آموزش خودرو, اخبار خودرو

علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟

علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟

علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟در این مطلب  قصد داریم علل های خرابی دسته موتور خودرو را بررسی کنیم و عوارض ناشی از خرابی دسته موتور را بیان کنیم

علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟

هدف اصلی دسته موتور نصب موتور در ماشین آلات و جذب هرگونه ضربه و ارتعاش هنگام کار ماشین است. خواص ضد لرزش پایه های موتور برای جلوگیری از آسیب به موتور و بهبود راحتی اپراتور (در صورت لزوم) ضروری است. اما وقتی پایه موتور نیاز به تعویض دارد چه اتفاقی می افتد؟

آیا می دانید علائم موتورهای فرسوده چیست؟

علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟

چگونه تشخیص دهیم که آیا دسته  موتور نیاز به تعویض دارند؟

آگاهی از این علائم موتورهای آسیب دیده/فرسوده به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که چه زمانی نیاز به تعویض دارند:

1. افزایش ارتعاشات در دسته موتور خودرو

یکی از رایج ترین علائم نصب موتور ، افزایش ارتعاشات هنگام استفاده از وسیله نقلیه است.

اگر موتور خود را روشن می کنید و متوجه می شوید که سر و صدا بیش از حد معمول ایجاد می کند و می توانید ارتعاشات بیشتری را نسبت به حالت معمول احساس کنید .

این نشانه اصلی فرسودگی موتور است که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. اگر سوار موتور خراب شود ، خواص ضد لرزش آن ضعیف می شود.

افزایش ارتعاشات باعث می شود که موتور بیش از حد معمول صدا تولید کند – چیزی که اگر به مدت طولانی ادامه یابد می تواند برای موتور بسیار مضر باشد.

 

2. بی نظمی های موجود در دسته موتور

هنگام راه اندازی دستگاه ، ممکن است متوجه یک بی نظمی بیش از حد شوید که متوجه میشوید این بی نظمی ها  بی دلیل است این یکی دیگر از شایع ترین علائم خراب شدن پایه موتور است.

این خاموشی اغلب به یک ارتعاش ثابت تبدیل می شود ، اما ممکن است هنگام خاموش کردن احتراق نیز دچار وقفه شوید.

 

3. ضربه ها و تکان ها وارد شده به دسته موتور

سوکت دسته موتور که نیاز به تعویض دارد اغلب می تواند هنگام تعویض دنده در گیربکس متصل دچار تکان شود. این تکان یا ضربه می تواند هنگام حرکت با سرعت بیشتر به دلیل کارکرد بیشتر دسته موتور قابل توجه باشد.

اگر دستگاه شما مثل همیشه نرم به نظر نمی رسد ، اغلب می تواند ناشی از خرابی موتور باشد.

 

4. صداهای ضربه ای دسته موتور خودرو

سر و صدای سوار موتور محصول جانبی خرابی سوار موتور است. سوار شدن موتور فرسوده اغلب می تواند منجر به “چنگ زدن” و “انفجار” در محیط اطراف یا داخل محفظه موتور شود.

این سر و صدا به دلیل حرکت بیش از حد معمول موتور و تماس با اجزای دیگر است که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد صداهای ضربه ای شود که کاملاً قابل توجه است.

علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟

5. پوشیدن بصری دسته موتور خودرو

با استفاده ، قسمت فلزی موتور موتور از نظر ظاهر تغییر می کند. با این حال ، اگر می توانید هرگونه خوردگی ، ترک یا پیچ خوردگی قابل توجهی را در قسمت مشاهده کنید ، احتمالاً ساییدگی بیش از حد برای بقیه قسمت های کوه ایجاد می شود.

اگر متوجه هرگونه ترک خوردگی یا پوسته پوسته شدن در جنس لاستیکی موتور موتور شدید ، این می تواند به طور بالقوه عملکرد آن را بسته به شدت ترک ها و علت اصلی محدود کند.

اثربخشی پایه های موتور به شکل و شکل آنها بستگی دارد ، زیرا هرگونه تغییر می تواند به موتور آسیب برساند. در صورت مشاهده هر یک از این سیگنال ها ، باید در اسرع وقت به دنبال تعویض پایه موتور باشید.

 

6. نصب نادرست پایه ها موتورها

در حالی که می توانید پایه های موتور خود را خودتان نصب کنید ، توصیه می کنیم به محض مشاهده هرگونه علامتی که موتورهای شما نیاز به تعویض دارند ، خودرو خود را نزد مهندس معتبر و واجد شرایط ببرید. این اطمینان می دهد که اتصالات جدید شما به درستی نصب شده و دوام بیشتری دارند.

7. افزایش سن و گذر از زمان اضافه کار دسته موتور

یکی از علل شایع خرابی سوار موتور سن و سایش است. پایه های موتور معمولاً از لاستیک ساخته شده اند ، موادی که با گذشت زمان مستعد ساییدگی هستند و ممکن است خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهند و در نتیجه عملکرد آن را برای موتور شما کاهش دهند.

سن و استرس می توانند باعث ایجاد ترک های کوچکی در موتورهای پر از مایع شوند که می تواند منجر به نشتی شود. به محض اینکه متوجه شدید این اتفاق افتاده است ، که با افزایش ارتعاش و سر و صدای موتور مشخص می شود ، باید موتور موتور فرسوده خود را تعویض کنید.

 

8. تکنیک های رانندگی که می تواند به قطعات خودرو آسیب برساند

چرخاندن بیش از حد دنده ها و استفاده نادرست از کلاچ می تواند صدمات جدی به پایه موتور شما وارد کند. تمرین تکنیک های رانندگی مناسب ، طول عمر موتورهای شما و سایر اجزای خودرو را افزایش می دهد.

9. تصادف که باعث آسیب یا جابجایی پایه ها شده است

اگر تصادف کرده اید ، همیشه باید آسیب های داخلی مانند خرابی سوار موتور و همچنین آسیب سطحی را بررسی کنید. به همین ترتیب ، قبل از خرید خودروی جدید و بررسی های مناسب قبل از سوار شدن خودرو به جاده ، از سابقه راه خودرو مطلع شوید. رعایت این اقدامات احتیاطی به ایمنی اپراتور دستگاه کمک می کند.

 

10. مایع روی پایه ها دسته موتور نشت می کند

در صورت مشاهده نشتی در موتور خود ، باید ماشین خود را برای تعمیر نشت و هرگونه صدمه دیگر ایجاد شده ، صرف نظر از اینکه از چه ماده ای باشد ، به خدمات برسانید. به عنوان مثال ، روغن موتور می تواند باعث نرم شدن لاستیک شود و منجر به خرابی سوار شدن موتور شود.

 

اگر پایه موتور خود را تغییر ندهم چه اتفاقی می افتد؟

صرف نظر از کیفیت موتورهای موتور ، همه آنها پس از استفاده شروع به فرسودگی می کنند و در نهایت نیاز به تعویض دارند. تعویض سوار موتور نیست پایه های موتور جزء مسئول ایمن سازی موتور خودرو بر روی شاسی هستند.

آنها دارای اشکال و اندازه های گوناگونی هستند که نیازهای متنوعی را برآورده می کنند ، اما همه آنها یک هدف را برای نصب موتور و کاهش ارتعاش موتور ارائه می دهند. آنها معمولاً از فلز و لاستیک ساخته می شوند.

بیشتر بدانید : علائم خرابی کمک فنر و نحوه چک کردنشان

از فلز برای مقاومت در برابر نیرو و گشتاور ایجاد شده توسط موتور استفاده می شود و از لاستیک برای جذب و کاهش ارتعاشات استفاده می شود.

از آنجا که موتورها در عملکرد معمولی خود ارتعاش قابل توجهی ایجاد می کنند ، هنگامی که مشکلی در پایه های موتور وجود دارد ، معمولاً می تواند کاملاً قابل توجه باشد. معمولاً موتورهای مشكل دار چند علامت را ایجاد می كنند كه می تواند راننده را از مشكل احتمالی كه باید تعمیر شود آگاه كند.

 

11. سر و صداهای ضربه ای از قسمت موتور خارج می شود

یکی از شایع ترین علائم مرتبط با فرسودگی پایه های موتور ، صداهای ضربه ای است که از قسمت موتور خارج می شود. پایه های موتور فرسوده ، آسیب دیده یا شکسته می توانند در نتیجه جابجایی بیش از حد موتور به نقطه تماس باعث ایجاد چسبندگی ، ضربه و سایر صداهای ضربه ای شوند.

بیشتر بدانید : علائم خرابی قرقری فرمان از صفر تاصد

12. ارتعاشات زیاد در دسته موتور

یکی دیگر از علائم خرابی یا خرابی پایه موتور ، لرزش بیش از حد است. اگر قسمتهای لاستیکی یا لرزش موتور موتور سایش کرده یا خراب شود ، توانایی نصب ارتعاشات موتور را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

ارتعاشات بدون موتور باعث لرزش کل خودرو می شود که ممکن است کابین را برای مسافران ناراحت کند.

 

13. تاثیر حرکت موتور بر دسته موتورها

یکی دیگر از علائم خرابی یا خرابی پایه های موتور ، موتور است که در قسمت موتور حرکت می کند. اگر پایه های موتور در وضعیت خوبی قرار دارند ، باید بتوانند موتور را به طور محکم در قسمت موتور محکم کنند.

اگر آنها فرسوده یا خراب باشند ، ممکن است منجر به حرکت موتور به جلو ، عقب یا پهلو به پهلو در قسمت موتور شود. این حرکت ممکن است هنگام شتاب گیری به ویژه برجسته شود و همچنین ممکن است با نوعی صدای برخورد همراه باشد.

با توجه به میزان ارتعاشی که موتورها به عنوان بخشی از عملکرد معمولی خود ایجاد می کنند ، پایه های موتور جزء مهمی در هر وسیله نقلیه هستند. هنگامی که آنها خراب می شوند .

علائم خرابی دسته موتور خودرو چیست ؟

این امر نه تنها کابین را برای مسافران ناراحت می کند ، بلکه می تواند فشار اضافی ایجاد کند که می تواند به اجزای دیگر آسیب برساند. اگر مشکوک هستید که ممکن است در موتورهای شما مشکلی ایجاد شود ، خودرو را توسط یک تکنسین حرفه ای ، مانند یکی از ، بازرسی کنید.

آنها قادر خواهند بود خودروی شما را بررسی کرده و تعیین کنند که آیا به وسیله نقلیه نیاز دارد یا خیر

دسته موتور شماره دو پراید

دسته موتور شماره یک پراید

دسته موتور گرد پلاستیکی سمند XU7

دسته موتور گرد پلاستیکی پژو پارس XU7

دسته موتور گرد پلاستیکی پژو ۴۰۵

دسته موتور گرد فلزی سمند XU7

دسته موتور گرد فلزی پژو پارس XU7

دسته موتور گرد فلزی پژو ۴۰۵

دسته موتور دوسر پیچ سمند XU7

دسته موتور دوسر پیچ ۴۰۵

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *