آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

نحوه عملکرد موتور خودرو

نحوه عملکرد موتور خودرو

نحوه عملکرد موتور خودرو

نحوه عملکرد موتور خودرو : همانطور که دوستداران خودرو می توانند بگویند و آخرین به روز رسانی ها را در مورد طرح های جدید ارائه دهند، اما از کارکرد موتور مطلع نیستند. این کاملاً خوب نیست! دانستن اینکه موتورها چگونه کار می کنند به تشخیص و رفع مشکلات در هنگام بروز کمک می کند.

نحوه عملکرد موتور خودرو

داشتن دانش عمیق در مورد نحوه عملکرد موتور خودرو از مراحل اولیه تا به امروز یک واقعیت جالب و شگفت‌انگیز خواهد بود زیرا در طول یک سال پس از پیشرفت فناوری، اتفاقات زیادی افتاده است.

نحوه عملکرد موتور خودرو

موتور اولیه خودرو با استفاده از فرآیند احتراق داخلی کار می کند که بیشتر توضیح داده خواهد شد. در اکثر خودروهای مدرن، آنها مجهز به موتورهایی هستند که از موتورهای الکتریکی و سوخت استفاده می کنند و نقش عالی خود را ایفا می کنند. این مقاله هر دو روش را پوشش خواهد داد. در مقاله های قبلی خود در مورد موتورهای خودرو بحث کرده ام. وارسی!

آشنایی با موتور خودرو

در این مطلب قصد داریم شما را با موتور خودرو آشنا کنیم .

موتور ماشین چگونه کار می کند

احتراق داخلی یک انفجار کنترل شده کوچک است که در موتور خودرو برای تولید نیرو رخ می دهد. این فرآیند در چهار ضربه یا مرحله در اتاق های مختلف هزار بار در یک دقیقه اتفاق می افتد.

این مراحل شامل ورودی، فشرده سازی، احتراق و اگزوز است. فرآیند تامین انرژی احتراق داخلی را سیکل احتراق می نامند.

مصرف موتور:

این اولین مرحله در چرخه احتراق است. با حرکتی که از میل لنگ بدست می آید پیستون را بالا و پایین می برد. هدف از مکش این است که اجازه دهد سوخت و هوا برای مخلوط وارد محفظه شوند. هنگامی که پیستون به سمت پایین حرکت می کند، سوپاپ باز می شود و باعث آزاد شدن مخلوط سوخت و هوا می شود.

فشرده سازی:

سکته فشرده سازی به عنوان مرحله دوم چرخه احتراق با حرکت پیستون به سمت بالا رخ می دهد و باعث می شود سوخت و هوا با فشرده سازی مخلوط شوند.

بیشتر بخوانید : نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

احتراق:

این زمانی است که انفجار رخ می دهد. هنگامی که پیستون قبل از حرکت به سمت پایین به سمت بالا حرکت می کند، جرقه ای توسط شمع تولید می شود که باعث شعله ور شدن مخلوط و ایجاد یک انفجار کوچک می شود. این به سرعت پیستون را حرکت می دهد و به تولید انرژی مورد نیاز برای تامین انرژی موتور کمک می کند.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید در مورد تسمه بدانید

اگزوز:

مرحله آخر چرخه احتراق اگزوز نامیده می شود، مرحله ای که دریچه اگزوز باز می شود تا گازهای ایجاد شده در اثر انفجار تخلیه شود. این فرآیند زمانی اتفاق می افتد که دریچه اگزوز باز می شود. تا جایی که موتور کار می کند، این فرآیند هزار بار تکرار می شود.

در طول سال، اینترنت با اخبار و به روز رسانی های مختلف در مورد موتور الکتریکی خودرو منتشر شده رونق گرفته است. اکثر دوستداران اتومبیل ویژگی های آنها را می بینند اما واقعاً نمی دانند چگونه کار می کند. ویدئوی زیر نحوه عملکرد یک موتور الکتریکی را توضیح داده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *