آموزش خودرو, اخبار خودرو

شیفتر کوتاه چیست؟ چه مزایایی دارد؟

شیفتر کوتاه چیست؟ چه مزایایی دارد؟

قبلاً گیربکس دستی در بیشتر وسایل نقلیه دیده می شد ، اما با افزایش محبوبیت گیربکس اتوماتیک ، رانندگان اکنون روند تعویض دنده را بیشتر و بیشتر شبیه یک کار غیرضروری می دانند. اما برای افرادی که یاد گرفته اند از جعبه دنده های دستی قدردانی کنند ، ارتقاع اهرم دنده یکی به یک شیفت کوتاه می تواند تجربه را به چند دلیل بسیار لذت بخش تر کند.

شیفت کوتاه چیست؟ چه مزایایی دارد؟

فهرست :

شیفت کوتاه چیست؟

شیفت کوتاه چه کاری انجام می دهد؟

مزایای شیفت کوتاه

تجربه ای که در انتقال خودکار وجود ندارد

آیا باید به شیفت کوتاه پرتاب ارتقا پیدا کنید؟

قبلاً گیربکس دستی در بیشتر وسایل نقلیه دیده می شد ، اما با افزایش محبوبیت گیربکس اتوماتیک ، رانندگان اکنون روند تعویض دنده را بیشتر و بیشتر شبیه یک کار غیرضروری می دانند. اما برای افرادی که یاد گرفته اند از جعبه دنده های دستی قدردانی کنند ، ارتقاع اهرم دنده یکی به یک شیفت کوتاه می تواند تجربه را به چند دلیل بسیار لذت بخش تر کند.

شیفت کوتاه چیست؟

شیفتر کوتاه چیست؟ چه مزایایی دارد؟

شیفت کوتاه یک وسیله جانبی در وسایل نقلیه دنده دستی است که پرتاب اهرم دنده یا مسافتی را که برای حرکت دادن دکمه دنده باید کوتاه کنید کوتاه می کند. شیفت های کوتاه یا شیفت های پرتاب کوتاه ، به طور معمول اهرم دنده موجود در خودرو را جایگزین می کنند تا به شما امکان تغییر سریعتر و تجربه جذاب تر هنگام تعویض دنده را بدهید.

شیفت کوتاه یک وسیله جانبی در وسایل نقلیه دنده دستی است که پرتاب اهرم دنده یا مسافتی را که برای حرکت دادن دکمه دنده باید کوتاه کنید کوتاه می کند.

شیفت کوتاه چه کاری انجام می دهد؟

گفتن کوتاه شیفت کوتاه به این معنی است که اهرم واقعی را کوتاه می کند ، اما ارتفاع اهرم دنده شما را تغییر نمی دهد. با این حال ، زاویه مورد نیاز برای تغییر مکان را تغییر می دهد. این کار را می تواند با حرکت دادن نقطه محوری اهرم دنده به بالاتر انجام دهد.

اهرم دنده دارای یک نقطه محوری بین دکمه دنده و محل اتصال اهرم به مجموعه انتقال قدرت شما است. کاهش فاصله نقطه محوری و دستگیره ، که با حرکت دادن نقطه محوری بالاتر انجام می شود ، فاصله شما را برای حرکت دادن دستگیره برای تغییر دنده یا پرتاب کاهش می دهد. به همین دلیل است که شیفت کوتاه را شیفت پرتاب کوتاه نیز می نامند.

اگر می توانید سریعتر جابجا شوید ، اتومبیل شما می تواند شتاب بیشتری بگیرد زیرا زمان کمتری برای کرک زدن با چرخ دنده ها بیشتر خواهد بود و زمان بیشتری برای گاز است. به همین دلیل است که مارک های اتومبیل مانند BMW و Porsche وسایل نقلیه خود را با جعبه دنده اتوماتیک پرسرعت و دو کلاچه ساخته اند که می تواند در یک چشم به هم زدن تغییر مکان دهد تا بتواند به بهترین شماره شتاب برسد.

اما آیا شیفت کوتاه می تواند سرعت بیشتری به راننده بدهد؟ پاسخ سریع در واقع نیست. همانطور که رسانه های Donut در فیلم خود فهمیدند ، کاهش فاصله پرتاب به اندازه چند سانتی متر با استفاده از یک شیفت پرتاب کوتاه به سختی تفاوتی در سرعت حرکت یک راننده از چرخ دنده ایجاد می کند ، این بدان معنی است که داشتن یک شیفت کوتاه باعث نمی شود که شما شتاب بگیرید سریعتر علاوه بر این ، در بیشتر شرایط رانندگی ، رانندگان در حال چرخ دنده نیستند.

با این حال ، یک شخص می تواند با تمرین مقداری سرعت کسب کند. تعویض دنده مجموعه پیچیده ای از حرکات است که در یک توالی خاص انجام می شود. و اینکه بتوانید مانند یک راننده اتومبیلرانی به سرعت این کار را انجام دهید ، به زمان یادگیری و تمرین عمل تکراری فشار دادن کلاچ ، تعویض دنده و آزاد شدن کلاچ نیاز دارد.

شیفتر کوتاه چیست؟ چه مزایایی دارد؟

اگر به دنبال شتاب سریع تر هستید ، مطمئناً نسخه های بهتری وجود دارد. گفته شد ، شما برای تغییر اعداد بهتر به یک شیفت کوتاه ارتقا نمی دهید.

نمودار شیفت کوتاه

یک شیفت کوتاه نیز با کاهش فاصله بین نقطه محوری و دستگیره ، شیفت پرتاب کوتاه نیز نامیده می شود ، که با حرکت دادن نقطه محوری بالاتر انجام می شود. همچنین فاصله شما برای حرکت دادن دستگیره را کاهش می دهد تا بتوانید دنده را تغییر دهید یا پرتاب کنید.

مزایای شیفت کوتاه

بنابراین شیفت کوتاه برای چیست؟ علاقه مندان به اتومبیل می گویند که تعویض دنده باعث جذابیت بیشتری می شود و باعث ایجاد حس مکانیکی بیشتری به تجربه می شود. اما منظور آنها چیست؟

رانندگی با اتومبیل مستلزم آن است که راننده به وسیله نقلیه خود متصل شود ، تا این وسیله گسترش یافته خود باشد. از بسیاری جهات ، این همان چیزی است که رانندگی را سرگرم کننده و لذت بخش می کند. هنگامی که یک راننده می تواند ورودی ایجاد کند ، و ماشین بسته به میزان ورودی آن ، با صداها ، لرزش ها یا نیروهای g مربوطه پاسخ می دهد. داشتن تعویض دنده کوتاهتر مسیری را بهبود می بخشد که در آن خودرو می تواند پاسخ های خود را به راننده خود منتقل کند.

این تفاوت جزئی در پرتاب دنده صرف ممکن است همه را تحت تأثیر قرار دهد ، اما افرادی که واقعاً از رانندگی با وسایل نقلیه دنده دستی استقبال می کنند ممکن است این تغییر را تغییر دهند.

از این گذشته ، تعویض دنده کاملاً لذت بخش است که بتوانید خود به تنهایی آن را تغییر دهید. حرکت شبیه چوب مانند تغییر مکان ساده اما احشایی است. شما می توانید احساس متالیک چرخش سیستم را از بین ببرید و دوباره از طریق اهرم درگیر شوید. هنگامی که یک شیفت کوتاه به معادله اضافه می شود ، پرتاب کوتاهتر وضوح و لمس آن را اضافه می کند. این تجربه تعویض دنده های دنده را می توان با زمانی که نوازندگان ساز خود را به نسخه تصفیه شده تری ارتقا می دهند مقایسه کرد. تفاوت بدنی ممکن است کم باشد ، اما در هنر رانندگی ، اختلافات کوچک تأثیر عاطفی زیادی ایجاد می کند. از بسیاری جهات ، تعویض دنده یکی از دستورالعمل ها است

شیفتر کوتاه چیست؟ چه مزایایی دارد؟

این همچنین می تواند توضیحی باشد در مورد اینکه چرا علاقه مندان همه چیز را در مورد وسایل نقلیه خود مانند صندلی ، رکاب و فرمان تغییر می دهند.

تعویض دنده دستی

بسیاری از خالصین معتقدند که رانندگی با وسیله نقلیه دنده دستی بسیار برتر از رانندگی با گیربکس اتوماتیک است.

تجربه ای که در انتقال خودکار وجود ندارد

بسیاری از خالصین معتقدند که رانندگی با وسیله نقلیه دنده دستی بسیار برتر از رانندگی با گیربکس اتوماتیک است. در وسایل نقلیه اتوماتیک ، احساس تعویض به رایانه ها واگذار می شود ، در حالی که در اتومبیل های دستی شما باید یاد بگیرید که چگونه بعضی از قسمت ها واکنش نشان می دهند ، از جمله اینکه کلاچ تا چه حد گاز می گیرد و چه تعداد دور موتور شما باید بتواند شتاب بگیرد تا بتواند شتاب بگیرد. این امر منجر به داشتن جعبه دنده دستی با منحنی یادگیری بسیار تندتر می شود و احتمالاً دلیل آن این است که تولیدکنندگان وسایل نقلیه با گیربکس اتوماتیک را به میزان قابل توجهی می فروشند.

رانندگی با گیربکس اتوماتیک فواید واضحی دارد. این شامل داشتن خستگی کمتر در هنگام رانندگی در ترافیک روی پای شما و البته استفاده از فقط یک پا برای رانندگی به جای دو پا است. ممکن است اتومبیل های دنده اتوماتیک برای رانندگی آرامش بیشتری داشته باشند ، اما این امر به هزینه تعامل منجر می شود ، که جنبه مهمی از سرگرمی رانندگی است.

در محیط های خاص ، رانندگی با اتومبیل دنده اتوماتیک هرگز مانند رانندگی با جاده مشابه با گیربکس دستی نخواهد بود. یک مثال در جاده کوهستانی پیچ و تاب خورده است. از آنجا که یک اتومبیل دنده دستی برای کارکردن به ورودی و توجه بیشتر راننده نیاز دارد ، بنابراین مدیریت پیچ ها ، پیچ ها ، شیب ها و افت یک کوه شیب دار می تواند هجوم آدرنالین باشد. و حتی اگر فقط سعی می کنید با سخاوتمندانه با پدال گاز در هر جاده ای که قرار دارید سرگرم شوید ، اکثر علاقه مندان موافقند که چوب رانندگی بسیار سرگرم کننده تر است.

آیا باید به شیفت کوتاه پرتاب ارتقا پیدا کنید؟

سوال بهتر این است که آیا حتی اگر کارکرد معدن کاملاً مناسب باشد ، آیا باید به یک شیفت کوتاه ارتقا پیدا کنم؟ شیفت های کوتاه یک ارتقا است و نه جایگزینی برای یک قطعه خراب. این بستگی به اهمیت شما در تعویض دنده ها دارد. اما به این روش فکر کنید. هنگام رانندگی با اتومبیل دنده دستی ، دائماً آن را تعویض خواهید کرد. چرا تجربه را تا آنجا که ممکن است احساس خوبی نمی کنید؟

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *