آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

علائم خرابی سوزن انژکتور سوخت خودرو

علائم خرابی سوزن انژکتور سوخت خودرو

علائم  خرابی  انژکتور سوخت: چرخاندن کلید ماشین در احتراق آیا وسیله نقلیه شما عملکرد ضعیفی دارد، مسافت پیموده شده در بنزین ضعیف است یا در دور آرامی خشن است؟ یا یک مورد شدید دوشنبه ها دارد یا به احتمال زیاد انژکتورهای سوخت کثیف است.

مشاهده علائم کثیف شدن انژکتورهای سوخت و سرمایه گذاری در تمیز کردن سریع می تواند به شما کمک کند تا سواری ناخوشایند خود را صاف کنید و به کروز بی احتیاط بازگردید.

اصول اولیه انژکتور سوخت

شاید این اولین باری باشد که نام انژکتورهای سوخت را می شنوید، و این اشکالی ندارد.

فیلتر بنزین، پمپ و انژکتورهای خودروی شما همگی بخشی از یک سیستم زیر کاپوت به هم پیوسته (اگرچه دیده نشده) هستند.

فیلتر، پمپ و انژکتورها با هم اطمینان حاصل می کنند که موتور شما مخلوط صحیح سوخت و هوا را دریافت می کند.

در اینجا یک ایده کلی از نحوه عملکرد کل سیستم سوخت ارائه شده است.

پمپ بنزین خودروی شما بنزین را به انژکتور سوخت می رساند.

انژکتور سوخت با زاویه بسیار دقیق سوخت را به منیفولد ورودی تزریق می کند.

در منیفولد ورودی، هوا و سوخت مخلوط می شوند.

مخلوط هوا و سوخت در محفظه احتراق فشرده می شود و واکنش شیمیایی مورد نیاز برای تامین انرژی موتور شما را مشتعل می کند.

علائم کثیف بودن سوزن انژکتور سوخت

با دانستن رقص پیچیده ای که در سیستم تزریق سوخت شما جریان دارد، به راحتی می توانید متوجه شوید

که انژکتورهای سوخت  خرابی  یا کثیف می توانند آچار را در موتور شما پرتاب کنند!

 نشانه مشکل در سوزن انژکتورهای سوخت

1. موتور خراب می شود

انژکتورهای سوخت کثیف ممکن است باعث شود موتور وسیله نقلیه شما از کار بیفتد. این مشکل باعث می‌شود که موتور احساس کند در حال پاشش است – ارتعاشات را از طریق ماشین ارسال می‌کند. هنگامی که مشکل انژکتور سوخت تعادل ظریف بین سوخت و هوای ورودی به موتور را به هم می زند، چنین اشتباهاتی ممکن است رخ دهد.

2. دور موتور نامناسب می شود

آیا وسیله نقلیه شما وقتی در تابلوی ایست قرار می گیرید یا در ترافیک نشسته اید می لرزد و می لرزد؟ این یک برونش در حال جفت گیری نیست. این به شما می گوید که ممکن است انژکتورهای سوخت کثیف در محل کار وجود داشته باشد.

علائم خرابی سوزن انژکتور سوخت خودرو

به طور معمول، “زمین آرام” با چرخش های مختلف در دقیقه (RPMs) مشخص می شود، حتی زمانی که پای خود را از روی پدال خارج می کنید. اغلب اوقات، دور آرام با خاموش شدن موتور همراه است – کاهش ناگهانی دور در دقیقه و صدای موتور که مانند تمام شدن بنزین در تپه به نظر می رسد.

انژکتورهای سوخت کثیف تنها یکی از چندین مشکل موتور است که می تواند منجر به خاموشی شدید و از کار افتادن موتور شود. اگر این مشکلات را در ماشین خود مشاهده کردید، برای یک بازرسی کامل خودرو وارد شوید. تکنسین های متخصص ما به اصل مشکل پی خواهند برد و در صورت نیاز تمیز کردن سیستم سوخت را توصیه می کنند.

3. مخازن مسافت پیموده شده گاز شما

انژکتورهای سوخت با عملکرد خوب به وسیله نقلیه شما کمک می کنند تا مسافت پیموده شده بنزینی را که سازندگان تبلیغ می کنند، دریافت کند. در حالی که انواع مشکلات موتور می تواند باعث شود که شما بیشتر در پمپ بنزین محلی خود توقف کنید، مسافت پیموده شده گاز ضعیف می تواند سیگنالی باشد که مشکلی در انژکتورهای سوخت شما وجود دارد.

4. سوزن RPM شروع به رقصیدن می کند

به طور معمول، شما کنترل می کنید که گیج های ماشین خود چه می کنند. وقتی زیاد رانندگی می کنید، سوزن گاز از «F» به «E» حرکت می کند. وقتی شتاب می گیرید، سرعت سنج از “0” به “60” حرکت می کند.

کثیفی سوزن انژکتور خودرو باعث چه چیزی میشود؟

آنها می توانند باعث شوند که سوزن روی سرعت سنج – گیجی که RPM خودرو را نشان می دهد – به طور غیرقابل پیش بینی حرکت کند. ممکن است متوجه شوید که سوزن  خرابی ون درخواست حرکت می کند، که نشان دهنده تغییرات در RPM زمانی است که ماشین شما دنده را عوض نمی کند.

5. ماشین روشن نمی شود

انژکتورهای سوخت گاز را به سیلندرهای مناسب می رسانند. این شغل شماره 1 است. و هنگامی که کار شماره 1 انجام نمی شود، موتور شما ترکیب حیاتی خود از هوا و سوخت را دریافت نخواهد کرد. هنگامی که نسبت هوا و سوخت در موتور شما خاموش است، موتور شما ممکن است احتراق مورد نیاز برای کار را ایجاد نکند.

به ندرت اتفاق می افتد، اما در برخی موارد، مشکلات انژکتور سوخت می تواند منجر به خرابی موتور شود که مانع از روشن شدن خودرو شما می شود. همچنین ممکن است ماشین شما روشن نشود، زیرا فراموش کرده اید که در آن بنزین بگذارید. (برای همه ما این اتفاق می افتد!) متأسفانه، تمام شدن بنزین می تواند منجر به مشکلات انژکتور سوخت نیز شود.

چگونه انژکتورهای سوخت کثیف را شناسایی کنیم

یک انژکتور سوخت  خرابی  یا کثیف می تواند به طور قابل توجهی بر فرآیندهای خودروی شما، به ویژه مسافت پیموده شده بنزین و عملکرد موتور شما تأثیر بگذارد. این به این دلیل است که آنها نقش حیاتی در رساندن سوخت به موتور شما برای دستیابی به احتراق بهینه دارند. دستیابی به مسافت پیموده شده گاز مطلوب ممکن است با یک انژکتور سوخت معیوب ت خرابی یل به یک چالش شود. به همین دلیل است که لازم است خودروی خود را برای تعمیر و نگهداری منظم به فروشگاه ما ببرید، بنابراین مکانیک های مجاز ما می توانند این علائم را زودتر تشخیص دهند و انژکتورهای سوخت شما را تعمیر کنند.

جهت خرید سوزن انژکتور پراید زیمنس کلیک کنید 

جهت خرید سوزن انژکتور ساژم پراید کلیک کنید 

انژکتور سوخت فرسوده معمولاً با تمیز کردن کامل سیستم تزریق سوخت قابل تعمیر است. یک نقص جزئی در یکی از انژکتورهای سوخت شما می تواند کل عملکرد را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، اگر علائم هشدار دهنده زیر را تجربه کردید، باید ماشین خود را برای خدمات تمیز کردن سوخت به The Car and Truck Guys ببرید!

خاموش شدن موتور

اگر ماشین یا کامیون شما اغلب در زمان بیکاری پرتاب می‌کند و سنگ می‌خورد، این یکی از نشانه‌های اصلی این است که انژکتور سوخت شما مقصر است. توقف موتور به دلیل ناهماهنگی سوخت رخ می دهد و ممکن است مجبور شوید هر از چند گاهی ماشین خود را دوباره راه اندازی کنید.

موتور خاموش می شود

اگر موتور شما سوخت کثیف را از انژکتورهای شما دریافت کند، ممکن است موتور شما دچار اشتباه شود.

مصرف سوخت ضعیف

مسافت پیموده شده بنزین چیزی است که اکثر رانندگان به آن اهمیت می دهند و دائماً آن را کنترل می کنند. اگر افت MPG خود را مشاهده کردید، ممکن است زمان بازرسی سیستم سوخت رسانی فرا رسیده باشد. انژکتورهای سوخت تمیز باید مسافت پیموده شده بنزین شما را تصحیح کرده و بازده مورد نیاز خودرو را به شما برساند.

نشانه های کثیف بودن انژکتورهای سوخت

شتاب آهسته یا کند نشانه کثیف بودن انژکتورهای سوخت است. علاوه بر مشکلات شتاب گیری، ممکن است دور موتور شما به دلیل ناهماهنگی در تحویل سوخت، به سرعت در نوسان باشد.

روشن بودن چراغ موتور را بررسی کنید

در نهایت، خرابی انژکتور سوخت ممکن است به سیستم کامپیوتری خودرو سیگنال دهد و چراغ هشدار موتور چک را روشن کند.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *