دسته‌بندی نشده

چرا ماشین من روشن نمیشود؟

چرا ماشینم استارت نمیخورد

چرا ماشین من روشن نمیشود؟

شاید الان در این وضعیت باشید. شما بچه ها را برای مدرسه آماده کرده اید ، ناهارها را بسته بندی می کنید ، شما آماده کار هستید. ماشین شما روشن نمی شود و ناگهان روز شما بسیار ناامید کننده تر و دشوار میشود.

 

فهمیدن دلیل روشن نشدن ماشین شما می تواند طاقت فرسا باشد ، اما نترسید! ما لیستی از دلایل احتمالی عدم راه اندازی خودروی شما و راه حل هایی که می توانند به شما کمک کنند ماشین و روز خود را شروع کنید ، ایجاد کرده ایم.

چرا ماشینم استارت نمیخورد

 مخزن سوخت خالی

این یکی مخصوص جسوران است ، کسانی که در لبه زندگی می کنند. لبه “خالی” روی سنج بنزین شما ، یعنی.

 

ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما گاهی اوقات موارد دیگری را در ذهن خود جای داده اید و فراموش می کنید که به سنج بنزین نگاه کنید. به راحتی می توانید بنزین بگیرید. بسیاری از پمپ بنزین ها دارای مخزن کوچک 5 لیتری هستند که می توانند فقط برای این موارد اضطراری به آنها قرض دهند.

 

از حرکت دادن ماشین با مخزن خالی بنزین خود داری کنید

یک خطای جدی تر در رانندگی مداوم با خالی این است که به طور بالقوه می توانید به پمپ (های) سوخت خود آسیب برسانید. هنگامی که بنزین کم است ، پمپ های سوخت شما بیشتر از آنچه در نظر گرفته شده کار می کنند و مهمتر از همه ، شما خطر می کشید که بقایای ته مخزن را به داخل خطوط سوخت بکشید و فیلتر سوخت را مسدود کنید.

 

حتی اگر فکر می کنید در هزینه خود صرفه جویی می کنید ، پر کردن مداوم مخزن باعث می شود شما مجبور شوید پمپ (های) سوخت یا فیلتر خود را تعویض کنید. این یک قاعده سرانگشتی خوب است که مخزن سوخت خود را به خصوص در زمستان های اوتاوا پر نگه دارید.

 

کلید نمی چرخد

به نظر می رسد یک کار ساده در رانندگی چرخاندن کلید و استارت زدن است. سوئیچ را بچرخانید و استارت بزنید و امیدوارم که روشن شود. اما پیچیده تر از آن است. وقتی استارت نمی خورید فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

 

تنظیم دنده

هنگام روشن کردن اتومبیل ، گیربکس شما باید در “پارک” باشد. اگر انتخاب دنده روی تنظیم دیگری باشد ، احتمالاً کلید شما روشن نمی شود. اگر می بینید که انتخابگر دنده شما در تنظیم دیگری است ، قبل از شروع کار آن را به “پارک” یا “P” تغییر دهید.

 

اگر گیربکس شما در پارک است و هنوز شروع به کار نمی کند ، انتخاب کنید که دنده را به هم بزنید تا مطمئن شوید بین چرخ دنده ها گیر نکرده است.

 

عملکرد سوئیچ

تا زمانی که مالک وسیله نقلیه با فعال شدن دکمه استارت نباشید ، کلید می تواند دلیل روشن نشدن ماشین شما باشد. کلید می تواند فرسوده ، شکسته یا خم شود.

 

اگر کلید خم است ، می توانید آن را صاف کنید اما محتاط باشید ، خم شدن کلید باعث ضعیف شدن آن می شود و ممکن است باعث شکسته شدن کامل آن شود. کلید خود را جایگزین کنید اگر فاقد شیار است ، شکسته ، قبلاً خم شده یا فرسوده شده است.

 

سیلندر کلید

با گذشت زمان ، پایه ها و فنرهای سیلندر احتراق می توانند فرسوده ، سفت یا گیر کنند. به آرامی روی سیکلند احتراق ضربه بزنید تا هرگونه پایه و فنر گیر کرده شل شود. اگر تغییری ایجاد نشود ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که سیلندر کلید خود را تعویض کنید.

 

فیلترهای مسدود شده

فیلتر سوخت فقط سوخت پاک و بدون آوارا را از مخزن به سمت موتور تضمین می کند. با گذشت زمان ، فیلترهای سوخت شما کثیف شده و نیاز به تعویض دارند. اگر فیلترهای خود را تغییر ندهید ، مسدود می شوند و کاملاً از رسیدن گاز به موتور جلوگیری می کنند.

 

برای وسایل نقلیه قدیمی ، روش خوب این است که فیلتر سوخت خود را هر 50،000 کیلومتر تغییر دهید. برای وسایل نقلیه جدیدتر ، فیلترهای سوخت خود را هر 100000 کیلومتر تغییر دهید. (ماشین های قدیمی مخازن بنزین کثیف تری دارند) فیلتر را می توان در زیر وسیله نقلیه نزدیک مخزن بنزین یا زیر کاپوت کنار خط سوخت پیدا کرد. اگر از محل قرارگیری فیلتر خود مطمئن نیستید ، از یک تعمیرکار بخواهید تا به شما کمک کند.

 

باتری مرده یا ضعیف

یکی از رایج ترین دلایل شروع نکردن ماشین شما به دلیل ضعف یا ضعف باتری است. قبل از اینکه برای خرید باتری جدید به فروشگاه بروید ، نگاهی به خود باتری بیندازید تا مطمئن شوید سیم های اتصال دهنده آن به ماشین شل نشده و بیش از حد خورده نیستند. حتی اگر چراغ های داخلی و رادیو روشن شوند ، ممکن است باتری شما ولتاژ لازم برای چرخاندن موتور را نداشته باشد.

 

در اینجا چند دلیل برای تعیین اینکه چرا باتری ماشین شما به درستی کار نمی کند وجود دارد:

  • چراغهای جلو را روشن بگذارید
  • صندوق عقب خود را به طور کامل نمی بندد
  • گذاشتن چراغ های گنبد
  • خرابی سیم کشی یا خرابی دینام
  • سیم های باتری را شل کنید
  • باتری منقضی شده (باتری ها بین 5 تا 7 سال دوام می آورند)
  • دمای شدید
  • عملکرد برق

بسته به شرایط باتری ماشین ، یا باید اتومبیل خود را با کابل های باتری روشن کنید یا باتری را تعویض کنید. اگر مجبور شدید باتری خود را تعویض کنید ، یک تعویض  باطری خوب را انتخاب کنید.

 

استارت وظیفه فعال سازی موتور را بر عهده دارد. با شروع کار توسط باتری ، استارت به ولتاژ بالایی از برق نیاز دارد تا موتور بتواند چرخانده و موتور را فعال کند.

 

وقتی یک استارت معیوب دارید ، به جای صدای شروع به کار موتور اولیه ، صدای بلند کلیک یا کلاً چیزی را خواهید شنید. اگر استارت شما خراب است ، پس اجازه دهید تا یک متخصص آن را بازرسی کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *