آموزش خودرو, اخبار خودرو, نکات خودرویی

موتورخودرو چگونه کار می کند

موتورخودرو چگونه کار می کند

آیا تابحال کاپوت اتومبیل خود را باز کرده اید و فکر کرده اید که در آنجا چه می گذرد؟ یک موتور اتومبیل برای افراد ناآگاه ممکن است مانند یک آشفتگی بزرگ فلزی ، لوله ای و مفتولی گیج کننده به نظر برسد.

شاید بخاطر کنجکاوی بخواهید بدانید چه خبر است. یا شاید شما در حال خرید یک ماشین جدید هستید ، و مواردی مانند “2.5 لیتری چهار شیب دار” و “توربوشارژ” و “تکنولوژی شروع / توقف” را می شنوید. همه اینها یعنی چه؟

قطعات جلوبندی خودرو

قطعات برقی خودرو

قطعات موتوری خودرو

در این مقاله ، ما ایده اصلی موتور را مورد بحث قرار خواهیم داد و سپس به جزئیات در مورد چگونگی قرار گرفتن همه قطعات در کنار هم ، اشتباهات و چگونگی افزایش کارایی خواهیم پرداخت.

هدف موتور اتومبیل بنزینی تبدیل بنزین به حرکت است تا ماشین شما بتواند حرکت کند. در حال حاضر ساده ترین راه برای ایجاد حرکت از بنزین ، سوختن بنزین داخل موتور است. بنابراین ، یک موتور اتومبیل یک موتور احتراق داخلی است – احتراق در داخل انجام می شود.

نکته قابل توجه:

انواع مختلفی از موتورهای احتراق داخلی وجود دارد:

موتورهای دیزلی یک نوع و موتورهای توربین گازی نوع دیگر هستند. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

موتور احتراق خارجی نیز وجود دارد. موتور بخار در قطارهای قدیمی و قایق های بخار بهترین نمونه از موتور احتراق خارجی است. سوخت (زغال سنگ ، چوب ، روغن) موجود در یک موتور بخار برای ایجاد بخار در خارج موتور می سوزد و بخار باعث ایجاد حرکت در داخل موتور می شود. احتراق داخلی بسیار کارآمدتر از احتراق خارجی است ، به علاوه موتور احتراق داخلی بسیار کوچکتر است.

بیایید فرایند احتراق داخلی را با جزئیات بیشتر در بخش بعدی بررسی کنیم.

فهرست موضوعات این مقاله :

  • احتراق داخلی
  • قطعات اساسی موتور
  • مشکلات موتور
  • سیستم سوپاپ و احتراق سوپاپ موتور
  • سیستم های خنک کننده ، هواگیری و راه اندازی موتور
  • سیستم های روغن کاری ، سوخت ، اگزوز و برق
  • تولید نیروی موتور بیشتر

موتورهای 4 سیلندر و V6 چه تفاوتی دارند؟

احتراق داخلی

اصل اصلی هر موتور احتراق داخلی رفت و برگشتی: اگر مقدار کمی سوخت با چگالی انرژی بالا (مانند بنزین) را در یک فضای کوچک و محصور قرار دهید و آن را مشتعل کنید ، مقدار باورنکردنی انرژی به صورت گاز منبسط شونده آزاد می شود.

می توانید از این انرژی برای اهداف جالب استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می توانید چرخه ای ایجاد کنید که به شما اجازه می دهد صدها بار در دقیقه انفجارهای این چنینی را ایجاد کنید و اگر می توانید آن انرژی را به روشی مفید مهار کنید ، آنچه در اختیار دارید هسته اصلی موتور اتومبیل است.

تقریباً هر اتومبیل دارای موتور بنزینی از چرخه احتراق چهار زمانه برای تبدیل بنزین به حرکت استفاده می کند. رویکرد چهار زمانه به افتخار نیکلاس اوتو ، که آن را در سال 1867 اختراع کرد ، به عنوان چرخه اتو نیز شناخته می شود.

سکته اگزوز

پیستون توسط یک میله اتصال به میل لنگ متصل می شود. همانطور که میل لنگ می چرخد ​​، تأثیر “تنظیم مجدد توپ” را دارد. در اینجا آنچه اتفاق می افتد وقتی موتور از چرخه خود می گذرد:

پیستون از بالا شروع می شود ، دریچه ورودی باز می شود و پیستون به سمت پایین حرکت می کند تا موتور یک سیلندر پر از هوا و بنزین را بگیرد. این سکته مغزی است. فقط کمترین قطره بنزین باید در هوا مخلوط شود تا این کار کند. (قسمت 1 شکل)

سپس پیستون به عقب حرکت می کند تا این مخلوط سوخت / هوا را فشرده کند. فشرده سازی قدرت انفجار را بیشتر می کند. (قسمت 2 شکل)

هنگامی که پیستون به بالای ضربه خود می رسد ، شمع جرقه ای برای مشتعل شدن بنزین منتشر می کند. بار بنزین موجود در سیلندر منفجر می شود و پیستون را به سمت پایین هدایت می کند.

فروشگاه قططعات یدکی خودرو

اکنون موتور برای چرخه بعدی آماده است ، بنابراین شارژ دیگری از هوا و گاز دریافت می کند.

در یک موتور ، حرکت خطی پیستون ها توسط میل لنگ به حرکت چرخشی تبدیل می شود. حرکت چرخشی خوب است زیرا به هر حال قصد داریم چرخ های ماشین را با آن بچرخانیم (بچرخانیم).

حال بیایید با شروع از سیلندرها ، به بررسی تمام قسمتهایی که برای تحقق این امر با هم کار می کنند ، بپردازیم.

قطعات اساسی موتور

هسته اصلی موتور سیلندر است که پیستون در داخل سیلندر به سمت بالا و پایین حرکت می کند. موتورهای یک سیلندر معمولاً در بیشتر دستگاه های چمن زن هستند ، اما معمولاً اتومبیل ها بیش از یک سیلندر دارند (چهار ، شش و هشت سیلندر معمول است). در یک موتور چند سیلندر ، سیلندرهای مابصورت خطی ، V یا مسطح (همچنین به عنوان مخالف افقی یا بوکسور نیز شناخته می شود) به ترتیب در شکل های سمت چپ قرار می گیرند.

بنابراین این چهار خطی که در ابتدا به آن اشاره کردیم ، یک موتور با چهار سیلندر است که در یک خط مرتب شده اند. پیکربندی های مختلف از نظر صافی ، هزینه ساخت و ویژگی های شکل دارای مزایا و معایب مختلفی هستند. این مزایا و معایب آنها را برای وسایل نقلیه خاص مناسبتر می کند.

بیایید جزئیات بیشتر برخی از قطعات اصلی موتور را بررسی کنیم.

شمع موتور

شمع جرقه ای را فراهم می کند که مخلوط هوا / سوخت را مشتعل می کند تا احتراق رخ دهد. جرقه باید درست در لحظه مناسب اتفاق بیفتد تا کارها به درستی کار کنند.

شیرآلات

دریچه های ورودی و خروجی در زمان مناسب برای ورود هوا و سوخت و خروج اگزوز باز می شوند. توجه داشته باشید که هر دو دریچه در هنگام فشرده سازی و احتراق بسته می شوند تا محفظه احتراق آب بندی شود.

پیستون

پیستون قطعه ای استوانه ای از فلز است که در داخل سیلندر به سمت بالا و پایین حرکت می کند.

حلقه های پیستونی

حلقه های پیستونی یک مهر و موم کشویی بین لبه خارجی پیستون و لبه داخلی سیلندر ایجاد می کنند. این حلقه ها دو هدف دارند:

آنها از نشت مخلوط سوخت / هوا و اگزوز در محفظه احتراق در هنگام فشرده سازی و احتراق به داخل مخزن نشت می کنند.

آنها از نشت روغن در مخزن به منطقه احتراق جلوگیری می کنند ، جایی که می سوزد و از بین می رود.

بیشتر اتومبیل هایی که “روغن می سوزانند” و باید هر 1000 مایل به آنها یک کوارت اضافه شود ، در حال سوختن آن هستند زیرا موتور قدیمی است و حلقه ها دیگر به درستی چیزها را آب بندی نمی کنند. بسیاری از وسایل نقلیه مدرن از مواد پیشرفته بیشتری برای حلقه های پیستون استفاده می کنند. این یکی از دلایلی است که موتورها بیشتر عمر می کنند و می توانند بین تعویض روغن بیشتر شوند.

میله اتصال

میله اتصال پیستون را به میل لنگ متصل می کند. می تواند در هر دو انتهای آن بچرخد تا با حرکت پیستون و چرخش میل لنگ زاویه آن تغییر کند.

میل لنگ

میل لنگ حرکت بالا و پایین پیستون را به حرکت دایره ای تبدیل می کند دقیقاً مانند میل لنگ بر روی جعبه جعبه.

سامپ

مخزن میل لنگ را احاطه کرده است. حاوی مقداری روغن است که در قسمت پایین مخزن (ظرف روغن) جمع می شود.

در مرحله بعدی ، یاد خواهیم گرفت که چه مشکلی در موتورها رخ می دهد.

مشکلات موتور

سیستم سوپاپ و احتراق سوپاپ موتور

 میل بادامک چگونه کار می کند

بیشتر سیستمهای فرعی موتور با استفاده از فناوریهای مختلف قابل پیاده سازی هستند و فناوریهای بهتر می توانند عملکرد موتور را بهبود بخشند. بیایید تمام زیر سیستم های مختلف مورد استفاده در موتورهای مدرن را بررسی کنیم ، شروع با ترمز سوپاپ.

قطار سوپاپ ها از دریچه ها و مکانیزمی تشکیل شده است که آنها را باز و بسته می کند. به سیستم باز و بسته شدن ، میل بادامک گفته می شود. همانطور که در شکل 5 نشان داده شده است ، میل بادامک دارای لوب هایی است که شیرها را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد.

اکثر موتورهای مدرن دارای چیزی هستند که باد سربار نامیده می شوند. این به این معنی است که میل بادامک در بالای دریچه ها قرار دارد ، همانطور که در شکل 5 نشان داده شده است. بادامک های شافت مستقیماً یا از طریق یک اتصال بسیار کوتاه سوپاپ ها را فعال می کنند. موتورهای قدیمی از میل بادامک واقع در مخزن کنار میل لنگ استفاده می کردند.

موتورهای وانکل چگونه کار می کنند

یک تسمه تایم یا زنجیره زمانبندی میل لنگ را به میل بادامک متصل می کند تا دریچه ها با پیستون ها همگام شوند. میل بادامک دنده ای چرخانده شده تا با نیمی از سرعت میل لنگ بچرخد. بسیاری از موتورهای با کارایی بالا دارای چهار سوپاپ در هر سیلندر هستند (دو عدد برای ورودی ، دو عدد برای اگزوز) ، و این ترتیب به دو میل بادامک در هر سیلندر نیاز دارد ، از این رو عبارت “بادامک های دوتایی بالابر” است.

سیستم اشتعال چگونه کار می کند?

سیستم اشتعال (شکل 6) یک بار الکتریکی با ولتاژ بالا تولید می کند و آن را از طریق سیم های جرقه به شمع ها منتقل می کند. شارژ ابتدا به یک توزیع کننده منتقل می شود که می توانید آن را به راحتی در زیر کاپوت اکثر اتومبیل ها پیدا کنید. توزیع کننده یک سیم در مرکز دارد و چهار ، شش یا هشت سیم (بسته به تعداد سیلندرها) از آن خارج می شود. این سیم های جرقه زنی شارژ را به هر شمع می فرستند. زمان بندی موتور به گونه ای است که هر بار فقط یک سیلندر از توزیع کننده جرقه دریافت می کند. این روش حداکثر صافی را فراهم می کند.

ما در بخش بعدی به نحوه شروع ، خنک شدن و گردش هوا در موتور ماشین شما خواهیم پرداخت.

سیستم های خنک کننده ، هواگیری و راه اندازی موتورچگونه کار می کند?

سیستم خنک کننده در اکثر اتومبیل ها از رادیاتور و پمپ آب تشکیل شده است. آب از معابر اطراف سیلندرها عبور می کند و سپس از طریق رادیاتور عبور می کند تا خنک شود. در چند ماشین (بیشتر خیر

فولکس واگن بیتلز قبل از سال 1999) ، و همچنین اکثر موتورسیکلت ها و ماشین های چمن زنی ، موتور در عوض هوا خنک می شود (شما می توانید یک موتور خنک کننده هوا را با پره های بیرون هر سیلندر تزیین کنید تا باعث اتلاف گرما شود.) خنک کننده هوا باعث می شود موتور سبکتر اما گرمتر باشد ، به طور کلی باعث کاهش عمر موتور و عملکرد کلی می شود.

بنابراین اکنون می دانید که موتور شما چگونه و چرا خنک است. اما چرا گردش هوا اینقدر مهم است؟

اکثر اتومبیل ها به طور معمول تنفس می شوند ، این بدان معنی است که هوا از طریق فیلتر هوا و مستقیماً به داخل سیلندرها جریان می یابد. موتورهای با کارایی بالا و کم مصرف از نوع توربو یا سوپرشارژ هستند ، این بدان معنی است که هوای وارد شده به موتور ابتدا تحت فشار قرار می گیرد (بنابراین می توان مخلوط سوخت / سوخت بیشتری را در هر سیلندر فشرده کرد) تا عملکرد افزایش یابد. مقدار فشار را تقویت می نامند. یک توربوشارژر با استفاده از یک توربین کوچک متصل به لوله اگزوز ، توربین فشرده سازی را در جریان هوای ورودی می چرخاند. یک سوپرشارژر مستقیماً به موتور متصل است تا کمپرسور را بچرخاند.

با کیفیت ترین ماشین های دنیا

از آنجا که توربوشارژر در حال استفاده مجدد از اگزوز گرم برای چرخاندن توربین و فشرده سازی هوا است ، باعث افزایش قدرت موتورهای کوچکتر می شود. بنابراین یک چهار سیلندر سوپاپ سوخت می تواند اسب بخار را ببیند که ممکن است انتظار داشته باشید یک موتور شش سیلندر خاموش شود در حالی که 10 تا 30 درصد از مصرف سوخت بهتر برخوردار است.

افزایش عملکرد موتور شما بسیار خوب است ، اما وقتی کلید را برای روشن کردن آن روشن می کنید دقیقاً چه اتفاقی می افتد؟ سیستم راه

اندازی از یک موتور استارت الکتریکی و یک شیر برقی استارتر تشکیل شده است. وقتی کلید اشتعال را می چرخانید ، موتور استارتر چند دور موتور را می چرخاند تا روند احتراق شروع شود. چرخاندن یک موتور سرد به یک موتور قدرتمند نیاز دارد.

موتور استارت باید بر این موارد غلبه کند:

تمام اصطکاک داخلی ناشی از حلقه های پیستون

فشار فشرده سازی هر استوانه ای که اتفاقاً در فشار فشاری باشد

انرژی مورد نیاز برای باز و بسته شدن دریچه ها با میل بادامک

سایر مواردی که مستقیماً به موتور متصل هستند ، مانند پمپ آب ، پمپ روغن ، دینام و غیره

از آنجا که انرژی زیادی لازم است و از آنجا که اتومبیل از سیستم الکتریکی 12 ولتی استفاده می کند ، صدها آمپر برق باید به موتور استارت راه یابد. شیر برقی استارتر در واقع یک سوئیچ بزرگ الکترونیکی است که می تواند جریان زیادی را کنترل کند. وقتی کلید جرقه زنی را می چرخانید ، شیر برقی را برای تغذیه موتور فعال می کند.

بعد ، ما به زیر سیستم های موتور نگاه خواهیم کرد که چه چیزی را وارد می کند (روغن و سوخت) و چه چیزی خارج می شود (اگزوز و گازهای گلخانه ای).

سیستم های روغن کاری ، سوخت ، اگزوز و برق

لوله اگزوز خودرو

لوله اگزوز خودرو

سیستم اگزوز اتومبیل شما شامل لوله اگزوز و صدا خفه کن است.

وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری روزمره اتومبیل می شود ، اولین نگرانی شما احتمالاً میزان بنزین موجود در خودرو است. گازی که وارد می کنید سیلندرها را چگونه تأمین می کند؟ سیستم سوخت موتور گاز را از مخزن بنزین پمپاژ کرده و آن را با هوا مخلوط می کند تا مخلوط مناسب هوا و سوخت به داخل سیلندرها سرازیر شود. سوخت در وسایل نقلیه مدرن به دو روش معمول تزریق می شود: تزریق سوخت پورت و تزریق مستقیم سوخت.

در یک موتور تزریق سوخت ، مقدار مناسب سوخت به صورت جداگانه به هر سیلندر یا درست بالای دریچه ورودی (تزریق سوخت پورت) یا مستقیماً به داخل سیلندر (تزریق مستقیم سوخت) تزریق می شود. وسایل نقلیه قدیمی از نوع کاربراتوری بودند که در آنجا جریان هوا به داخل موتور توسط کاربراتور گاز و هوا مخلوط می شد.

روغن نیز نقش مهمی دارد:

سیستم روغن کاری اطمینان می دهد که هر قسمت متحرک موتور روغن می گیرد تا بتواند به راحتی حرکت کند. دو قطعه اصلی که به روغن نیاز دارند پیستون ها هستند (بنابراین می توانند به راحتی در سیلندرهایشان بلغزانند) و هر یاتاقان که اجازه چرخش آزادانه چیزهایی مانند میل لنگ و میل بادامک را می دهد. در بیشتر اتومبیل ها ، روغن توسط پمپ روغن از ظرف روغن خارج می شود ، از طریق فیلتر روغن عبور می کند تا هرگونه شن و ماسه از بین برود ، و سپس تحت فشار زیاد بر روی یاتاقان ها و دیواره های سیلندر منجمد می شود. سپس روغن به درون مخزن فرو می ریزد و در آنجا دوباره جمع می شود و چرخه تکرار می شود.

اکنون که از برخی از وسایلی که در ماشین خود قرار داده اید مطلع شدید ، بیایید برخی از مواردی را که از آن بیرون می آید بررسی کنیم. سیستم اگزوز شامل لوله اگزوز و صدا خفه کن است. بدون صدا خفه کن ، آنچه می شنوید صدای هزاران انفجار کوچک است که از لوله دم شما بیرون می آید. صدا خفه کن صدا را کم می کند.

علائم خرابی واشر سرسیلندر

سیستم کنترل میزان انتشار در اتومبیل های مدرن از مبدل کاتالیزوری ، مجموعه ای از حسگرها و محرک ها و یک رایانه برای نظارت و تنظیم همه چیز تشکیل شده است. به عنوان مثال ، مبدل کاتالیزوری از کاتالیزور و اکسیژن برای سوزاندن هرگونه سوخت استفاده نشده و برخی مواد شیمیایی دیگر در اگزوز استفاده می کند. یک سنسور اکسیژن در جریان اگزوز مطمئن می شود که اکسیژن کافی برای کار کاتالیزور در دسترس است و در صورت لزوم کارها را تنظیم می کند.

علاوه بر بنزین ، چه چیز دیگری به ماشین شما نیرو می دهد؟

سیستم الکتریکی از یک باتری و یک دینام تشکیل شده است. دینام توسط تسمه به موتور متصل می شود و برای شارژ مجدد باتری برق تولید می کند. باتری 12 ولت نیرو می دهد

از طریق سیم کشی خودرو برای همه چیزهایی که در ماشین نیاز به برق دارند (سیستم اشتعال ، رادیو ، چراغ های جلو ، برف پاک کن های جلو ، شیشه های برقی و صندلی ها ، رایانه ها و غیره) موجود است

اکنون که همه چیز را در مورد زیر سیستم های اصلی موتور می دانید ، بیایید راه هایی را برای بهبود عملکرد موتور بررسی کنیم.

تولید نیروی موتور بیشتر

افزودن توربوشارژر به موتور خودرو می تواند به افزایش قدرت و عملکرد کلی آن کمک کند.

با استفاده از همه این اطلاعات ، می توانید ببینید که روش های مختلفی برای عملکرد بهتر موتور وجود دارد. تولیدکنندگان اتومبیل دائماً با تمام متغیرهای زیر بازی می کنند تا موتور را قدرتمندتر و / یا با مصرف سوخت بیشتر کنند.

جابجایی را افزایش دهید:

جابجایی بیشتر به معنای قدرت بیشتر است زیرا در هر دور موتور می توانید گاز بیشتری بسوزانید. با بزرگتر کردن سیلندرها یا افزودن سیلندرهای بیشتر می توانید تغییر مکان دهید. به نظر می رسد دوازده سیلندر حد عملی باشد.

افزایش نسبت فشرده سازی:

نسبت های فشرده سازی بالاتر ، تولید انرژی بیشتر ، تا یک نقطه. هرچه مخلوط هوا / سوخت را بیشتر فشرده کنید ، احتمال اینکه خود به خود شعله ور شود بیشتر است (قبل از اینکه شمع آن را روشن کند). بنزین های با اکتان بالاتر از این نوع احتراق زودهنگام جلوگیری می کنند. به همین دلیل است که اتومبیل های با کارایی بالا معمولاً به بنزین با اکتان بالا احتیاج دارند – موتورهای آنها از نسبت فشرده سازی بالاتری برای دریافت انرژی بیشتر استفاده می کنند.

بیشتر در هر سیلندر قرار دهید:

اگر می توانید هوای بیشتری (و در نتیجه سوخت) را در یک سیلندر با اندازه مشخص قرار دهید ، می توانید از سیلندر انرژی بیشتری بگیرید (به همان روشی که با افزایش اندازه سیلندر) بدون افزایش سوخت مورد نیاز برای احتراق. توربوشارژرها و سوپرشارژرها هوای ورودی را تحت فشار قرار می دهند تا هوای بیشتری در یک سیلندر جمع شود.

هوای ورودی را خنک کنید:

فشرده سازی هوا دمای آن را افزایش می دهد. با این حال ، شما دوست دارید که خنک ترین هوای ممکن را در سیلندر داشته باشید زیرا هرچه هوا گرمتر باشد ، در هنگام احتراق ، فضای آن کمتر گسترش می یابد. بنابراین ، بسیاری از اتومبیل های توربوشارژ و سوپرشارژ دارای اینترکولر هستند. اینترکولر رادیاتور مخصوصی است که هوای فشرده شده از طریق آن عبور می کند تا قبل از ورود به سیلندر خنک شود.

اجازه دهید هوا راحتتر وارد شود:

با حرکت پیستون در زمان مکش ، مقاومت هوا می تواند موتور را از بین ببرد. با قرار دادن دو دریچه ورودی در هر سیلندر می توان مقاومت هوا را به طرز چشمگیری کاهش داد. برخی از اتومبیل های جدید نیز از منیفولد های صیقل داده شده برای از بین بردن مقاومت هوا در آنجا استفاده می کنند. فیلترهای بزرگتر هوا نیز می توانند جریان هوا را بهبود بخشند.

اجازه دهید اگزوز خودرو به راحتی خارج شود:

اگر مقاومت هوا باعث شود خروج از سیلندر برای اگزوز دشوار باشد ، قدرت موتور را از بین می برد. با افزودن دریچه خروجی دوم به هر سیلندر می توان مقاومت هوا را کاهش داد. یک ماشین با دو سوپاپ ورودی و دو خروجی دارای چهار سوپاپ در هر سیلندر است که باعث بهبود عملکرد می شود. وقتی می شنوید یک آگهی اتومبیل به شما می گوید این ماشین چهار سیلندر و 16 سوپاپ دارد ، آنچه در این آگهی گفته می شود این است که موتور چهار سیلندر در هر سیلندر دارد.

قطعات موتوری خودرو

اگر لوله اگزوز خیلی کوچک باشد یا صدا خفه کن مقاومت زیادی در برابر هوا داشته باشد ، این امر می تواند باعث فشار برگشتی شود که همان تأثیر را دارد. سیستم های اگزوز با کارایی بالا از هدرها ، لوله های بزرگ دم و صدا خفه کن های جریان آزاد برای از بین بردن فشار برگشتی در سیستم اگزوز استفاده می کنند. وقتی می شنوید که یک ماشین “اگزوز دوگانه” دارد ، هدف این است که جریان اگزوز را با داشتن دو لوله اگزوز به جای یک لوله ، بهبود بخشد.

همه چیز را سبک تر کنید:

قطعات سبک به عملکرد بهتر موتور کمک می کنند. هر بار که یک پیستون تغییر جهت می دهد ، انرژی خود را برای جلوگیری از حرکت در یک جهت و شروع آن در جهت دیگر ، مصرف می کند. هرچه پیستون سبک تر باشد ، انرژی کمتری نیز می گیرد. این منجر به بهره وری بهتر سوخت و همچنین عملکرد بهتر می شود.

تزریق سوخت: تزریق سوخت امکان اندازه گیری دقیق سوخت هر سیلندر را فراهم می کند. این باعث بهبود عملکرد و صرفه جویی در مصرف سوخت می شود.

موتورهای 4 سیلندر و V6 چه تفاوتی دارند؟

موتور فورد فیوژن

Fusion V6 Sport 2017 به صورت استاندارد با یک موتور 2.7 لیتری EcoBoost با 380 پوند – فوت عرضه می شود. گشتاور و 325 اسب بخار. آب کم عمق

تعداد سیلندرهای موجود در یک موتور عامل مهمی در عملکرد کلی موتور است. هر سیلندر شامل یک پیستون است که در داخل آن پمپ می کند و آن پیستون ها به میل لنگ متصل شده و می چرخند. هرچه تعداد پیستون های بیشتری پمپاژ شود ، در هر لحظه وقایع احتراق بیشتری رخ می دهد. این بدان معنی است که می توان در مدت زمان کمتری انرژی بیشتری تولید کرد.

موتورهای چهار سیلندر

موتورهای چهار سیلندر معمولاً با پیکربندی های “مستقیم” یا “خطی” در نظر گرفته می شوند در حالی که موتورهای 6 سیلندر معمولاً به شکل “V” جمع و جورتر پیکربندی می شوند و از این رو به آنها موتورهای V6 گفته می شود. موتورهای V6 موتور انتخابی خودروسازان آمریکایی بودند زیرا قدرتمند و ساکت هستند ، اما فناوری های توربوشارژ باعث شده موتورهای چهار سیلندر قدرت بیشتری داشته و برای خریداران جذاب باشند.

از نظر تاریخی ، مصرف کنندگان اتومبیل آمریکایی بینی خود را به سمت موتورهای چهار سیلندر چرخاندند و معتقدند که آنها آهسته ، ضعیف ، نامتعادل و دارای شتاب کوتاه هستند. با این حال ، هنگامی که سازندگان خودروی ژاپنی ، مانند هوندا و تویوتا ، در دهه 1980 و 90 شروع به نصب موتورهای چهار سیلندر بسیار کارآمد در اتومبیل خود کردند ، آمریکایی ها قدردانی جدیدی از موتور جمع و جور پیدا کردند. مدل های ژاپنی ، مانند تویوتا کمری ، فروش سریع مدل های آمریکایی قابل مقایسه را به سرعت آغاز کردند

پیشرانه های چهار سیلندر مدرن از مواد سبک تر و از فناوری توربوشارژ مانند موتور EcoBoost فورد استفاده می کنند تا عملکرد V-6 را از موتورهای چهار سیلندر کارآمدتر بدست آورند. آیرودینامیک و فن آوری های پیشرفته ای مانند مزدا که در طراحی های SKYACTIV خود استفاده کرده است ، استرس کمتری به این موتورهای کوچکتر توربو وارد می کند و باعث افزایش بازده و عملکرد آنها می شود.

در مورد آینده V6 ، در سال های اخیر اختلاف بین موتورهای چهار سیلندر و V6 به طور قابل توجهی کاهش یافته است. اما موتورهای V-6 هنوز هم کاربردهای خود را دارند و این تنها در اتومبیل های با عملکرد نیست. کامیون هایی که برای یدک کشیدن تریلرها یا بارهای باری استفاده می شوند برای انجام این کارها به نیروی V-6 احتیاج دارند. قدرت در این موارد مهمتر از کارایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.