آموزش خودرو, اخبار خودرو, نکات خودرویی

در صورت ترک خوردن شیشه خودرو چه باید کرد؟

در صورت ترک خوردن شیشه خودرو چه باید کرد؟

در صورت ترک خوردن شیشه خودرو چه باید کرد؟

وقتی شیشه جلو اتومبیل شما ترک می خورد یا می شکند ، ممکن است احساس ناامیدی کنید. قطعاً این ناراحتی پرهزینه ای است که اکثر مردم از مواجه شدن با آن متنفرند. حتی ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا خودتان باید آن را تعمیر کنید یا باید آن را به مغازه ببرید.

در صورت ترک خوردن شیشه خودرو چه باید کرد؟

نحوه ترمیم شیشه اتومبیل

اگرچه شما کاملاً فیلم ها و مقالاتی با نکاتی در مورد چگونگی “رفع” ترک های جزئی پیدا خواهید کرد ، اما باید بدانید که هر کاری که به صورت حرفه ای انجام نشده باشد می تواند ایمنی شما را در خودرو به خطر بیندازد. شیشه اتومبیل با در نظر گرفتن بالاترین استانداردها ایجاد می شود – حتی قرار دادن شیشه جلو در خودرو به ایمنی شما در تصادف کمک می کند. وقتی خودتان کار را انجام می دهید یا به مغازه ای می روید که از تکنیک های مناسب برای نصب شیشه استفاده نمی کند ، خود را برای یک سناریوی بد آماده می کنید. همچنین رانندگی با شیشه ترک خورده در اکثر ایالت ها غیرقانونی است ، دقیقاً به این دلیل که برای شما و سایر افراد در جاده ایمن نیست.

آنچه باید درباره شیشه جلو خودرو بدانید

در صورت ترک خوردن شیشه خودرو چه باید کرد؟

شیشه اتومبیل شما با استفاده از عوامل شیمیایی که شیشه را گرم کرده و آن را خنثی می کند یا آنقدر محکم است که بتواند در برابر ضربه مقاوم باشد ، بسیار مقاوم است. ممکن است یک تراشه یا ترک در شیشه جلو به عنوان یک مشکل جزئی مشاهده کنید ، اما هر گونه ضربه در شیشه اتومبیل شما کل ساختار را به خطر می اندازد. تراشه ها و ترک ها تقریباً همیشه بزرگتر می شوند و آخرین چیزی که می خواهید این است که شیشه جلو هنگام رانندگی در اطراف فرو بریزد.

ترمیم شیشه شکسته خودرو

هنگامی که ترک یا تراشه ای را در شیشه جلو تعمیر می کنید ، هرگز نمی توانید به اندازه یک تکنسین مجرب در مغازه ای که دارای استانداردهای قانونی بالا است ، به خوبی کار کنید. حتی اگر با انواع پروژه های DIY عالی هستید ، شیشه اتومبیل چیزی نیست که بخواهید با آن آزمایش کنید.

هرگونه کار نادرست انجام شده ، دید کمتری را برای راننده در پی خواهد داشت ، چیزی که می تواند نه تنها شما بلکه همه افرادی که در جاده شما هستند را تحت تأثیر قرار دهد. شیشه جلو به طور نامناسب نصب شده می تواند بیرون بیاید یا کاملاً در اثر ضربه شکسته شود و باعث صدمات بالقوه فاجعه بار شود. شیشه اتومبیل شما را در برابر سنگ ها و آوارهای موجود در جاده ها و بزرگراه ها نیز محافظت می کند. شکستگی در شیشه جلو را می توان با خاک تشدید کرد و سنگ هایی که توسط اتومبیل های دیگر به سرعت به اطراف شما پرتاب می شوند ، باعث تشدید آنها می شوند. این می تواند باعث شود که شیشه جلو شکسته شود.

سرانجام ، نحوه عملکرد کیسه های هوا با شیشه جلو هماهنگ است – شیشه جلو فشار را تحمل می کند و مطمئن می شود که فرد از بیرون خارج نمی شود ، در حالی که کیسه های هوا برای جلوگیری از ضربه استفاده می شود. اگر کیسه هوا باز شود و شیشه جلو به طور نامناسب نصب شده یا به طور تصادفی ثابت شود ، ممکن است باعث شکستن و خرد شدن شیشه جلو شود.

در صورت ترک خوردن شیشه خودرو چه باید کرد؟

چرا همیشه باید شیشه جلو شکسته خود را به یک فروشگاه شیشه خودرو ببرید

شیشه جلو شکسته یا ترک خورده خود را نزد متخصصانی ببرید که می دانند چه کار می کنند. ممکن است به اندازه انجام دادن خودتان ارزان نباشد ، اما خود یا دیگران را در معرض خطر قرار نخواهید داد. باید بدانید که یک فروشگاه شیشه ای خوب دارای تکنسین های آموزش دیده و مجرب خواهد بود. آنها باید دوستانه و مایل به پاسخگویی به همه سوالات شما باشند. شما همچنین باید گزینه نصب شیشه OEM (سازنده تجهیزات اصلی) یا شیشه های بازار تأیید شده را داشته باشید. این بدان معناست که نوع شیشه مورد استفاده از بالاترین کالیبر موجود در بازار است.

علاوه بر این ، بررسی کنید که آیا هر مغازه ای که به آن مراجعه می کنید وابسته به شورای ایمنی شیشه خودرو است . این بدان معناست که وسیله نقلیه شما در دست تکنسین های آموزش دیده ای است که از جدیدترین تکنیک ها برای نصب صحیح شیشه شما استفاده می کنند. شیشه های نامناسب نصب شده باعث نگرانی است. مغازه ای که روی شیشه جلو شما کار می کند باید دارای ضمانت ایمنی باشد.

برای خرید لوازم یدکی خودرو اینجا کلیک کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *