آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

نکاتی که باید در مورد دینام بدانید :اکثر کاربران وسایل نقلیه هرگز راز پشت خودروهای خودشارژ را درک نمی کنند، خوب، در اینجا با دینام ها آشنا خواهید شد. باید بدانید که باتری ممکن است معیوب شود، اما زمانی که باتری کم می شود باید از دینام پرسیده شود.

این یک سیستم شارژ است که قدرت باتری موتور را افزایش می دهد.

نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

دینام ها در جلوی موتور هستند که توسط میل لنگ به حرکت در می آیند. انواع و طرح های مختلف وجود دارد دینام هایی که دارای آهنربای دائمی برای میدان مغناطیسی هستند به عنوان مگنتو شناخته می‌شوند، در حالی که دینام‌های نیروگاه‌هایی که توسط توربین‌های بخار رانده می‌شوند، توربو آلترناتور نامیده می‌شوند. با این وجود، وظیفه اصلی دینام ها در هر کاربرد مکانیکی، شارژ دستگاه های الکتریکی آنهاست.

جهت خرید  تسمه دینام پژو پارس XU7 دانگیل کد 1665کلیک کنید 

دینام خودرو

وسایل نقلیه اولیه از تسمه محرک جداگانه برای به حرکت درآوردن قرقره دینام استفاده می کنند. اما در خودروهای مدرن، یک تسمه مارپیچ یا یک تسمه تمام اجزا را با استفاده از نیروی میل لنگ به حرکت در می آورد. اکثر دینام ها با استفاده از براکتی نصب می شوند که نقطه خاصی را به موتور می پیچد. یکی از براکت ها در وضعیت ثابتی قرار دارد، در حالی که دیگری قابل تنظیم است تا بتوان تسمه محرک را به درستی سفت کرد.

امروز ما در آکام پارت به تعریف، عملکردها، قطعات، نمودار، انواع، اصول کار و علائم بدتر دینام مورد استفاده در موتور خودرو خواهیم پرداخت.

تعریف دینام

دینام را می توان به عنوان یک ژنراتور الکتریکی تعریف کرد که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. کار به صورت جریان متناوب انجام می شود. اجزای الکتریکی از یک میدان مغناطیسی دوار با یک آرمیچر ثابت تشکیل شده است که طراحی آن را پیچیده تر و ارزان تر می کند.

یک سیستم شارژ خودرو از سه بخش اصلی شامل خمیر، تنظیم کننده ولتاژ و دینام تشکیل شده است. بدون هیچ، این سه، سیستم شارژ ناقص است، اگرچه دینام ها اکنون تنظیم کننده های ولتاژ دارند.

جهت خرید تسمه دینام 206 تیپ 2 دانگیل کد 1565کلیک کنید 

دینام با باتری کار می کند تا برق اجزای الکتریکی خودرو مانند چراغ های داخلی و خارجی و غیره را تولید کند.

خوب، دینام ها نام خود را از عبارت جریان متناوب (AC) گرفته اند زیرا از طریق الکترومغناطیس نیرو تولید می کنند. این الکترومغناطیس از طریق رابطه استاتور و روتور شکل می گیرد. در زیر این مقاله بیشتر توضیح داده شده است.

عملکرد دینام خودرو

وظیفه اصلی دینام شارژ کردن باتری خودرو است تا دیگر اجزای الکتریکی خودرو بتوانند تغذیه شوند.
باتری شارژ شده، الکتریسیته مورد نیاز موتور استارت برای راه اندازی خودرو را تامین می کند. و
هنگامی که ماشین در حال کار است، دینام ها برای تغذیه سیستم الکتریکی و باتری انرژی تولید می کنند.
آلترناتورها به عنوان ژنراتور عمل می کنند زیرا به همان روش کار می کنند. قرقره می چرخد ​​و جریان مستقیم (DC) ایجاد می کند. در طول چرخش، یک جریان متناوب (AC) از میدان مغناطیسی عبور می کند که جریان الکتریکی را ایجاد می کند.

اجزای اصلی یک دینام

در زیر اجزای یک دینام و عملکرد آنها آورده شده است:

تنظیم کننده:

رگولاتور ولتاژ بخشی است که میزان منبع تغذیه از دینام به باتری را کنترل می کند. فرآیند شارژ را همانطور که با عملکردهای مختلف طراحی شده است کنترل می کند و بسته به کاربرد آنها کار می کند.

یکسو کننده:

یکسو کننده برای تبدیل جریان متناوب (DC) تولید شده به جریان مستقیم (DC) در طول فرآیند شارژ استفاده می شود.

روتور:

روتور بخشی است که در داخل دینام می چرخد ​​و قرقره را می چرخاند و سیستم تسمه را در امتداد حرکت می دهد. به عنوان یک آهنربای الکتریکی در حال چرخش عمل می کند.

حلقه های لغزنده:

حلقه های لغزش وسیله ای برای به دست آوردن جریان مستقیم و ارائه توان به روتور هستند.

بلبرینگ انتهایی حلقه لغزش:

بلبرینگ های دینام برای پشتیبانی از چرخش شفت روتور طراحی شده اند.

استاتور:

استاتور یک حلقه آهنی است که حاوی چندین سیم پیچ در اطراف آن است. بخشی از استاتور به عنوان بدنه دینام عمل می کند و در هنگام ایجاد میدان مغناطیسی جریان الکتریکی ایجاد می کند.

بلبرینگ انتهایی درایو:

یاتاقان های انتهایی درایو نیز به پشتیبانی از چرخش شفت روتور کمک می کنند.

قرقره:

قرقره قطعه ای است که به محور روتور و سیستم تسمه محرک متصل است. اگرچه چرخش از موتور منتقل شده توسط تسمه محرک به قرقره به دست می آید. چرخش باعث فرآیند شارژ می شود.

جهت خریدتسمه دینام 206 تیپ 5 دانگیل کد 1575 کلیک کنید 

دینام ها حاوی برخی از اجزای ریز کاربردی در آنها هستند، اگرچه ما چند مورد ضروری را توضیح داده ایم. اما در داخل دستگاه الکتریکی، ما می توانیم یکسوساز دیود یا پل یکسو کننده، تنظیم کننده ولتاژ، حلقه های لغزنده و برس ها را پیدا کنیم. همچنین می توانیم سیم پیچ میدان روتور، قطب های انگشتی، فیلد wi را پیدا کنیم

ترمینال ها به صورت نماد زیر نمایان میشوند که هرکدام معنی اص خود را دارند

S – نقطه اتصالی است که ولتاژ باتری را حس می کند.

L – مدار را به لامپ هشدار می بندد.

B – ترمینال اصلی خروجی دینام است. مستقیماً به باتری وصل می شود.

F – یک بای پس تمام میدان برای یک رگولاتور است.

انواع دینام

آلترناتورها بسته به طرح و کاربردشان به طرق مختلفی طبقه بندی می شوند. در زیر 5 نوع دینام بر اساس کاربرد آنها آورده شده است:

  • دینام های خودرو – در خودروهای مدرن یافت می شوند.
  • دیزلی-الکتریکی لوکوموتیو – در واحدهای چندگانه دیزل-الکتریکی استفاده می شود.
  • رادیویی – برای انتقال فرکانس رادیویی با باند پایین استفاده می شود.
  • دریایی – مورد استفاده در کاربردهای دریایی
  • دینام های بدون جاروبک – به عنوان منبع اصلی برق در نیروگاه های تولید برق استفاده می شود.

ژنراتورهای AC (دینام) نیز بر اساس طراحی طبقه بندی می شوند:

ژنراتورهای استوانه ای صاف:

انواع استوانه‌ای صاف ژنراتورها همانطور که برای دینام توربین بخار استفاده می‌شود. روتور از استوانه فولادی آهنگری جامد صاف ساخته شده است که با تعداد معینی شیارهای

آسیاب شده برای قرار دادن سیم پیچ های میدان طراحی شده است. با سرعت بسیار بالایی می چرخد، زیرا می تواند شامل 2 تا 4 قطبی توربو ژنراتور باشد که به ترتیب در

36000 دور در دقیقه یا 1800 دور در دقیقه کار می کند.

انواع قطب برجسته:

از این نوع دینام ها به عنوان دینام متوسط ​​و کم سرعت استفاده می شود. این شامل تعداد زیادی قطب بیرون زده است که هسته آنها روی یک چرخ مغناطیسی سنگین پیچ شده است.

چرخ مغناطیسی از چدن یا فولاد با کیفیت مغناطیسی خوب است. این ژنراتورها شبیه یک چرخ بزرگ هستند اما عمدتاً برای توربین های کم سرعت مانند نیروگاه هایدل استفاده

می شوند. اما آنها را با قطر بزرگ و طول محوری کوتاه دسته بندی می کنند.

اصل کار

کار دینام ماشین AC بسیار ساده و کمتر پیچیده است. این شامل دو سیم پیچ مانند یک استاتور (سیم پیچ خارجی ثابت) و یک روتور (سیم پیچ داخلی چرخان) است. تنظیم کننده ولتاژ ولتاژی را به سیم پیچ روتور می دهد که آن را به یک آهنربا تبدیل می کند. از طریق یک قرقره، روتور توسط موتور از طریق یک تسمه محرک می چرخد.

همانطور که میدان مغناطیسی توسط روتور چرخان تولید می شود، جریان الکتریکی AC را در سیم پیچ ثابت استاتور القا می کند.

دیودها به تبدیل جریان AC به جریان DC مورد نیاز سیستم الکتریکی خودرو کمک می کنند. به طور کلی، تنظیم کننده های ولتاژ در دینام تعبیه شده اند. آنها ولتاژ خروجی را کنترل کردند.

نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

دینام های خودرو نسبتاً کوچک و سبک هستند و با محفظه بیرونی آلومینیومی ساخته شده اند. این فلز سبک مغناطیسی نمی شود، به همین دلیل است که گرمای تولید شده در طول فرآیند را از بین می برد و مجموعه روتور یک میدان مغناطیسی تولید می کند. یک دریچه در جلو و پشت دینام وجود دارد که به دفع گرما نیز کمک می کند.

همانطور که موتور در حال کار است، میل لنگ تسمه محرکی را می چرخاند که قرقره دینام را می چرخاند.

و با چرخش دینام جریان تولید می شود. به همین دلیل است که گفته می شود دینام ها انرژی مکانیکی موتور موتور را به نیروی الکتریکی اجزای خودرو منتقل می کنند.

علائم خرابی دینام

در زیر علائم رایج یک دینام بد و از کار افتاده است:

یکی از رایج‌ترین علائمی که اغلب در سیستم شارژ خودرو رخ می‌دهد، چراغ گرم کردن نماد باتری در داشبورد هنگام رانندگی است. به طور متعارف، چراغ هشدار هنگام روشن

شدن استارت خودرو روشن می شود اما به محض روشن شدن موتور خاموش می شود.

روشن ماندن نشان می دهد که سیستم شارژ موتور شما مشکلی دارد. یک نیاز حرفه ای برای بررسی موتور است، زیرا چراغ هشدار مستقیماً نمی گوید دینام مشکل دارد.

اما دینام مشکل رایج چنین علامتی است.

نکاتی که باید در مورد دینام بدانید

در یک سیستم شارژ ضعیف، چراغ‌های داشبورد و چراغ‌های جلو در زمان دور آرام کم‌نور می‌شوند اما با روشن شدن موتور روشن‌تر می‌شوند. این مشکل می تواند ناشی از ضعیف بودن دینام، خرابی باتری، اتصال ضعیف باتری یا شل بودن تسمه سرپانتین باشد. صدای وزوز یا ناله از دینام یکی دیگر از علائم خرابی دینام است. این می تواند ناشی از خرابی یاتاقان داخل دینام باشد.

رایج‌ترین مشکلات دینام شامل فرسوده شدن حلقه‌های تماس، فرسودگی برس‌های کربنی یا خرابی رگولاتور ولتاژ است. بازسازی دینام، بلبرینگ ها، تنظیم کننده ولتاژ، برس ها و برخی کوچکترها معمولاً با موارد جدید جایگزین می شوند.

در نتیجه، دینام ها یک جزء عالی در سیستم شارژ خودرو هستند. ما عملکرد، قطعات، کارکرد آن را دیدیم. ما آل داریم
بنابراین انواع آن و برخی از علائم یا نشانه های بد خرابی دینام دیده می شود.

امیدوارم از خواندن لذت برده باشید، اگر چنین است، لطفاً نظر دهید، به اشتراک بگذارید و به دیگر پست های ما سر بزنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید. با تشکر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.