آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

علائم خرابی کلاچ خودرو

علائم خرابی کلاچ خودرو

علائم خرابی کلاچ خودرو :یک کلاچ خوب می تواند ماشین شما را بین 50000 تا 100000 کیلومتر دوام بیاورد. این بستگی به مدل، مدل و سال وسیله نقلیه و همچنین نوع کلاچ و عادات رانندگی شما دارد. ترافیک توقف و حرکت، بکسل کردن بارهای سنگین، درگیر شدن ناگهانی کلاچ یا “ریختن” کلاچ، و سوار شدن بر کلاچ (روی نگه داشتن پای خود و تا نیمه درگیر شدن) هنگام کاهش سرعت، همه عواملی هستند که می توانند منجر به علائم خرابی کلاچ شوند.

اگر به وسیله نقلیه خود توجه کنید علائم خرابی کلاچ اسپراگ به راحتی قابل تشخیص است. برای درک مشکل و منبع آن باید مراقب صداها، رفتار پدال کلاچ و عملکرد باشید.

علائم خرابی کلاچ اغلب عبارتند از:

پدال کلاچ هنگام درگیر شدن و جدا شدن صدا ایجاد می کند

هنگام شتاب گیری پدال کلاچ به صدا در می آید

ضربان دار پدال کلاچ

پدال کلاچ به زمین چسبیده است

پدال کلاچ شل یا اسفنجی است

درگیر شدن پدال کلاچ سخت است

گیربکس در حالت خنثی صدای سنگ زنی، چرخیدن یا صدای جیر جیر ایجاد می کند

سنگ زنی در هنگام تعویض دنده اتفاق می افتد

نمی توان گیربکس را وارد دنده کرد

کلاچ چیست؟ کلاچ چگونه کار می کند؟

علائم خرابی کلاچ خودرو

قبل از تشخیص مشکلات کلاچ خود، مهم است که بفهمید کلاچ چیست و چگونه با قوای محرکه وسیله نقلیه شما کار می کند. کلاچ یک جزء مکانیکی در یک وسیله نقلیه یا سایر وسایل مکانیکی است که یک پیشرانه یا گیربکس را بین چندین شفت چرخان درگیر و جدا می کند.

بیشتر بخوانید:  لیز خوردن کلاچ چیست؟

کلاچ این دو شفت را به هم متصل می کند و به هم این امکان را می دهد که به هم قفل شوند و با سرعت یکسان بچرخند یا با سرعت های مختلف جدا شوند و بچرخند. در اکثر خودروها، کلاچ بین موتور و میل محرک اصلی قرار می گیرد و گشتاور و قدرت را از موتور به چرخ ها تعدیل می کند. گشتاور به سادگی هر نیرویی است که در فاصله اعمال شود. با فوت پوند یا نیوتن متر اندازه گیری می شود.

علائم خرابی کلاچ

شما در ماشین خود به کلاچ نیاز دارید زیرا موتور همیشه می چرخد، اما چرخ های ماشین شما اینطور نیستند. برای اینکه ماشین خود را بدون توقف موتور متوقف کنید، به راهی برای جدا کردن چرخ ها از موتور نیاز دارید. از طریق اصطکاک چرخ فلای موتور و دیسک کلاچ، می توانید موتور در حال چرخش خود را درگیر یک گیربکس که گاهی اوقات می چرخد ​​و برعکس.

علائم خرابی صفحه فشار کلاچ زمانی رخ می دهد که کلاچ را درگیر نمی کنید. فنرهای کلاچ صفحه فشار را به دیسک کلاچ فشار می دهند. این به چرخ فلایویل فشار می آورد و موتور را به شفت ورودی گیربکس قفل می کند و باعث می شود هر دو با سرعت یکسان بچرخند.

یک مجموعه کلاچ سنتی شامل اجزای زیر است:

علائم خرابی کلاچ خودرو

دیسک کلاچ – به گیربکس متصل می شود

مکانیسم رهاسازی (مکانیکی یا هیدرولیک)

کابل – بین پدال کلاچ و چنگال متصل می شود

اتصال – چنگال را به صفحه فشار متصل می کند

صفحه فشار – به دیسک کلاچ متصل می شود

فلایویل – به موتور متصل می شود

بلبرینگ پیلوت – محور ورودی و دیسک کلاچ را متصل می کند

یاتاقان را رها کنید یا بیرون بیاورید

چنگال کلاچ – نیروی بین صفحه فشار و کلاچ را از طریق اتصال تعدیل می کند

کلاچ

جهت خرید گیربکس پژو 405 XU7 کلیک کنید .

جهت خرید گیربکس کامل پراید کلیک کنید .

علائم سر خوردن کلاچ چیست؟

علائم سر خوردن کلاچ چیست؟

اگر مکانیک کارگاه گیربکس به لغزش کلاچ شما اشاره دارد، به این معنی است که مواد اصطکاک کلاچ فرسوده شده است. کلاچ شما فقط از طریق اصطکاک درگیر می شود، بنابراین اگر هیچ ماده ای برای ایجاد این اصطکاک وجود نداشته باشد، کلاچ شما به درستی درگیر نمی شود.

بیشتر بخوانید:  وظیفه ی گیربکس خودرو چیست

اگر کلاچ شما لیز بخورد، احساس خواهید کرد که با رها کردن پدال و شتاب گرفتن، وسیله نقلیه شما به آرامی حرکت می کند، در حالی که دور موتور بالاتر می رود. همچنین ممکن است متوجه شوید که کلاچ زودتر از حد انتظار آزاد می شود و نیازی به فشار زیاد نیست.

علل بالقوه منجر به سر خوردن کلاچ:

اتصال کلاچ یا کابل نیاز به تنظیم دارد زیرا کابل اتصال دارد یا محفظه کابل پر از زنگ زدگی شده است.

اتصال کلاچ خمیده، نامناسب یا آسیب دیده است.

صفحه فشار ضعیف یا تاب خورده است.

به دلیل نشت روغن موتور یا گیربکس، مجموعه کلاچ با روغن آلوده شده است.

پایه های موتور شکسته

به خاطر داشته باشید که اگر کلاچ شما به درستی آزاد نشود، به چرخش شفت ورودی ادامه می دهد. این می تواند باعث سنگ زنی شود و از دنده شدن ماشین شما جلوگیری کند.

 برخی از دلایل متداول چسبندگی کلاچ عبارتند از:

کابل کلاچ شکسته یا کشیده – کابل برای فشار و کشیدن موثر به کشش مناسب نیاز دارد.

نشتی یا معیوب سیلندرهای اصلی و/یا کلاچ اصلی – نشتی سیلندرها را از ایجاد فشار لازم جلوگیری می کند.

هوا در خط هیدرولیک – هوا با اشغال فضایی که سیال برای ایجاد فشار نیاز دارد بر هیدرولیک تأثیر می گذارد.

اتصال نادرست – هنگامی که پای شما به پدال برخورد می کند، اتصال مقدار نامناسبی نیرو را منتقل می کند.

عدم تطابق اجزای کلاچ – همه قطعات پس از فروش با کلاچ شما کار نمی کنند.

تعویض دنده

چه چیزی باعث خرابی سیلندر اصلی کلاچ می شود؟

علامت خرابی کلاچ 1: پدال کلاچ هنگام درگیر شدن و جدا شدن صدا ایجاد می کند

اگر هنگام فشردن پدال کلاچ یا رها کردن آن یا هر دو در حالت خاموش بودن موتور می توانید صدایی بشنوید، احتمالاً مشکل از مکانیسم آزاد کردن کلاچ یا “چنگال کلاچ” است.

چنگال کلاچ یک وسیله آزاد کننده هیدرولیک یا مکانیکی است که hel ps کلاچ را درگیر و جدا کنید. هنگامی که روان کننده خشک می شود و مکانیزم فرسوده می شود، صداهایی را می شنوید. یک کابل، میله یا اتصال نیز ممکن است خراشیده شود و باعث صدای جیر جیر یا بهم خوردن شود.

 

علامت خرابی کلاچ 2: هنگام شتاب گیری پدال کلاچ به صدا در می آید

وقتی پدال کلاچ شما می لرزد، به این معنی است که دیسک کلاچ به طور متناوب چسبندگی خود را روی فلایویل از دست می دهد.

علل احتمالی ارتعاش یا صدای جفت عبارتند از:

آستر دیسک کلاچ (مواد اصطکاک) فرسوده شده است

پوشش دیسک کلاچ سوخته یا آلوده به روغن است

دیسک کلاچ لعابدار

هاب دیسک کلاچ با خطوط فرسوده

صفحه فشار یا فلایویل تاب خورده

فنر دیافراگم صفحه فشار ضعیف شده یا با انگشتان شکسته (بالنده)

صفحه فشار با نقاط داغ

بلبرینگ خلبان فرسوده یا آسیب دیده است

فلایویل فرسوده شده است

علامت خرابی کلاچ 3: پدال کلاچ ضربان دارد

هنگامی که قطعات در حال چرخش در داخل گیربکس خود می لرزند یا می لرزند، ممکن است احساس کنید که پدال کلاچ خود می تپد. در این موارد، چرخ فلایوهای تاب برداشته ممکن است مشکل داشته باشند، یا یک اهرم رهاسازی نیاز به تنظیم دارد. اگر تپش یا لرزش پس از سرویس گیربکس شروع شد، ممکن است محفظه گیربکس به درستی با موتور هماهنگ نباشد.

علامت خرابی کلاچ 4: پدال کلاچ به زمین چسبیده است

پدال کلاچ که روی زمین می ماند به این معنی است که شما در اتصال یا بیرینگ رها کردن مشکل دارید. در این مورد، بررسی کنید که فنرهای اتصال بیش از حد کشیده نشده باشند – ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشند. همچنین ممکن است بخواهید بلبرینگ رهاسازی را بررسی کرده و بررسی کنید که توقف پدال در جای خود قرار دارد.

گیربکس سمند XU7

گیربکس پژو پارس XU7

علامت خرابی کلاچ 5: پدال کلاچ شل یا اسفنجی است

اگر پدال کلاچ شما شل یا اسفنجی به نظر می رسد، بلبرینگ رها یا دوشاخه کلاچ را برای آسیب بررسی کنید. غالباً در واحدهای مکانیکی شکست در فنر دیافراگمی صفحه فشار می‌یابیم.

اگر مکانیزم آزادسازی کلاچ هیدرولیک دارید، موارد زیر را بررسی کنید:

هوا در سیستم هیدرولیک

سیال کم در مخزن

نشتی شلنگ یا لوله

اتصال نشتی

سیلندر اصلی، خطای مهر و موم سوپاپ مرکزی

سیلندر اصلی، نشت آب بند اولیه پیستون

صفحه فشار

علامت خرابی کلاچ 6: پدال کلاچ به سختی درگیر می شود

هر کلاچ به مقداری نیروی ورودی یا نیروی درایو نیاز دارد تا کاملاً فشرده شود و درگیر شود. اگر متوجه شدید که به شدت فشار می دهید تا کلاچ را درگیر کنید، در این صورت با مکانیسم آزادسازی مشکل دارید. در کاربردهای مکانیکی، این اتصال پدال، کابل، شفت متقاطع یا توپ محوری چسبنده یا اتصال دهنده است. برای سیستم های هیدرولیک، این یک انسداد یا ساییدگی مهر و موم در سیستم هیدرولیک شما خواهد بود. در سیستم های مکانیکی کابل، اتصال، دوشاخه کلاچ، صفحه فشار و یاتاقان های پرتاب را بررسی کنید و ببینید آیا همه چیز به درستی روغن کاری شده یا فرسوده شده است.

 

علامت 7 خرابی کلاچ: گیربکس در حالت خنثی صدای سنگ زنی، چرخیدن یا صدای جیر جیر ایجاد می کند.

از بین تمام علائم خرابی کلاچ که ممکن است متوجه شوید، تشخیص این مشکل از همه دشوارتر است. اگر ماشین شما زمانی که گیربکس در حالت خنثی است صدای خراش، چرخش یا جیک می دهد، اما با فشردن پدال کلاچ صدا از بین می رود، ممکن است صدا از یاتاقان فرسوده شافت ورودی باشد. ممکن است مشخص نباشد که این مشکل ناشی از کلاچ معیوب است یا گیربکس بد، بنابراین در صورت بروز عوارض، حتماً از تعمیرگاه گیربکس Reno خود بپرسید.

علامت 8 خرابی کلاچ: هنگام تعویض دنده ها سنگ زنی رخ می دهد

اگر هنگام تعویض دنده صدای سنگ زنی شنیدید، به این معنی است که دیسک کلاچ درگیر باقی می ماند. سپس شفت ورودی گیربکس حتی زمانی که پدال کلاچ را به طور کامل فشار می دهید به چرخش خود ادامه می دهد. از آنجایی که شفت ورودی هنوز در حال چرخش است، تلاش برای تعویض دنده ها در زمان معکوس یا در غیر این صورت باعث می شود گیربکس شما ساییده شود.

این سنگ زنی ممکن است به هر تعدادی از مشکلات مربوط به صفحه فشار، یاتاقان پرتاب یا مکانیزم رهاسازی اشاره کند. در سیستم آزادسازی مکانیکی، کابل ممکن است شکسته، یخ زده، بیش از حد کشیده شده باشد یا نیاز به تنظیم داشته باشد. در یک سیستم هیدرولیک، سنگ زنی ممکن است نشان دهنده مشکلاتی در سیلندر اصلی کلاچ باشد، که می تواند شامل کم بودن مایع، هوا در سیستم یا مکانیزم سیلندر داخلی باشد که نیاز به تعویض دارد. همچنین مجموعه پدال کلاچ را بررسی کنید. پدال ممکن است حرکت آزاد زیادی داشته باشد و نیاز به تنظیم داشته باشد.

علامت خرابی کلاچ 9: نمی توان گیربکس را در دنده قرار داد

همچنین ممکن است مشکلات کلاچ شما را از سوار یا خارج شدن از دنده دنده عقب یا سوم باز دارد. یک دنده گیر کرده ممکن است نشان دهنده مشکلات مربوط به تنظیم اتصال، نقص اتصال، یا تاب برداشتن یا آسیب دیدن صفحه کلاچ باشد. در یک سیستم هیدرولیک، عدم وارد شدن به دنده ممکن است نشان دهنده مشکل در سیلندر اصلی یا slave یا هر دو باشد. معمولاً این حالت با تغییر در احساس پدال کلاچ همراه است: اسفنجی بودن، شل شدن یا عدم چسبندگی مانند قبل. در یک سیستم مکانیکی، ممکن است با دیسک کلاچ یا صفحه فشار، اهرم رها، یاتاقان رها، مجموعه اهرم دنده یا کابل کنترل مشکل داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.