آموزش خودرو, اخبار خودرو

نحوه جایگزینی سیم های شمع

نحوه جایگزینی سیم های شمع

نحوه جایگزینی سیم های شمع

نحوه جایگزینی سیم های شمع خودرو این مراحل را برای حذف سیمهای فرسوده شمع ، جایگزینی آنها با سیمهای جدید و بهبود عملکرد دنبال کنید.

سیم های شمع برای همیشه دوام ندارند. درجه حرارت پایین کم باعث فرسودگی عایق سیمها می شود و باعث می شود جرقه ها مسیر کمترین مقاومت و قوس را به نزدیکترین جسم فلزی داشته باشند. شمع های فرسوده می توانند باعث شروع سخت ، بیکاری زیاد ، تردید و مسافت پیموده شده بنزین شوند. اگر کنجکاو هستید ، حتی بیشتر در مورد مهم بودن تغییر سیم های شمع بیشتر بدانید.

نحوه جایگزینی سیم های شمع

شمع های خودرو را در هر 30،000 مایل تعویض کنید.

یا اگر نشانه هایی از نیاز به تعویض زودتر سیم ها را مشاهده کردید ، مانند ترک یا نیک در عایق سیم شمع و / یا مناطق آغشته به روغن. همچنین می توانید شب هنگام با موتور روشن از زیر کاپوت بررسی کنید که جرقه هایی در طول سیم ها قابل مشاهده است. هر جرقه قوس نشان دهنده سیم معیوب است که نیاز به تعویض دارد. در صورت تردید ، سیم های دوشاخه را با بطری اسپری آب اسپری کنید در حالی که موتور شب کار می کند – در این صورت هر قوس خود را نشان می دهد.

آموزش تعویض سیم های شمع

جابجایی سیمهای قدیمی با سیمهای جدید به جزئیات توجه می کند ، اما این یک کار کاملاً ساده با بازدهی زیاد است.

زمان تکمیل

1 ساعت

آنچه شما نیاز دارید

سیم های جدید شمع چربی دی الکتریک ابزار حذف بوت Rags

1:به زیر کاپوت نگاه کنید تا تأیید کنید وسیله نقلیه شما از سیم های شمع استفاده می کند. بسیاری از وسایل نقلیه جدید به جای سیستم توزیع کننده و شمع از سیم پیچ جرقه زنی استفاده می کنند.

2:پس از تأیید اینکه وسیله نقلیه واقعاً دارای سیم شمع است ، بدانید که آنها متناسب با نوع ساخت ، مدل و سال خودرو طراحی شده اند. مطمئن شوید که کیت سیم شمع جدید را که به طور خاص برای وسیله نقلیه شما طراحی شده است ، درخواست و دریافت کرده اید.

3:سیم های جدید را روی یک سطح صاف قرار دهید تا کاملاً کشیده شوند.

نکته حرفه ای در جایگزیی سیم های شمع

قبل از شروع ، چند عکس بگیرید تا بتوانید دقیقاً نحوه مسیریابی هر سیم را ببینید و هر بار یک سیم را تعویض کنید.

4:سیم های قدیمی و همچنین سیم های جدید ممکن است هر کدام شماره گذاری شوند (به نزدیک انتهای سیم نگاه کنید) کار شما را راحت تر می کند. سیم جدید را با سیم قدیمی و همان شماره مطابقت دهید ، به یاد داشته باشید که هر بار فقط یک سیم را عوض کنید. اگر شماره سیم ها نباشد نگران نباشید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه این مرحله را در مرحله 6 حل کنید.

5:مشخص کنید که ابتدا کدام سیم شمع را بر می دارید. سپس با استفاده از ابزار حذف بوت شمع یک سر سیم قدیمی را از توزیع کننده جدا کنید. مجدداً از این ابزار برای جدا کردن انتهای دیگر از شمع استفاده کنید. “بوت” سیم شمع در محفظه لاستیکی هر انتهای سیم قرار دارد. ابزار حذف بوت کار را آسانتر می کند و از آسیب رساندن به خود پلاگین جلوگیری می کند.

6:سیم های قدیمی را با سیم های جدید مقایسه کنید تا سیم با طول مشابه را پیدا کنید و یا در صورت موجود بودن با شماره سیم ها مطابقت داشته باشید.

نحوه جایگزینی سیم های شمع

7:با استفاده از نوک انگشت خود ، مقداری گریس دی الکتریک را داخل چکمه های هر انتهای سیم جدید قرار دهید.

8:مجدداً با فشار دادن بوت بر روی شمع و سپس بر روی توزیع کننده ، دوباره آن را نصب کنید. همانطور که انجام می دهید ، باید “کلیک” قابل توجهی احساس کنید که نشان می دهد به طور ایمن نصب شده است.

9:دوبار بررسی کنید که سیم جدید به همان سیم قبلی نصب شده است و با هیچ بخشی از سیستم اگزوز گرم یا با قطعات متحرک ، مانند یک تسمه فن تماس ندارد.

10:این کار را تکرار کنید تا همه سیم ها عوض شوند.

11:یک سیم وجود خواهد داشت که فقط حدود 6 یا 8 اینچ طول دارد – این از سیم پیچ جرقه به توزیع کننده می رسد. شما می خواهید این آخرین را جایگزین کنید. سیم پیچ شی استوانه ای نزدیک درپوش توزیع کننده است و سیم سیم پیچ به یک ترمینال در مرکز درپوش می رود.

نکته حرفه ای در جایگزینی سیم های شمع

در وسایل نقلیه قدیمی که دارای سیم توزیع کننده و دوشاخه هستند ، ممکن است درپوش توزیع کننده نیز نیاز به تعویض داشته باشد. درپوش را بردارید و از قسمت داخلی برای اکسیداسیون و تجمع کربن (معروف به “قطعات کربن”) و همچنین کربن در تماس با روتور ، نگاهی بیندازید. اگر درپوش و روتور فرسوده هستند ، آنها را نیز تعویض کنید ، بسیار مراقب باشید که سیمهای دوشاخه را دقیقاً به همان ترتیب تعویض کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *