آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

نحوه رفع نشتی واشر درپوش سوپاپ

نحوه رفع نشتی واشر درپوش سوپاپ

نحوه رفع نشتی واشر درپوش سوپاپ :واشر پوشش سوپاپ شما ممکن است به دلایل مختلفی نشتی داشته باشد. ممکن است منقبض شده، ترک خورده یا پوسیده شده باشد، یا ممکن است پوشش سوپاپ شما ترک خورده یا شکسته باشد یا یکی از پیچ‌های درپوش سوپاپ شل شده باشد، که باعث نشتی کوچک شود.

بسته به پیکربندی خودروی شما ممکن است 1 یا 2 درپوش سوپاپ داشته باشد. یک موتور 4 یا 6 سیلندر مستقیم دارای 1 پوشش سوپاپ است، در حالی که موتورهای با پیکربندی “V” مانند V6 یا V8 دارای 2 درپوش سوپاپ هستند،

یکی در هر طرف. پوشش سوپاپ در بالای سر سیلندر قرار می گیرد و دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از نامش پیداست، سوپاپ ها را می پوشاند.

برطرف رفع نشتی واشر درپوش سوپاپ

سوپاپ‌های موتور شما یا توسط یک بازوی تکان دهنده که مستقیماً توسط لبه‌های میل بادامک حرکت می‌کند یا توسط میله‌های فشاری که بر روی لبه‌های میل بادامک حرکت می‌کنند، باز و بسته می‌شوند. سوپاپ ها، راکرها و میل بادامک ها همگی باید با روغن موتور روغن کاری شوند تا خنک بمانند و فرسوده نشوند.

پمپ روغن روغن را از تابه روغن بیرون می کشد و آن را از طریق فیلتر روغن فشار می دهد، سپس به سمت سر موتور می رود، جایی که می تواند تمام اجزای متحرک را روغن کاری کند و سپس از طریق سوراخ های کوچک به داخل تابه روغن از طریق بلوک تخلیه می شود.

نحوه رفع نشتی واشر درپوش سوپاپ

آموزش رفع نشتی واشر سوپاپ

این بدان معنی است که نباید هیچ روغن پرفشاری در اطراف شیرها وجود داشته باشد، فقط روغن در اطراف آنها جریان دارد. فقدان روغن پرفشار در زیر واشر پوشش سوپاپ به این معنی است که بیشتر نشتی های واشر درپوش سوپاپ بسیار آهسته است،

یا بیشتر به جای یک جریان یا سرپیچ گریه می کند. این می تواند تشخیص آنها را دشوار کند زیرا شواهد کمتری از نشت وجود خواهد داشت. حتی اگر ممکن است نشت کندتر باشد، رفع نشت واشر درپوش شیر به چند دلیل مهم است.

ابتدا، روغن می تواند به منیفولد اگزوز نشت کند و باعث ایجاد دود و احتمال آتش سوزی شود. همچنین، نشت آهسته همچنان می تواند روغن موتور شما را به سرعت تخلیه کند و باعث سایش زودرس یا حتی آسیب فاجعه بار به موتور شما شود.

نحوه تشخیص نشتی واشر درپوش سوپاپ

نشتی واشر درپوش سوپاپ www siennachat com ابتدا، بیایید مطمئن شویم که واقعاً نشتی از واشر درپوش سوپاپ خود دارید. هیچ چیز ناامید کننده تر از صرف زمان و انرژی زیاد برای حل یک مشکل نیست، فقط برای اینکه بفهمید تمام کار بیهوده بوده و مشکل شما در واقع چیز دیگری بوده است.

خوشبختانه تشخیص واشر پوشش سوپاپ معمولاً بسیار آسان است. واشر پوشش سوپاپ تقریباً همیشه بالاترین مهر و موم در موتور است. وظیفه شما این است که شواهد نشتی یا چکیدن روغن را پیدا کنید و چکه های موتور را بالا و بالاتر دنبال کنید تا زمانی که ناپدید شود.

اگر در جلو یا کنار موتور باشد، این کار می‌تواند بسیار آسان باشد، اما اگر نشتی در پشت نزدیک دیوار آتش باشد، انجام آن بدون چراغ قوه و آینه دشوار است.

بهترین راه برای بررسی نشتی درپوش سوپاپ این است که به اندازه کافی چیزها را از مسیر خارج کنید تا بتوانید کل محیط درپوش سوپاپ را از سمت بالا بررسی کنید. این ممکن است شامل برداشتن سیم های شمع، اتصالات دریچه گاز یا حتی منیفولد ورودی باشد.

هنگامی که کل محیط واشر پوشش سوپاپ را دیدید، باید چند مورد را بررسی کنید:

بازرسی پوشش سوپاپ:

پیچ یا پیچ شل یا گم شده است

ترک در پوشش سوپاپ

بخشی از واشر که از زیر درپوش سوپاپ بیرون زده است

شواهدی از نشتی به شکل روغن یا باقی مانده سیاه رنگ در اطراف لبه درپوش شیر.

رفع مشکل نشتی سوپاپ

هنگامی که ثابت کردید واشر پوشش سوپاپ یا نوع دیگری از نشتی روغن دارید (اگر چنین است، ممکن است بخواهید به یک سیلانت نشت روغن نگاه کنید)، باید تصمیم بگیرید که چگونه به جلو حرکت کنید. اگر پیچ یا پیچ گم شده است، باید فورا آن را تعویض کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که پیچ دوم را بردارید و آن را به فروشگاه سخت افزار محلی خود ببرید و از آنها بخواهید آن را مطابقت دهند. هنگام تعویض هر دو، مطمئن شوید که از آچار گشتاور استفاده کنید تا پیچ‌ها را به تنظیمات توصیه شده کارخانه بچرخانید.

اگر آنها را بیش از حد سفت کنید، ممکن است در معرض خطر شکستن پوشش سوپاپ قرار بگیرید، و اگر خیلی شل شوند، می توانند دوباره بیفتند یا باعث نشتی شوند. اگر درپوش سوپاپ ترک خورده یا شکسته است، یک شیر جایگزین از فروشنده، یک انبار زباله یا حتی eBay را امتحان کنید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *