آموزش خودرو, اخبار خودرو

چرا ماشین من به یک طرف کشیده می شود؟

علت انحراف چرخ خودرو به طرفین

چرا ماشین من به یک طرف کشیده می شود؟

آیا ناامیدکننده تر از کشیدن ماشین به یک طرف هنگام رانندگی است؟ تمرکز روی رانندگی ایمن هنگامی که دائماً چرخ خود را به چپ یا راست می کشید دشوار است ، فقط برای اینکه بتوانید یک خط مستقیم را حفظ کنید سخت است.

بدترین قسمت این است که شما نمی دانید چه عواملی باعث ایجاد آن شده و یا چطور می توانید آن را برطرف کنید. خوشبختانه ، ما می توانیم در این زمینه کمک کنیم.

علت انحراف چرخ خودرو به طرفین

یکی از مهمترین دلایل کشیدن تراز چرخ است.

رایج ترین دلیل کشیدن ماشین به یک طرف خاموش بودن چرخ چرخ است. چه به مرور زمان به کنار بچرخد و چه به یک گودال شرور خاص برخورد کنید ، با توجه به شرایط رانندگی ، تراز چرخ تغییر می کند و باید مرتباً بررسی شود.

تراز بندی چرخ دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: چرخ ها و محورهای شما یک مستطیل ، به موازات یکدیگر و در زاویه راست جاده قرار می دهند. یک تکنسین برای ساختن این مستطیل چرخ ها و محورهای شما را با یکدیگر صف آرایی می کند و برای تحت تأثیر قرار گرفتن موقعیت چرخ ، زاویه های سیستم تعلیق را تنظیم می کند.

مکانیک شما با استفاده از مشخصات سازنده و تکنولوژی و ابزار مناسب تنظیمات مناسب ماشین شما را انجام می دهد.

واقعیت جالب: جاده ها هرگز کاملاً هم سطح ساخته نمی شوند.

تقریباً تمام جاده ها با کمی شیب به طرفی که زهکشی در آن قرار دارد ساخته شده اند. این عامل دیگری است که می تواند باعث کشیدن ماشین شما به یک طرف شود. بسیاری از متخصصان خودرو در محاسبات تراز خود این شیب را به حساب می آورند.

چه زمانی باید چرخ های خود را تعویض کنم؟

ما توصیه می کنیم هر زمان که لاستیک خود را برای فصل رانندگی مناسب تعویض می کنید ، یک ردیف چرخ داشته باشید.

ترازبندی چرخ من بررسی شده است – مشکل دیگری از این قرار است؟
اگر اخیراً چرخ های خود را تراز کرده اید ، مقصر دیگری نیز می تواند در مورد آنها تحقیق کند.

1. فشار هوا در لاستیک های شما متناقض است.

گاهی اوقات محلول به سادگی افزودن مقداری هوا است. فشار باد تایر هنگام رانندگی نوسان می کند و گاهی فشار یک تایر نسبت به بقیه فشار کمتری خواهد داشت. اگر متوجه شدید اتومبیل شما به یک طرف کشیده شده است ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که فشار باد لاستیک خود را بررسی کنید و در صورت لزوم بیشتر اضافه کنید.

اگر این مشکل شما را برطرف کرد ، خارق العاده! اگر متوجه شدید که ماشین شما هنوز به چپ یا راست منحرف شده است ، ممکن است مشکل بزرگتر باشد.

2. شما در حال تجربه انقباض لاستیک هستید.

انعطاف پذیری تایر به مشکلی در ساخت تایر اشاره دارد. بعضی اوقات در حین ساخت ، یکی از اجزای سازنده اشتباه می شود و باعث می شود لاستیک آج لاستیک به جای شکل مناسب سیلندر ، به شکل مخروطی کمی سفت شود. این باعث می شود که ماشین شما به هر طرف لاستیک معیوب باز شود. این نوع چسبندگی بلافاصله در لاستیک های جدید مشهود است و تحت ضمانت قرار می گیرد.

اگر بعد از گذراندن چندین هزار کیلومتر بر روی لاستیک های خود متوجه کشش شدید ، این مسئله به احتمال زیاد به دلیل ساییدگی ناهموار ناشی از شرایط رانندگی (مانند جاده های زمستانی ناهموار) یا مشکل تعلیق است. اتومبیل خود را به ما وارد کنید ، ما قادر خواهیم بود با دقت بیشتری مشکل را تشخیص دهیم.

3. در فرمان یا سیستم تعلیق یک قسمت فرسوده وجود دارد.

اگر لاستیک شما نباشد ، ممکن است فرمان یا سیستم تعلیق شما باعث کشیده شدن ماشین شما به یک طرف شود. اجزای فرسوده بر نحوه رانندگی ماشین شما تأثیر می گذارد.

این نیز Memory Steer نامیده می شود
هدایت حافظه اصطلاحی برای یک ماشین است که به سمتی که شما تازه چرخیده اید می رود. به عنوان مثال ، اگر از خیابانی به چپ بپیچید ، ناگهان ماشین شما شروع به کشیدن به سمت چپ می کند. این امر به دلیل وجود میله های کراوات ، یاتاقان های سافت ، اتصالات توپی و سایر اجزای موجود در سیستم تعلیق و فرمان شما است.

4- ترمزهای شما ناهموار پوشیده شده اند.

اگر ماشین شما در حالی که ترمز می کنید در حال کشیدن است ، در اینجا اولین جایی است که بررسی خواهیم کرد. نمونه ای از مشکل کشش ناشی از ترمز ، کولیس های گیر کرده است که معمولاً صدای سنگ زنی ایجاد می کند. کولیس همان فشارهایی است که روی لنت های ترمز شما وارد می کند و اگر یکی از قسمت های عقب گیر کند ، ترمزهای شما به طور ناموزونی از بین می روند.

ترمزها در شرایط لغزنده زمستان و بهار از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ، بنابراین اگر در مورد ترمزهای خود نکته عجیبی مشاهده کردید ، بلافاصله با ما قرار ملاقات بگذارید.

من در مورد چیزی به نام Torque Steer شنیده ام – این چیست؟به نظر می رسد اتومبیل های مسابقه ای چیزی داشته باشند ، که به نوعی درست است. هدایت گشتاور بیشتر بر روی اتومبیل های چرخ جلو تأثیر می گذارد (که خودروهایی با عملکرد بالا هستند) و به کشیدن ماشین شما در هنگام شتاب به یک طرف اشاره دارد.

علت این امر اغلب موتور نصب شده عرضی است. تنظیم در اتومبیل های دیفرانسیل جلو باعث می شود تا نیروی موتور بیش از تایر دیگر به یک لاستیک ارسال شود که باعث کشش آن می شود.

مگر اینکه صاحب اتومبیل چرخدار جلو باشید و در ظرفیت حرفه ای تری رانندگی کنید ، یا مشتاق ماشین مشتاق باشید ، این موضوعی است که نباید نگران اتومبیل خود باشید.

اگر ماشین شما به یک طرف می کشد ، آن را به اولین تعمیرگاه نزدیک مسیر راندگی خود ببرید تا مشکل را برطرف کند

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *