آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

علائم خرابی شمع های خورو

علائم خرابی شمع های خورو

علائم خرابی شمع های خورو :علائم رایج شمع های معیوب شامل شتاب آهسته، از دست دادن قدرت، مصرف سوخت ضعیف، سوخت ناقص موتور و مشکل در استارت خودرو است.

مشکلات خرابی شمع های خورو

بدون جرقه، هیچ راهی برای احتراق سوخت در محفظه احتراق وجود نخواهد داشت. شمع ها برای سال ها جزء حیاتی موتور احتراق داخلی بوده اند. شمع ها برای انتقال سیگنال الکتریکی ارسال شده از سیم پیچ احتراق در زمان از پیش تعیین شده برای ایجاد جرقه ای طراحی شده اند که مخلوط هوا و سوخت را در داخل محفظه احتراق مشتعل می کند. هر وسیله نقلیه به نوع خاصی از شمع ساخته شده از مواد خاص و با شکاف شمع مشخص شده توسط مکانیک در هنگام نصب نیاز دارد. شمع های خوب به طور موثر سوخت را می سوزانند، در حالی که شمع های بد یا خراب می توانند باعث شوند که موتور به هیچ وجه روشن نشود.

علائم خرابی شمع های خورو

علائم خرابی شمع های خورو

شمع ها شبیه روغن موتور، فیلترهای سوخت و فیلترهای هوا هستند، زیرا برای قوی نگه داشتن موتور شما نیاز به سرویس و نگهداری معمولی دارند. اکثر خودروهایی که در ایالات متحده فروخته می شوند نیاز به تعویض شمع های خود در هر 30000 تا 50000 مایل دارند. با این حال، برخی از خودروها، کامیون‌ها و شاسی‌بلندهای جدیدتر دارای سیستم‌های احتراق پیشرفته هستند که ظاهراً تعویض شمع را غیرضروری می‌کنند. صرف نظر از هر گونه ضمانت یا ادعایی که توسط سازنده خودرو ارائه می شود، شرایطی وجود دارد که شمع فرسوده شده یا نشانه هایی از خرابی را نشان می دهد.

جهت خرید وایر شمع ۲۰۷ کلیک کنید.

جهت خرید وایر شمع ال 90 کلیک کنید.

در زیر 6 علامت رایج شمع های فرسوده یا شمع هایی که رسوب کرده اند و باید در اسرع وقت توسط مکانیک دارای گواهی ASE تعویض شوند، فهرست شده است.

1. شتاب آهسته

شایع ترین علت شتاب ضعیف در اکثر خودروها مشکل در سیستم جرقه زنی است. موتورهای مدرن امروزی دارای سنسورهای متعددی هستند که به رایانه داخلی و سیستم جرقه زنی می گویند که چه زمانی پالس های الکتریکی را برای آتش زدن شمع ارسال کند، بنابراین ممکن است مشکل از یک سنسور معیوب باشد. با این حال، گاهی اوقات موضوع به سادگی یک شمع فرسوده است. یک شمع از موادی تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا جرقه ای را به اندازه ای داغ تولید کنند که مخلوط هوا و سوخت را مشتعل کند. هنگامی که این مواد فرسوده شوند، کارایی شمع کاهش می یابد که می تواند به میزان قابل توجهی شتاب خودرو را کاهش دهد.

خرابی شمع خودرو

اگر متوجه شدید که ماشین شما کند کار می کند یا به سرعت قبل شتاب نمی گیرد، ممکن است علت آن یک شمع معیوب باشد که باید تعویض شود. با این حال، باید با یک مکانیک تماس بگیرید تا این مشکل را بررسی کند، زیرا ممکن است ناشی از چندین عامل دیگر از جمله فیلترهای بد سوخت، کثیف یا گرفتگی انژکتور سوخت، یا مشکلات حسگرهای اکسیژن باشد.

2. مصرف سوخت ضعیف

یک شمع کاملاً کارآمد به سوختن مؤثر سوخت در چرخه احتراق کمک می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، خودروی شما می تواند به مصرف سوخت بهتر از حد متوسط ​​دست یابد. هنگامی که شمع به طور مطلوب کار نمی کند، اغلب به این دلیل است که شکاف بین الکترودهای شمع یا خیلی نزدیک یا خیلی دور از هم است. در واقع، بسیاری از مکانیک‌ها شمع‌ها را بیرون می‌آورند، آن‌ها را بررسی می‌کنند و شکاف را به تنظیمات کارخانه تنظیم می‌کنند، نه اینکه شمع را به طور کامل تعویض کنند. اگر وسیله نقلیه شما افزایش مصرف سوخت داشته باشد، به خوبی می تواند به شمع فرسوده نسبت داده شود.

3. موتور در حال سوختن اشتباه است

اگر موتور خاموش شود، معمولاً به دلیل مشکل در سیستم جرقه زنی است. در خودروهای مدرن، معمولاً به دلیل نقص سنسور است. با این حال، ممکن است ناشی از آسیب سیم شمع یا نوک شمع که به سیم وصل می شود نیز باشد. آتش زدن ناقص موتور را می توان با تلو تلو خوردن متناوب یا صدای پاشیده شدن موتور متوجه شد. اگر به موتور اجازه داده شود که به کار نادرست ادامه دهد، انتشار گازهای گلخانه ای افزایش می یابد، قدرت موتور کاهش می یابد و مصرف سوخت کاهش می یابد.

4. موج یا تردید موتور

ممکن است هنگام شتاب گیری متوجه تردید موتور شوید. در این حالت موتور به درستی به راننده پاسخ نمی دهد. ممکن است ناگهان قدرتش افزایش یابد، سپس کند شود. موتور در فرآیند احتراق خود بیش از آنچه که باید هوا می مکد و باعث تاخیر در تحویل نیرو می شود. ترکیب دودلی و موج می تواند نشان دهنده مشکل شمع باشد.

5. سروصدای خشن

یک شمع بد ممکن است باعث شود که موتور شما در هنگام دور آرام صدایی خشن داشته باشد. صدای لرزان و فراگیر خودرو نیز باعث لرزش وسیله نقلیه شما می شود. این می تواند نشان دهنده یک مشکل شمع باشد که در آن سیلندر فقط در حالت بیکار روشن می شود.

6. شروع سخت است

اگر در روشن کردن وسیله نقلیه خود مشکل دارید، می تواند نشانه فرسودگی شمع های شما باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، سیستم جرقه زنی موتور از چندین جزء جداگانه تشکیل شده است که باید به طور منسجم کار کنند تا به درستی کار کنند. در اولین نشانه مشکلات در راه اندازی ماشین، کامیون یا SUV خود، ایده خوبی است که با یک مکانیک خبره تماس بگیرید تا علت را بررسی کند.

صرف نظر از این که مشکل ممکن است چیست، ممکن است در نهایت زمانی که شمع شما فرسوده شد، به شمع های جدید نیاز پیدا کنید. فعال بودن در مورد

تعمیر و نگهداری شمع می تواند عمر موتور شما را تا صدها هزار مایل افزایش دهد.

برنامه بازرسی برق موتور خودرو

محبوب ترین سرویسی که توسط خوانندگان این مقاله رزرو شده است، بازرسی الکتریکی موتور خودرو است. هنگامی که مشکل تشخیص داده شد، قیمت اولیه برای تعمیر توصیه شده به شما ارائه می شود و 20.00 دلار تخفیف به عنوان اعتبار برای تعمیر دریافت خواهید کرد. تکنسین های YourMechanic با انجام این کار در منزل یا محل کار شما 7 روز در هفته بین ساعت 7 صبح تا 9 بعد از ظهر، نمایندگی را برای شما به ارمغان می آورند. ما در حال حاضر بیش از 2000 شهر را پوشش می دهیم و بیش از 100 هزار بررسی 5 ستاره داریم… بیشتر بدانید

وایر شمع 206 تیپ 5

وایر شمع رانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.