دسته‌بندی نشده

نحوه نگهداری از گیربکس (سیستم انتقال قدرت)

نحوه نگهداری از گیربکس (سیستم انتقال قدرت )

نحوه نگهداری از گیربکس (سیستم انتقال قدرت)

اگر میخواهید از گیربکس خودروی خود به خوبی نگهداری کنید این مطلب را تا انتها بخوانید…

5 توصیه برتر برای حفظ و نگهداری از گیربکس (سیستم انتقال قدرت)

نحوه نگهداری از گیربکس (سیستم انتقال قدرت )

گیربکس شما ، به استثنای خود موتور ، مهمترین و گرانترین سیستم خودرو شما است. این چیزی است که اجازه می دهد نیروی موتور به چرخ ها منتقل شود – و بسیار پیچیده است.

اگر گیربکس شما به دلیل بی توجهی یا تعمیرات نامناسب آسیب ببیند ، می تواند برای بازسازی یا تعویض هزینه زیادی داشته باشد. این بدان معناست که برای اطمینان از اینکه ماشین شما در طولانی ترین زمان ممکن کار می کند ، باید تمام تلاش خود را برای حفظ سیستم انتقال قدرت خود انجام دهید.

نمی دانید چگونه می توانید ماشین خود را سالم نگه دارید؟ در اینجا 5 نکته برتر ما وجود دارد که می تواند به حفظ گیربکس(سیستم انتقال )شما کمک کند.

1. مایع انتقال خود را به طور منظم بررسی کنید

مانند بسیاری از سیستم های موجود در اتومبیل شما ، گیربکس شما از یک مایع تخصصی برای به حداقل رساندن اصطکاک و اطمینان از عملکرد مناسب گیربکس ظریف استفاده می کند-و اگرچه معمولاً بین 50 تا 100000 کیلومتر طول می کشد ، اما این مایع برای همیشه دوام نمی آورد.

با این حال ، بررسی مایع گیربکس در اکثر خودروها بسیار آسان است. به سادگی دفترچه راهنمای خود را بیرون آورده و ظرف مایع انتقال را در زیر کاپوت قرار دهید. در حالی که موتور شما در حال کار است ، میله چک را بیرون بیاورید.

سپس ، چوب چک را پاک کنید ، دوباره آن را وارد کنید و بعد از چند لحظه آن را بیرون بکشید. شما باید مایع روشن و شفافی را مشاهده کنید که بوی کمی شیرین دارد. مایع انتقال تیره یا مبهم ، یا مایع انتقال با بوی “گندیده” باید جایگزین شود. برای تعویض مایع اتومبیل فوراً به متخصص تعمیر گیربکس مراجعه کنید.

2. با پیروی از برنامه  درست رانندگی از آسیب های حرارتی خودرو جلوگیری کنید

انتقال حرارت به دلیل مایع انتقال قدیمی مسئول بیشتر فرسودگی گیربکس ها است. اگر از ماشین خود در شرایط شدید استفاده می کنید ، باید مایع گیربکس خود را بیشتر چک کنید. شرایط شدید معمولاً به شرح زیر تعریف می شود:

  • رانندگی زیاد در ترافیک شهر
  • رانندگی منظم در دمای 33 درجه سانتیگراد یا بیشتر (50 درصد یا بیشتر از زمان رانندگی)
  • یدک کش بارهای سنگین و تریلرها به طور منظم

اگر عادات رانندگی شما مطابق با این عوامل است ، مایعات و فیلتر خود را هر 30 هزار کیلومتر تعویض کنید.

3. سیستم خنک کننده موتور خود را در شکل مناسب نگه دارید

احتمالاً از قبل می دانید که رادیاتور و سیستم خنک کننده شما از داغ شدن بیش از حد موتور شما جلوگیری می کند. اما آیا می دانستید که سیستم خنک کننده شما به خنک شدن مایع انتقال که در گیربکس شما پمپ می کند نیز کمک می کند؟

انتقال شما ظریف است و باید از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که مایع خنک کننده کافی دارید و سیستم خنک کننده شما در حالت کلی خوب است – هم برای حفظ موتور و هم برای انتقال نیرو.

4. در تعویض دنده دقت کنید (و از ترمز دستی استفاده کنید)

گیربکس اتومبیل شما بسیار ظریف است و در صورت تعویض نامناسب دنده ها ، گیربکس ممکن است آسیب ببیند – به عنوان مثال ، اگر هنگام رانندگی به طور تصادفی خودرو را به عقب برگردانید یا تمایل داشته باشید ماشین خود را قبل از توقف کامل پارک کنید.

جهت خرید گیربکس کامل پراید کلیک کنید

جهت خرید گیربکس پژو 405 XU7 کلیک کنید

با گذشت زمان ، این نوع رفتارها می تواند ساییدگی و پارگی بیشتری روی گیربکس شما ایجاد کند ، که می تواند منجر به خرابی مکانیکی شود. هرگز در حال حرکت به سمت پارک یا عقب نیفتید وقتی ماشین شما در حال حرکت است – منتظر بمانید تا کاملاً متوقف شود.

علاوه بر این ، هنگام پارک در هر نوع شیب باید از ترمز دستی خود استفاده کنید. در حالی که اکثر اتومبیل های گیربکس اتوماتیک دارای “پنجه” (نوعی سنجاق) هستند که از حرکت آنها به عقب در هنگام پارک بر روی سطح شیب دار جلوگیری می کند ، این پایه بسیار محکم نیست – و اگر از ترمز دستی خود استفاده نکنید ، ممکن است فرسوده شود. و سرانجام شکست می خورد

بنابراین مطمئن شوید که هر زمان که در شیب هستید از ترمز دستی خود استفاده می کنید. تا حد زیادی در فرسودگی انتقال شما صرفه جویی می کند!

5. در بازرسی سالانه و بررسی سیستم انتقال دقت کنید

شما باید هر سال یک بازرسی جامع از خودرو را در تعمیرگاه معتبر خودرو انجام دهید و این شامل بررسی گیربکس نیز می شود.

بازرسی های منظم به شما امکان می دهد هرگونه مشکل احتمالی در گیربکس خود را زودتر برطرف کنید ، به شما این امکان را می دهد تا در هزینه خود صرفه جویی کرده و از وضعیت خودرو خود اطمینان حاصل کنید.

اگر قصد خرید گیربکس خودرو را دارید از فروشگاه آنلاین آکام پارت ما خرید کنید..

گیربکس پژو پارس XU7

گیربکس سمند XU7

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *