آموزش خودرو, اخبار خودرو

چگونه تشخیص دهیم سیستم اتومبیل برقی ماشین خراب است؟

چگونه تشخیص دهیم سیستم اتومبیل برقی ماشین خراب است؟

رای تشخیص اینکه اتومبیل های مدرن به شدت به سیستم های الکتریکی کمک می کنند ، لازم نیست که یک استاد مکانیک باشید. اتومبیل شما دارای سیستم های الکتریکی مختلفی است – از روشنایی گرفته تا فرمان – و اگر شروع به خرابی کنند ، احتمالاً می دانید که مشکلی پیش آمده است.

چگونه تشخیص دهیم سیستم اتومبیل برقی ماشین خراب است؟

ما با یک استاد مکانیک آشنا شدیم تا در مورد چگونگی تشخیص اینکه ممکن است در سیستم برق خودروی خود مشکلی داشته باشید تشخیص دهیم. ما توصیه می کنیم که هرگز سعی نکنید خودتان این تعمیرات را برطرف کنید و در عوض بامکانیک محلی خود تماس بگیرید.

ماشین شما روشن نمی شود

تمام موتورهای وسایل نقلیه برای روشن شدن به برق نیاز دارند. برای دستیابی به این هدف ، باتری شما نیرو ایجاد می کند تا جرقه ایجاد کند و این باعث سوخت موتور شما می شود. هنگام تشخیص موتور ، عدم لنگ زدن نشان می دهد که احتمالاً با ماشین خود مشکل برق دارید.

چگونه تشخیص دهیم سیستم اتومبیل برقی ماشین خراب است؟

اگر کلید را روشن کردید و اتفاقی نیفتاد ، بررسی کنید که چراغ های کابین هنگام نیمه باز بودن در روشن می شوند یا خیر. اگر چراغ ها کار نمی کنند و ماشین روشن نمی شود ، احتمالاً یک باتری از دست رفته دارید. اگر چراغ روشن شود ، اما ماشین روشن نمی شود ، احتمالاً باید به دینام نگاه کنید. اگر هنگامی که می خواهید موتور را روشن کنید صدای صدای کلیک یا سنگ زنی می شنوید ، مسئله احتمالاً مربوط به دنده استارتر یا حلقه چرخ فلایر است.

چگونه تشخیص دهیم سیستم اتومبیل برقی ماشین خراب است؟

آسیب دیدگی یا نشتی باتری

اگر فکر می کنید در باتری خود مشکلی دارید ، توصیه نمی کنیم آن را تعویض کنید تا سیستم های الکتریکی دیگر خود را بررسی کنید. به طور متوسط ​​باتری های اتومبیل با استفاده معمولی حدود پنج سال دوام می آورند. هنگامی که آنها شروع به شکست می کنند ، منطقی است که علائم در سیستم الکتریکی شما ظاهر می شوند.

اگر فکر می کنید باتری از کار افتاده مقصر است ، با بررسی همه کابل ها برای خوردگی شروع کنید و از اتصال صحیح آنها اطمینان حاصل کنید. اگر متوجه خوردگی شدید ، این نشان دهنده وجود نشتی ، بزرگتر شدن مشکل یا باتری شما به راحتی در آخرین پایه های خود است.

چراغ های کم نور

طبیعتاً چراغ های اتومبیل شما یکی از بارزترین قسمتهای سیستم الکتریکی شما هستند. بنابراین ، این معمولاً یک روش خوب برای نشان دادن مواردی است که درست نیست.

هنگامی که سیستم الکتریکی شما به درستی کار نمی کند ، چراغ های شما اغلب کم نورتر از حالت عادی به نظر می رسند. این معمولاً نشان دهنده سوء عملکرد شارژ و ولتاژ پایین سیستم است که در اثر مرگ باتری ، شل شدن اتصالات یا خرابی تسمه دینام ایجاد می شود.

این مسئله ای نیست که ما توصیه کنیم سعی کنید خودتان را تشخیص دهید. برای بازرسی کامل و ایمن از برق ، ماشین خود را به مکانیک محلی خود وارد کنید.

فیوزهای دمیده

اتومبیل شما دارای جعبه فیوز است که به منظور جلوگیری از ایجاد ولتاژ اضافی یا اتصال کوتاه است. در این سناریوها ، فیوزها برای شکستن مدارها برای محافظت از آسیب دیدن سیستم های الکتریکی شما طراحی شده اند.

گاه به گاه ، یک فیوز می تواند بدون ایجاد نگرانی پس از تعویض ، منفجر شود. اگر در مدت زمان کوتاهی بیش از یک ضربه فیوز داشته باشید ، این احتمالاً به این معنی است که با یکی از سیستم های الکتریکی خود مشکل دارید.

موتورهای وانکل چگونه کار می کنند

نادیده گرفتن این مسئله حتی می تواند به وسیله نقلیه شما آسیب بیشتری برساند. برای تشخیص و رفع مشکل با استاد مکانیک محلی خود تماس بگیرید.

فراتر از آنچه در بالا توضیح دادیم ، اگر هرگز بوی پلاستیک یا عایق الکتریکی می سوزید ، باید بلافاصله رانندگی با اتومبیل خود را متوقف کرده و درخواست کمک کنید. این نشانه مطمئنی است که مشکلی جدی وجود دارد – به خصوص اگر علائم دیگر را مشاهده کنید.

مهم است که هرگز در مورد مسائل الکتریکی فرصتی ایجاد نکنید. این به معنای رانندگی و تلاش برای تشخیص یا تعمیرات خودتان است. ما همیشه توصیه می کنیم ماشین خود را به فروشگاه محلی خود برسانید تا از خرابی بیشتر و هزینه های قابل توجهی برای تعمیر جلوگیری کنید.

اگر مشکوک به مشکل برق هستید یا در مورد اتومبیل خود سوالی دارید ، درنگ نکنید

غلطک هرزگرد دینام 405

عایق حرارتی پژو پارس XU7

درب رادیات پراید فلزی

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *