آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

راهنمای کامل آماده کردن ماشین برای زمستان

راهنمای کامل آماده کردن ماشین برای زمستان

راهنمای کامل آماده کردن ماشین برای زمستان :داشتن ماشین ممکن است با فرا رسیدن زمستان به یک کار خسته کننده تبدیل شود. اگرچه زمستان‌های هند به سختی غرب نیست، اما نمی‌توانید آن را انکار کنید، زیرا مطمئناً آسیب می‌زند و می‌تواند بر زندگی روزمره ما تأثیر بگذارد. علاوه بر این، مطمئناً می تواند برای کسانی که در ایالت های شمالی کشور زندگی می کنند دردسرساز باشد.

راهنمای کامل آماده کردن ماشین برای زمستان

با شروع فصل زمستان، در اینجا چند هک خودروی زمستانی مفید برای شما آورده شده است که می تواند به شما کمک کند خودروی خود را در بهترین شرایط نگه دارید.

باک بنزین را همیشه نیمه پر نگه دارید

اگر در منطقه ای مستعد طوفان برف یا در منطقه ای مستعد سایر شرایط اضطراری مرتبط با زمستان زندگی می کنید، مطمئن شوید که مخزن سوخت شما همیشه نیمه پر باشد تا برای هر موقعیت اضطراری سوخت کافی داشته باشید.

ماشین خود را قبل از زمستان آماده کنید

این ابتدایی‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکلات مربوط به خودروی خود را در طول زمستان کنار بگذارید. ماشین خود را قبل از شروع زمستان های سخت تعمیر کنید و مطمئن شوید که همه چیز خوب به نظر می رسد، خواه موتور یا برق.

قبل از حرکت ماشین خود را گرم کنید

در حالی که اکثر مردم این واقعیت را نادیده می گیرند و آن را به عنوان یک افسانه بیان می کنند، توصیه می شود قبل از شروع رانندگی ماشین خود را گرم کنید. اگرچه موتورها از زمان به وجود آمدن این ترفند تکامل یافته اند، اما ایده اصلی پشت ماشین یکسان است.

نکات نگهداری از خودرو در زمستان

هنگامی که موتور را به مدت 3 تا 5 دقیقه قبل از رانندگی روشن نگه دارید، اطمینان حاصل می شود که روغن موتور به هر گوشه و کنار موتور می رسد و به اندازه کافی خوب روغن کاری می شود تا رانندگی نرمی پیش رو داشته باشید.

شارژ باتری را بخوانید

هوای سرد می تواند توانایی باتری شما را تا 50 درصد کاهش دهد. برای اطمینان از اینکه باتری به درستی کار می کند و برای جلوگیری از گیر افتادن در جاده های سردسیری، مطمئن شوید که پایانه های باتری را به طور مرتب چک کرده و در فواصل زمانی معین از نظر خوردگی بررسی کنید.

وضعیت ترمزها را بررسی کنید

در زمستان ها، اگر در جاده های خیس پر از برف رانندگی می کنید، این احتمال وجود دارد که ترمزهای شما به درستی کار نکنند. علاوه بر این، با شکستن فاصله توقف تحت تاثیر حاشیه بالایی در طول زمستان قرار می گیرد.

بنابراین، اگر قصد سفر به بالای تپه ها را دارید، مطمئن شوید که لنت های ترمز را بررسی و تمیز کنید. در صورت نیاز برای عملکرد بهتر، کالیپرهای ترمز را روغن کاری کنید.

پنجره ها و آینه ها را کم آب کنید

خاموش کردن ماشین قبل از شروع رانندگی می تواند بسیار موثر باشد. برای خشك كردن، با تهویه ماشین خود در حالی كه دمنده ها را روشن نگه دارید، شروع كنید، كه باعث می شود رطوبت تبخیر شود.

بیشتر بخوانید:  5 مشکل رایج خودرو

پس از این کار، کولر ماشین خود را روشن کنید تا در حین رانندگی، رطوبت روی شیشه جلوی اتومبیل شما جمع نشود و در نتیجه شیشه های ماشین شما را مه کند. کولر ماشین شما رطوبت داخل وسیله نقلیه را با گردش هوا از طریق پره های سرد در اواپراتور حذف می کند که رطوبت را از بین می برد.

بسته بندی کیت اضطراری

زمستان ها می توانند غیرمنتظره باشند و تپه ها می توانند شما را در هر زمان غافلگیر کنند. این یکی از کارآمدترین و مهم ترین هک های ماشین زمستانی برای شماست. اطمینان حاصل کنید که یک کیت اضطراری در ماشین خود در هر زمانی از روز آماده دارید.

مراقبت از خودرو در زمستان

برخی از اقلام ضروری وجود دارد که می‌توانید در کیت اورژانس خود برای زمستان‌ها مانند یک کیت پزشکی با تمام داروهای اولیه، غذاهای بسته‌بندی شده و کنسروها مانند آجیل، میله‌های انرژی، یک پاوربانک با شارژ کامل برای این منظور اضافه کنید. 3 جعبه آب آشامیدنی بسته بندی شده، یک پتو فقط در صورت خراب شدن بخاری ماشین، یک چراغ قوه یا مشعل، یک کابل راه اندازی، یک چکش کوچک و در نهایت یک کیت تعمیر پنچر و یک کیت دیگر با چند ابزار اولیه.

نکات نگهداری از خودرو در زمستان

اینها برخی از موارد اساسی هستند که می توانید برای اهداف اضطراری به کیت خود اضافه کنید. با این حال، می توانید مطمئن شوید که آن را مطابق با نیازهای شخصی خود تغییر دهید.

برای پاک کردن مه از فوم / کرم اصلاح استفاده کنید

وقتی داخل ماشینتان گرم و راحت هستید، آزاردهنده می‌شود، اما ناگهان شیشه‌ها مه می‌گیرند و حالا باید شیشه‌ها را پایین بیاورید و اجازه دهید هوای سرد وارد شود. برای جلوگیری از این بدبختی، شما می توانید از مقداری کرم موبر استفاده کنید. کافی است یک لایه کرم موبر روی شیشه جلو خود بمالید که همان مواد مه زدا را دارد. حالا این یک هک ماشین است!

از فشار خوب لاستیک اطمینان حاصل کنید

اطمینان حاصل کنید که فشار زیادی در لاستیک ها وجود دارد، نه خیلی کم و نه زیاد. لاستیک بیش از حد باد شده ممکن است باعث شود ماشین شما در شرایط لغزنده سر بخورد در حالی که یک لاستیک کم باد ممکن است کشش لازم را برای شما فراهم نکند.

مایع خنک کننده را بالا ببرید

بله، خنک کننده به خنک ماندن موتور خودرو کمک می کند. اما آیا می دانستید که در زمستان ها به موتور خودروی شما نیز کمک می کند؟ خنک کننده eاطمینان حاصل می کند که موتور خودرو دمای سالمی را در طول سال حفظ می کند. برای جلوگیری از یخ زدگی و گیر کردن موتور، اطمینان حاصل کنید که ماشین شما دارای مقدار زیادی مایع خنک کننده است. غلظت توصیه شده مایع خنک کننده باید بین 50 تا 70 درصد باشد.

بیشتر بخوانید: 5 مشکل رایج خودرو

یک چراغ مه شکن نصب کنید

اگر در دشت های شمالی زندگی می کنید، می دانید که یک مه شکن خوب در زمستان چقدر ضروری است. در حال حاضر اکثر خودروها دارای گزینه مه شکن هستند، اما اگر خودروی شما چراغ مه شکن ندارد، مطمئن شوید که یکی را اضافه کرده و روی خودروی خود نصب کنید.

روی درزگیرها وازلین بزنید

در طول بارش منظم برف، درزگیر لاستیکی و درب ممکن است یخ تشکیل دهند که می تواند منجر به گیر کردن درها شود. از این هک ماشین زمستانی استفاده کنید و مقداری ژله نفتی وازلین را روی درزگیر لاستیکی بمالید تا درها را روغن کاری کرده و از تجمع یخ جلوگیری کنید.

ماشین خود را مرتب تمیز کنید

زمستان‌ها ممکن است منجر به تجمع شبنم، لجن و گل در برخی مکان‌های غیرقابل دسترس شود که ممکن است بر عملکرد خودرو تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که لجن و گل و لای را تا جایی که می توانید پاک کنید و ماهی یک بار یا هر دو ماه یک بار به نظافت و شستشوی پرفشار بروید.

هنگام رانندگی از عینک آفتابی استفاده کنید

بله، استفاده از عینک آفتابی می تواند از شما در برابر تابش نور خورشید در مناطق مرتفع محافظت کند. قبل از رفتن به ارتفاعات، پیش بینی آب و هوا را بررسی کنید و اگر هوا بارش برف را پیش بینی می کند، مطمئن شوید که آن عینک آفتابی را در دسترس دارید.

قبل از پارک کردن، برف پاک کن ها را بالا بیاورید

از این نوک ماشین زمستانی استفاده کنید و مطمئن شوید که برف پاک کن ماشین خود را قبل از پارک کردن آن برای شب بالا آورده اید. این کار از چسبیدن برف پاک کن ها به شیشه ماشین در اثر سرما جلوگیری می کند.

سطح روغن موتور را بررسی کنید

روغن موتور در زمستان ها کمی غلیظ می شود. اطمینان حاصل کنید که قبل از رسیدن فصل، آن را بررسی کرده و با مقدار کافی پر کنید. علاوه بر این، ویسکوزیته و قوام روغن باید به طور منظم بررسی شود.

فیلتر هوا را تعویض کنید

فیلتر هوا به عنوان سپر بین شما و آلاینده های داخل در حالی که در ماشین هستید عمل می کند. گرد و غبار و سایر ذرات کوچک را در طول زمان جمع می کند. قبل از شروع سفر مطمئن شوید که آن را تعویض کرده اید.

یک جفت جوراب قدیمی نگه دارید

این یک هک ماشین زمستانی عجیب است. جوراب های معمولی می توانند در شرایط مختلف در زمستان مفید باشند. برای جلوگیری از تجمع و جمع شدن یخ در هنگام بارش برف، می‌توانید آن را روی برف‌پاک‌کن‌های خودروی خود قرار دهید تا در طول شب آن‌ها را بالا بیاورید.

علاوه بر این، فقط در صورتی که مجبور باشید کمی به ماشین خود فشار بیاورید، در این صورت پوشیدن این جوراب ها روی جفت کفش شما می تواند کشش بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد و گل و لای تشک شما را خراب نمی کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *