آموزش خودرو, اخبار خودرو, نکات خودرویی

صفر تا صد سوئیچ خودرو

صفرتاصد سوئیچ خودرو

صفر تا صد سوئیچ خودرو

هر ماشین مدرنی که بعد از سال 1995 ساخته شده دارای یک کلید سوئیچ است. به این سوئیچ ایموبیلایزر گفته می شود. هدف آن ذخیره کد خاصی است که فرمان را به واحد کنترل اشتعال می فرستد. ماشین تنها درصورتی شروع به کار می کند که کدهای مربوط به immobilizer و تراشه موجود در کلید مطابقت داشته باشند. بیایید ببینیم کلید اتومبیل مدرن چیست.

صفر تا صد سوئیچ خودرو

ساختار ایموبیلایزر

اصطلاح “ایموبیلایزر” نسبتاً اخیراً بوجود آمده و همزمان با سیستم های الکتریکی مدرن در اتومبیل های خارجی ظاهر می شود. این دستگاه برای جلوگیری از حمله اتومبیل ، انسداد موتور و احتراق به کمک قطع شدن مدار الکتریکی طراحی شده است. معمولاً کلید تراشه از عناصر زیر تشکیل شده است: واحد کنترل انتقال دهنده تکانه ها در مورد احتراق روشن و عملکرد موتور ، ایموبیلایزر مانع از شروع اتومبیل در صورت قطع شدن مدار الکتریکی و کد ویژه ذخیره شده :

صفر تا صد سوئیچ خودرو

اگر سوئیچ خراب یا گم شده باشد چه باید کرد؟

احتمال از دست رفتن یک سوئیچ با یک تراشه داخلی بسیار نامطلوب است. برای دسترسی به کابین باید قفل را باز کنید (و سپس برای تعمیر این قفل هزینه کنید). راه اندازی ماشین بدون کلید نیز دشوار است. اما تهیه یک لوازم یدکی حتی با یک سوئیچ (هنوز گم نشده) بسیار توصیه می شود. همیشه امکان ساخت کلید تکراری در سالن های اتومبیل و مراکز فنی تخصصی وجود دارد. اما برای این کار ، مالک اتومبیل ، اول باید شماره پلاک را نگه دارد (شماره سریال تراشه ترانسپوندر مورد نیاز است) ، و در مرحله دوم ، ماشین را ارائه دهد. بدون مورد دوم ، آنها نمی توانند با تراشه یک کلید درست کنند و دوباره برنامه ریزی کنند. تجهیزات ویژه امکان ساخت کلید تکراری را در مواردی فراهم می کند که در زمستان به دلیل دمای پایین اشکالی در عملکرد سیستم الکترونیکی وجود داشته باشد ، بنابراین جرقه زنی و بی حرکتی گاهی اوقات شروع به سو to عملکرد و یا حتی خراب شدن می کند. در نتیجه ، وقتی مالک خودرو سعی می کند قفل را با کلید باز کند ، دومی نمی تواند کار کند.

صفر تا صد سوئیچ خودرو

دلایل شکستن سوئیچ ماشین

دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد. اول ، تراشه های تعبیه شده در سوئیچ ها به آسیب مکانیکی بسیار حساس هستند. در مرحله دوم ، تراشه ها به هر تابش الکترومغناطیسی واکنش منفی نشان می دهند (امواج از نوع الکترومغناطیسی به سوئیچ آسیب می رسانند). ثالثاً ، اشعه خورشید بر چنین کلیدهایی تأثیر منفی می گذارد. همچنین ، تغییرات شدید دما ، دمای بسیار پایین یا برعکس ، بسیار زیاد بسیار نامطلوب است. سرانجام ، رطوبت زیاد نیز تأثیر منفی دارد. به طور کلی ، یک خلوص بسیار ملایم در زیر کلید سوئیچ برای ماشین پنهان شده است.

صفر تا صد سوئیچ خودرو

سوئیچ های ماشین غیرمعمولی

قیمت کلیدی در شکل ساعت های مچی مردانه فقط 34 هزار دلار است. این برای استون مارتین طراحی شده است. این یک ابزار باورنکردنی با گزینه های غیرمعمول است. شیشه صفحه ای نه تنها زمان و سایر پارامترهای زمانی را برای ساعت نشان می دهد ، بلکه درهای ماشین را نیز باز و بسته می کند. بعد از کلیک کردن روی قسمت شیشه شماره گیری بین 8 تا 9 ، درها باز می شوند و بین 3 تا 4 – بسته می شوند. با فشار همزمان روی هر دو بخش ، چراغ های پارکینگ روشن می شوند که در تاریکی هوا مناسب است.

صفر تا صد سوئیچ خودرو

یک کلید طراحی به اندازه صورتی بزرگسالان ، که به صورت Tesla Model S ساخته شده است ، برای مدل دوم در نظر گرفته شده است. این فقط یک مدل کوچک نیست ، بلکه یک کلید هوشمند است. با کلیک بر روی درب ورودی آن می توانید درب ورودی اتومبیل را باز کنید. با فشار دادن سایر اجزای بدن ، امکان دسترسی به آن (مثلاً به تنه) فراهم می شود. علاوه بر این ، یک کلید دسترسی اضطراری نیز در داخل “اسباب بازی” وجود دارد. از نظر زیبایی قابل درک و زیبایی از لحاظ زیبایی ، این کلید ابزار واقعا شایسته جایگاهی در بالای “بیشترین” است.

سوئیچ خودرو

کلید فوب غیرمعمول دیگر شبیه گوشی هوشمند است ، زیرا مجهز به صفحه LCD با مورب 5.5 سانتی متر است. دستگاه هنگام رانندگی از شارژر بی سیم در تکیه گاه مرکزی شارژ می شود. کلید تلفن هوشمند نیز در آنجا قرار داده شده است. همچنین می توانید آن را از طریق کابل میکرو USB استاندارد شارژ کنید. در صفحه لمسی ، عملکرد کنترل از راه دور ، بر روی بدنه نمایش داده می شود – دکمه های باز یا بسته شدن درها ، صندوق عقب ، زنگ صدا. در سمت چپ بدنه دکمه فعال سازی نمایشگر قرار دارد. با پیمایش به بالا می توانید ماشین را باز کنید. تصویر روی صفحه کشیده و بزرگ شده است. این نمایشگر همچنین وضعیت قفل مرکزی ، زمان ، تنظیمات سیستم و الزامات مربوط به سرویس خودرو را نشان می دهد.

انواع سوئیچ خودرو

انواع سوئیچ خودرو

البته تعداد زیادی از این تراشه های گجت غیرمعمول در دنیای سوئیچ های خودرو وجود دارد. هر یک نشان دهنده تجسم اصالت و یک رویکرد فلسفی خاص است. اما استاندارد ترین fob که یک کلید اتومبیل است نیز همیشه بی نظیر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *