آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ, نکات خودرویی

کمک فنرهای گازی

کمک فنرهای گازی

کمک فنرهای گازی :توسعه کمک فنرهای شارژ شده با گاز یک پیشرفت بزرگ در فناوری کنترل سواری بود. این پیشرفت برای حل مشکلات کنترل سواری بود، که به دلیل افزایش تعداد وسایل نقلیه با استفاده از ساختار یکپارچه، فاصله بین دو محور کوتاه‌تر و افزایش استفاده از فشار بیشتر تایرها رخ داد.

راحتی در مقابل کنترل

در گذشته، راحتی سواری یا کنترل وسیله نقلیه توسط محدودیت های طراحی هیدرولیک های معمولی به خطر افتاده بود. کمک فنرهای گازی می تواند سواری راحت تری یا کنترل بیشتر وسیله نقلیه را فراهم کند، اما نه بهینه هر دو را در یک واحد.

جهت خرید  کلیک کنید کمک فنر عقب چپ 405

یک کمک فنر گازی حرکت بیش از حد فنر وسیله نقلیه را با حرکت کنترل شده سیال تحت فشار کاهش می دهد. سیال مقاومت در برابر حرکت را فراهم می کند و سوپاپ میزان آن مقاومت را کنترل می کند.

کاربرد کمک فنرهای گازی

در گذشته، مهندسان سواری مجبور بودند بین شیرهای نرم یا سخت یکی را انتخاب کنند. و آسایش یا کنترل به خطر میفتاد. علاوه بر این، مایع داخل کمک فنر می تواند با هوا مخلوط شده و به کف تبدیل شود. مهندسان به این هوادهی می گویند. از آنجایی که فوم فشرده می شود، پیش بینی میزان مقاومت ارائه شده توسط سیال دشوار بود.

قبل از توسعه شوک‌ها و پایه‌های شارژ گاز مونرو، راه‌های دیگری برای حل این مشکلات امتحان شده بود، اما کاملاً موفقیت‌آمیز نبود.

کمک فنرهای گازی

سلول گاز یک راه حل است. این یک پاکت پلاستیکی از گاز هگزاسولفافلوراید است که بین لوله ذخیره و لوله فشار یک ضربه گیر دو مرحله ای نصب می شود. سلول گاز فضای هوا را پر می کند تا هوادهی را کاهش دهد.

شوک های شارژ گاز فشار بالا شوک های تک لوله ای هستند که در اکثر طرح ها سیال و گاز در محفظه های جداگانه قرار دارند. گاز را می توان تا 360 psi شارژ کرد.

کمک فنرهای گازی

مزیت کمک فنرهای گازی

طراحی پیشرفته کمک فنرهای گازی دو لوله ای آکام پارت بسیاری از مشکلات کنترل سواری امروزی را با افزودن شارژ کم فشار گاز نیتروژن در لوله ذخیره حل می کند. با فشار سیال شوک، هوادهی تا حد زیادی کاهش می یابد.

فشار گاز همچنین مقاومت در برابر سیال ورودی به لوله ذخیره را ایجاد می کند. این، همراه با طراحی سوراخ پیستون بزرگ در شوک‌های مونرو، ظرفیت کار اضافی مورد نیاز برای تعلیق‌های کم‌تر فنر را فراهم می‌کند.

با کمک فنرها و پایه های شارژ گاز مونرو، شما و مشتریانتان می توانید از سواری بهتری لذت ببرید – به علاوه هندلینگ بهتر.

کمک فنرهای گازی چگونه کار می کنند

فشار نیتروژن در لوله ذخیره کمک فنرهای گازی  شارژ شده با گاز آکام پارت از 100 تا 150 psi متغیر است، بسته به مقدار سیال در لوله ذخیره. این گاز چندین عملکرد مهم را برای بهبود ویژگی های کنترل سواری شوک انجام می دهد.

یکی از عملکردها افزایش مقاومت جریان سیال به داخل لوله ذخیره است. این کار عملکرد سوپاپ را در طول ضربه فشرده سازی بهبود می بخشد و همچنین از “ریختن” به لوله ذخیره جلوگیری می کند.

عملکرد دیگر به حداقل رساندن هوادهی سیال هیدرولیک واحد است. فشار گاز نیتروژن مانع از تضعیف حباب های هوا یا کف می شود که اثر هیدرولیکی جریان سیال را از طریق سیستم های پیستون و شیر پایه تضعیف کند. فوم بر عملکرد تأثیر می گذارد – فوم فشرده می شود، مایع تأثیر نمی گذارد.

سومین کارکرد مهم گاز این است که به مهندسان امکان انعطاف بیشتر در طراحی شیرآلات را بدهد. در گذشته، عواملی مانند تخلیه و هوادهی باعث سازش در طراحی می شد.

جهت خرید کمک فنر عقب پراید CNG کلیک کنید 

کمک فنر عقب پراید

کمک فنر عقب راست 405

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *