آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

دینام خودرو و هر آنچه که در مورد این قطعه باید بدانید

دینام خودرو و هر آنچه که در مورد این قطعه باید بدانید

دینام خودرو(آلترناتور) و هر آنچه که در مورد این قطعه باید بدانید: – دینام به ژنراتور الکتریکی گفته می شود که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی به شکل جریان متناوب تبدیل می کند، به منظور مقرون به صرفه و ساده نگه داشتن آن، بیشتر دینام ها با استفاده از یک میدان مغناطیسی دوار که همراه با یک آرمیچر ثابت همراه است، یافت می شوند.

تعریف آلترناتور؟

دینام خطی آن چیزی است که به عنوان آرمیچر چرخان همراه با میدان مغناطیسی ثابتی که استفاده می شود نامیده می شود، به عنوان مثال، اگر هر ژنراتور الکتریکی AC به عنوان یک دینام عمل کند، اما این اصطلاح به ماشین‌های دوار کوچکی اشاره دارد که توسط خودرو و سایر موتورهای احتراق داخلی به حرکت در می‌آیند.

اصل کار آلترناتور چیست؟

اصل کار آلترناتور چیست؟

کار یک ماشین AC به دینام بستگی دارد که بسیار ساده و همچنین پیچیده تر است، این شامل دو نوع سیم پیچ مختلف مانند استاتور است که شامل یک سیم پیچ ثابت بیرونی و روتوری است که وظیفه چرخش سیم پیچ داخلی را بر عهده دارد.

رگولاتور ولتاژی که به سیم پیچ روتور می رسد در نتیجه انرژی دهی شده و آن را به آهنربا تبدیل می کند. با استفاده از یک قرقره، روتور به همراه موتور از طریق یک تسمه محرک می چرخد.

 هر آنچه که در مورد دینام خودرو باید بدانید

از آنجایی که میدان مغناطیسی توسط روتور دوار تولید می‌شود، پیدا می‌شود که جریان الکتریکی AC را در سیم‌پیچ ثابت استاتور القا می‌کند. دیودهایی که یافت می شوند به تبدیل جریان AC به جریان DC در سیستم الکتریکی خودرو کمک می کنند.

معمولاً تنظیم کننده های ولتاژ به آنهایی گفته می شود که دارای دینام داخلی هستند، آنها عمدتاً در کنترل خروجی ولتاژ یافت می شوند.

جهت خرید  تسمه دینام پژو پارس XU7 دانگیل کد 1665کلیک کنید 

جهت خرید تسمه دینام 405 دانگیل کد 1665کلیک کنید 

دینام خودرو چیست ؟

دینام های خودرو به آنهایی گفته می شود که نسبتاً کوچک و همچنین سبک وزن هستند که با محفظه بیرونی آلومینیومی ساخته می شوند.

این فلز سبک وزن مسئول مغناطیسی نیست، به همین دلیل است که گرمای تولید شده در طول فرآیند را دفع می کند و به عنوان مجموعه روتور یک میدان مغناطیسی تولید می کند. همچنین می توانید یک دریچه را در جلو و عقب دینام مشاهده کنید که این روش به دفع گرما کمک می کند.

نتیجه گیری از کار آلترناتور

از آنجایی که موتور در حالت کار قرار دارد، میل لنگ در تسمه محرکی که وظیفه چرخاندن قرقره دینام را بر عهده دارد می چرخد. همانطور که دینام در حال چرخش یافت می شود، جریان تولید می شود.

به همین دلیل است که گفته می شود دینام ها همان هایی هستند که انرژی مکانیکی موتور را به نیروی الکتریکی برای اجزای خودرو منتقل می کنند.

قطعات دینام خودرو

"قطعات

به غیر از انواع دینام، به طور کلی می توانید متوجه شوید که سه بخش معمولاً در مورد دینام شناخته شده است: استاتور، روتور دیود و تنظیم کننده ولتاژ.

1. تنظیم کننده ولتاژ

به منظور کنترل فرآیند شارژ، تنظیم کننده ولتاژ یافت می شود که منبع تغذیه از دینام به باتری را کنترل می کند. رگولاتورها به آن دسته از رگولاتورهایی گفته می شود که برای اهداف کاری طراحی شده اند که به مشخصات آنها و عملکردهای مختلف بستگی دارد.

2. روتور و استاتور

روتور و استاتور دینام به آن وسیله مکانیکی گفته می شود که به گروه آهنرباهایی گفته می شود که با کمک تسمه ای که وظیفه ایجاد میدان مغناطیسی در داخل سیم کشی مسی را بر عهده دارد، به حرکت در می آیند.

جهت خرید تسمه دینام 206 تیپ 2 دانگیل کد 1565کلیک کنید 

جهت خریدتسمه دینام 206 تیپ 5 دانگیل کد 1575 کلیک کنید 

قرقره‌ای یافت می‌شود که به موتور متصل می‌شود و مسئول فعال کردن روتور به منظور چرخش با سرعت بالاتری است که مسئول ایجاد یک میدان مغناطیسی است که به عنوان تسمه استفاده می‌شود.

استاتور مسئول توسعه الکتریسیته همراه با ولتاژی است که به محل نصب دیود جریان می یابد. الکتریسیته ای که در نتیجه ایجاد می شود، جریان متناوب یا AC نامیده می شود.

3. مونتاژ دیود

DC به نوع جریانی گفته می شود که بیشتر توسط باتری های خودرو استفاده می شود و با کمک مجموعه دیود دینام (AC) به جریان مستقیم تبدیل می شود. مجموعه دیود دو ترمینال با اجازه دادن جریان تنها یک جهته که در آن الکتریسیته مسئول تولید توسط استاتور است کار می کند.

4. شارژ باتری

ویژگی کلیدی هر دینام در تولید باتری از طریق برق یافت می شود. بسته به زمین و اینکه آیا از سایر عملکردهای تخلیه برق مانند چراغ های جلو یا رادیو استفاده می کنید، توجه داشته باشید که ممکن است حدود 20 تا 30 دقیقه طول بکشد تا یک باتری خودروی جدید با دینام ناکارآمد تهیه شود. دینام به دستگاهی گفته می شود که وظیفه شارژ مجدد باتری را به همراه استفاده از آن نیز بر عهده دارد

ماشین به منظور اطمینان از اینکه باتری نسبتاً برای مدت زمان طولانی تری خوب است.

5. توابع دینام

دینام وسیله ای است که به عنوان بخشی ضروری از سیستم برق هر وسیله نقلیه شناخته می شود. وظیفه اصلی دینام تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی است که از آن برای شارژ الکتریکی باتری استفاده می کند. دینام همچنین وظیفه تامین برق سایر اجزای الکتریکی خودرو را بر عهده دارد.

6. لوازم جانبی تغذیه

اکثر سیستم‌های الکتریکی از یک دینام تشکیل شده‌اند، در حالی که بخشی از انرژی را می‌توان از باتری گرفت. یکی از اجزای این بخش به بخش الکتریکی هر خودرویی گفته می‌شود که به دینام معروف است و اگر مشکوک به درست کار نکردن باشد، می‌توانید از کمترین برق برای رفتن به جایی که می‌توانید دینام خود را تعمیر کنید، استفاده کنید

7. انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی

پیستون هایی که در داخل میل لنگ وجود دارند، همان پیستونی هستند که واکنش احتراق در آن انجام می شود. لازم به ذکر است که اینها از مخزن گاز خارج می شوند. میل لنگ میل لنگی است که انرژی انفجاری را همراه با احتراق به یک تسمه سرپانتین متصل به دینام منتقل می کند.

صفر تا صد دینام خودرو(آلترناتور)

هر زمان که قرقره دینام در حال چرخش باشد، آهنربا و سیم پیچی پیدا می شود که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و همچنین الکتریسیته تولید می کند.

انواع مختلف دینام

انواع مختلف دینام

بسته به نکات خاصی مانند کاربرد، طراحی، توان خروجی، خنک کننده و غیره، دینام ها به روش های مختلفی دسته بندی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، بیایید به پایین پیمایش کنیم:

  • دینام خودرو
  • دینام های دیزلی-الکتریکی
  • دینام های دریایی
  • دینام بدون برس

الف) بر اساس توان خروجی آن

دینام تک فاز که وظیفه تولید یک ولتاژ متناوب را به طور مداوم بر عهده دارد.

آلترناتور دو فاز به سیم‌پیچی گفته می‌شود که در ربع اول تولید حداکثر شار را دارد، سپس سیم‌پیچ دوم وظیفه تولید شار صفر و سیم‌پیچ دوم که به تولید حداکثر شار کمک می‌کند و سیم‌پیچ اول که وظیفه تولید را بر عهده دارد. شار صفر در سه ماهه دوم

آلترناتور سه فاز به آن اطلاق می شود که در آن ولتاژ هر سیم پیچ حدود 120 درجه از یک مرحله و ولتاژ در دو سیم پیچ دیگر است. سیم پیچ ها به همراه یک خروجی 3 فاز در داخل ستاره به هم متصل شده اند.

بیشتر بخوانید : علائم خرابی تسمه تایم خودرو 

ب) بر اساس طراحی آن

روتور قطب برجسته

روتور استوانه ای صاف

آلترناتور براشلس چیست؟

دینام برس خورده، دینام است که با استفاده از برس برای حرکت برق از طریق ژنراتور یا دینام استفاده می شود. دینام های برس خورده برای حرکت مناسب جریان الکتریکی مفید هستند، در حالی که نیاز به نگهداری زیادی دارد.

مشخص شده است که آنها دارای قطعات متحرک مختلفی هستند که با هم کار می کنند که می تواند روی بقیه دینام ها نیز تأثیر بگذارد، حتی اگر هر یک از قطعات شکسته یا خراب شده باشد.

از سوی دیگر، دینام بدون جاروبک به دلیل عدم تعویض یا تعمیر برس، برای استفاده طولانی‌تر و همچنین برای استفاده مداوم‌تر مناسب‌تر است و قطعات داخلی کمتری آسیب دیده است.

دو مجموعه روتور وجود دارد که در یک دینام بدون جاروبک به منظور تولید و انتقال جریان الکتریکی با هم در حال چرخش هستند. یک ژنراتور کوچکتر در انتهای دیگر دستگاه توسط دینام بدون جاروبک به منظور انتقال هر جریان الکتریکی استفاده می شود.

این مزیت اصلی و مستقیم نسبت به دینام برس خورده است زیرا هیچ برس جایگزین یا تعمیری وجود ندارد که بتواند در دراز مدت در هزینه و زمان شما صرفه جویی کند.

تفاوت بین دینام و ژنراتور

ژنراتور به ابزار مکانیکی گفته می شود که وظیفه تبدیل نیروی مکانیکی به سوخت یا برق را بر عهده دارد. معمولاً مشاهده می شود که یک سیم پیچ مستطیلی گردان وجود دارد که مسئول چرخش حول محور در میدان مغناطیسی است.

دو حلقه لغزش در انتهای سیم پیچ به هم متصل شده اند. حلقه لغزش وظیفه جذب جریان القایی سیم پیچ را بر عهده دارد و سپس آن را به مقاومت بار خارجی R منتقل می کند. سیم پیچ دوار به عنوان آرمیچر مسی نیز شناخته می شود.

دینام چیست ؟

دینام به ماشینی گفته می شود که وظیفه تبدیل الکتریسیته مکانیکی از محرک اولیه به AC را بر عهده دارد، در حالی که ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی را به AC یا DC تبدیل می کند.

دینام دارای میدان مغناطیسی دوار است اما ژنراتوری که دارای میدان مغناطیسی دوار برای تولید ولتاژ بالا همراه با میدان مغناطیسی ولتاژ پایین ثابت است.

مشاهده می شود که ورودی توسط دینام از استاتور تامین می شود، در حالی که در مورد ژنراتور، مشاهده می شود که به روتور عرضه می شود.

آرمیچر دینام ثابت است در حالی که در یک ژنراتور در حال چرخش است.

ولت خروجی

سن ژنراتور متغیر است در حالی که ولتاژ خروجی ژنراتور ثابت است.

دینام باتری را شارژ نمی کند که کاملاً مرده است، در حالی که ژنراتور در حال انجام این کار است.

خروجی دینام در مقایسه با خروجی ژنراتور قوی تر است.

آلترناتورها در کجا استفاده می شوند

آلترناتورها به دستگاه های مکانیکی گفته می شود که برای سیستم های الکتریکی تمام وسایل نقلیه مدرن نیرو تولید می کنند. پیش از این، ژنراتورهای DC یا دینام‌ها مسئول این کار بودند، در حالی که پس از توسعه دینام، آنها با دینام‌های DC جایگزین شدند زیرا دینام‌ها در مقایسه با سایرین قوی‌تر و همچنین سبک‌تر هستند.

 

1. موارد استفاده در اتومبیل

از آنجایی که سیستم الکتریکی وسایل نقلیه موتوری نیاز به جریان مستقیم دارد و نه جریان متناوب، در حالی که دینام از آن در کنار یکسو کننده دیود برای تبدیل جریان از AC به DC استفاده می کند.

صرف نظر از نیاز به تبدیل جریان از AC به DC، یک دینام همچنان یافت می شود که از کاربردهای آن استفاده می شود زیرا فاقد کموتاسیون پیچیده ای است که در یک ژنراتور DC وجود دارد. این نوع خاص از ژنراتور که در خودرو استفاده می شود، دینام خودرو نامیده می شود.

کاربرد دینام خودرو

یکی دیگر از کاربردهای دینام در لوکوموتیو دیزلی-الکتریکی است. موتور این لوکوموتیو چیزی نیست جز یک نوع دینام که بیشتر توسط موتور دیزلی به حرکت در می آید.

 

2. موارد استفاده در خودروهای دریایی

جریان متناوب توسط این ژنراتور تولید می شود که وظیفه تبدیل جریان به DC را با استفاده از یکسو کننده های دیود سیلیکونی یکپارچه به منظور تغذیه تمام موتورهای کششی DC بر عهده دارد. این موتورهای کششی DC به راندن چرخ لوکوموتیو کمک می کند.

استفاده از این دستگاه در خودروهای دریایی که شبیه به لوکوموتیو دیزلی-الکتریکی است نیز قابل انجام است. طراحانی هستند که ژنراتور سنکرون را طراحی می کنند که عمدتاً در دریا و همچنین نیروی دریایی به همراه سازگاری مناسب با محیط آب شور استفاده می شود.

سطح خروجی معمولی یک دینام دریایی تقریباً حدود 12 تا 24 ولت است. در حالی که در گوسفندهای دریایی بزرگ، بیش از یک واحد یافت می شود که به منظور تامین نیروی عظیم استفاده می شود.

در مورد سیستم دریایی می توان گفت که انرژی حاصل از دینام تولید می شود که ابتدا یکسو می شود و سپس برای شارژ باتری استارت موتور به همراه باتری تغذیه کمکی دریایی استفاده می شود.

این یکی از اصلی ترین کاربردهای دینام است که در تولید برق انبوه متناوب برای مقاصد تجاری رایج است. با در نظر گرفتن موارد نیروگاه های حرارتی یا نیروگاه های برق آبی و یا حتی در نیروگاه های هسته ای، دینام ها آنهایی هستند که صرفاً برای فرآیند تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی به منظور تامین سیستم برق مورد استفاده قرار می گیرند.

اجزای دینام خودرو

در اینجا برخی از اجزای ذکر شده دینام وجود دارد که دانستن آنها برای هر انسانی مهم است. همچنین برخی از عملکردهای اضافی آنها برای این کار وجود دارد که نیاز شما را روشن می کند:

1. یکسو کننده

یکسو کننده به ابزار مکانیکی گفته می شود که بیشتر به منظور تبدیل جریان متناوب (DC) تولید شده به جریان مستقیم (DC) در طول فرآیند شارژ استفاده می شود.

2. تنظیم کننده

رگولاتور ولتاژ به بخشی گفته می شود که مقدار منبع تغذیه ای را که همراه با دینام به باتری پیدا می شود کنترل می کند. فرآیند شارژ نیز کنترل می شود زیرا به طور خاص با عملکردهای متعدد طراحی شده است که بسته به نوع کار بسته به کاربرد آنها نیز بستگی دارد.

3. استاتور

استاتور به حلقه‌ای آهنی گفته می‌شود که متشکل از چندین سیم پیچ است که به دور آن پیچیده شده‌اند. بخشی از استاتور وظیفه دارد به عنوان بدنه دینام عمل کند که در هنگام ایجاد میدان مغناطیسی جریان الکتریکی ایجاد می کند.

4. روتور

روتور به بخشی گفته می شود که در داخل دینام در حال چرخش است و همچنین وظیفه چرخاندن قرقره ای را بر عهده دارد که سیستم تسمه را در امتداد حرکت می دهد. این کمک می کند تا به عنوان یک آهنربای الکتریکی در حال چرخش عمل کند.

5. حلقه های لغزنده

حلقه های لغزش به عنوان وسیله ای برای به دست آوردن جریان مستقیم گفته می شود که به روتور نیرو می دهد.

6. قرقره

قرقره به بخشی گفته می شود که به شفت روتور و سیستم تسمه محرک متصل است. اگرچه چرخشی که از موتور به دست می آید توسط تسمه محرک به قرقره منتقل می شود. بنابراین چرخش باعث فرآیند شارژ می شود.

آلترناتورها آنهایی هستند که حاوی اجزای ریز کاربردی هستند. در داخل هر دستگاه الکتریکی، شما به سادگی قادر خواهید بود یک یکسو کننده دیود یا یک پل یکسو کننده، تنظیم کننده ولتاژ، حلقه های لغزنده و برس ها را پیدا کنید. همچنین می توان فیه روتور را پیدا کرد

سیم پیچ ld، قطب های انگشتی، سیم پیچ میدان، استاتور و غیره

 

7. درایو پایان بلبرینگ

یاتاقان های انتهایی درایو به عنوان یک وسیله مکانیکی نامیده می شود که به پشتیبانی از چرخش شفت روتور کمک می کند.

کار یک آلترناتور

اکثراً سه عنصر اصلی در سیستم شارژ خودرو برای بشر شناخته شده است که عبارتند از: باتری، کنترل کننده تنش و دینام. در مورد باتری، دینام همان دینامی است که برق تمام تجهیزات الکتریکی خودرو مانند سیستم روشنایی داخل و خارج و تابلوی ابزار را تامین می کند.

آلترناتورها معمولاً آنهایی هستند که در نزدیکی جلوی موتور قرار دارند و سپس به کمک یک میل لنگ هدایت می شوند که وظیفه حرکت به سمت بالا و پایین پیستون ها را در حرکت دایره ای دارد.

دینام های مختلفی وجود دارد که با استفاده از براکت ها به نقطه خاصی از موتور متصل می شوند. یک براکت بیشتر دارای یک نقطه ثابت است، در حالی که براکت دیگر نقطه ای است که می تواند به منظور سفت کردن تسمه رانندگی اصلاح شود.

آلترناتورها معمولاً آن دسته از وسایل مکانیکی هستند که وظیفه تولید برق AC توسط الکترومغناطیس را بر عهده دارند. این راهی است که از طریق آن الکتریسیته به باتری منتقل می شود و سیستم های الکتریکی مختلف با یک ولتاژ کار می کنند.

علائم خرابی دینام

علائم خرابی دینام خودرو

در اینجا یکی از رایج ترین مواردی است که اغلب در اکثر وسایل نقلیه در طول سیستم شارژ رخ می دهد که در آن نماد باتری به دلیل روشن شدن داشبورد هنگام رانندگی یک چراغ گرم کننده دریافت می کند.

چراغ اخطار هر زمان که اشتعال خودرو روشن باشد روشن است، در حالی که به محض روشن شدن موتور خاموش می شود. اگر نشانگرها هنوز روشن هستند، این نشان می دهد که مشکلی وجود دارد که هنوز حل نشده است و این عمدتاً مربوط به سیستم شارژ موتور شما است.

در این نوع شرایط باید سعی کنید به متخصصی مراجعه کنید که بتواند موتور را بررسی کند، زیرا چراغ هشدار مستقیماً مشکل را به ما نمی گوید. اما رایج است که دینام ها یک مشکل رایج برای چنین علامتی هستند.

مشکلات اصلی دینام ماشین

در صورتی که سیستم شارژ ضعیفی دارید، می‌توانید چراغ‌های داشبورد را به همراه چراغ‌های جلو ببینید که به محض شارژ شدن موتور روشن‌تر می‌شوند.

این یکی از مشکلات اصلی است که می تواند به دلیل ضعیف بودن دینام، خرابی باتری، اتصال ضعیف باتری یا شل شدن تسمه سرپانتین ایجاد شود. همچنین می توانید صدایی از دینام مشاهده کنید که یکی دیگر از علائم خرابی دینام است.

این می تواند به دلیل یک بلبرینگ معیوب باشد که می تواند در داخل دینام وجود داشته باشد.

بیشتر مشکلات دینام شامل مشکلاتی مانند فرسوده شدن حلقه های تماس، فرسودگی برس های کربنی یا خرابی رگولاتور ولتاژ است. مهم است بدانید که بازسازی دینام از معمول ترین کارها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.