آموزش خودرو, اخبار خودرو

نکاتی برای رانندگی در شرایط سیل

آموزش خودرو

همیشه بهتر است از مناطق سیل زده کاملاً خودداری کنید ، اما گاهی رانندگی در شرایط سیل اجتناب ناپذیر است. ما در صورت مجبور شدن به رانندگی در آب جاری و قطعات خودرو برای بررسی برخی موارد احتیاطی ارائه می دهیم.

قطعات اتومبیل برای بررسی پس از رانندگی در شرایط سیل

شرایط رانندگی-اتومبیل-سیل

طغیان در مناطق خاصی از آفریقای جنوبی معمول است ، بارش ناگهانی باران منجر به جاری شدن سیل و ایستادن آب در جاده های ما می شود.

همیشه بهتر است از مناطق سیل زده کاملاً خودداری کنید ، اما گاهی رانندگی در شرایط سیل اجتناب ناپذیر است. ما در صورت مجبور شدن به رانندگی در آب جاری و قطعات خودرو برای بررسی برخی موارد احتیاطی ارائه می دهیم.

نکاتی برای رانندگی در شرایط سیل

به خاطر داشته باشید که رانندگی در آب می تواند بسیار خطرناک باشد. حرکت آب سیلاب که عمق آن بیش از 30 سانتی متر باشد می تواند به اندازه کافی قدرت داشته باشد تا بتواند خودرو را جابجا کند. حتی کم آب ، ممکن است موانعی را که در جاده شسته شده اند پنهان کند.

همیشه بهترین راه این است که از یک مسیر انحرافی استفاده کنید و از این آب جلوگیری کنید.

با این حال ، اگر چاره ای نیست ، برای گذراندن با خیال راحت این نکات را دنبال کنید:

اطمینان حاصل کنید که بیش از 15 سانتی متر آب ایستاده یا 10 سانتی متر آب متحرک وجود ندارد

تقریباً با سرعت 2 تا 3 کیلومتر در ساعت وارد آب شوید

تا 5 یا 6 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرید تا موج کمان ایجاد کنید و آب را از موتور خارج کنید

در دنده اول بمانید و دور موتور را بالا نگه دارید

در تاج جاده بمانید

هنگام بیرون آمدن از آب ، ترمزها را با ملایمت استفاده کنید.

چه چیزهایی را باید بعد از رانندگی در آبهای عمیق بررسی کنید

موتورهای مدرن تر به اندازه مدل های قدیمی نسبت به آب گرفتن حساس نیستند. با این حال ، هنوز مهم است که موتور خود را پس از رانندگی در آب بررسی کنید ، حتی اگر فقط برای مدت کوتاهی باشد.

حتی اگر به نظر می رسد هیچ مشکلی وجود ندارد و ماشین شما خوب کار می کند ، بهتر است یک مکانیک امور را بررسی کند.

ترمز

ترمزها می توانند پس از غوطه ور شدن در آب ، قدرت خود را از دست بدهند. پس از بیرون آمدن از آب ، به آرامی رانندگی کنید و چند بار روی ترمزهای خود ضربه بزنید. به رانندگی با احتیاط ادامه دهید تا مطمئن شوید لنت ها و روتورها / درام ها زمان خشک شدن دارند.

 

موتور

هنگام رانندگی ، به هرگونه تغییر در عملکرد موتور خود توجه کنید. هرگونه صدای غیرمعمول ، از دست دادن ناگهانی قدرت یا لرزش می تواند به مسائل ناشی از آب اشاره کند. آب فشرده نمی شود ، بنابراین هر آب در محفظه احتراق می تواند باعث هیدرولاک شود ، که می تواند منجر به شکسته شدن میله های پیستون شود.

 

روغن

قطره روغن خود را از نظر وجود علائم آب بررسی کنید. اگر روغن شیری به نظر می رسد یا قطرات ریز روی چوب قرار دارد ، در آن آب وجود دارد. در صورت وجود آب ، به جای تلاش برای رانندگی با کامیون یدک کش تماس بگیرید تا از آسیب دیدن موتور جلوگیری کنید.

فیلتر هوا

اگر فیلتر هوای شما مرطوب است ، آب از طریق ورودی هوا وارد شده است. اگر چنین است ، رانندگی را ادامه ندهید ، فقط به موتور خود آسیب بیشتری می رسانید. در عوض ماشین خود را به مکانیک بکشاند.

برق

اتومبیل های مدرن تمایل زیادی به برق و حتی کامپیوتر دارند. بهتر است جعبه رایانه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا خیس شده است. اگر فیوزهای شما مرطوب نیست ، می توانید چراغ ها و نشانگرهای شما را نیز بررسی کنند. اگر شک دارید ، باتری خود را جدا کرده و با یک کامیون یدک کش تماس بگیرید.

داخلی

فرش و صندلی های خود را از نظر آسیب به آب بررسی کنید. مرطوب نگه داشتن آنها برای مدت طولانی باعث تشویق قالب می شود. همچنین ، لاستیک لوازم یدکی خود را به خوبی بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ آبی در آنجا گیر نکرده است که باعث زنگ زدگی شود.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *