکون باعث می شود سوئیچ خراب دوباره به صورت تصادفی کار کند.

شماره 2 – میل لنگ در حالت خنثی، اما نه پارک

اغلب اوقات، یک سوئیچ ایمنی خنثی معیوب باعث می شود خودرو در حالت خنثی استارت بزند، اما نه در پارک. اگر چنین علائمی را تجربه کردید، یک سوئیچ ایمنی خنثی معیوب تقریباً همیشه مقصر است.

شماره 3 – میل لنگ در پارک، اما در حالت خنثی نیست

خرابی سوئیچ ایمنی خنثی همچنین می تواند باعث شود خودرو در پارک استارت بزند، اما نه در حالت خنثی. این شواهد کافی برای تضمین تعویض سوئیچ ایمنی خنثی است.

شماره 4 – میل لنگ در هر دنده

اگرچه بسیار نادرتر از شرایط ذکر شده در بالا، یک سوئیچ ایمنی خنثی نیز می تواند در موقعیت “عملکردی” از کار بیفتد و به خودرو اجازه می دهد بدون توجه به اینکه گیربکس به کدام دنده تعویض می شود، میل لنگ بزند. این یک خطر بالقوه ایجاد می کند و جایگزینی فوری را تضمین می کند.

بیشتر بخوانید: 5 علت کار نکردن کروز کنترل (و هزینه رفع آن)

هزینه تعویض سوئیچ ایمنی خنثی

هزینه تعویض سوئیچ ایمنی خنثی

هزینه دقیق تعویض سوئیچ ایمنی خنثی اغلب به طور قابل توجهی از یک مدل خودرو به مدل دیگر متفاوت است. این به دلیل گستره وسیع هزینه قطعات و همچنین زمان نسبی مورد نیاز برای تعویض خود سنسور است.

با این حال، به عنوان یک میانگین کلی، تعویض سوئیچ ایمنی خنثی معمولاً بین 170 تا 250 دلار هزینه دارد. در برخی موارد شدید، هزینه چنین تعمیراتی در واقع می تواند بیش از 300 دلار باشد

gh این بسیار نادر است.

چگونه یک سوئیچ ایمنی خنثی را دور بزنیم

در موارد خاص، سوئیچ ایمنی خنثی وسیله نقلیه را می توان دور زد و به راننده اجازه می دهد در صورت خرابی سوئیچ ایمنی خنثی به خانه برود. با این حال، دور زدن سوئیچ ایمنی خنثی هرگز نباید به عنوان یک تعمیر رضایت بخش تفسیر شود، و همچنین نباید از چنین تکنیکی در شرایطی غیر از شرایط اضطراری استفاده شود.

در زیر توضیح کلی در مورد نحوه دور زدن سوئیچ ایمنی خنثی خودرو ارائه شده است.

شماره 1 – نمودار سیم کشی خاص مدل را بیابید

شما با تعیین یک نمودار سیم کشی خاص سال/مدل برای وسیله نقلیه خود شروع خواهید کرد. این مهم است، زیرا تمام کلیدهای ایمنی خنثی در طراحی با یکدیگر متفاوت هستند.

بنابراین، روش دور زدن سوئیچ ایمنی خنثی یک وسیله نقلیه بسیار فراگیر است.

شماره 2 – سیم تامین را تعیین کنید

هنگام مطالعه نمودار ذکر شده در مرحله شماره 1، باید تعیین کنید که کدام سیم یک تغذیه مثبت 12 ولتی “Key-On” را به سوئیچ ایمنی خنثی می دهد.

شماره 3 – سیم تغذیه را برای احتراق جدا کنید

اکنون باید سیم را در همان کانکتور سوئیچ ایمنی خنثی قرار دهید که وقتی خودرو به حالت پارک و خنثی قرار می گیرد، ولتاژ دریافت می کند. این سیم باید ولتاژ سوئیچ احتراق خودرو را تامین کند.

شماره 4 – پرش برق از منبع به تغذیه

با جدا شدن هر دو سر مدار آسیب‌دیده، اکنون باید برق را از سیم منبع ولتاژ ذکر شده در مرحله 2 به سیم تغذیه احتراق که در مرحله 3 بحث شد، بپرید.

از آنجایی که اکثر سوئیچ‌های ایمنی خنثی مدرن در حال حاضر عملکردهای کمکی را در همان سوئیچ گنجانده‌اند، انجام این مرحله در حالی که کانکتور سوئیچ هنوز درگیر است، مهم است.

این را می توان با کاوش کردن یک سیم جامپر به سمت عقب (انتهای جداکننده) کانکتور سوئیچ ایمنی خنثی انجام داد.

شماره 5 – وسیله نقلیه را راه اندازی کنید

اکنون باید برق به مدار احتراق خودرو داده شود تا خودرو بدون مشکل روشن شود.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی سنسور IAT (و هزینه تعویض)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *