آموزش خودرو, اخبار خودرو

چالش های مربوط خودروهای هیبریدی

چالش های مربوط خودروهای هیبریدی

خودروهای برقی و هیبریدی از سالیان پیش که وارد بازار شدند ، مورد بررسی دقیق قرار گرفتند. منتقدان می ترسیدند که این خودروها در سطح قطعات و نگهداری آنها گران و مشکل ساز باشند ، اما تا کنون ، این ترس ها بی اساس بوده است. فیلترهای هوا ، به عنوان مثال ، باید تقریباً با همان سرعت یک ماشین معمولی تغییر کرد. روغن و لنت ترمز در واقع باید کمتر تغییر کنند. یکی از بزرگترین حملاتی که به خودروهای هیبریدی انجام شد مربوط به عمر باتری و هزینه تعویض آن بود. اما بر خلاف تصور عموم ، سازندگان خودروهای هیبریدی معمولاً باتری خود را برای حداقل هشت سال یا 80،000 مایل تضمین می کنند.

چالش های مربوط خودروهای هیبریدی

سطح رضایت بالا

چالش های مربوط خودروهای هیبریدی:نسل اول موتورهای خودروهای هیبریدی به سن 10 سالگی می رسند و باید اطلاعات زیادی در مورد انواع مشکلات مخصوص خودروهای هیبریدی ارائه دهند. صاحبان خودروهای هیبریدی مشکلات را با سرعتی که سایر صاحبان خودروها گزارش می دهند گزارش نمی کنند. در واقع ، هیبریدی صاحبان خودرو در مورد تجربه مالکیت خود رضایت بالایی را گزارش می کنند.

استثنا در این مورد خودروهای خودروسازان آلمانی است که هنوز مدل هیبریدی قابل اعتمادی را به بازار نیاورده اند. متأسفانه تلاش های آئودی ، پورشه و فولکس واگن تا کنون ثمربخش نبوده است.

مشکلات احتمالی که باید در نظر داشته باشید

البته هیچ چیز بی عیب نیست. از آنجا که یک مکانیک تنها در صورتی می تواند روی یک هیبرید کار کند که در یک دوره مکانیک خودرو تخصصی در زمینه خودروهای هیبریدی آموزش دیده باشد ، هزینه سرویس سنسورها ، رایانه ها یا قطعات برقی خودرو احتمالاً تعیین می شود. تعمیر یا تعویض باتری و سایر عناصر موتور خودروی هیبریدی که امکان انتقال نیرو بین موتور گازی و باتری الکتریکی را فراهم می کند ، در مواردی که آسیب یا نقصی ایجاد شود ، هزینه بر است.

به طور کلی ، مالکان همچنین باید وقت بگذارند تا هرگونه نگرانی یا تعمیر منظم را گزارش دهند تا خودروساز هرگونه الگو یا روند را ثبت کند.

برخی دیگر از مناطق مشکل ساز عبارتند از:

چالش های مربوط خودروهای هیبریدی:باتری های ولتاژ بالا: باتری های کمکی آمپر و ولتاژ کافی را ایجاد می کنند که به طور بالقوه باعث صدمه یا مرگ شدید می شود ، بنابراین آنها فقط باید توسط تکنسین هایی با آموزش ویژه مورد بررسی قرار گیرند. در صورت برخورد ، هنگامی که کیسه هوا باز می شود ، سیستم فشار قوی غیرفعال می شود. سعی نکنید سیستم را خودتان تعمیر کنید ، حتی اگر چند دوره از مدرسه مکانیک گذرانده اید!

کابل فشار قوی: حتی تکنسین های آموزش دیده با آموزش مکانیک اتومبیل در خودروهای هیبریدی باید هنگام کار روی کابل ولتاژ پرتقال نارنجی بسیار محتاط عمل کنند ، زیرا هرگونه آسیب به کابل می تواند خطری بالقوه ایجاد کند.

سیستم خنک کننده: فنی تر از سیستم خنک کننده یک وسیله نقلیه سنتی. تعویض آن نیاز به تلاش بیشتری دارد ، به این معنی که هزینه بیشتری خواهد داشت. خوشبختانه این تعمیر و نگهداری در حدود 100000 مایل اتفاق نمی افتد ، و شاید صرفه جویی گاز شما در این مدت زمان این هزینه را جبران می کند

مشاغل رنگ آمیزی: تولیدکنندگان توصیه می کنند دمای عمل آوری در غرفه های رنگ زیر 150 درجه نگه داشته شود تا از آسیب به باتری های هیبریدی جلوگیری شود ، زیرا تعویض آنها بسیار هزینه بر است.

روش های تصادف: در نهایت ، باید بدانید که خودروسازان هیبریدی روش های ایمنی و بیرون کشیدن ، کلاس های آموزشی و کتابچه های راهنمای برای استفاده پلیس ، آتش نشانی ، تیم های فوریت های پزشکی و شرکت های بکسل هنگام واکنش به برخورد با یک خودرو هیبریدی را منتشر کرده اند. اسناد ، سعی کنید با خودروساز خود تماس بگیرید.

5 نکته ای که می تواند باتری ماشین را تخلیه کند

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *