آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

چگونه به افزایش عمر باتری ماشین خود کمک کنید

باتری خودرو

 

چگونه به افزایش عمر باتری ماشین خود کمک کنید :از دمای شدید گرفته تا تخلیه انگلی، عادات رانندگی و موارد دیگر، عوامل زیادی بر عمر باتری خودروی شما تأثیر می‌گذارند. در حالی که معمولاً می‌توانید به مدت 3 تا 5 سال به باتری خود وابسته باشید، پیری در نهایت می‌تواند باعث شود منبع انرژی سرب-اسید شما به سطل ضربه بزند.

چگونه به افزایش عمر باتری ماشین خود کمک کنید

خوشبختانه، چندین کار وجود دارد که می توانید برای کمک به حداکثر ماندن باتری ماشین خود انجام دهید. با این نکات، یاد خواهید گرفت که چگونه قبل از تعویض بعدی، هر اونس انرژی را از باتری ماشین خود دریافت کنید.

از سفرهای کوتاه خودداری کنید

ممکن است سفرهای کوتاه مدت زمان کافی برای شارژ مجدد باتری شما را ندهد. از آنجایی که روشن کردن ماشین شما به انرژی زیادی از باتری نیاز دارد، سفرهای کوتاه مکرر ممکن است بدون هیچ فرصتی برای شارژ مجدد باعث تخلیه آن شود.

چگونه بدون صرف یک سکه عمر باتری ماشین خود را افزایش دهید

پس از سفرهای بسیار کوتاه، ممکن است باتری کافی برای روشن کردن ماشین خود در دفعه بعد نداشته باشید – به خصوص در فصل زمستان، زمانی که باتری ها حتی بیشتر دچار مشکل می شوند.

اجازه ندهید ماشین شما برای مدت طولانی بنشیند

یکی از بدترین کارهایی که می توانید برای باتری خود انجام دهید این است که اجازه دهید ماشین خود بنشیند. اگر بیش از دو هفته خودروی خود را در انبار یا غیرفعال نگه دارید، ممکن است باتری ضعیف یا ضعیف شود، حتی اگر نسبتاً نو باشد.

بیشتر بخوانید:  نحوه رفع لغزش گیربکس

تخلیه عمیق مکرر ناشی از عدم استفاده می تواند به طور جدی عمر باتری شما را کاهش دهد. اگر وسیله نقلیه شما برای مدت طولانی خاموش است، از نگهدارنده باتری استفاده کنید.

مسافت های طولانی تر رانندگی کنید

به دینام خود زمان کافی برای شارژ کامل باتری خود با رانندگی طولانی تر بدهید. سفرهای طولانی‌تر با سرعت بزرگراه اغلب راهی مطمئن برای بالا بردن شارژ باتری شماست. و در حالی که از نظر فنی این پیشنهاد کاملاً «رایگان» نیست، صرف چند سنت اضافی برای بنزین بسیار ارزان‌تر از پرداخت یک باتری جدید است!

ترمینال های باتری را تمیز نگه دارید

خوردگی باطری خودرو فقط قابل مشاهده نیست. همچنین تأثیر جدی بر عملکرد باتری شما دارد. با گذشت زمان، اسید سولفوریک درون باتری‌های سرب اسید می‌تواند باعث ایجاد مواد خورنده در پایانه‌های باتری و کابل‌های خودرو شود. این تجمع متمایل به سبز و پوسته پوسته در واقع مقاومت الکتریکی بین ترمینال و پست باتری را افزایش می دهد و باعث می شود باتری سخت تر از آنچه نیاز است کار کند.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی دینام خودرو

خوشبختانه تمیز نگه داشتن پایانه های باتری کار نسبتاً ساده ای است که می توانید با وسایل خانگی انجام دهید. نحوه تمیز کردن پایانه های باتری خودرو را با چیزهایی که قبلاً مجبور هستید برای کسب اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

باتری خود را محکم ایمن کنید

باتری خود را به طور مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید که در اطراف محکم بسته شده است.

batry ای که به درستی ایمن نشده باشد ممکن است طول عمر آن را کاهش دهد.

باطری که به طور شل به پایه نصب آن متصل است ممکن است باعث اتصال شل در پایانه های باتری شود.

باطری که محکم روی پایه نصب یا سینی باتری خود محکم نشده باشد، ممکن است در حین رانندگی در معرض لرزش های بیش از حد قرار گیرد.

لرزش بیش از حد یک قاتل باتری آرام است زیرا می تواند منجر به آسیب داخلی شود.

از سوی دیگر، کابل های شل، مقاومت قابل توجهی در برابر جریان الکتریسیته بین پایانه های باتری ایجاد می کنند.

شبیه به تجمع خورنده، این باعث می‌شود باتری برای عملکرد عادی سخت کار کند و می‌تواند منجر به برخی مشکلات الکتریکی شود.

لوازم جانبی را خاموش کنید

باتری فقط ماشین شما را روشن نمی کند؛ همچنین با روشن کردن احتراق، برق را به بسیاری از لوازم جانبی ارسال می کند. می توانید با خاموش نگه داشتن لوازم جانبی مختلف مانند گرمکن صندلی، شارژر تلفن و تهویه مطبوع در هنگام استارت زدن خودرو، به صرفه جویی در مصرف باتری کمک کنید.

همچنین می توانید با اجتناب از تخلیه انگلی به باتری خود استراحت دهید. تخلیه انگلی زمانی اتفاق می‌افتد که یک قطعه الکترونیکی در وسیله نقلیه شما در زمان خاموش بودن خودرو همچنان از باتری انرژی می‌گیرد. این می تواند چیزی به اندازه روشن ماندن چراغ داخلی یا چیزی بسیار سخت تر باشد، مانند رله چسبنده.

حتما قبل از پیاده شدن از ماشین خود لوازم جانبی را خاموش و از برق بکشید تا از تخلیه باتری در طول شب جلوگیری کنید و هنگام روشن کردن موتور صبح روز بعد مصرف برق را کاهش دهید.

به طور منظم باتری خود را تست کنید

بهترین راه برای استفاده حداکثری از باتری، ارزیابی منظم وضعیت آن است.

یک تست ساده باتری به شما می گوید که باتری شما چقدر ولتاژ می دهد و به شما ایده می دهد که چقدر سالم است.

به این ترتیب، متوجه خواهید شد که آیا در معرض خطر گیر افتادن با باتری مرده در کنار جاده هستید یا خیر.

آزمایش منظم باتری نیز به شما کمک می کند تا بدانید چه زمانی باتری خود را به طور کامل تعویض کنید.

همیشه می‌توانید روی دستگاه تست باتری یا شارژر باتری خود سرمایه‌گذاری کنید تا باتری خود را سالم نگه دارید

باطری های خودرو اگر به درستی نگهداری شوند می توانند مدت زیادی دوام بیاورند.

با رعایت این نکات و بازرسی منظم ، مطمئن شوید که مال شما در شرایط کاری خوب باقی می ماند.

مراقبت کامل از خودکار از تعمیر و نگهداری عمومی گرفته تا تعویض و نصب، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *