دسته‌بندی نشده

مزایای سیستم های ترمز هیدرولیک

مزایای سیستم های ترمز هیدرولیک

مزایای سیستم های ترمز هیدرولیک

 

امروزه تقریباً همه وسایل نقلیه جدید به ترمزهای هیدرولیک مجهز شده اند و از ترمزهای مکانیکی گذشته فاصله می گیرند. دلایل زیادی برای این انتقال وجود دارد ، زیرا ترمزهای هیدرولیک مزایای زیادی دارند – هم از نظر طول عمر و هم از نظر کارایی. در ابتدا ، سیستم ترمز یک وسیله نقلیه از طریق یک سری اتصالات مکانیکی برای استفاده از کفش ترمز بر روی چرخ های خودرو کار می کرد. با پیشرفت تکنولوژی ، ترمزهای هیدرولیک در صنعت خودرو به استاندارد تبدیل شده اند.

مزایای سیستم های ترمز هیدرولیک

نحوه کارکرد سیستم ترمز هیدرولیکی

ترمزهای هیدرولیک از مایع برای کاهش سرعت حرکت وسیله نقلیه استفاده می کنند. اگر می خواهید یک مکانیک اتومبیل شوید ، درک عملکرد سیستم های ترمز هیدرولیک برای ارزیابی و ترمیم درست ترمزهای وسیله نقلیه مهم خواهد بود. در ترمزهای هیدرولیک ، یک میله پیستون پدال ترمز را به پیستون سیلندر اصلی متصل می کند ، که فشار تحویل شده از پدال ترمز را به فشار هیدرولیک تبدیل می کند.

 

سیلندر اصلی حاوی روغن ترمز است و با فشار میله پیستون به داخل این جز component ، فشار مایع افزایش می یابد. این فشار از طریق خطوط هیدرولیکی به بقیه سیستم هیدرولیک توزیع می شود. با فشار ، پیستون های سیلندر چرخ خودرو به بیرون مجبور می شوند ، کفش های ترمز را به سمت درام های ترمز فشار می دهند و سرعت خودرو را پایین می آورند.

 

مزایای سیستم های ترمز هیدرولیک

یک سیستم ترمز هیدرولیکی از مایعات تحت فشار برای جلوگیری از حرکت وسیله نقلیه استفاده می کند

 

سیستم های ترمز هیدرولیکی در توقف وسیله نقلیه در حرکت موثرتر هستند

یکی از مهمترین مزایای سیستمهای ترمز هیدرولیکی برای کسانی که در مدارس مکانیک آموزش می بینند ، توانایی توزیع فشار یکنواخت بر روی تمام چرخهای یک وسیله نقلیه است. ترمزهای هیدرولیک برای اعمال نیرو از فشار هیدرواستاتیک استفاده می کنند. قانون پاسکال ، یک اصل مکانیک سیالات ، حکم می کند که وقتی فشار به یک سیال منتقل می شود ، این فشار به یک اندازه در همه جهات اعمال می شود. بنابراین ، چون ترمزهای هیدرولیکی برای ایجاد فشار توزیع شده در سیستم ، به روغن ترمز متکی هستند ، سیستم ترمز هیدرولیکی همیشه نیروی برابر را به چرخ های خودرو وارد می کند. این فشار یکنواخت باعث می شود سیستم های ترمز هیدرولیکی در توقف ایمن و سریع وسیله نقلیه در حرکت موثر باشند.

 

علاوه بر این ، ترمزهای هیدرولیک بر اساس اصل اهرم هیدرولیک کار می کنند. اهرم هیدرولیک به سیستم های ترمز هیدرولیکی اجازه می دهد تا در مقایسه با سایر سیستم های ترمز ، نیرو بیشتری نسبت به تلاش راننده ایجاد کنند. این اصل به معنای مجهز بودن ترمزهای هیدرولیکی برای توقف موثر خودرویی است که به سرعت حرکت می کند.

مزایای سیستم های ترمز هیدرولیک

عمر سیستم های ترمز هیدرولیکی بیشتر از سیستم های مکانیکی است

 

ترمزهای هیدرولیک دوام بالایی دارند

سیستم های ترمز هیدرولیک علاوه بر اینکه در هنگام توقف سریع وسیله نقلیه موثرتر هستند ، نسبت به سایر سیستم ها دوام بیشتری نیز دارند. در سیستم های ترمز هیدرولیکی ، روغن ترمز به عنوان روان کننده عمل می کند و مقاومت قطعات را در برابر سایش و پارگی افزایش می دهد. علاوه بر این ، سیستم های ترمز هیدرولیک فاقد اتصالات هستند و باعث کاهش میزان اجزای آسیب پذیر در برابر اثرات زمان می شود. در آخر اینکه ، چون ترمزهای هیدرولیکی گرما را به صورت یکنواخت تر از ترمزهای مکانیکی توزیع می کنند ، طول عمر کل سیستم بهبود می یابد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *