آموزش خودرو, اخبار خودرو

چگونه فیلتر موتور خودرو را نصب کنیم

فیلتر هوای خودرو

چگونه فیلتر موتور خودرو را نصب کنیم

تعویض فیلتر هوای خودرو

ممکن است شما برای حل و فصل مشاغل نگهداری اتومبیل مانند تعویض روغن یا تعویض شمع آماده نباشید ، اما تعویض فیلتر هوای موتور خودرو کار ساده ای است که می توانید انجام دهید. انجام این کار توسط خودتان می تواند پس انداز زیادی داشته باشد. بسیاری از مغازه های فروش سریع روغن برای تعویض فیلتر هوا تا 25 دلار یا بیشتر شارژ می گیرند.
فیلتر هوای موتور وسیله نقلیه شما اطمینان از رسیدن هوای پاک به موتور شما را تضمین می کند. هوای پاک برای کارکرد موثر وسیله نقلیه از اهمیت بالایی برخوردار است. بدون فیلتر هوا ، سیستم سیستم القایی هوا مملو از اشکالات ، برگها ، خاک و باقی مانده و به موتور شما آسیب می رساند.

وقتی فیلتر هوای موتور شما کثیف می شود ، از رسیدن مقدار مناسب هوای پاک به موتور جلوگیری می کند که می تواند منجر به مشکلات عدیده ای برای خو

فیلتر هوای خودرو

دروی شما شود. اگر اتومبیل شما دارای فیلتر هوای کثیف است ، ممکن است عملکرد ضعیف موتور یا کمبود برق ، کاهش مسافت پیموده شده بنزین یا روشن شدن چراغ Check Engine خود را مشاهده کنید.

هنگامی که هر یک از این علائم را تجربه کردید ، در لیست عیب یابی شما باید بررسی فیلتر هوای موتور باشید. بهتر است فیلتر فیلتر هوا را در هر بار تعویض روغن بررسی کنید.

چگونه فیلتر موتور خودرو را نصب کنیم

شما باید فیلتر هوا موتور خود را سالانه یا هر 12000 مایل تغییر دهید. اگر در منطقه ای با گرد و غبار زندگی می کنید ، باید فیلتر هوای موتور را بیشتر تغییر دهید. تمیز نگه داشتن فیلتر هوا موتور را از آلودگی پاک می کند. خط پایین – فیلتر هوای تمیز اولین خط دفاعی موتور شما برای جلوگیری از آلودگی و عملکرد مناسب است.

تعویض فیلتر هوا با فیلتر هوای Champion با کیفیت بالا ، حداکثر عملکرد موتور را تضمین می کند. با پوشش 95٪ از بازار اتومبیل ایالات متحده ، مطمئناً یک فیلتر هوای Champion برای وسیله نقلیه خود پیدا خواهید کرد.

دستورالعمل های گام به گام تعویض فیلتر موتور

گام یک

کاپوت اتومبیل خود را باز کرده و محفظه فیلتر هوای موتور را پیدا کنید. این یک جعبه پلاستیکی سیاه است که در قسمت بالایی یا کنار موتور قرار دارد. خواهید دید که یک شلنگ بزرگ از کناره خود بیرون زده است.

گام دوم

محفظه فیلتر هوا را باز کرده و فیلتر هوای قدیمی را بیرون بیاورید (هنگام برداشتن درپوش مسکن احتیاط کنید زیرا ممکن است سیم سیم و اجزای الکتریکی به آن متصل باشد). محفظه فیلتر هوا را می توان با پیچ ، گیره ، گیره یا مهره های بال محکم کرد. توجه داشته باشید که از چه نوع اتصال دهنده هایی استفاده می شود و ابزار مناسب را برای از بین بردن آنها انتخاب کنید. برای باز کردن محفظه فیلتر هوا ، شما به راحتی اتصال دهنده ها را برداشته ، قسمت بالای محفظه فیلتر هوا را برداشته و فیلتر هوا را خارج می کنید. با پاک کردن یک پارچه ، هرگونه آلودگی یا آوار را در داخل محفظه از بین ببرید.

مرحله سه

فیلتر هوای قدیمی موتور را بررسی کنید تا از کثیف بودن و نیاز به تعویض مطمئن شوید. داخل پلیسه ها را نگاه کنید ، اگر خاک زیادی مشاهده کردید ، زمان تعویض فیلتر هوا فرا رسیده است. همچنین می توانید روی فیلتر ضربه بزنید و در صورت افتادن آلودگی ، فیلتر هوا از اوج خود گذشته و نیاز به تعویض دارد.

مرحله چهار

فیلتر هوای موتور جدید را در جعبه فیلتر قرار دهید. آن را با لبه لاستیکی رو به بالا وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که به درستی نشسته است.

مرحله پنجم

قسمت بالای محفظه را دوباره روشن کرده و اتصال دهنده ها را دوباره روشن کنید. خودشه! شما فیلتر هوای خود را تعویض کرده و با انجام کار خود یک مقدار پول پس انداز کرده اید.

درباره فیلترهای با کیفیت هوا بیشتر بیاموزید ، قطعه اتومبیل خود را پیدا کنید یا اینکه امروز از کجا قسمت اتومبیل خود را خریداری کنید.

محتوای موجود در این مقاله فقط برای سرگرمی و اطلاع رسانی است و نباید به جای جویا شدن از مشاوره حرفه ای از یک تکنسین یا مکانیک مجاز استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.