آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ :هدف از کاسه نمد ته میلنگ  این است که روغن را به داخل مخزن روغن یا تابه روغن برگرداند تا هم سطح روغن مناسب را حفظ کند و هم از نشت روی زمین جلوگیری کند. موتور شما دارای دو کاسه نمد ته میلنگ  است. یک کاسه نمد در جلوی موتور، پشت متعادل کننده هارمونیک میل لنگ، و یکی در پشت موتور، پشت فلایویل قرار دارد.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

این مقاله به نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ  جلو می پردازد. اگرچه مراحل ارائه شده در زیر برای اکثر موتورها مشابه است، اما طرح های موتورهای مختلفی وجود دارد، بنابراین لطفاً برای دستورالعمل های دقیق در مورد خودروی خاص خود به دفترچه راهنمای سرویس کارخانه خود مراجعه کنید.

 

قسمت 1 از 1: تعویض کاسه نمد ته میلنگ  جلو

مواد مورد نیاز

میله شکن (درایو 1/2 اینچی)

ست آچار ترکیبی

چکش مرده

جک طبقه

کشنده چرخ دنده مخصوص طراحی متعادل کننده هارمونیک شما

جک می ایستد

کاسه نمد ته میلنگ  جلو جدید

مجموعه پیچ گوشتی

کیت برداشتن و نصب مهر و موم

مجموعه سوکت (درایو 1/2 اینچی)

آچار بند

آچار گشتاور (درایو 1/2 اینچی)

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

وسیله نقلیه در حال بالا آمدن و محکم شدن روی پایه جک

مرحله 1: وسیله نقلیه را آماده کنید. وسیله نقلیه را به اندازه کافی بالا ببرید تا به تعادل کننده هارمونیک که در جلوی موتور قرار دارد و به میل لنگ متصل است دسترسی پیدا کنید. آن را روی پایه های جک محکم کنید.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

دست با استفاده از کشنده تسمه

مرحله 2: تسمه های محرک لوازم جانبی را بردارید. در بسیاری از وسایل نقلیه مدرن، یک تسمه کش اتوماتیک و فنری وجود دارد که می تواند برای باز کردن تسمه ها بچرخد.

جهت خرید کاسه نمد قیفی گیربکس پژو 206 کلیک کنید 

جهت خرید  کاسه نمد قیفی گیربکس 405 کلیک کنید 

بسته به طرح ممکن است نیاز به استفاده از آچار یا دسته ضامن دار با انتهای باز داشته باشید. خودروهای قدیمی، و حتی برخی از خودروهای جدیدتر، از شما نیاز دارند که کشش مکانیکی را شل کنید.

نکته: برای مراجعات بعدی از مسیر تسمه عکس بگیرید.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

نیمکت تسمه ای که برای شل کردن پیچ استفاده می شود

مرحله 3: پیچ متعادل کننده هارمونیک را بردارید. پیچ متعادل کننده هارمونیک را با استفاده از آچار تسمه بردارید تا تعادل را ثابت نگه دارید در حالی که پیچ را با سوکت و دسته جغجغه یا میله شکن شل کنید. خیلی سفت خواهد شد، پس محکم بکشید.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

مکان کشنده خوب در مقابل بد

مرحله 4: واحد متعادل کننده هارمونیک را بردارید. برای جدا کردن واحد بالانس هارمونیک از کشنده دنده استفاده کنید. قلاب ها را در محلی قرار دهید که به راحتی نشکند، مانند لبه قسمت قرقره.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

متعادل کننده با سوراخ های رزوه ای

برخی از وسایل نقلیه دارای سوراخ های پیچ و مهره ای در بالانس هستند که می توان از آن برای اتصال کشش استفاده کرد. پیچ وسط را با یک دسته جغجغه یا میله شکن ببندید تا متعادل کننده آزاد شود.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

کلید و شکاف چوبی

نکته: بیشتر متعادل کننده های هارمونیک با استفاده از کلید چوبی از چرخش روی میل لنگ جلوگیری می کنند. کلید چوبی را گم نکنید، زیرا برای مونتاژ مجدد به آن نیاز خواهید داشت.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

کشنده کاسه نمد در حال برداشتن مهر و موم

مرحله 5: کاسه نمد قدیمی میل لنگ را بردارید. با استفاده از کشنده مهر و موم، کاسه نمد قدیمی را به آرامی از میل لنگ جدا کنید.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

کشنده به کاسه نمد قلاب شده است

هدف این است که سعی کنید به مهر و موم، بین کاسه نمد و میل لنگ قلاب کنید و آن را شل کنید. ممکن است چندین تلاش در موقعیت های مختلف برای آزاد کردن کامل کاسه نمد لازم باشد.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

جهت کاسه نمد

مرحله 6: کاسه نمد ته میلنگ  جدید را نصب کنید. کاسه نمد جدید را با روغن موتور تازه روغن کاری کنید تا از پارگی کاسه نمد جلوگیری کنید و نصب را آسانتر کنید. سپس کاسه نمد را با لبه به سمت بلوک موتور قرار دهید و آن را با دست فشار دهید.

کاسه نمد ته میلنگ

چکش مرده

کاسه نمد را روی میل لنگ با ابزار درایور آب بند قرار دهید و از یک چکش مرده برای ضربه زدن به کاسه نمد در جای خود استفاده کنید.

توجه: همچنین می توانید از یک سوکت بزرگ چاه عمیق یا یک اتصال دهنده لوله به عنوان درایور آب بند استفاده کنید اگر قطر بیرونی آن به اندازه خود آب بند باشد.

کاسه نمد ته میلنگ

کاسه نمد ته میلنگ  جدید در صورت نصب صحیح

مطمئن شوید که کاسه نمد ته میلنگ  جدید به درستی نصب شده است.

مرحله 7: متعادل کننده هارمونیک جدید را نصب کنید. شیار کلید چوبی در بالانس جدید را با کلید چوبی تراز کنید و بالانس را به دقت روی میل لنگ بکشید و مطمئن شوید که کلید در موقعیت مناسب خود باقی می ماند.

پیچ وسط را نصب کنید و تا زمانی که مشخصات گشتاور مورد نیاز به دست آید سفت کنید.

مرحله 8: تسمه ها را دوباره نصب کنید. کشنده تسمه را بچرخانید یا شل کنید تا تسمه های جانبی که برداشته شده اند دوباره نصب شوند.

نحوه تعویض کاسه نمد ته میلنگ

توجه: برای تعیین مسیر صحیح تسمه به هر عکسی که گرفته اید یا دفترچه راهنمای خدمات کارخانه خود مراجعه کنید.

مرحله 9: وسیله نقلیه را پایین بیاورید. پس از ساپورت وسیله نقلیه با جک کف، پایه های جک را به دقت جدا کرده و خودرو را پایین بیاورید. برای اطمینان از مونتاژ مجدد و عملکرد صحیح خودرو را روشن کنید.

تعویض کاسه نمد ته میلنگ  در صورتی امکان پذیر است که مراحل صحیح را دنبال کنید. با این حال، اگر خودتان در انجام چنین کاری راحت نیستید، یک تکنسین خبرهرا  برای تعویض کاسه نمد ته میلنگ  جلو را برای شما خواهد داشت.

جهت خرید کاسه نمد قیفی گیربکس پژو 206 کلیک کنید 

جهت خرید  کاسه نمد قیفی گیربکس 405 کلیک کنید 

کاسه نمد میل سوپاپ پراید

کاسه نمد میل سوپاپ 206 تیپ 5

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *