آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

سنسور موقعیت میل لنگ|نحوه عملکرد و علائم خرابی

سنسور موقعیت میل لنگنحوه عملکرد و علائم خرابی

سنسور موقعیت میل لنگ|نحوه عملکرد و علائم خرابی

سنسور موقعیت میل لنگ|نحوه عملکرد و علائم خرابی ان را در این مقاله باهم مرور میکنیم با ما در فروشگاه اینترنتی آکام پارت همراه باشید…

سنسورهای موقعیت میل لنگ و میل بادامک که مهم ترین حسگرها در هر موتوری هستند، برای عملکرد توزیع کننده و زمان جرقه زنی بسیار مهم هستند. سنسور موقعیت میل لنگ یک سنسور چند منظوره است که زمان احتراق را کنترل می کند، RPM را تشخیص می دهد و سرعت نسبی موتور را محاسبه می کند. زمان بندی توزیع کننده دستی به لطف این سنسور دیگر ضروری نیست. برای همگام سازی انژکتور سوخت و توالی شلیک سیم پیچ، سنسور موقعیت میل بادامک برای تشخیص اینکه کدام سیلندر در حال شلیک است استفاده می شود.

سنسور موقعیت میل لنگنحوه عملکرد و علائم خرابی

در مقاله امروز، شما با تعریف، عملکردها، نمودار، انواع، عملکرد و علائم رایج سنسور موقعیت میل لنگ آشنا خواهید شد.

سنسور موقعیت میل لنگ چیست؟

سنسورهای میل لنگ دستگاه‌های الکترونیکی هستند که موقعیت یا سرعت چرخش میل لنگ را در موتورهای احتراق داخلی اعم از بنزینی و دیزلی کنترل می‌کنند. سیستم های مدیریت موتور از این داده ها برای تنظیم زمان تزریق سوخت و سایر مشخصات موتور استفاده می کنند. توزیع کننده باید به صورت دستی روی علامت زمان بندی موتورهای بنزینی تنظیم می شد تا زمانی که حسگرهای الکترونیکی میل لنگ در دسترس باشند.

سنسور میل لنگ را می توان همراه با سنسور موقعیت میل بادامک برای نظارت بر رابطه پیستون و سوپاپ موتور استفاده کرد که به ویژه در موتورهایی با زمان بندی متغیر سوپاپ بسیار مهم است. این روش همچنین برای “همگام سازی” یک موتور چهار زمانه در اولین راه اندازی آن استفاده می شود و به سیستم مدیریت اجازه می دهد تا تعیین کند که چه زمانی باید بنزین تزریق شود. همچنین به طور گسترده ای برای تعیین دور موتور بر حسب دور در دقیقه استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : علائم  خرابی کمپرسور کولر

قرقره میل لنگ اصلی، فلایویل، میل بادامک و خود میل لنگ همگی نقاط اتصال مشترک هستند. این سنسور به همراه سنسور موقعیت میل بادامک یکی از دو حسگر حساس در موتورهای مدرن است.

از آنجایی که سیگنال موقعیت سنسور میل لنگ برای زمان‌بندی پاشش سوخت (موتورهای دیزلی) یا جرقه‌زنی (موتورهای بنزینی) استفاده می‌شود، خرابی سنسور باعث می‌شود موتور در حین کار روشن نشود یا خاموش شود. این سنسور همچنین اطلاعات سرعت را در اختیار نشانگر دور موتور قرار می دهد.

موارد زیر عملکرد سنسورهای موقعیت میل لنگ است:

وظیفه اصلی سنسور موقعیت میل لنگ تعیین موقعیت میل لنگ و/یا سرعت چرخش (RPM) است.
اطلاعات ارسال شده توسط سنسور توسط Engine Adjust Units برای کنترل عواملی مانند زمان جرقه زنی و زمان پاشش سوخت استفاده می شود.
در موتورهای دیزل، سنسور تزریق سوخت را کنترل می کند.
خروجی سنسور ممکن است به سایر داده‌های حسگر، مانند موقعیت بادامک، برای تعیین چرخه احتراق فعلی، که برای شروع موتور چهار زمانه حیاتی است، مرتبط شود.

عملکردهای اولیه سنسور موقعیت میل لنگ عبارتند از:

حس کردن

اگر دقت کنید می توانید یک آهنربای قدرتمند در کنار میل لنگ پیدا کنید. در اطراف میل لنگ نیز متوجه می‌شوید که پین‌ها یا میخ‌های فولادی در فواصل زمانی معین قرار گرفته‌اند. این آهنربا همیشه یک میدان مغناطیسی پیوسته از خود ساطع می کند. پین های فولادی اطراف میل لنگ با روشن شدن موتور و چرخش میل لنگ حول این میدان می چرخند. در نتیجه تغییر در میدان، سیگنال AC (جریان متناوب) تولید می شود. این همچنین به واحد مدیریت موتور (رایانه موتور) دستور می دهد تا سرعت چرخش را تعیین کند. در نتیجه، EMU می تواند موقعیت و سرعت میل بادامک را به منظور بهبود تزریق سوخت و احتراق محاسبه کند.

سنسور موقعیت میل لنگ|نحوه عملکرد و علائم خرابی

ما باید از خودروهای مدرن یک چیز یاد بگیریم. تنها در صورتی که قطعات داخلی با سرعت مورد نیاز خاصی حرکت کنند، موتورها عملکرد کارآمدی را برای ما ارائه خواهند کرد. رایانه داخلی تنها زمانی می تواند از اطلاعات ارسال شده توسط سنسور موقعیت میل لنگ استفاده کند که چرخش میل لنگ را در داخل موتور تشخیص دهد. این زمانی است که کامپیوتر تنظیمات کمی روی موتور انجام می دهد تا کارایی آن را بهبود بخشد.

موقعیت‌هایی را در نظر بگیرید که در آن‌ها با تمام گاز حرکت می‌کنید. کامپیوتر باید این تنظیمات کوچک را روی موتور انجام دهد تا سرعت را در تنظیماتی مانند حالت کروز یا حالت ورزش تغییر دهد زیرا دریچه گاز ثابت است. رایانه مطمئن می شود که سرعت چرخش میل لنگ در مقایسه با برنامه به طور مداوم نظارت می شود
محدوده مناسب و تنظیمات سرعت در صورت نیاز انجام می شود. این تنظیم را می توان از نظر افزایش سرعت و کاهش سرعت انجام داد.

انواع سنسور موقعیت میل لنگ|نحوه عملکرد و علائم خرابی

انواع مختلفی از سنسورهای موقعیت میل لنگ به شرح زیر است:

القائی:

در این نوع سنسور موقعیت میل لنگ، از آهنربا برای تشخیص سیگنال ناشی از میل لنگ موتور استفاده می شود. یا در بلوک موتور، نزدیک به فلایویل یا نزدیک به خود میل لنگ. بریدگی های روی دیسک چرخان، چرخ رلوکتور یا میل لنگ توسط آن برداشته می شود. میدان مغناطیسی با عبور هر ناچ تغییر می کند و سیگنال جریان متناوب را به ECU ارسال می کند.

جلوه های سالن:

این نوع شبیه به سنسور القایی است که در همان مکان ها قرار می گیرد و به همان بریدگی ها پاسخ می دهد. به جای سیگنال آنالوگ AC یک سیگنال دیجیتال ایجاد می کند. همانطور که بریدگی ها توسط سنسور حرکت می کنند، روشن یا خاموش می شود.

سنسور خروجی AC:

خروجی یک سنسور خروجی AC با دیگر سنسورها متفاوت است زیرا یک سیگنال ولتاژ متناوب است. سیم پیچ تحریک کننده که در نزدیکی دیسک چرخان قرار می گیرد، فرکانس بسیار بالایی (بین 150 تا 2500 سیکل در ثانیه) را از کنترلر آنبرد دریافت می کند. این دیسک دارای یک شیار است و در انتهای میل بادامک وصل شده است. اندوکتانس متقابل شیار را در حین عبور از سیم پیچ تحریک می کند و سیگنالی که موقعیت سیلندر اول را مشخص می کند به کنترل کننده آنبورد ارسال می شود. برخی از موتورهای Vauxhall ECOTEC از این نوع سنسور استفاده می کنند.

اصل کار

عملکرد سنسور موقعیت میل لنگ پیچیده تر است و به راحتی قابل درک است. در حین کار، دندانه های حلقه رلوکتور متصل به میل لنگ از نزدیکی نوک حسگر روی سنسور موقعیت میل لنگ عبور می کنند. یک یا چند دندان در حلقه رلوکتور وجود ندارد،

که به عنوان نقطه مرجع برای کامپیوتر موتور (PCM) عمل می کند. هنگامی که میل لنگ می چرخد، سنسور یک سیگنال ولتاژ پالسی تولید می کند که هر پالس مربوط به یک دندان روی حلقه رلوکتور است.

سنسور موقعیت میل لنگ|نحوه عملکرد و علائم خرابی

با دور آرام موتور، عکس زیر سیگنال واقعی سنسور موقعیت میل لنگ را نشان می دهد. همانطور که از نمودار می بینید، حلقه رلوکتور در این وسیله نقلیه دارای دو دندان از دست رفته است.

PCM از سیگنال سنسور موقعیت میل لنگ برای تعیین زمان و در کدام سیلندر برای شلیک جرقه استفاده می کند. سیگنال از موقعیت میل لنگ نیز برای بررسی عدم احتراق در سیلندرها استفاده می شود. در صورت عدم وجود سیگنال سنسور جرقه ای وجود نخواهد داشت و انژکتورهای سوخت کار نمی کنند.

سنسورهای مغناطیسی با سیم پیچ دریافتی که ولتاژ A/C تولید می کنند و سنسورهای اثر هال که سیگنال موج مربعی دیجیتال تولید می کنند، همانطور که در عکس بالا نشان داده شده است، دو نوع رایج هستند. سنسورهای جلوه هال در خودروهای مدرن استفاده می شوند. یک کانکتور دو پین روی یک سنسور سیم‌پیچ پیدا می‌شود. یک کانکتور سه پین ​​برای اتصال سنسور اثر هال (ولتاژ مرجع، زمین و سیگنال) استفاده می شود.

علائم خرابی یا خرابی سنسور موقعیت میل لنگ

موارد زیر مشکل رایجی است که هنگام از کار افتادن سنسور موقعیت میل لنگ با آن مواجه می شوید:

شروع دشوار:

مشکل استارت زدن خودرو شایع ترین نشانه آسیب یا خرابی سنسور موقعیت میل لنگ است. سنسور موقعیت میل لنگ موقعیت و سرعت میل لنگ و همچنین سایر اطلاعاتی را که هنگام راه اندازی موتور حیاتی هستند، پیگیری می کند. اگر سنسور موقعیت میل لنگ خراب باشد، ممکن است خودرو دچار مشکلات راه اندازی متناوب شود یا اصلا روشن نشود.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید در مورد میل بادامک بدانید

توقف متناوب:

توقف متناوب یکی دیگر از نشانه های رایج از نقص عملکرد سنسور موقعیت میل لنگ است. اگر مشکلی در سنسور موقعیت میل لنگ یا سیم کشی آن وجود داشته باشد، سیگنال میل لنگ را می توان در حین کارکرد موتور قطع کرد و باعث از کار افتادن موتور می شود. این اغلب نشانه ای از مشکل سیم کشی است. این علامت به طور بالقوه می تواند ناشی از معیوب بودن سنسور موقعیت میل لنگ باشد.

بررسی کن که چراغ های موتور روشن باشد:

چراغ چک موتور روشن یکی دیگر از علائم احتمالی مشکل در سنسور موقعیت میل لنگ است. اگر کامپیوتر مشکلی را در سیگنال سنسور موقعیت میل لنگ تشخیص دهد، چراغ Check Engine روشن می شود تا راننده را مطلع کند. چراغ چک موتور می تواند توسط مشکلات مختلف دیگری فعال شود. به شدت پیشنهاد می شود که کامپیوتر از نظر کدهای خطا بررسی شود.

شتاب ناهموار:

واحد کنترل موتور قادر به تنظیم زمان جرقه و تزریق سوخت در صورت افزایش دور موتور به دلیل ورودی اشتباه از سنسور موقعیت میل لنگ نیست. عدم دقت می تواند باعث شتاب آهسته یا ناهموار شود و حفظ سرعت ثابت را دشوار می کند.

خرابی و ارتعاش موتور:

یک لکنت گذرا موتور می تواند نشانه ای از شلیک نادرست سیلندرها باشد که ناشی از معیوب بودن سنسور موقعیت میل لنگ است. هنگامی که سنسور موقعیت میل لنگ از کار بیفتد، قادر به ارائه اطلاعات دقیق در مورد موقعیت پیستون در موتور نیست و در نتیجه سیلندر شلیک نمی شود. این همچنین می تواند ناشی از زمان بندی نامناسب شمع باشد، اما اگر شمع خوب است، سنسور میل لنگ به احتمال زیاد مقصر است.

دور آرام موتور و/یا لرزش:

کندی خشن یکی دیگر از نشانه های مشکل سنسور موقعیت میل لنگ است. ممکن است هنگام توقف در چراغ قرمز یا موارد دیگر، ساییدن یا لرزش موتور را تشخیص دهید. هنگامی که این اتفاق می افتد، سنسور موقعیت میل لنگ را کنترل نمی کند و در نتیجه لرزش هایی ایجاد می کند که خروجی کلی موتور را کاهش می دهد. ردیابی مسافت پیموده شده موتور نیز می تواند توسط لرزش مختل شود. هر گونه لرزش غیر معمول باید در اسرع وقت توسط مکانیک بررسی شود.

بیشتر بخوانید : نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

مسافت پیموده شده بنزین کاهش می یابد:

اگر سنسور موقعیت میل لنگ اطلاعات زمان بندی مناسب را ارائه نکند، انژکتورهای سوخت به درستی گاز را به موتور پمپ نمی کنند. در درایوهای کوتاه و طولانی، موتور بیش از نیاز خود بنزین مصرف می‌کند و مصرف سوخت کلی را کاهش می‌دهد. سنسور را با مکانیک بررسی کنید، زیرا مصرف سوخت ناکافی ممکن است به دلیل انواع خطاها ایجاد شود.

نتیجه

سنسور میل لنگ را می توان همراه با سنسور موقعیت میل بادامک برای نظارت بر رابطه پیستون و سوپاپ موتور استفاده کرد که به ویژه در موتورهایی با زمان بندی متغیر سوپاپ بسیار مهم است. این روش همچنین برای “همگام سازی” یک موتور چهار زمانه در اولین راه اندازی آن استفاده می شود و به سیستم مدیریت اجازه می دهد تا تعیین کند که چه زمانی باید بنزین تزریق شود. تمام اینها برای این مقاله است که در آن تعریف، عملکردها، عناصر و نمودار، انواع، عملکرد و علائم سنسور موقعیت بد میل لنگ مورد بحث قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.